[Wal-Küre]Lotnisko

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi ziemiami
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Guedes de Lima pisze:
19 maja 2022, 8:28
Nie wiedziałem, że w Księstwie zachowało się jeszcze tyle informacji o Sclavinii.
Archiwa nie są może zachowane w stu procentach, ale jest ich na pewno wiele. Nie wiem, czy zniknięcie części serwisów było wynikiem żądania ze strony Konfederacji Sclavińskiej, czy decyzji władz państwowych Księstwa Sarmacji, ale — moim skromnym zdaniem — to powinno podlegać pod konwencję o ochronie dziedzictwa (piszę zupełnie poważnie).

Tak jak to widzę, owszem, serwisy sclavińskie w domenie sarmacja.org powinny być opatrzone adnotacją o ich archiwalnym charakterze, z podaniem aktualnego odsyłacza, ale usuwanie czegokolwiek z Internetu… No nie, po prostu no nie. Rozmawiamy tu o organizmach tworzonych na przestrzeni lat przez wiele osób.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Guedes de Lima Stempel
Obywatel

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Guedes de Lima »

Helwetyk Romański pisze:
22 maja 2022, 9:46
Guedes de Lima pisze:
19 maja 2022, 8:28
Nie wiedziałem, że w Księstwie zachowało się jeszcze tyle informacji o Sclavinii.
Archiwa nie są może zachowane w stu procentach, ale jest ich na pewno wiele. Nie wiem, czy zniknięcie części serwisów było wynikiem żądania ze strony Konfederacji Sclavińskiej, czy decyzji władz państwowych Księstwa Sarmacji, ale — moim skromnym zdaniem — to powinno podlegać pod konwencję o ochronie dziedzictwa (piszę zupełnie poważnie).

Tak jak to widzę, owszem, serwisy sclavińskie w domenie sarmacja.org powinny być opatrzone adnotacją o ich archiwalnym charakterze, z podaniem aktualnego odsyłacza, ale usuwanie czegokolwiek z Internetu… No nie, po prostu no nie. Rozmawiamy tu o organizmach tworzonych na przestrzeni lat przez wiele osób.
Szczerze to super pomysł, bo to nasze (czyt. mikronautów) dziedzictwo i efekty ciężkiej pracy wielu osób, których już z nami nie ma. Uważam, że takim tematem powinna zająć się OPM, gdyby powstała i tutaj widziałbym jej cel. Chronić dziedzictwo mikroświata.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Helwetyk Romański »

Guedes de Lima pisze:
23 maja 2022, 16:22
Uważam, że takim tematem powinna zająć się OPM, gdyby powstała i tutaj widziałbym jej cel. Chronić dziedzictwo mikroświata.
Już w momencie odpowiadania na wątek pozwoliłem sobie to zagadnienie dopisać do zestawienia. Również uważam, że „Rada Polskich Mikronacji” byłaby dobrym forum do podpisania tego rodzaju konwencji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Ludwik Tomović »

Helwetyk Romański pisze:
22 maja 2022, 9:46

Nie wiem, czy zniknięcie części serwisów było wynikiem żądania ze strony Konfederacji Sclavińskiej,
Nie było.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Guedes de Lima Stempel
Obywatel

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Guedes de Lima »

No cóż, ja już się dawno temu zdążyłem pogodzić z faktem, że wiele rozdziałów historii sclavińskiej zostało utracone bezpowrotnie. Mnie martwi, że takie postępowanie było/jest/może być elementem walki politycznej i robienia sobie po prostu na złość.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Helwetyk Romański »

Guedes de Lima pisze:
26 maja 2022, 14:40
Mnie martwi, że takie postępowanie było/jest/może być elementem walki politycznej i robienia sobie po prostu na złość.
Wchodząc w rolę adwokata diabła, nawet rozumiem, że Sarmacja mogła nie chcieć dalej utrzymywać serwisów Sclavinii na swoim serwerze. W końcu — osobne państwo, które opuściło unię. Uważam po prostu, że w tym przypadku należy wyważyć wszystkie wartości, a mam dojmujące wrażenie, że nawet nie rozważano wartości zasobu archiwalnego dla ogółu.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Obywatel

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Sophie »

Dziękuję Wam, że przypomnieliście, że muszę wkońcu coś zrobić w tym Wal-Küre
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Obrazek
Awatar użytkownika
Guedes de Lima Stempel
Obywatel

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Guedes de Lima »

Helwetyk Romański pisze:
26 maja 2022, 15:32
Guedes de Lima pisze:
26 maja 2022, 14:40
Mnie martwi, że takie postępowanie było/jest/może być elementem walki politycznej i robienia sobie po prostu na złość.
Wchodząc w rolę adwokata diabła, nawet rozumiem, że Sarmacja mogła nie chcieć dalej utrzymywać serwisów Sclavinii na swoim serwerze. W końcu — osobne państwo, które opuściło unię. Uważam po prostu, że w tym przypadku należy wyważyć wszystkie wartości, a mam dojmujące wrażenie, że nawet nie rozważano wartości zasobu archiwalnego dla ogółu.
W tym aspekcie, żeby była jasność, ja osobiście pretensji do Sarmatów nie mam. I tak bardzo dużo archiwaliów sclavińskich do tej pory zachowało się na stronie i forum.
GUEDES DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Helwetyk Romański »

Guedes de Lima pisze:
27 maja 2022, 11:29
Helwetyk Romański pisze:
26 maja 2022, 15:32
Guedes de Lima pisze:
26 maja 2022, 14:40
Mnie martwi, że takie postępowanie było/jest/może być elementem walki politycznej i robienia sobie po prostu na złość.
Wchodząc w rolę adwokata diabła, nawet rozumiem, że Sarmacja mogła nie chcieć dalej utrzymywać serwisów Sclavinii na swoim serwerze. W końcu — osobne państwo, które opuściło unię. Uważam po prostu, że w tym przypadku należy wyważyć wszystkie wartości, a mam dojmujące wrażenie, że nawet nie rozważano wartości zasobu archiwalnego dla ogółu.
W tym aspekcie, żeby była jasność, ja osobiście pretensji do Sarmatów nie mam. I tak bardzo dużo archiwaliów sclavińskich do tej pory zachowało się na stronie i forum.
A ja, jako (również) Sarmata i były namiestnik Sclavinii, owszem. Zniknięcie serwisu internetowego Sclavinii utrudnia mi dostęp do treści, które tworzyłem. Nie oczekuję naprawiania serwisów, które przestały działać wraz z aktualizacją silnika PHP, ale czynne działanie w kierunku usuwania czegokolwiek wydaje mi się, mimo wszystko, szkodliwe i niepotrzebne.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[Wal-Küre] Lotnisko

Post autor: Benjamin »

Nagle na terenie lotniska w Wal-Küre zjawił się czarny, nieoznakowany samochód z niebieskimi światłami błyskowymi... Należał on do Organizacji Artemis, a przewoził dwóch pilotów wraz z dwoma ochroniarzami, którzy mieli polecieć do Księstwa Sarmacji w celu wzięcia udziału w obchodach XX-rocznicy.
Obrazek
Samochód Organizacji Artemis wjeżdzający na teren lotniska
Na lotnisku oczekiwały na nich dwa myśliwce WA WAV-12/E. Piloci wraz z ochroniarzami uruchomili systemy wraz z silnikami oraz zaczęli oczekiwać na trzeci samolot, który miał zaraz lądować...
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[Wal-Küre]Lotnisko

Post autor: Benjamin »

Obrazek
Zdjęcie podglądowe myśliwca
Jako że lotnisko Wal-Küre nie posiada aktualnie systemu kontroli lotów, pilot pierwszego samolotu wykonał telefon powietrze-ziemia:
- Słuchajcie, zaraz będę lądować, uruchamiajcie silniki i oczekujcie na mnie
- Przyjąłem, lecimy w sekwencji 2-1-3, tak?
- Oczywiście, jak zawsze. Teraz kończę, powinniście mnie już widzieć...
Po czym pilot zaczął wykonywać manewr lądowania, z nadzieją, iż pójdzie to szybko i sprawnie...
* * *
No no, poszło jak po maśle - powiedział do siebie pilot, po czym zaczął kołować do stanowiska, znaczy się, prawie do stanowiska, gdyż zatrzymał się na linii kołowania pomiędzy stanowiskiem 1 i 3, aby pozostałe dwa myśliwce mogły spokojnie wyjechać ze swoich miejsc.
Piloci nr 2 i 3 zaczęli wjeżdżać na wspomniane linię, po czym pilot 1 dał znak do rozpoczęcia operacji lotniczej... (czyli w skrócie kołowania i wystartowania z lotniska)
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ziemie w Leocji”