[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Pierwsza przymiarka do zmiany mundurów... jeszcze bez emblematów, ale się dorobi, szwy też trochę jeszcze poprawię.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ronon Dex pisze:
04 lip 2022, 21:19
Tutaj pytanko do Dowódcy GPL... swego czasu, gdy dowodziłem GPL przyjąłem, że mundury polowe GPL są w kamuflażu "Woodland", a żandarmeria ma jednolite zielone. To jest aktualne?
Tak, nadal aktualne. Korzystamy z Woodlandu, a żandarmeria ma jednolite zielone (krój w tej w sprawie nie gra za dużej roli, realny odnośnik to M65 oraz kurtka RAFowska stosowane na przemian, ale to tylko realna ciekawostka, którą poruszano w kwestii gdyby ktoś chciał mieć "leockie" ciuchy).

Tak śledzę to wszystko codziennie i jestem pod wrażeniem oraz pełna zachwytu nad całą pracą w to włożoną. Jestem skłonna stwierdzić, że obecnie spośród wszystkich państw Pollinu jedynie my i Edelweiss mogą konkurować o miano najlepiej prowadzonego wojska.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
05 lip 2022, 19:40
Korzystamy z Woodlandu, a żandarmeria ma jednolite zielone (krój w tej w sprawie nie gra za dużej roli...
Na krój nic nie poradzę... w simie lotniczym kwestie tekstur ubiorów załóg są bardzo uproszczone. Zrobiłem co się dało, ale lepiej nie będzie. Niestety nie ma możliwości dobrego umieszczenia flagi na rękawach (są dzielone i styk flagi się rozmywa... wygląda paskudnie), no to z konieczności leocka flaga trafiła na kieszeń kombinezonu, poniżej lotniczej "gapy".

Mundury GPL - woodland, z flagą i "gapą" (przy okazji na drzwiach jest już godło 3. Eskadry).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żandarmeria... na kieszeni umieściłem gwiazdę ŻPL, a mundury są jednolicie zielone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Załogi maszyn eskortowych mają czarne kombinezony i czerwone kaski lotnicze (takie same mają mieć piloci maszyn Namiestników... jak mi się uda znaleźć linijkę tekstu w kodzie, który umożliwi wstawienie wojskowego pilota do cywilnej w oryginale maszyny).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fotki w rozdzielczości 1200 pxs - można sobie powiekszyć.

W zasadzie kwestie graficzne dla 3. Eskadry są już wykonane - wkrótce finalne formowanie tego pododdziału lotniczego GPL.
Anastasia Windsachen pisze:
05 lip 2022, 19:40
Jestem skłonna stwierdzić, że obecnie spośród wszystkich państw Pollinu jedynie my i Edelweiss mogą konkurować o miano najlepiej prowadzonego wojska.
Z całym szacunkiem... jeżeli oczywiście pominiemy Bialenię, bo choć definitywnie się z nią rozwiodłem, to jeszcze do tego co tam powstało przez lata pracy musimy jeszcze sporo się narobić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Pewne detale muszą ulec zmianie, bo upgrade dodatku spowodował pojawienie się odrębnych kombinezonów pilotów od reszty osób na pokładzie. Jestem w trakcie stosownych korekt... w zasadzie dla tych dla 3 eskadry jest to już wykonane, muszę zrobić jeszcze korektę w Żandarmerii.

I tutaj od razu pytanie... Mamy na razie maszyny patrolowe dla Żandarmerii GPL, ale ta formacja ma w swoim składzie tez służby ratownicze. Sensownym byłoby mieć też śmigłowce sanitarne i pożarnicze. W końcu z drogami to u nas różnie bywa, ziemie naszych mieszkańców są często od sienie oddalone to raczej najlepszym (poza okolicami Nowego Brzegu) byłby transport właśnie drogą powietrzną - wyspecjalizowanym śmigłowcem sanitarnym. Jeśli chodzi o kwestie pożarnicze to też się śmigłowce przydadzą - zarówno do koordynacji działań i szybkiego przerzutu strażaków, jak i czynności gaśniczych (zbiornik miękki, możliwość napełnienia w zawisie z dowolnego zbiornika wodnego).

Tutaj pytanko zanim zacznę się bawić w czasochłonne zabawy graficzne... Czy robimy dla tych służb ratowniczych jakieś zupełnie inne malowanie czy utrzymujemy się w "klimacie" Żandarmerii? W tym drugim przypadku proponowałbym zastąpić po prostu kolor zielony - kolorem czerwonym oraz gwiazdę - na tą przeznaczoną dla formacji ratowniczych. Pozostały układ bym zostawił - jako charakterystyczny stylem dla maszyn Żandarmerii PL.

Gdzieś się da jeszcze jakiś niewielki napis wcisnąć... Czy wystarczy może po prostu kombinacja "Żandarmeria - Ratownictwo"? Czy kombinujemy jakieś nazwy szczegółowe?
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Nie bawmy się w żadne nadnowości. Zieleń zamieńmy na czerwień, odznakę na krzyż czy cokolwiek takiego, co wpisuje się w ogólne pojęcie ratownictwa. Co do nazwy - wystarczy "Departament III GPL" albo wariacje tych słów. To już w zależności od tego, co lepiej wyjdzie. Nie ukrywajmy, że napis to człowiek widzi, jak helikopter sobie stoi albo ląduje, o wiele ważniejsze jest oznaczenie kolorystyczne.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
25 lip 2022, 20:52
Nie bawmy się w żadne nadnowości. Zieleń zamieńmy na czerwień, odznakę na krzyż czy cokolwiek takiego, co wpisuje się w ogólne pojęcie ratownictwa. Co do nazwy - wystarczy "Departament III GPL" albo wariacje tych słów. To już w zależności od tego, co lepiej wyjdzie. Nie ukrywajmy, że napis to człowiek widzi, jak helikopter sobie stoi albo ląduje, o wiele ważniejsze jest oznaczenie kolorystyczne.
Nie planuję nowości... gwiazda Żandarmerii w odmianie "ratowniczej" jest od dawna, chyba nawet jej pomysł opracował jeden z Namiestników.

A co do napisu to faktycznie możemy odpuścić. Zostanie taki sam napis jak na tych zielonych. Mogę zamiast flagi na ogonie umieścić na medycznych znak ratownictwa, a na pożarniczych znak pożarnictwa taki sam jaki przyjęliśmy na gwieździe. Tam jest pół na pół - ratownictwo + pożarnictwo, ale na ogonie da się je w całości. Niestety w języku polskim nie ma dobrego i krótkiego odpowiednika angielskiego "Fire & Rescue"... To może faktycznie odpuszczę napisy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Wykombinowałem coś takiego... nie ukrywam, że do końca tygodnia z czasem słabo, ale sądzę, że przyjęcie schematu jednolitego w całej Żandarmerii GPL ma akurat sens.

Tak jak uzgodniliśmy - zmiana koloru zielonego na czerwony oraz gwiazdy na przyjętą dla służb ratowniczych Żandarmerii (w sumie i tak różnice widać tylko z bliska, dla obserwatora z pewnej odległości jest to po prostu gwiazda Żandarmerii PL). Dodatkowy element wyróżniający dla śmigłowców medycznych to międzynarodowy (realowy) znak ratownictwa medycznego. Nie bardzo gdzie jest go wcisnąć, bo maszyna jest mocno oszklona - chyba na osłonie silnika będzie najlepiej. W przypadku śmigłowca pożarniczego zmieni się w sumie tylko ten znak...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Anastasia Windsachen »

Nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń i światło pozostaje zielone. No i swoją drogą wygląda to tak super, że hoho
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Śmigłowce HU-14 dla GPL

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
01 sie 2022, 17:09
Nie mam kompletnie żadnych zastrzeżeń i światło pozostaje zielone.
Dziękuję... oczywiście okres letni ma swoje "prawa" i prace idą dość wolno (no cóż weekendy w realu spędzam raczej na strzelnicach niż za kompem, a w tygodniu też mniej czasu bo w pracy ludzi brakuje ze względu na urlopy), ale bedzie to postępowało sukcesywnie i mam nadzieję, że przed 2-tygodniowym wyjazdem urlopowym (pierwsza połowa września) przedstawię kompleksowo już w pełni zorganizowane i zobrazowane lotnictwo zarówno GPL, jak i podległych sił lotniczych Oceanii Leockiej.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Gwardia Palatynatu Leocji”