Stempel | Paszport mikronacji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Helwetyk Romański »

Stempel jest platformą mieszkańców polskich mikronacji. Posiadanie paszportu w systemie umożliwia uczestnictwo w krajowych i międzynarodowych przedsięwzięciach zintegrowanych z systemem. Mechanizm integracji zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym. (Najprawdopodobniej) pierwszym projektem, do którego zostanie wykorzystany Stempel, jest Światowy Związek Filatelistyczny, umożliwiający mikronacjom emisję znaczków pocztowych, a ich mieszkańcom — kolekcjonowanie i wymienianie się tymi znaczkami.
Drodzy Przyjaciele!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pod kątem Światowego Związku Filatelistycznego przystąpiłem do prac nad mechanizmem autoryzacji obywateli Pollinu. System jest jeszcze w powijakach, ale pozwala już (mam nadzieję) na rejestrację użytkowników, czyli pierwszą łopatę można uznać za wbitą. Będę zobowiązany za dokonanie rejestracji w systemie pod adresem:
— oraz zgłaszanie wszelkiego rodzaju uwag, pytań, wątpliwości. Zmiana ani przypominanie hasła jeszcze nie działają, więc proszę o jego zapamiętanie (a najlepiej, zapisanie w bezpiecznym miejscu).




Obrazek
W tym wątku można dokonać weryfikacji paszportu w systemie Stempel — paszport mikronacji. Podaj kod widoczny po zalogowaniu do systemu w sekcji „Dokonaj weryfikacji”, pozycji „{NAZWA_PANSTWA}”. Upewnij się, że kod skopiował się w całości (możesz pozostawić cudzysłowy). Nie zalecamy ręcznego przepisywania kodu.

Weryfikacja w przynajmniej jednej mikronacji jest wymagana dla generowania haseł jednorazowych, niezbędnych do korzystania z systemów informatycznych zintegrowanych ze Stemplem.

Kod: Zaznacz cały

[center][img]https://kustosz.stempel.org.pl/1000/99768566332522669.svg[/img][/center]

W tym wątku można dokonać weryfikacji paszportu w systemie [url=https://stempel.org.pl/][b][color=#000000]Ste[/color][i][color=#ff6600]m[/color][/i][color=#000000]pel[/color][/b] — paszport mikronacji[/url]. Podaj kod widoczny po zalogowaniu do systemu w sekcji „Dokonaj weryfikacji”, pozycji „[b]{NAZWA_PANSTWA}[/b]”. Upewnij się, że kod skopiował się w całości (możesz pozostawić cudzysłowy). Nie zalecamy ręcznego przepisywania kodu.

Weryfikacja w przynajmniej jednej mikronacji jest wymagana dla generowania haseł jednorazowych, niezbędnych do korzystania z systemów informatycznych zintegrowanych ze [b][color=#000000]Ste[/color][i][color=#ff6600]m[/color][/i][color=#000000]plem[/color][/b].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak już pisałem wcześniej. Projekt jest idealny w samym zamyśle, dla naszych mikronacyjnych potrzeb. Jestem niezwykle rad, że udało się coś takiego Czcigodnemu "zbudować". No i czekamy na więcej. :D
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
George S. Patton Stempel
Obywatel

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: George S. Patton »

"Mam i ja" :)
(—) George S. Patton
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Helwetyk Romański »

Mechanizm resetowania hasła powinien już, w teorii, działać. Na ogółem 21 rejestracji, w dwóch przypadkach konto nie zostało aktywowane. W gronie 19 pozostałych kont, dwóch jeszcze nie zweryfikowano (oznaczyłem je kolorem szarym na stronie głównej). Nie ukrywam, że te przypadki są obecnie przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania — czy to niechęć do kliknięcia, czy brak wiadomości (choćby i w folderze ze spamem), czy też niejasna instrukcja…

Już na tym etapie gorąco zachęcam inne mikronacje do dołączenia do Stempla. Jest mi, oczywiście, bardzo miło, że wielu przyjaciół z zagranicy zamieszkuje w Palatynacie Leocji po to, aby wyrobić sobie paszport, ale co do zasady: tak właśnie miało nie być. 😉 Obsługa systemu po stronie krajowych mężów zaufania jest, wydaje mi się, trywialna — sprowadza się do przeklejenia otrzymanego w prywatnej wiadomości kodu oraz starannego podania numerycznego identyfikatora weryfikowanego mieszkańca.

Obrazek
Jakichkolwiek wymagań technicznych — brak.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Uważam to za ciekawą sprawę i widzę, że rzeczywiście weryfikacja należy do łatwych rzeczy.
Z zainteresowaniem będę obserwował rozwój tej platformy.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Helwetyk Romański »

Odpowiadając na pierwszą wątpliwość, z którą podzielono się ze mną drogą prywatną (nie czuję się upoważniony do podawania autora) — Stempel nie ma nic wspólnego z obywatelstwami, to zagadnienie polityczne — od tego obszaru chcę się, w kontekście platformy, trzymać najdalej, jak to tylko możliwe.

Ze swojej strony będę zachęcał do tego, aby w Stemplu uwidaczniać wszystkie profile posiadane w mikronacjach. Sam, będąc obywatelem wyłącznie leockim, posiadam konta w Austro-Węgrzech, Bialenii, Bizancjum, Dreamlandzie, Muratyce, Pustkowiach, Rotrii, Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Sarmacji, Skarlandzie, Winkulii — i nie ukrywam, że marzy mi się, aby w moim paszporcie wszystkie te konta krajowe (oraz przyszłe) zostały należycie uwidocznione.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Helwetyk Romański »

Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że do projektu dołączyło Królestwo Dreamlandu: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopi ... 773#p86773. Mężem zaufania jest Jego Królewska Mość [mention]Aleksander[/mention].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

W MAW czekam na pojawienie się "dyrekcji", ale jestem dobrej myśli. :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
George S. Patton Stempel
Obywatel

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: George S. Patton »

Helwetyk Romański pisze:
12 lis 2020, 14:00
Z nieukrywaną przyjemnością informuję, że do projektu dołączyło Królestwo Dreamlandu: https://forum.dreamland.net.pl/viewtopi ... 773#p86773. Mężem zaufania jest Jego Królewska Mość @Aleksander.
O, to bardzo miła wiadomość, w tym momencie projekt robi się naprawdę międzynarodowy :)
(—) George S. Patton
1. Na początku byli Regenci
2. Potem %przyszłem ja
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Paszport mikronacji

Post autor: Helwetyk Romański »

Tymczasem oprócz wspomnianego dzisiaj resetowania hasła, po zalogowaniu możliwa jest także zmiana personaliów oraz hasła. Na liście w ramach etapu pierwszego pozostaje możliwość wgrywania awatarów, korekta panelu pod kątem wygody korzystania oraz, przede wszystkim, widok paszportów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”