[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Ronon Dex »

Obrazek
W związku zdecyzją Dowódcy GPL, która stwoerdziła, że Siły Powietrzne mogą zostać rozbudowane do trzech eskadr - można nieco zmienić dotychczasową koncepcję dla 2. Eskadry. Po wyodrębnieniu do 3. Ekskady wszelkich śmigłowców, pozostanie ona wielozadaniową eskadrą, służącą zabezpieczeniu komunikacji, transportu oraz będzie pełniła zadania patrolowe. Bedzie wyposażona tylko w samoloty...

Oczywiście z czasem powstanie nasz leocji "Air Force One", który będzie samolotem dużym i pełniącym rolę zarówno reprezentacyjna, jak i stanie się takim powietrznym stanowiskiem kierowania krajem (w razie potrzeby). pewne przymiarki do tego już robię, jednak potrzebne są głównie samoloty mniejsze, bo przecież potrzeby "rządowe" komikacyjne zwykle nie obejmują latania Namiestników w "wielką świtą" itd. Wystarczą samoloty mniejszy w wersji transportu VIP, bo ich eksploatacja jest znacznie ekonomiczniejsza.

Położenie Leocji na mapie Mikroświata determinuje wybór samolotu o odpowiednio dużym zasięgu, bo przecież do wybrzeży najbliższych lądów mamy od 1000 do 2200 km. Potrzebna jest więc maszyna o odpowiednim zasięgu, bo przecież nie chodzi tylko o dotarcie do wybrzeży - cele podróży są raczej w głębi lądów. W związku z tym odpadły w przedbiegach wszelkie maszyny dyspozycyjne o zasięgu mniejszym niz 6000 km. Zaproponowany przez RAT samolot dyspozycyjny o wojskowym oznaczeniu D-5 (w wersji "rządowej" jako VD-5) ma zasięg prawie 6500 km... wcześniej w RAT (jeszcze w Bialenii) produkowano samolot D-4, ale była to maszyna mniejsza i o zasięgu tylko 5300 km.
Obrazek
Zasięg (promień lotu z Nowego Brzegu) samolotu na tle mapy mikroświata z uwzględniem odpowiedniej ilości paliwa na 2-3 podejścia do lądowania.
Prawdopodobnie oprócz maszyn VIP przyjęte zostaną również samolot dyspozycyjny dla GPL (już w typowych barwach wojskowych) oraz samolot sanitarny (transportu medycznego), bo przecież służby ratownicze również podlegają GPL (Żandarmerii).
Obrazek

Obrazek
Testowe (na szybko) malowanie i oznakowanie samolotu D-5...
Dane techniczne D-5

Załoga: 2 pilot + opcjonalnie 1 osoba obsługi pokładowej
Liczba pasażerów: 8-12 (w zależności od wariantu wyposażenia kabiny)
Długość: 22,7 m
Rozpiętość skrzydeł: 21.01 m
Wysokość: 5,92 m
Powierzchnia nośna: 49,9 m2

Masa własna: 10609kg
Masa startowa maksymalna: 17917 kg
Masa paliwa: 6600 kg
Napęd: 2 silniki turboodrzutowy, dwuprzepływowe - ciągu 34,1 kN

Prędkość maksymalna: 0.84 Ma
Prędkość przelotowa: 895 km/h
Zasięg: 6482 km
Pułap praktyczny: 13,716 m
Długość startu: 1466 m (do wys. 15 m)
Długość lądowania: 966 m (z wys. 15 m)

Jak zwykle powstaje kwestia malowania... oczywiście namiestnicy preferują kolor czarny - pytanie tylko czy cały czarny czy może z innymi akcentami kolorystycznymi wziętymi z barw narodowych Leocji.

Przedstawiam więc 4 warianty do wyboru:

1/ Samolot w kolorze czarnym, czerwonym z białymi akcentami.
Obrazek

Obrazek
2/ Samolot w kolorze czarnym i czerwonym (pasy białe zamienione na czerwone).
Obrazek

Obrazek
3/ Samolot w kolorze czarnym i czerwonym, ale nieco mniejksza powierzchnia czerwonego (pasy białe po prostu usunięte).
Obrazek

Obrazek
4/ Cały samolot w kolorze czarnym.
Obrazek

Obrazek
Kilka uwag technicznych odnośnie tego malowania:
- numer jest generowany, a plik który odpowiada za kolor nie jest dostępny... czyli musi zostać niebieski,
- kształt malowania doslne powierzchni kadłuba i pasków też jest generowany - mogę zmnienić kolor lub usunąć, ale kształ jest narzucony... jest to związane z fabrycznym malowaniem oryginałów realowych.
- flaga na stateczniku pionowym jest mała, ale to też element generowany za pomocą innego pliku, mogę zrobić dowony znak, ale musi mieścić się w nartrzuconym "polu".
- generowanie z modelu jest jedynym wyjściem na umieszczenie z sensem tego na stateczniku - jest on z drugiej strony narzucany jako lustrzane odbicie, tak więc gdyby usunąć elementy generowane (można) to nie da się zrobić innego numeru i większej flagi, bo po prostu z drugiej strony będzie odwrotnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Samoloty "rządowe".

Post autor: Vilarte »

[GPL 2022] Jedna uwaga - jeśli GPL stawia na pełen realizm, to w samolocie malowanym na czarno byłoby jak w piekarniku
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Ronon Dex »

Vilarte pisze:
03 lip 2022, 17:26
Jedna uwaga - jeśli GPL stawia na pełen realizm, to w samolocie malowanym na czarno byłoby jak w piekarniku
No coś Ty... uważasz, że w samolotach tej klasy nie działa klimatyzacja? 😉

W realu samoloty tej klasy (samoloty dyspozycyjne) również bywają malowane w ciemne kolory (choć jasne faktycznie przeważają), również na czarno.

Proszę bardzo, tak na szybko... niemiecki Leajet, a tutaj czarna kanadyjska Cessna Citation Longtitude czyli realowy odpowiednik naszego D-5.
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Anastasia Windsachen »

W kwestii malowania - byłabym za 1. Skoro to samolot reprezentacyjny to niech reprezentuje PL w pełni. Oczywiście do wypowiedzi zachęcam innych. Standardowo może pójdźmy głosowaniem - od numeru najbardziej pożądanego do najmniej.

1,
3,
4,
2
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Benjamin »

4,
1,
2,
3
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Ronon Dex »

No ja takiej w kolejności jak wstawiłem opcje - od moim zdaniem najlepszej (bo zrobiłem ją na początku i docelowo, a potem kombinowałem inne "opcje"), do tej ostatniej, którą dałem w zasadzie by był też wybór "całego czarnego".

1,
2,
3,
4.
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Franklin Garamond »

4
1
3
2
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Jakub Wereszczyński-Bagrat Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Rzeczpospolita Obojga Narodów

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Jakub Wereszczyński-Bagrat »

Mi się podobają w kolejności w jakiej zostały ustawione 1,2,3,4.
Jakub Wereszczyński-Bagrat
Obrazek
Awatar użytkownika
Mark Felt
Przybysz
Lokalizacja: Stany Zjednoczone Atlatiki

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Mark Felt »

Przepiękne maszyny.
Bardzo podoba mi się kolor oraz to w jaki sposób zostały wykonane napisy, dodające im szyku i klasy.
Niewątpliwie samoloty, które przeznaczone będą do dyspozycji Namiestników będą się wyróżniać na tle innych rządowych maszyn. Zachwyt nad ich wyglądem jest równy zachwytowi towarzyszącemu ich możliwością.
(-) Mark Felt
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

[GPL 2022] Samoloty "rządowe".

Post autor: Piotr Romanow »

1
3
4
2

Nie wiem czemu ale ta biała wstawka bardzo mi się podoba. :D
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Zablokowany

Wróć do „Gwardia Palatynatu Leocji”