Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Dział urzędowy Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Damiano Windsachen pisze:
25 sty 2024, 17:30
Uważam że lepiej jest organizować wspólne zbiórki na utrzymanie serwerów, a nie łączyć serwery po prostu moim zdaniem będzie tak najbezpieczniej, chociaż szanuję każde odrębne zdanie :3
Opcją pośrednią mogło by być negocjowanie z jakimś hostingiem cen i warunków przy przeniesieniu wszystkich krajów. Tylko to chyba jeszcze bardziej karkołomne od doktryny ein Server, ein Hosting, eine Mikrowelt.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Damiano Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
25 sty 2024, 17:44
Damiano Windsachen pisze:
25 sty 2024, 17:30
Uważam że lepiej jest organizować wspólne zbiórki na utrzymanie serwerów, a nie łączyć serwery po prostu moim zdaniem będzie tak najbezpieczniej, chociaż szanuję każde odrębne zdanie :3
Opcją pośrednią mogło by być negocjowanie z jakimś hostingiem cen i warunków [...]
Wydaje mi się, albo mam jakieś false memory, ale czy S**macja nie korzystała już wcześniej z takiego rozwiązania?
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Tak zbiorczo…

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
25 sty 2024, 17:12
Cel jest taki, żeby był jeden serwer dla wszystkich, każdy by miał swoje miejsce na serwerze i byłby odpowiedzialny tylko za swoją domenę.
Celem, z mojej perspektywy, jest tylko i wyłącznie zaoszczędzenie pieniędzy. Ostatnią rzeczą, jakiej chcę, jest tutaj tworzenie jakiejś superstruktury o charakterze politycznym czy nawet półpolitycznym; a jeszcze bardziej ostatnią — bycie minihostingiem, o którym wspomniał Czcigodny [smention u=48]Franklin Garamond[/smention]. Propozycja opiera się na stanie faktycznym — zdecydowana większość mikronacji posiada wyłącznie forum, niektóre wyłącznie forum i serwis internetowy. To byłoby do ogarnięcia i nie oferowałbym niczego więcej.

Z punktu widzenia Pollinu jako całości dwa hostingi wydają mi się krytyczne. Pierwszy — sarmacki, z uwagi na Muzeum Historii Mikroświata prowadzone przez [smention u=156]Orjon Surma[/smention]. Drugi — Stempla, z uwagi na… Stempel, Kustosza, Nowiny, wkrótce Światowy Związek Filatelistyczny (i zapewne Międzynarodowy Bank Pollinu), Bastion Pollin, archiwa Bialenii, Edelweiss oraz Hirschbergię i Weerland.

Franklin Garamond pisze:
25 sty 2024, 17:44
Opcją pośrednią mogło by być negocjowanie z jakimś hostingiem cen i warunków przy przeniesieniu wszystkich krajów. Tylko to chyba jeszcze bardziej karkołomne od doktryny ein Server, ein Hosting, eine Mikrowelt.
Z Seohostem się, niestety, nie udało. 🤕 (Ale też nie twierdzę, że moje umiejętności negocjacyjne są dobre).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
25 sty 2024, 17:09
Ja rozumiem, że Sarmacka jako większy gracz (chodzi mi o serwer jaki aktualnie obsługują) powinna być kluczowa, jednak nie taki jest chyba cel inicjatywy? Równie dobrze można spróbować bez nich, łącząc mniejsze kraje.



Pozwolę sobie oznaczyć @Fatima Popow-Chojnacka , żeby wypowiedziała się o Sarmacji.
Dziękuję za oznaczenie.

Akurat stanowiska Sarmacji nie przedstawię w tym momencie, bo bym musiałam najpierw popytać się u nas jak to widzą. A wolę nie przedstawiać stanowiska bez konsultacji i mieć później nieprzyjemność. Ale osobiście jestem na razie neutralna w sprawie.

A co do reszty słów o nas.. po prostu osobiście zrobiło mi się przykro czytając te słowa. Nie wiem jak Sarmacja ma wyjść bardziej na arenę międzynarodową i brać bardziej udział w inicjatywach jak czyta się takie słowa. Kiedyś była mowa, że niektóre projekty nie wyjdą, bo ktoś do kogoś będzie miał jakieś "ale" i będą głosy przeciwne do uczestniczenia. No jest właśnie przykład. No po prostu przykre.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Benjamin »

Obrazek
(BP, MSP...)
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Fatima Popow-Chojnacka pisze:
26 sty 2024, 12:11
Nie wiem jak Sarmacja ma wyjść bardziej na arenę międzynarodową i brać bardziej udział w inicjatywach jak czyta się takie słowa.
#this.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Damiano Windsachen »

Fatima Popow-Chojnacka pisze:
26 sty 2024, 12:11
[...] Kiedyś była mowa, że niektóre projekty nie wyjdą, bo ktoś do kogoś będzie miał jakieś "ale" i będą głosy przeciwne do uczestniczenia. No jest właśnie przykład. No po prostu przykre.
Nie powiem kto miał pierwszy miał ból dupska o to, że wypłata nagród z rajdów będzie się odbywać tylko przez MBP (który jest międzynarodową inicjatywą) i kierowcy czyjego państwa posuwali się gróźb, że nie będą uczestniczyć w przyszłych rajdach...

Przypomnę, że jako jedyny kraj na całym Pollinie macie problem do międzynarodowo uznanych map i jest to niby przez tą całą ZŁĄ! zagranicę. Może serio zamiast korygować i zmieniać innych to zmieńcie siebie i swój tok myślenia, bo zdecydowanie nie tak powinna funkcjonować największa polska mikronacja, która narzekając na innych narzeka na to że nie są zapraszani do żadnych mikronacyjnych inicjatyw
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Damiano Windsachen pisze:
26 sty 2024, 14:27
Nie powiem kto miał pierwszy miał ból dupska o to, że wypłata nagród z rajdów będzie się odbywać tylko przez MBP (który jest międzynarodową inicjatywą) i kierowcy czyjego państwa posuwali się gróźb, że nie będą uczestniczyć w przyszłych rajdach...
Owszem. Na początku były jakieś "ale", ale jak widać tego problemu już nie ma. ;)

Przypomnę, że jako jedyny kraj na całym Pollinie macie problem do międzynarodowo uznanych map i jest to niby przez tą całą ZŁĄ! zagranicę. Może serio zamiast korygować i zmieniać innych to zmieńcie siebie i swój tok myślenia, bo zdecydowanie nie tak powinna funkcjonować największa polska mikronacja, która narzekając na innych narzeka na to że nie są zapraszani do żadnych mikronacyjnych inicjatyw
Ale my nie mamy problemu z mapami i już nawet były wypowiedzi na ten temat. Nawet nie było dram, ani protestów. To ktoś indywidualnie wyraził, czy wyraża swoją opinię na ten temat. Więc nie mówmy, że cała Sarmacja tak robi. A co do reszty.. ostatnio (i myślę, że to widać) powoli trochę zmieniamy myślenie i coś powoli się dzieje, mimo ciągłego narzekania na nas. Moglibyśmy strzelić fochem całkowicie, ale tego nie robimy. Także Sarmacja nie jest aż taka zła.
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
25 sty 2024, 10:35
Wydaje się, że http://darmowefora.pl/ odeszły w stronę ostrego cienia mgły. Tym samym, najprawdopodobniej, wkrótce pożegnamy Królestwo Turetii.
Zauważyłem, że darmowefora wróciły do łask :P
Cieszmy się tą tragedią.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
27 sty 2024, 18:08
Cieszmy się tą tragedią.
Jeszcze Lumeria, prawda. Czekamy też, aż Voxland się wyklepie. (I zategujemy leockie forum do końca).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Leocki Instytut Statystyk Międzynarodowych

Post autor: Orjon Surma »

Helwetyk Romański pisze:
27 sty 2024, 18:12
Czekamy też, aż Voxland się wyklepie.
Odżył.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Palatium Namiestników”