[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Zablokowany
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Przyszła sobie pani zniesmaczona obyczajami w pewnym państwie i znalazła poletko... tak można podsumować to, co ten post i wątek zapowiadają.

Po wczorajszych rozmowach na discordzie podczas, których doszliśmy do tego, że można by GPL ożywić, przywrócić do narracji, może też i zrestrukturyzować, przychodzę mając zielone światło od [mention]Helwetyk Romański[/mention] i chyba brak przeciwskazań ze strony [mention]Franklin Garamond[/mention] (chociaż takie ładne pisemko, które potwierdza moje słowa pewnie ładnie by wyglądało (koszty wynagrodzę Palatium!)), by wziąć łopatkę i wiaderko do ręki, i usiąść sobie w wojskowej piaskownicy. Może najpierw powiem czego możecie ode mnie oczekiwać. Nie jestem wojskową, ale mam styczność z tym światem od dziecka, a oprócz tego interesuję się nim, śledzę na bieżąco sprawy z tego zakresu i nie obce jest mi ubabranie się czy dziurawienie tarczy. Niejedno w rękach miałam. Może kiedyś w wojsku wyląduję, może nie. Wciąż się powiedzmy z tego świata dokształcam. Nie powiem więc, że możecie ode mnie oczekiwać równie super specjalistycznej wiedzy, co (chyba mogę to powiedzieć, Panowie Namiestnicy powiedzcie czy mogę się tak tytułować) mój poprzednik czyli bardzo mocno dla nas zasłużony [mention]Ronon Dex[/mention]. Doświadczenie robi swoje i nie będę tego ukrywała, próbowała zgrywać alfy i omegi. Jednak jeżeli czegoś nie będę wiedziała to i znam wojskowych w mikro, i w realu mogę się coś dopytać. Możecie więc ode mnie oczekiwać, że na zasadzie konsultacji opracuję z Wami strukturę GPL, być może ją uprościmy bo słyszałam głosy o skomplikowaniu. Nie uważam by tak było, została po prostu stworzona przez kogoś kto tematem się zajmował i w temacie siedział, ALE możemy porozmawiać. Całość ma być naszymi wspólnymi wysiłkami zbudowana. Dalej możecie oczekiwać, że oprócz postawienia struktury będę działała aktywnie na tym polu. Czy to opisy szkoleń, manewrów, prowadzenie sprawozdań, rekrutacji, nawet mam już pierwszą propozycję i wizję szkolenia oraz manewrów międzynarodowych. Przed nami długa droga, nie ogarniemy tematu w tydzień, dwa. Może do końca czerwca się uda przygotować wszystko do startu bo dzięki wcześniej wspomnianemu Rononowi mamy już solidne podwaliny. Mówiliście, że mogę mieszać w graficznych aspektach i ogólnie GPL. Będę mieszać razem z Wami, ale nie zakładam by to było mocne mieszanie.

Co już na ten temat wiemy? Co już ustalono? Spisałam 4 strony kartek A4 tego, co ustalono (ok, jedną zajmują struktury Eskadry i Bataliony, rzeczy dosyć techniczne i bardziej potrzebne dla mnie by zorientować się na czym stoję, ale przedstawię).

GWARDIA PALATYNATU LEOCJI
CO WIEMY?
Liczebność: 1920-2000 według wyliczeń po ostatnich wiadomościach. Jest to liczebność całej GPL czyli wojsko + ŻPL. Rozkłada się następująco:
  • 620 gwardzistów - Batalion Zmechanizowany,
  • ok. 450 gwardzistów - Eskadry Powietrzne (możliwe większe liczby),
  • ok. 200 gwardzistów - nazwałam to Flotą, Ronon nazywał to komponentem morskim, ostatecznie skierowałabym się w stronę może pojęcia Dywizjonu (mowa była o korwecie i pomniejszych jednostkach) lub Grupy. Wątków o organizacji "wodników" nie znalazłam,
  • 150 gwardzistów - logistyka,
  • 500 żandarmów - ŻPL*
Z racji na nasz teren (o czym mam wrażenie ostatnio zapomnieliśmy w narracjach), mamy dosyć nieucywilizowany teren. Trudny. To nasz zmusza i skłania do poruszania się pojazdami kołowymi niżeli gąsienicowymi (chociaż widziałam propozycję użycia czołgów i zastępstwa kołowych TO* na gąsienicowe).

Lotnisko mamy wojskowe i cywilne, baza jednak nie jest określona oprócz miejsca na mapie (chyba, że wątki o niej są poza działem Gwardii).

Było wspomniane, że piechota morska może pojawić się w postaci plutonu. PM - osobna formacja od WL, SP i MW*.

Dalej mieliśmy stopnie, odznaczenia i mundury. Zacznijmy od stopni. Mieliśmy propozycję z rozbudowanych korpusem podoficerów (z racji na organizację samej GPL, która opiera się na jednostkach zwyczajowo dowodzonych przez ten korpus):
  • Korpus Szeregowych:
    Gwardzista,
    Starszy Gwardzista,
  • Korpus Podoficerów:
    Kapral,
    Starszy Kapral,
    Sierżant,
    Starszy Sierżant,
    Sierżant Sztabowy,
    Chorąży,
    Starszy Chorąży,
    Chorąży Sztabowy,
  • Korpus Oficerów - oficerowie młodsi:
    Podporucznik,
    Porucznik,
    Kapitan,
  • KO - oficerowie starsi:
    Major,
    Podpułkownik,
    Pułkownik,
  • KO - generałowie:
    Generał
Stopnie marynarskie również próbowano opracować, jednak dyskusje nie wskazały konkretnego ustalenia faktu (do ustalenia). Kwestia stopni jest taka, że stopień generała to stopień dowódcy Gwardii. Admirał to ekwiwalent generała. I teraz pojawia się kwestia czy dowódca GPL jest z automatu generałem i admirałem, czy może ma wyższy stopień i ma ich pod sobą. Na pewno bym nie chciała rozdrabniać i tworzyć wielkiej struktury, która będzie martwa bo osób znajdzie się może max. 10 w najlepszych czasach. Dlatego skłaniałbym się ku opcji posiadania obydwu stopni, z możliwą w przyszłości zmianą.

Teraz kwestia mundurów... najłatwiej będzie wejść w ten link i przeklikać do projektów mundurów. Ja jedynie opiszę, co ustalono.

Mamy czarne galowe mundury dla całej Gwardii. Wyróżnikiem w głównym trzonie czyli WL, SP, MW to kolory patek, krawatów oraz pasów oficerskich. Dzielimy je na:
  • czerwone dla WL,
  • niebieskie dla SP,
  • granatowe dla MW,
Gwiazdki na patkach to symbol dowódcy. Żandarmeria używa galowo kurtek 3/4, oznaczenia zielone (tutaj skłaniałabym się do zmiany kolorystyki głównej czarny->szary/niebieskoszary oraz marynarki). W polu część "wojskowa" używa kamuflażu Woodland (widziałam propozycję MARPAT), ŻPL zielone kurtki 3/4 i czapki patrolówki.

Ostatecznie mamy odznaczenia wojskowe. Uchwalono Order Obrońców Leocji z sześcioma klasami. Były rozmowy o kolejnych odznaczeniach.

Wybrano również banderę wojenną, a także oznaczenie samolotów.

Myślę, że nie ma, co Was teraz zasypywać strukturą GPL, którą zrobił Ronon, którą ja widzę itd. To temat na przyszłość, myślę, że już w momencie, gdy te wszystkie najważniejsze organizacyjnie względem pracy rzeczy przerobimy. Mogę jedynie powiedzieć, że nie widzę sensu zmieniać tego, co zrobiono już w temacie struktury jednostki. Jedynie bym chciała określić coś typu, ile żołnierzy ma batalion, ile kompania, ile inne itd.

I to jest to, co mamy. Teraz kwestia tego, co ja proponuję i zakładam.

GPL jako część wojskową zostawiamy w sensie organizacyjnym tak, jak była. Potem możliwe zmiany, zwiększanie liczebności itd. Czyli mamy Batalion Zmechanizowany - nazwałabym go "1 Leocki Batalion Zmechanizowany".
  • 1 Leocki Batalion Zmechanizowany:
  • 2 "Lwia" Kompania Dowodzenia i Logistyki:
    Pluton dowodzenia,
    Pluton rozpoznania,
    Pluton zmotoryzowany x2,
    Pluton logistyczny,
  • 1 "Namiestnikowska" Kompania Zmechanizowana:
    Pluton dowodzenia,
    Pluton zmechanizowany,
  • 3 "Nowobrzeska" Kompania Czołgów:
    Pluton dowodzenia,
    Pluton czołgów,
Co do ŻPL... ŻPL miałaby pełnić rolę straży granicznej, służby celnej, porządkowej (aka policji) i jednostek strażackich oraz ratownictwa medycznego. Nie ma moim zdaniem sensu rozdrabniać się obecnie na osobne byty. Nie mamy ludzi, a w samej ŻPL drzemie potencjał narracyjni. Rozwarstwienie grozi zaniedbaniem, którejś warstwy. Za duże podziały przy małej ilości aktywnych ludzi to zmora dla inicjatywy.
ŻPL dzieliłaby się na:
  • Komendy,
  • Komisariaty,
  • Posterunki;
Komenda w państwie byłaby jedna. Główna i zarazem Miejska w Nowym Brzegu (jeżeli pojawiłoby się kiedykolwiek drugie miasto, można myśleć o drugiej Miejskiej). I tutaj tak, jak proponowałam w Normach chyba (albo inny wątek o Leocji) - posterunki w każdej dzierżawie, komisariaty np. jeden na pięć dzierżaw. Te dzierżawne posterunki i komisariaty podlegałabym pod Komendę Główną (szkopuł narracyjny).

Dalej idąc - książeczki wojskowe. Widziałam, że temat poruszono i tutaj pytanie do [mention]Helwetyk Romański[/mention] lub [mention]Franklin Garamond[/mention] (nie wiem, który z Namiestników tutaj bardziej się takimi rzeczami zajmuje) - czy byłoby możliwe skopiowanie do nas skryptu książeczek z pewnego państwa do nas? Oczywiście graficznie odświeżając i przerabiając na leocki wygląd? Wydawałby je Szef Wojskowego Biura Rekrutacji (WBR), w razie jego braku - Generał/Dowódca GPL.

Odznaczenia - Order mamy ustanowiony. Proponowałabym Krzyż Namiestnikowski w trzech klasach, Krzyż Ronona Dexa w trzech klasach, Medal Gwardyjski i Medal za Długoletnią Służbę.

Wizualizacja wyposażenia. Jak wiadomo Ronon korzystał z Army II oraz Flight Simulatora. Cóż... jak jeszcze ten od Microsoftu jest w pakiecie Xbox Pass, który mam to tak Arma już nie. Proponuję więc wizualizację sprzętu za pomocą gry Wargame Red Dragon, w której równocześnie można by rozgrywać starcia w ramach np. szkoleń. Sprzęt tam jest z lat 80/90 XX wieku, pojawiają się oczywiście jeszcze jakieś starsze jednostki z lat 70 czy schyłku 60, ale na te w większości nawet nie zerkam. Kierunek to oczywiście zachód, który wytyczono już. Co jest dobre to to, że łatwo można sprzęt fotografować, pokazywać w walce (przydatne na manewrach i narracji). Oznaczenia można nanosić w photoshopie.
Dodatkowo aby wzmacniać unikalność naszej Gwardii, produkowałabym modele. Jednak tutaj jest to praca mozolna, czasochłonna i na teraz używałabym Wargame'a, a w przyszłości zaczęłabym wątek o modernizacji wyposażenia gdzie w momencie posiadania przynajmniej wszystkiego dla WL, dołączałabym zdjęcia. Modele mają tą wyższość, że jakieś animacje, dowolne tekstury itd - wszystko to jest możliwe.

A w ramach szkoleń czy wspólnych manewrów, które już spójne z wyglądem narracyjnym naszej Gwardii być nie muszą, proponowałabym utworzenie leockiego plutonu w Battlefieldzie 4 oraz w World of Tanks i popykania raz na tydzień/dwa w jakiś wieczór. Zawsze to doda takiej akcji do naszej zabawy oraz może by się to brało pod uwagę przy awansach - "o tutaj Baskerville widzę dobre wyniki wykręcił, no no, to awansik jakiś lepszy" ([mention]Oswald Baskerville[/mention]).

No i na sam koniec takie pierdółki już - logo Gwardii (obecnie to romb Sił Powietrznych, pasuje coś lepszego), odznaka Batalionu, odznaki rodzajów Gwardii, słyszałam, że i logo ŻPL powinno lecieć do poprawy (skromnym zdaniem powinniśmy mieć jedną bez różnicowania, może maksymalnie dodać tylko ratownictwo i pożarnictwo). Opisać bazę (wybudować! potwierdzić lokalizację!). Mundury przenieść na wygląd "na człowieku". Wykazać etaty do obsadzenia.

Aha, dodatkowo coś, co myślę nas zainteresuje. Narracja, jak w Edelweiss. Pakiet postaci, które wykorzystujemy do narracji (zastosowanie podobnego, jak we wspomnianych szarotkach mechanizmu awansu (posty narracyjne)). To chyba tyle z tego, co mam teraz w głowie. W tym wątku ustalmy wszystko o GPL, co ważne odnośnie struktur, wyglądu itd. Gdy to zrobimy to będzie wątek o Batalionie, Eskadrach, Flocie i ŻPL w kwestiach wyglądowych.

Dodatkowo [mention]Oswald Baskerville[/mention] albo [mention]Helwetyk Romański[/mention] i [mention]Franklin Garamond[/mention] gdyby można było zarchiwizować wątki obecne, stworzyć w dziale archiwum? Albo uprawnienia moderatorskie na dział i ja już to ogarnę, co byśmy ładnie wszystko mieli.

Także proszę o opinię wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza Namiestników. Widziałam w dyskusjach, że Czcigodny Garamond ma nawet jakąś większą wiedzę, także czekam na opinie!



  • ŻPL - struktura:
    • Komenda NB - 180 żandarmów,
    • Komenda/Komisariat/Posterunek Portu Lotniczego - 60-80 żandarmów, włącznie z sekcją AT (antyterrorystyczna)(arbitralnie powiedzmy 70 żandarmów),
    • Komenda/Komisariat/Posterunek Portu Morskiego - 90 żandarmów,
    • Pluton Terenowy - 50 żandarmów, 3 takie plutony,
    Sugerowałabym używanie w przypadku Portu Morskiego określenia Komisariatu ponieważ ma pod sobą obszar już dzielnicy. Posterunek dla lotniska bo to zdecydowanie mniejszy obszar. Komenda w NB pełniłaby zarazem funkcję jednostki administracyjnej względem komisariatów i posterunków już wymienionych (łatwiej powiedzieć - w obrębie NB) czyli Miejskiej oraz zarazem Głównej, gdybyśmy narracyjnie poszli w pomysł kilku komend i komisariatów.
  • TO - Transporter Opancerzony,
  • WL, SP, MW - Wojska Lądowe, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Vilarte »

Pytanie, bo nie interesowałem się dotąd tutejszym wojskiem:

-czy "realni" żołnierze startują tu od szeregowców, czy też jak u nas od dowodzenia narracyjnymi oddziałami? Czy też w ogóle cała GPL opierała się na Rononie?
-są jednostki historyczne, czy wyłącznie współczesne?

W razie czego jestem otwarty na współpracę w ramach naszej GH, oczywiście w ramach zakreślonych nam przez sarmackie prawo.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Czytam!
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Vilarte pisze:
05 cze 2022, 21:37
Pytanie, bo nie interesowałem się dotąd tutejszym wojskiem:

-czy "realni" żołnierze startują tu od szeregowców, czy też jak u nas od dowodzenia narracyjnymi oddziałami? Czy też w ogóle cała GPL opierała się na Rononie?
-są jednostki historyczne, czy wyłącznie współczesne?

W razie czego jestem otwarty na współpracę w ramach naszej GH, oczywiście w ramach zakreślonych nam przez sarmackie prawo.
GPL jeżeli się przyjrzymy po wątkach była budowana od podstaw przez Ronona, co prawda przyjął chyba z 3-4 osoby, ale no jako tako Gwardia nie zaczęła działać by nawet awanse się posypały czy oficjalności. Co do początków dla "realniaków"... nie powiem kwestia trudno bo trochę by mi głupio było stać (oczywiście jeśli Namiestnicy się zgodzą bym stała na czele GPL) nad ludźmi doświadczonymi przez zawód. Dodatkowo nie każdego znam by wiedzieć czy to realniak. Ale myślę głośno, że tak, można by oddać im dowództwo nad oddziałami, co również stopniowo działoby się z resztą, aczkolwiek oni by mieli szybszy start, od razu na wyższy stopień.

Jednostki współczesne, z zastrzeżeniem, że historyczny wygląd być może byłby dla kompanii reprezentacyjnej (chociaż wizualizacja!).

Co do współpracy - jeżeli będzie można to oczywiście, że tak.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Piotr Romanow »

Jestem realowym zwodowym i pewnie Anastazja mnie ściągnie tutaj do pomocy. A od Gwardzisty startować? Czemu nie? :D
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Helwetyk Romański »

Skoro pomysł nie został uznany za głupi prima facie, to dopiszę tutaj hasłowo. Obowiązkowa służba wojskowa, na zasadzie stopnia szeregowego dla wszystkich, a starszego szeregowego za zgłoszenie gotowości do służby i zdanie prostego egzaminu z podstaw wiedzy. Przywileje dla żołnierzy typu prawo do posiadania broni. Książeczki wojskowe pełnią również rolę dowodów osobistych.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Vilarte »

Obowiązkowa służba wojskowa, na zasadzie stopnia szeregowego dla wszystkich
czy to się ma wiązać z jakimiś zadaniami?
Jeśli tak - nikogo nie zmusicie na siłę do czegoś takiego.
Jeśli nie - to nie wiem, czy jest sens tak niejako sztucznie pompować liczebność Gwardii
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
05 cze 2022, 22:01
Skoro pomysł nie został uznany za głupi prima facie, to dopiszę tutaj hasłowo. Obowiązkowa służba wojskowa, na zasadzie stopnia szeregowego dla wszystkich, a starszego szeregowego za zgłoszenie gotowości do służby i zdanie prostego egzaminu z podstaw wiedzy. Przywileje dla żołnierzy typu prawo do posiadania broni. Książeczki wojskowe pełnią również rolę dowodów osobistych.
Odwróciłbym jedynie ostatni element - książeczki wojskowe jako dowódcy osobiste pachną mi trochę krajem rządzonym przez juntę.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Aleksander »

Vilarte pisze:
05 cze 2022, 22:04
Obowiązkowa służba wojskowa, na zasadzie stopnia szeregowego dla wszystkich
czy to się ma wiązać z jakimiś zadaniami?
Jeśli tak - nikogo nie zmusicie na siłę do czegoś takiego.
Jeśli nie - to nie wiem, czy jest sens tak niejako sztucznie pompować liczebność Gwardii
Chyba pan nie umiesz w Leocję.
(-) Aleksander, r.s.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Defibrylator dla GPL czyli o Gwardii dyskusja

Post autor: Helwetyk Romański »

Vilarte pisze:
05 cze 2022, 22:04
Jeśli nie — to nie wiem, czy jest sens tak niejako sztucznie pompować liczebność Gwardii
I tak liczy narracyjnie ok. 2000 żołnierzy, więc o jakim pompowaniu tu mowa? 🤔
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”