[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Zgodnie ze wstepnymi ustaleniami Dowództwa GPL dokonano wyboru podstawowego samolotu bojowego dla sil lotniczych Palatynatu Leocji. Samolotem tym będzie produkowany przez Ronon Air Tech (już na leockiej ziemi) - wielozadaniowy samolot mysliwski RAT F-12.

F-12 to wielozadaniowy samolot myśliwski przeznaczony do zadań walki powietrznej, wykonywania bliskiego wsparcia, zadań rozpoznawczych i walki radioelektronicznej oraz typowego bombardowania. Samolot ponaddźwiękowy o obniżonej wykrywalności radarowej (skuteczna powierzchnia odbicia fal radarowych to 0,005 m2), przy czym wartość minimalna (czołowa) jest osiągana tylko w przypadku rezygnacji z podwieszeń zewnętrznych.

Samolot F-12 był produkowany przez RAT od 2019 w trzech wersjach:
- F-12A - wielozadaniowy samolot myśliwski
- F-12B - wiekozadaniowy samolot myśliwski skróconego sartu i pionowego lądowania (STOVL)
- F-12C - pokładowy, wielozadaniowy samolot myśliwski

W przypadku GPL w grę wchodzi produkcja samolotów w wersji F-12A jako podstawowego samolotu bojowego oraz pewnej liczby F-12B. Leocja nie dysponuje wielka iloscią lotnisk, a ponadto samoloty F-12B przeznaczone głównie do operowania z okrętów lotniczych pozbawionych katapult i urządzeń do hamowania po lądowaniu - mogą być przydatne w sytuacji gdy lotniska zostaną zniszczone lub ich drogi startowe zostaną mocno uszkodzone. Załadowany samolot potrzebuje do startu kilkudziesięciu metrów drogi startowej (przy czym nie musi być to droga betonowa), a po wykonaniu zadania ląduje pionowo (ma wtedy mniejszą masę). W przypadku F-12B (jak również w wersji F-12C) maszyna nie ma działka zabudowanego na stałe - ale można takowe przenosić w zasobniku pod dodatkowym węzłem kadłubowym. Mniejszy jest też zasięg samolotu (1700 km) i udzwig uzbrojenia (6800 kg). natomiast nie jest planowane wznowienie produkcji F-12C - ponieważ jest to typowa maszyna pokładowa dla "lotniskowców floty" (wyposażonych w katapulty i urządzenia hamujące)... no chyba, że pojawią się jakieś zamówienia eksportowe lub Palatynat Leocji zbuduje sobie kiedyś wielki lotniskowiec ;)
Obrazek
F-12A na ziemi, przed hangarem w konfiguracji gładkiej.

Obrazek
F-12A w locie z podwieszeniami zewnętrznymi (4 bomby kierownane i 2 pociski powietrze-powietrze bliskiego zasięgu)

Obrazek
F-12A z otwartymi komorami... pełny ładunek: 6 bomb kierowanych, 2 pociski powietrze-powietrze średniego zasięgu i dwa pociski powietrze-powietrze bliskiego zasięgu.

Obrazek
Kokpit F12A - zobrazowanie sytuacji i stanu samolotu na dużym ekranie wielofunkcyjnym
Dane taktyczno-techniczne F-12A

Załoga: 1 pilot
Długość: 15,7 m
Rozpiętość skrzydeł: 11 m
Wysokość: 4.4 m
Powierzchnia nośna: 43 m2

Masa własna: 13290 kg
Masa startowa: 22471 kg
Masa startowa maksymalna: 31751 kg
Masa paliwa: 8278 kg (zbiorniki wewnętrzne)
Napęd: 1 silnik turboodrzutowy, dwuprzepływowy - ciągu 125 kN oraz 191 kN z dopalaniem

Prędkość maksymalna: 1,6 Ma
Zasięg: 2800 km
Promień bojowy: 1200 km (z podwieszeniami), 1350 km (uzbrojenie tylko w komorach)
Pułap praktyczny: 15,000 m
Limit przeciążenia: + 9 g

Uzbrojenie:
- 25mm działko napędowe 4-lufowe (180 naboi)
- 4 wezły podwieszeń w komorach bombowych
- 6 węzłów podwieszeń zewnętrzych (po 3 pod każdym skrzydłem)

Masa uzbrojenia podwieszanego:
- 2600 kg w komorach wewnętrznych
- 6800 kg w komorach i na węzłąch zewnętrznych
- 8600 kg maksymalna kosztem zmiejszenia ilości paliwa

Propozycje malowania maszyn dla Gwardii palatynatu Leocji - na przykłądzie wesji F-12A. Wykonywanie oraz wgrywanie malowań w MSFS2020 jest bardzo czasochłonne (kilkukrotnie w porównaniu ze starym FSX), dlatego wszelkie inne oznakowanie (godła jednostek, emblematy producenta, ewentualne numery taktyczne itp.), jak i malowanie dla F-12B zostanie wykonane po dokonaniu przez dowództwo GPL docelowego malowania maszyn.

1/ Malowanie wg schematu "maskowanie na tle nieba" czyli kolorystyka w dwóch kolorach błękitu.

Obrazek

Obrazek

2/ Malowanie wg schematu "maskowanie na tle ziemi" czyli kolorystyka na górnej powierzchni złożona z odcieniu zieleni i niewielkiej ilości czarnego.

Obrazek

Obrazek

3/ Malowanie wg schematu "maskowanie na tle wody" czyli kolorystyka na górnej powierzchni złożona z odcieniu koloru niebieskiego i niewielkiej ilości czarnego.

Obrazek

Obrazek

4/ Malowane zapożyczone z dotychczasowych barw samolotów F-10A/B - dostosowane do kształtów F-12.

Obrazek

Obrazek

5/ Samolot w kolorze bardzo ciemnej szarości (prawie czarny) ze znakami rozpoznawczymi o obniżonej widzialności.

Obrazek

Obrazek

Po dokonaniu wyboru malowania podjęte zostaną dalsze prace.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Decyzja w tym przypadku jest prosta dla mnie. Wersja pierwsza - malowanie na tle nieba wydaje mi się najbardziej uniwersalne, biorąc pod uwagę zakres działania lotnictwa. Ma ono operować zarówno na akwenach, ale też nad ziemią (która nie zawsze musi być leocka). Numery taktyczne widziałabym od 123 w górę.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 14:56
Decyzja w tym przypadku jest prosta dla mnie. Wersja pierwsza - malowanie na tle nieba wydaje mi się najbardziej uniwersalne, biorąc pod uwagę zakres działania lotnictwa. Ma ono operować zarówno na akwenach, ale też nad ziemią (która nie zawsze musi być leocka).
Dla mnie to takie proste nie jest... Pomimo faktu, że współcześnie maskowanie wizualne wydaje się mieć zdecydowanie mniejsze znaczenia niż dawniej to jednak jest powszechnie stosowane w wielu, całkiem poważnych siłach powietrznych.

Owszem "maskowanie na tle nieba" ma sporą popularność w realu, ale inne rodzaje wcale nie są w zaniku. W przypadku małej wyspy jaką jest Leocja to najmniejsze szanse ma "maskowanie na tle ziemi" - nasze samoloty większość zadań będą wykonywały nad wodą... w końcu zaatakowanie wyspy zmusza do desantu morskiego czyli najskuteczniejszą obroną jest wyeliminowanie sił desantowych zanim uda im się dotrzeć do brzegu.

Stąd u mnie akurat wybór jest pomiędzy wariantem 1 (maskowanie na tle nieba), a wariantem 3 (maskowanie na tle wody). Wariant nr 4 też wpisuje się w "maskowanie na tle wody" - a za nim przemawia tradycja... też rzecz ważna w wojsku. Wariant 5 w sumie tylko dlatego, że realowy F-35 najcześciej jest tak malowany.

A może zgodnie ze starą leocką tradycją Namiestnicy urzadzą głosowanie... tak robiśmy w wielu przypadkach, w tym dotyczącym GPL np. w ten sposób ustaliliśmy banderę wojenną? Będzie to też okazja do wypowiedzenia się innych mieszkańców naszego kraju... W realu armia to nie demokracja, ale w wirtualu można sobie na to pozwolić...

W zasadzie każde malowanie ma plusy i minusy (stworzyłem je w zasadzie wcześniej - 1,2,3 i 5 to taka wariacja na temat przyszłych, polskich F-35... stąd pewne nawiązania do malowań naszych realowych MiG-29 i F-16), to może jakaś szersza dyskusja, może damy się wypowiedzieć i zdecydować ogółowi obywateli?

Weźmy też pod uwagę, ze obecnie gdy malowanie maskujące samolotów straciło mocna na znaczeniu to dość powszechne są malowania... ze względów estetycznych, tradycyjnych i w ogóle...
Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 14:56
Numery taktyczne widziałabym od 123 w górę.
I tutaj pytanie czy zastepujemy istniejące maszyny F-10A/B czy tworzymy kolejną eskadrę. Chyab jednak zastepujemy, to i numery mogą być zastępowane.

W sumie "szkoły sa dwie" (w zasadzie równo rozpowszechnione)... albo numery z przypadku, albo coś oznaczające. Może numeracja typu:

1 = 1 eskadra ("2" będzie w drugiej)
11 = pierwszy klucz czyli maszyny 111, 112, 113, 114.
21, 31, 41 ... klucze 2, 3, 4 i nuemracja j.w.
100 - samolot dowódcy eskadry
Zostaje jeszcze kombinacja 101, 102, 103, 104 - albo dla klucza szkolnego, albo klucz szkolny pójdzie do 2. Eskadry Mieszanej,a w to miejsce damy klucz na F-12B.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 18:42
A może zgodnie ze starą leocką tradycją Namiestnicy urzadzą głosowanie... tak robiśmy w wielu przypadkach, w tym dotyczącym GPL np. w ten sposób ustaliliśmy banderę wojenną? Będzie to też okazja do wypowiedzenia się innych mieszkańców naszego kraju... W realu armia to nie demokracja, ale w wirtualu można sobie na to pozwolić...
Dlaczego by nie. Dajmy tą 1,3 i 4. Niech ludzie się wypowiedzą. [mention]Oswald Baskerville[/mention] [mention]Ignats ik Ruth[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention].
Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 18:42
I tutaj pytanie czy zastępujemy istniejące maszyny F-10A/B czy tworzymy kolejną eskadrę. Chyba jednak zastępujemy, to i numery mogą być zastępowane.

W sumie "szkoły są dwie" (w zasadzie równo rozpowszechnione)... albo numery z przypadku, albo coś oznaczające. Może numeracja typu:

1 = 1 eskadra ("2" będzie w drugiej)
11 = pierwszy klucz czyli maszyny 111, 112, 113, 114.
21, 31, 41 ... klucze 2, 3, 4 i numeracja j.w.
100 - samolot dowódcy eskadry
Zostaje jeszcze kombinacja 101, 102, 103, 104 - albo dla klucza szkolnego, albo klucz szkolny pójdzie do 2. Eskadry Mieszanej, a w to miejsce damy klucz na F-12B.
Jeżeli numery mogą być zastępowane to jasne. Chociaż głośno się zastanawiam czy może nie zostawić tej eskadry z F-10... czy nie byłaby w jakiś sposób przydatny... Głośne myśli.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 20:38
Dlaczego by nie. Dajmy tą 1,3 i 4. Niech ludzie się wypowiedzą.
Ja bym zostawił wszystkie pod głosowanie... po co narzucać nasze zdanie? Niech ludziska się wypowiedzą, co do wszystkich propozycji. Nie oszukujmy się w Mikro względy estetyczne mają też znaczenie. Po prostu niech malowanie samolotów GPL podoba się naszym obywatelom... Morale też ważna rzecz.
Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 20:38
Jeżeli numery mogą być zastępowane to jasne. Chociaż głośno się zastanawiam czy może nie zostawić tej eskadry z F-10... czy nie byłaby w jakiś sposób przydatny... Głośne myśli.
Ja bym po prostu wymienił sprzęt... w sumie to nawet nie mam jak ciągnąć F-10, bo FSX już usunąłem z kompa (grafika sprzed 18 lat mnie już w oczy szczypała i bolało), a w MSFS2020 tej maszyny nie ma i raczej długo lub wcale nie będzie. Ponadto w małym lotnictwie, takim jak leockie... oboje chyba jesteśmy zgodni, że jeden typ wielozadaniowego samolotu myśliwskiego to optymalne rozwiązanie. W 2. Eskadrze będzie już mieszanka, bo ona pełni rolę pozostalego zabezpieczenia lotniczego GPL.

Oczywiście z czasem... lub w jakiś okolicznościach możemy mieć drugi typ samolotu bojowego, ale to chyba w ramach jakiegoś wielkiego rozwoju Leocji oraz ekspansji terytorialnych.

Inna sprawa, ze mam też pomysł na pewne zwiększenie siły lotniczej Leocji (którą z racji położenia i "wyspiarstwa" uważam za bardzo ważną), w sposób nietypowy, oddolny i rezerwowy - ale o tym za jakiś czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 20:57
Ja bym po prostu wymienił sprzęt... w sumie to nawet nie mam jak ciągnąć F-10, bo FSX już usunąłem z kompa (grafika sprzed 18 lat mnie już w oczy szczypała i bolało), a w MSFS2020 tej maszyny nie ma i raczej długo lub wcale nie będzie. Ponadto w małym lotnictwie, takim jak leockie... oboje chyba jesteśmy zgodni, że jeden typ wielozadaniowego samolotu myśliwskiego to optymalne rozwiązanie.
Tak, jeden wystarczy, a zwłaszcza taki nowoczesny
Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 20:57
Inna sprawa, ze mam też pomysł na pewne zwiększenie siły lotniczej Leocji (którą z racji położenia i "wyspiarstwa" uważam za bardzo ważną), w sposób nietypowy, oddolny i rezerwowy - ale o tym za jakiś czas.
Czekam na efekt bo jestem ciekawa.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 22:05
Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 20:57
Ja bym po prostu wymienił sprzęt... w sumie to nawet nie mam jak ciągnąć F-10, bo FSX już usunąłem z kompa (grafika sprzed 18 lat mnie już w oczy szczypała i bolało), a w MSFS2020 tej maszyny nie ma i raczej długo lub wcale nie będzie. Ponadto w małym lotnictwie, takim jak leockie... oboje chyba jesteśmy zgodni, że jeden typ wielozadaniowego samolotu myśliwskiego to optymalne rozwiązanie.
Tak, jeden wystarczy, a zwłaszcza taki nowoczesny
No to mam propozycję na najbliższy tydzień... ponieważ do przyszłej niedzieli i tak mnie nie będzie *wyjazd urlopowy) to może w tym czasie przeprowadzić głosowanie nad wyborem malowania dla F12? Wrócę to się zabiorę za 1. Eskadrę, potem drugą oraz przedstawię pomysły na to rezerwowe wzmocnienie lotnictwa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
16 cze 2022, 20:38
Ronon Dex pisze:
16 cze 2022, 18:42
A może zgodnie ze starą leocką tradycją Namiestnicy urzadzą głosowanie... tak robiśmy w wielu przypadkach, w tym dotyczącym GPL np. w ten sposób ustaliliśmy banderę wojenną? Będzie to też okazja do wypowiedzenia się innych mieszkańców naszego kraju... W realu armia to nie demokracja, ale w wirtualu można sobie na to pozwolić...
Dlaczego by nie. Dajmy tą 1,3 i 4. Niech ludzie się wypowiedzą. @Oswald Baskerville @Ignats ik Ruth @Helwetyk Romański @Franklin Garamond.
Z poślizgiem, ale jak najbardziej (piątka, oczywiście, najpiękniejsza). Nie ukrywam jednak, że jeszcze nadchodzący tydzień będzie u mnie wredny, więc chętnie przekazałbym przeprowadzenie głosowania w bardziej obecne ręce, zwłaszcza że precedensu tutaj nie ma.

(Dodam, że mamy jeszcze jeden zaległy plebiscyt, w zasadzie do ponownego restartu).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
19 cze 2022, 22:04
Nie ukrywam jednak, że jeszcze nadchodzący tydzień będzie u mnie wredny, więc chętnie przekazałbym przeprowadzenie głosowania w bardziej obecne ręce,
No cóż... ja jestem do końca tygodnia na wyjeździe. Robienia plebiscytu z telefonu się nie podejmuję. Trudno... najwyżej sprawa się nieco przeciągnie.

Jak na razie widzę to zdania są podzielone... Anastazji najbardziej podoba się nr 1, Helwetykowi nr 5, a ja w sumie optuję za nr 3.

Może po prostu niech się inni wypowiedzą w tej materii i obejdziemy się bez oficjalnego plebiscytu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[GPL 2022] Samolot F-12 dla GPL

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
20 cze 2022, 8:05
Może po prostu niech się inni wypowiedzą w tej materii i obejdziemy się bez oficjalnego plebiscytu?
Nadal na szybko. Zróbmy plebiscyt. Mamy mało głosowań.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Gwardia Palatynatu Leocji”