Dzień dobry

Jesteś nowym mieszkańcem? Przywitaj się!
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Dzień dobry

Post autor: Wilhelm Orański »

Dzień dobry,
proszę przyjąć serdeczne pozdrowienia ze słonecznej Rotrii, z której przybywam na ziemie Leocji. Zaabsorbowany powołanym przez Was do życia projektem, przybyłem, aby dowiedzieć się nieco więcej o systemie politycznym i religijności w granicach Palatynatu. Za wszelkie informacje na ten temat będę niezwykle wdzięczny.

Cum debita reverentia,
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dzień dobry

Post autor: Helwetyk Romański »

Wasza Eminencjo!

Jest mi niezmiernie miło powitać Waszą Eminencję na ziemi leockiej — zważywszy na warunki pogodowe na środku oceanu, będzie Wasza Eminencja łaskawy przywieźć rotryjskiego słońca jak najwięcej.

Jeżeli chodzi o system polityczny Palatynatu Leocji, najlepszą lekturą będzie Akt o formie rządu Palatynatu Leocji, ze szczególnym wskazaniem na art. I–V oraz art. XI. W przedmiocie religijności, wszystkie nasze dotychczasowe (raczej luźne) rozważania można odnaleźć w tym wątku — przez Powagę rozumiemy tu, oczywiście, doktrynę sarmackiego Kościoła Diuczej Wiary.

Proszę bez wahania pytać i dopytywać o wszystko.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Dzień dobry

Post autor: Franklin Garamond »

Witamy serdecznie! 🎈
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Dzień dobry

Post autor: Apolinary Montserrat »

Witamy w Leocji! 🙂
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Dzień dobry

Post autor: Wilhelm Orański »

Dziękuję za powitania!

Czcigodny Namiestniku Romański,
bardzo dziękuję za odnośniki. Adhokracja i diarchia to niezwykle ciekawe rozwiązania w mikroświecie. Niewiele mikronacji z nich korzystało, dlatego tym bardziej Palatynat jest przyciągającym miejscem, które z uwagą będę śledził ;) Przyznam, że nie spotkałem się jeszcze w mikroświecie z adhokracją; wydaje się, że to zupełnie odmienne rozwiązanie do tego, które zastosowała chociażby Sarmacja, stawiając w dużym stopniu na — w wielu obszarach aż za bardzo rozbudowaną — biurokrację.

Zafascynowało mnie również to rozwiązanie (gdyż, jak mniemam, dokument został wręczony realnie/wysłany pocztą). Spotkałem się już z tego typu metodą w zagranicznych mikronacjach, ale tam natura tychże jest zupełnie inna. Ludzie spotykają się w realu, zamiast na forum, przebierają się w stroje dworskie, mają własne medale, które przypinają sobie do piersi, paszporty, etc. Dla zainteresowanych, jak to mniej więcej wygląda, podsyłam link, choć pewnie większość z Was już o tym słyszało.

Co zaś tyczy się religijności, proszę z góry nie odrzucać rotryzmu ;) Rotria po Soborze Laterańskim VII, a już na pewno za pontyfikatu obecnego Patriarchy, Jana I, bardzo się zmieniła. Bardziej doceniamy różnorodność państw, w których działamy, ich kulturę oraz tradycję. Teraz prymas, wraz z wiernymi, może zbudować — od podstaw lub wzorując się na realnych rozwiązaniach — własny obrządek, rytuał, etc., oczywiście nie przekraczając pewnych norm. Tak więc nasza działalność wcale nie musi ograniczać się do publikowania co jakiś czas uroczystości. Proszę to rozważyć w wolnej chwili, my zawsze jesteśmy gotowi, aby usiąść do stołu i porozmawiać o współpracy.
Franklin Garamond pisze:
25 sty 2020, 23:35
Witamy serdecznie! 🎈
Czy mogę wiedzieć, o co chodzi z tym balonikiem? ;)
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Dzień dobry

Post autor: Franklin Garamond »

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 11:15
Czy mogę wiedzieć, o co chodzi z tym balonikiem? ;)
Wręczam ten symboliczny, powitalny balonik wszystkim nowoprzybyłym.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dzień dobry

Post autor: Helwetyk Romański »

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 11:15
Przyznam, że nie spotkałem się jeszcze w mikroświecie z adhokracją; wydaje się, że to zupełnie odmienne rozwiązanie do tego, które zastosowała chociażby Sarmacja, stawiając w dużym stopniu na — w wielu obszarach aż za bardzo rozbudowaną — biurokrację.
Tymi rękoma, prawda… Już na wstępie postanowiliśmy, że nie zamierzamy być kolejną mikronacją nieudolnie próbującą adaptować model państwa prawnego, ze szczególnym wskazaniem na wnioski wynikające z obserwacji sarmackiego wymiaru sprawiedliwości. (Przykładem: wiele tygodni zawieszenia w fundamentalnej dla porządku konstytucyjnego sprawie, czego się, mimo wszystko, nie spodziewałem).

Oczywiście, są też skutki uboczne, które trafnie podnosił [mention]Apolinary Montserrat[/mention]: „wprowadzenie państwa adhokratycznego oznacza rezygnację z tej części mikronacyjnej rzeczywistości, która co prawda w innych znanych nam miejscach zjada swój własny ogon, ale jednak miarkowana pozwala generować niezwykle interesujące dysputy i aktywności”. Dyskusje o przepisach, instytucjach państwowych są jednym z najłatwiejszych sposobów wygenerowania aktywności — przynajmniej do czasu.

Marzy mi się, aby krok po kroku stworzyć takie warunki, żeby aktywność w Palatynacie Leocji stanowiła trwałą wartość tak dla inicjatorów, jak i odbiorców. Ciągłe reformowanie regulacji może i wywołuje ruch w przestrzeni publicznej, może i nawet powoduje nawiązanie relacji w gronie społeczności, ale nowemu mieszkańcowi nie pokażemy archiwum parlamentu jako czegoś, czym możemy się pochwalić. W przeciwieństwie do galerii, filharmonii, opisów zabytków, parków narodowych etc. etc. etc.

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 11:15
Zafascynowało mnie również to rozwiązanie (gdyż, jak mniemam, dokument został wręczony realnie/wysłany pocztą).
Wręczony najzupełniej realnie, tak. Stąd zresztą data poprzedzająca oficjalne powstanie państwa. 😉

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 11:15
Spotkałem się już z tego typu metodą w zagranicznych mikronacjach, ale tam natura tychże jest zupełnie inna. Ludzie spotykają się w realu, zamiast na forum, przebierają się w stroje dworskie, mają własne medale, które przypinają sobie do piersi, paszporty, etc. Dla zainteresowanych, jak to mniej więcej wygląda, podsyłam link, choć pewnie większość z Was już o tym słyszało.
Nie znałem tego materiału, dziękuję! Jeżeli chodzi o realne spotkania, chcemy wskrzesić tradycję realnych zjazdów — zobaczymy, na ile skrzecząca rzeczywistość i wzajemnie wykluczające się terminy nam na to pozwolą. Z medalami i paszportami (ach…) najprawdopodobniej staną nam na drodze koszty, ale chorągiew powstanie fizycznie na sto procent.

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 11:15
[…] Tak więc nasza działalność wcale nie musi ograniczać się do publikowania co jakiś czas uroczystości. Proszę to rozważyć w wolnej chwili, my zawsze jesteśmy gotowi, aby usiąść do stołu i porozmawiać o współpracy.
Nie jestem pewny co do tego, czy w gronie społeczności leockiej znajdują się choćby potencjalni członkowie wspólnoty rotryjskiej. O ile to nie stanowi problemu dla współpracy międzynarodowej — wrota palatium stoją otworem. 😉

Korzystając z okazji… Co do zasady korzystam z map Dreamlandzkiego Atlasu Mikroświata, posiłkując się w odniesieniu do Federacji Nordackiej tą mapą. Czy od tego czasu nic nie uległo zmianie i Państwo Kościelne nadal nie posiada dostępu do morza względnie nie porozumiało się z inną mikronacją odnośnie do wydzierżawienia dostępu do portu morskiego?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Dzień dobry

Post autor: Wilhelm Orański »

Franklin Garamond pisze:
26 sty 2020, 11:41
Wręczam ten symboliczny, powitalny balonik wszystkim nowoprzybyłym.
Dziękuję! Dobrze że czerwony, będzie pasował do mojej cappa magna ;)
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 12:39
Oczywiście, są też skutki uboczne, które trafnie podnosił [mention]Apolinary Montserrat[/mention]: „wprowadzenie państwa adhokratycznego oznacza rezygnację z tej części mikronacyjnej rzeczywistości, która co prawda w innych znanych nam miejscach zjada swój własny ogon, ale jednak miarkowana pozwala generować niezwykle interesujące dysputy i aktywności”. Dyskusje o przepisach, instytucjach państwowych są jednym z najłatwiejszych sposobów wygenerowania aktywności — przynajmniej do czasu.
Z jednej strony to prawda. Z drugiej jednak, pustka w jednym obszarze często wypełniana jest w innym. W warunkach mikronacyjnych nie ma chyba bardziej dołującej rzeczy, niż przeciągająca się nieaktywność lub bezczynność. Łatwiej jest przywrócić sprawne funkcjonowanie państwa poprzez ściągnięcie z powrotem jednej osoby, niż całej chmary biurokratów. Niemniej ciekaw jestem, jak Leocja poradzi sobie z tym systemem.
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 12:39
Nie jestem pewny co do tego, czy w gronie społeczności leockiej znajdują się choćby potencjalni członkowie wspólnoty rotryjskiej. O ile to nie stanowi problemu dla współpracy międzynarodowej — wrota palatium stoją otworem. 😉
Nie stanowi najmniejszego problemu ;) Niemniej, jeżeli można wiedzieć, skąd te uprzedzenia wobec rotryzmu?
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 12:39
Korzystając z okazji… Co do zasady korzystam z map Dreamlandzkiego Atlasu Mikroświata, posiłkując się w odniesieniu do Federacji Nordackiej tą mapą. Czy od tego czasu nic nie uległo zmianie i Państwo Kościelne nadal nie posiada dostępu do morza względnie nie porozumiało się z inną mikronacją odnośnie do wydzierżawienia dostępu do portu morskiego?
Rotria od kilku lat posiada port w Wenecji (Orientyka), który zajęto podczas jednej z kampanii. O ile dobrze pamiętam, znajduje się ona tutaj, na tym małym skrawku ziem wówczas niezagospodarowanych:
Obrazek
Z tego co widziałem, Leocja ulokowana jest pomiędzy kilkoma kontynentami. Czy ustalili już Czcigodni do którego z nich będziecie należeć?
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Dzień dobry

Post autor: Helwetyk Romański »

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 17:31
Z jednej strony to prawda. Z drugiej jednak, pustka w jednym obszarze często wypełniana jest w innym.
Na to, po bardziej i mniej cichu, liczę. 😉

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 17:31
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 12:39
Nie jestem pewny co do tego, czy w gronie społeczności leockiej znajdują się choćby potencjalni członkowie wspólnoty rotryjskiej. O ile to nie stanowi problemu dla współpracy międzynarodowej — wrota palatium stoją otworem. 😉
Nie stanowi najmniejszego problemu ;) Niemniej, jeżeli można wiedzieć, skąd te uprzedzenia wobec rotryzmu?
Jeżeli o mnie konkretnie chodzi — od lat należę do Kościoła Diuczej Wiary i jakkolwiek zmieniłem mikronację, nie chciałbym przy okazji zmieniać mikronacyjnego wyznania, będąc przekonany o uniwersalnym przesłaniu Drogi Powagi (i mocno zżyty z samą konwencją…).

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 17:31
Rotria od kilku lat posiada port w Wenecji (Orientyka), który zajęto podczas jednej z kampanii. O ile dobrze pamiętam, znajduje się ona tutaj, na tym małym skrawku ziem wówczas niezagospodarowanych: […]
O! Dziękuję najuprzejmiej!

Wilhelm Orański pisze:
26 sty 2020, 17:31
Z tego co widziałem, Leocja ulokowana jest pomiędzy kilkoma kontynentami. Czy ustalili już Czcigodni do którego z nich będziecie należeć?
Jeszcze nie. Kiedy dodawałem artykuł na Micropedii, uczciwie odłożyłem temat na później. Najbliżej w linii prostej nam do Orientyki (wybrzeże Surmenii), ale to niewielka różnica, kilkudziesięciu kilometrów, względem odległości do granic Sarmacji i Bialenii. Położenie na środku oceanu jako takie było decyzją polityczną, kontynent zapewne wypadałoby w końcu wybrać…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Dzień dobry

Post autor: Wilhelm Orański »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 18:33
Jeżeli o mnie konkretnie chodzi — od lat należę do Kościoła Diuczej Wiary i jakkolwiek zmieniłem mikronację, nie chciałbym przy okazji zmieniać mikronacyjnego wyznania, będąc przekonany o uniwersalnym przesłaniu Drogi Powagi (i mocno zżyty z samą konwencją…).
Takie oddanie sprawie bardzo sobie cenię ;) Mimo wszystko, być może pozostali zechcą zostać choć na próbę rotrystami, skoro w Leocji przybrali nowe personalia i rozpoczęli nowe życie. À propos, wkrótce w Rotrii rozpoczyna się konklawe, zachęcam do śledzenia tych pełnych symboliki i tradycji wydarzeń.
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2020, 18:33
Jeszcze nie. Kiedy dodawałem artykuł na Micropedii, uczciwie odłożyłem temat na później. Najbliżej w linii prostej nam do Orientyki (wybrzeże Surmenii), ale to niewielka różnica, kilkudziesięciu kilometrów, względem odległości do granic Sarmacji i Bialenii. Położenie na środku oceanu jako takie było decyzją polityczną, kontynent zapewne wypadałoby w końcu wybrać…
W takim razie zapraszam na Orientykę ;) W najbliższym czasie planuję wyjść z inicjatywą ożywienia tego kontynentu. Chciałbym poddać pod dyskusję projekt połączenia Vaarlandu i Orientyki; na obu ziemiach pozostało kilka aktywnych mikronacji, więc taka integracja pozwoliłaby stworzyć lepsze warunki do współpracy i stworzyć swego rodzaju przeciwwagę do Nordaty, która świetnie sobie ostatnio radzi. Udział doświadczonych mikronautów z Leocji na pewno przysłużyłby się tej sprawie.
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”