Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Aperiodyk królów-seniorów Dreamlandu
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: M2.r »

Obrazek



Obrazek

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty
Redakcja, 21 lutego 2022

Nikt nie skomentuje wydarzeń w mikroświecie tak dobrze, jak redaktorzy scholandzkiej gazety. Z takiego założenia wyszliśmy, proponując naszym czytelnikom nową formę: przegląd wydarzeń z mikroświata razem z uzupełniającymi komentarzami redaktorów. Dzisiaj na tapecie (niekoniecznie w takiej kolejności):

  • Śmierć Sophie Susanne von Hippogriff
  • Wszystkie tożsamości panów Potockich
  • Konflikt na szczytach bialeńskiej władzy
  • Epidemia realiozy w Leocji
  • Filip Gryf Kanclerzem w Sarmacji
  • Rajd Lwa i Jednorożca nadchodzi
  • Król RON odwiedzi Grodzisk – w Śnieżycę Stulecia
  • Nowy Premier Dreamlandu: Maciej II
  • Nowa gazeta w A-W


Przeczytaj cały artykuł »

Awatar użytkownika
Karol Medycejski Stempel
Przybysz

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Karol Medycejski »

Widzę, że mimo mojego zgrzybienia i v-emeryturki nawet się załapałem na quasi-wzmiankę poprzez dawny cytat (zawsze prawdziwy). To może w kolejnym numerze jakaś rozbierana sesja?
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Aleksander »

M2: Chyba dawny Alfred Masakrator dał mi kiedyś do zrozumienia, że nie podobała mu się idea, wedle której dalsza sukcesja królewska Dreamlandu została ustalona za zamkniętymi drzwiami warszawskiego hotelu, przy małym stoliku zastawionym alkoholem.
Uczestnicy tego spotkania potem mogli sobie spokojnie kacować, a ja musiałem następnego dnia rano pójść do sądu ☹
(-) Aleksander, r.s.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Franklin Garamond »

Nie podoba mi się, jak redakcja między wierszami dowodzi mojej bezużyteczności. 😥
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: M2.r »

Karol Medycejski pisze:
21 lut 2022, 2:35
Widzę, że mimo mojego zgrzybienia i v-emeryturki nawet się załapałem na quasi-wzmiankę poprzez dawny cytat (zawsze prawdziwy). To może w kolejnym numerze jakaś rozbierana sesja?
Proszę wysłać próbkę do redakcji, to przemyślimy.
Aleksander pisze:
21 lut 2022, 9:58
Uczestnicy tego spotkania potem mogli sobie spokojnie kacować, a ja musiałem następnego dnia rano pójść do sądu ☹
Pomówienia, ja tam od 7 z kosą spalinową pracowałem w ogródku. XD
Franklin Garamond pisze:
21 lut 2022, 10:19
Nie podoba mi się, jak redakcja między wierszami dowodzi mojej bezużyteczności. 😥


Musiałem hamować Karolinę Aleksandrę, ponieważ chciała jeszcze bardziej Szanownym dopiec.
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

M2.r pisze:
21 lut 2022, 15:41
Franklin Garamond pisze:
21 lut 2022, 10:19
Nie podoba mi się, jak redakcja między wierszami dowodzi mojej bezużyteczności. 😥


Musiałem hamować Karolinę Aleksandrę, ponieważ chciała jeszcze bardziej Szanownym dopiec.
No to już jest pomówienie. Wszyscy kochamy Namiestnika Garamonda i wierzymy, że bez niego Leocja nie byłaby taka sama. Ergo jest użyteczny. Basta. Zwłaszcza, że nigdy nie popada w realiozę i zawsze czuwa nad Palatynatem.
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Przybysz

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Joahim von Ribertrop »

To ciekawe, bo ja mam wrażenie, że o ile między Rotrią a RON-em rzeczywiście jest pewna wymiana ludzi – co jest naturalne ze względu na położenie geograficzne obu państw na jednym kontynencie oraz klimat religijny – to raczej w Sarmacji ludzie z obu krajów się dość rzadko odnajdują.
Mein Gott, błagam, poprawcie ten błąd. Rotria to Orientyka, RON to Vaarland...
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Joahim von Ribertrop pisze:
21 lut 2022, 22:26
To ciekawe, bo ja mam wrażenie, że o ile między Rotrią a RON-em rzeczywiście jest pewna wymiana ludzi – co jest naturalne ze względu na położenie geograficzne obu państw na jednym kontynencie oraz klimat religijny – to raczej w Sarmacji ludzie z obu krajów się dość rzadko odnajdują.
Mein Gott, błagam, poprawcie ten błąd. Rotria to Orientyka, RON to Vaarland...
Dzięki, że zauważyłeś :)
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: Apolinary Montserrat »

Takie publikacje się pochłania! 🙂
A jeszcze jak pojawił się LSK to już bardzo miło! 🙂
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Przegląd wydarzeń z mikroświata – luty

Post autor: M2.r »

Pisaliśmy artykuł z redaktorką von Lichtenstein do koło 2 nad ranem, myślę, że późna godzina nie była tu naszym sojusznikiem, z punktu widzenia artykułu - Królowa Seniora się trochę zapędziła geograficznie, ale nie powoduje to, że jej argumentacja nie traci na sile. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Scholander Allgemeine Zeitung”