Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Oswald Baskerville »

Bez owijania w bawełnę — temat pojawiał się już kilkukrotnie, spotykał się z pozytywną reakcją, ale jakoś nie ruszył z miejsca.

Mikronacyjne ligi w X11 cierpią na te same choroby, na które cierpią inne sfery mikronacyjnej zabawy — realiozy, mały napływ świeżej krwi, wysoki prób wejścia. Realiozy nie przeskoczymy, ale dwa pozostałe problemy możemy choć trochę złagodzić. Dlatego warto stworzyć bazę materiałów, dzięki którym początkujący i średnio-zaawansowani trenerzy będą mogli zwiększyć swoje możliwości w piłkarskiej rywalizacji. Zwłaszcza nasza LPPL zyska na podniesieniu poziomu współzawodnictwa.

Na etapie przygotowawczym skupmy się na określeniu obszarów, jakie chcemy opracować — żadnych materiałów dydaktycznych nie będziemy jeszcze tworzyć. Widzę dwie główne przestrzenie rozgrywek, w których następnie musimy poszukać ważnych podkategorii:

1. Mecze
2. Wszystko inne


Idąc dalej, dostrzegam następujące podkategorie:
1. Mecze:
- analiza przeciwnika
- formacja (porównanie formacji, która, na którą itp.)
- dobór składu
- instrukcje taktyczne
- zmiany
- czerpanie wiedzy ze statystyk (tu potrzebuję lepszej nazwy, ale ogólnie wiadomo, o co chodzi)

2. Wszystko inne
- zarządzanie budżetem
- trening
- transfery
- szkółka juniorska
- czerpanie wiedzy ze statystyk (punkt powtórzyłem, bo to to samo, ale w innym zakresie i kontekście; ponownie potrzebuję lepszej nazwy)
- wartości rozwojowe
- "pomysł na drużynę" - konstruowanie ekipy na przestrzeni sezonów
- przygotowania do sezonu

To tak na szybko. Liczę na zaangażowanie wszystkich: zarówno zaawansowanych trenerów, jaki i nowicjuszy, a nawet takch jak Zbyszko, który gra dłużej ode mnie, a twierdzi, że gry nie rozumie. Jak każdy wskaże obszary, które pozostają zagadką, to wyłoni się obraz tego, co musimy przerobić.

[mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] [mention]Ludwik Tomović[/mention] [mention]Vilarte[/mention] [mention]Zbyszko Gustolúpulo[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Fatima Marcjan-Chojnacka[/mention] [mention]Ignats ik Ruth[/mention] [mention]Piotr vel Bocian[/mention] [mention]Samuel Radziwiłł[/mention] [mention]Natalia v. H. de la Sparasan[/mention] [mention]Anastasia Windsachen[/mention]
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Temat rzeka, bo każdy może mieć nieco odmienne podejście. Będzie ciężko znaleźć dobre rozwiązania w niektórych sytuacjach. Nie wiem też czy wszyscy trenerzy będą chcieli zdradzać swoje "warianty taktyczne", dlatego nie spodziewam się, że dostaniemy odpowiedzi na wszystkie pytania.
No, ale spróbować nie zaszkodzi. Co do Zbyszka, to w pierwszej kolejności należy go ściągnąć z powrotem na fora. Kto ma z nim kontakt niech "wali drzwiami i oknami". Dlaczego ma mieć lepiej niż my bez realiozy? :D

Obszary podzielił Szanowny bardzo dokładnie. Nie wiem natomiast po co "sektor" mecz. Przecież w czasie rzeczywistym nie mamy żadnych możliwości kombinowania.

Co do reszty to jest szczegółowo - a czerpanie wiedzy ze statystyk to może po prostu analiza statystyk?
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Samuel Radziwiłł »

To dobre miejsce na zadawanie pytań. Nie trzeba wyjawiać swoich sekretów, ale np. podać ogólne zasady jak coś zrobić, by lepiej grała drużyna itp. Poradniki pomagają, ale doświadczenie innych może byc przydatne, można poddać jakąś myśl... i uda się mecz lepiej niż dotychczas.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Oswald Baskerville »

O chęć trenerów do dzielenia się wiedzą na razie się nie martwmy :) Ważniejsze, byśmy wiedzieli, o co mamy ich pytać, a potem będziemy się zastanawiać, jak ich namówić od odpowiedzi :)

Zachęcam raz jeszcze szczególnie mniej doświadczonych trenerów do wskazywania tych tematów dotyczących XpertEleven, które sprawiają im problem.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Piotr vel Bocian »

Ja bardzo chętnie pomogę, co już kilka razy w różnych miejscach i czasie podkreślałem.

Problem w tym, że część mojej wiedzy opiera się na domysłach i może okazać się, że się w czymś mogę mylić.
W sumie gdybym wiedział wszystko poprawnie, to bym wszędzie był na szczycie tabel ;) :)
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Piotr vel Bocian »

Według mnie podana lista tematów jest wyczerpująca.

Co do problematycznej nazwy to sugerowałbym po prostu "Wykorzystanie statystyk"
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Oswald Baskerville »

Wpadła mi kolejna rzecz do listy: przygotowania przedsezonowe. To niby nic wielkiego, ale jednak odrębna część sezonu, dość specyficzna, którą większość trenerów opiera na sparingach, a te przez silnik X11 są traktowane inaczej niż mecze o punkty.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Ignats ik Ruth »

Wydaje mj soę, że lista jest już OK, ale po namyśle, w 2. wpisałbym jeszcze jako osobny podpunkt mecze towarzyskie. Bo jedno to ich wykorzystanie przed sezonem, a drugie to ich granje w sezonie - czy to po odpadnięcij z pucharu,czy tk w ramach jakichś narracyjnych rozgrywek. Zastanawia mnoe, czy grając te mecze w ogóle dobrze robię. Pytanie nasunęło mi się, bn trafiłem na uzasadnienie VATa, dlaczego nie zamierza grać towarzysko o trzecie miejsce na mundialu.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Piotr vel Bocian »

Ignats ik Ruth pisze:
05 kwie 2022, 18:36
Zastanawia mnoe, czy grając te mecze w ogóle dobrze robię. Pytanie nasunęło mi się, bn trafiłem na uzasadnienie VATa, dlaczego nie zamierza grać towarzysko o trzecie miejsce na mundialu.
Powiem tak: jeśli Szanowny Trener ten mecz wygra to moim zdaniem jak najbardziej powinno się taki mecz towarzyski rozegrać :)
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Mikronacyjna Szkoła Trenerów - wątek przygotowawczy

Post autor: Vilarte »

Od siebie dołożę bardzo fajną serię poradników, opublikowanych kiedyś na profilu Sarmackiej Ligi Piłkarskiej, w większości albo i całości nadal aktualnych:
https://www.sarmacja.org/artykul/listaS ... 0104/#S149
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”