[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Anastasia Windsachen pisze:
19 lis 2022, 11:58
(Więcej napiszę później) Jak o klimat chodzi to planuję jakąś inicjatywę z ustalaniem klimatu na Pollinie…
Wydaje mi się, na granicy pewności, że to pole minowe. Ale tak czy inaczej zaczekałbym na ostateczne (na tyle, na ile cokolwiek u nas jest ostateczne) ustalenie kontynentów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Jeśli mowa o klimacie i położeniu geograficznym, to i owszem, wygląda na to że Leocja jest w pobliżu równika. Co jednak jeśli okaże się, że faktycznie znamy jedynie wycinek naszej v-planetym, a to wszystko leży np. na półkuli północnej (zakładając że nasza planeta jest kulą 😎)?
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Przybysz

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Helwetyk Romański pisze:
19 lis 2022, 11:56
nijak nie oddaje położenia w pobliżu równika
Marudzicie. Przy obecnym modelu przy równiku leżą też takie kraje jak MAW czy RON, a taka Santera czy Nowa Kurlandia to w drugą stronę, prawie biegun. Ale na ile się znam na tych krajach (a w ramach EgoTopu powiem, że na mikronacjach się znam jak mało kto) to tam klimatów równikowych/okołobiegunowych nie ma.

Pamiętajcie, ta planeta jest na tyle patologiczna, że i Leocki klimat wytrzyma.
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: piwski »

Anastasia Windsachen pisze:
19 lis 2022, 11:58
(Więcej napiszę później) Jak o klimat chodzi to planuję jakąś inicjatywę z ustalaniem klimatu na Pollinie...
Bardzo chciałbym zobaczyć taką inicjatywę, gorzej, że chyba nie będzie szans na powszechną akceptację jakichś prób objaśnienia tego co się dzieje u nas z klimatem, zbyt dużo tutaj było dowolności i by się pollin rozleciał, jakby chcieć to zrobić. Lasy zamieniłyby się w pustynie, pustynie w lasy deszczowe i sam Bóg w niebiesiech tylko raczy wiedzieć co jeszcze. Kiedyś jak grałem w Wiedźmina papierowego, na podstawie tego antycznego podręcznika, daty przesileń i równonocy jakoś tak się nie zgrywały, że później nie mogłem nie zwariować grając moim filozofem-astronomem... Mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej xD
Piwski Sroczyński
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Anastasia Windsachen »

piwski pisze:
19 lis 2022, 23:24
Anastasia Windsachen pisze:
19 lis 2022, 11:58
(Więcej napiszę później) Jak o klimat chodzi to planuję jakąś inicjatywę z ustalaniem klimatu na Pollinie...
Bardzo chciałbym zobaczyć taką inicjatywę, gorzej, że chyba nie będzie szans na powszechną akceptację jakichś prób objaśnienia tego co się dzieje u nas z klimatem, zbyt dużo tutaj było dowolności i by się pollin rozleciał, jakby chcieć to zrobić. Lasy zamieniłyby się w pustynie, pustynie w lasy deszczowe i sam Bóg w niebiesiech tylko raczy wiedzieć co jeszcze. Kiedyś jak grałem w Wiedźmina papierowego, na podstawie tego antycznego podręcznika, daty przesileń i równonocy jakoś tak się nie zgrywały, że później nie mogłem nie zwariować grając moim filozofem-astronomem... Mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej xD
Raczej próba ustalenia gdzie jaki klimat jest, jeśli gdzieś takowy dominuje to uznać za dominujący w tym obszarze - dobra wiadomość dla przyszłych włodarzy ziem. Tłumaczenia można mieć różne. Ja jestem z tych ludzi, którzy chętnie dopuszczą nienaukowe (czyt. nierealowe) wyjaśnienia. Jak ktoś to ubierze w magię - proszę bardzo. Jak ktoś to ubierze w naukowe wyjaśnienie - proszę bardzo. Może mamy jakieś czynniki przyrody, które powodują, że na jednej szerokości mamy kilka klimatów? Kto to wie. Ta inicjatywa miałaby iść w tym kierunku. Zebranie wiedzy, uporządkowanie etc.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
19 lis 2022, 11:56
Wyjątkowo wredny temat. Moglibyśmy, oczywiście, przyjąć jedno istniejące miasto jako punkt odniesienia i na tym poprzestać; obawiam się jednak, że nie udałoby nam się wówczas znaleźć wystarczającej liczby fotografii na każdą okoliczność. Nie jestem jednocześnie pewny, czy wiem, które „piękne zdjęcia” macie na myśli…
Dlatego ja nie myślę o jednym mieście. Oczywiście dla jakiegoś hmm krajobrazowego zdjęcia wybrać jedno można, ale tak wewnątrz... tak wewnątrz to bym myślała o kilku. Zarzucę przykładem z Voxlandu - budynek Poczty jest z Ottawy, Ratusza z... Montreala, Pałac Królewski z Brukseli, krajobraz z Pragi. Ustalić najważniejsze budynki, na ich podstawie działać dalej. Jak np. Pretorium (przyjmijmy) to Downing Street No 10 to budynki obok musiałyby być resztą z tych budynków bo to zawsze jakoś widać. Więc ta spójność musiałaby moim zdaniem iść i w tym kierunku. Powiedziałabym też, że nie idźmy tą złą ścieżką narzucenia wszystkiego, ale no trzeba znaleźć moim zdaniem dla najważniejszych punktów miasta wizualizacje i cokolwiek obok nich musiałoby się dla spójności ich trzymać. Zobaczyć, jaki rynek nadaje się na jarmarki i coś więcej itd. Jakie miasta mają śnieg bla bla. Mam nadzieję, że wszyscy za tym chaosem nadążają
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Helwetyk Romański »

Michał F. Lubomirski-Lisewicz pisze:
19 lis 2022, 21:35
Jeśli mowa o klimacie i położeniu geograficznym, to i owszem, wygląda na to że Leocja jest w pobliżu równika. Co jednak jeśli okaże się, że faktycznie znamy jedynie wycinek naszej v-planetym, a to wszystko leży np. na półkuli północnej (zakładając że nasza planeta jest kulą 😎)?
Na to, po (nie tak…) cichu, liczę.

piwski pisze:
19 lis 2022, 23:24
Kiedyś jak grałem w Wiedźmina papierowego, na podstawie tego antycznego podręcznika, daty przesileń i równonocy jakoś tak się nie zgrywały, że później nie mogłem nie zwariować grając moim filozofem-astronomem... Mam nadzieję, że tutaj będzie inaczej xD
Lasciate ogni speranza…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[03] Urbanistyka - zagospodarowanie, architektura, narracja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
20 lis 2022, 14:16
Lasciate ogni speranza…
Ahh yes
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Normy Szczęścia”