[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Heraldyka... Heraldyka do miast, dzierżaw i instytucji. Ja bym ten temat poszerzyła. Dzisiaj podczas sprawdzania forum natrafiłam na tytuły:
4. Tytuły honorowe

Zgodnie z propozycją, „Regenci […] określają warunki posiadania […] tytułów honorowych”. Nie mam tutaj jeszcze sprecyzowanej koncepcji, ale wiem, czego chciałbym uniknąć — inflacji tytułów oraz tego, że po paru latach piramida tytułów będzie stała na głowie. Mamy tutaj niewątpliwy luksus zaczynania od zera. Możemy więc na starcie przyjąć — na przykład — założenie, że utrzymanie tytułu wymaga stałego zaangażowania w życie społeczności. Możemy — na przykład — uwzględniać tylko nadania z ostatnich kilkunastu miesięcy. Możemy — na przykład — przyjąć założenie płynnych tytułów, gdzie tytuł najwyższy przysługuje nie więcej niż 10% arystokracji i szlachty.

Projekt nie bez powodu zakłada, że Palatynat Leocji nie uznaje tytułów honorowych ani orderów i odznaczeń innych mikronacji. Jestem głęboko przekonany, że każdy nowy mieszkaniec powinien rozpoczynać u nas z czystą kartą, a posiadane tytuły i zaszczyty powinny być pochodną wyłącznie tego, jak zasłużył się społeczności Leotów i Leotek.
~ za Helwetykiem Romańskim

1. Miasta mamy ustalone. Jest tylko jedno. Nowy Brzeg.

2. WappenWiki jako źródło stylu.

3. Ryzykowne twierdzenie, ale... dzierżawy otrzymują herby od Sekretarza ds. Dziedzictwa Kulturowego czy Heraldyki. Tenże Sekretarz zajmuje się również heraldyką personalną. Widzę plan Czcigodnego z początku PL jako coś do zrealizowania. Jak dokładnie... nie wiem? Być może właśnie te płynne tytuły, które uzależniamy od aktywności? Utworzyć X tytułów, które Namiestnicy nadają i wtedy mamy takie coś, jak w realu - 10. lord XYZ, 17. hrabia ZYX itd.

4. Instytucje moim zdaniem nie powinny mieć heraldyki.

5. Herby Wielkie? Tylko urzędy i państwo.

To tyle. Tym razem bez pytań bo proszę o odniesienie się do pomysłów.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Ignats ik Ruth »

Wypowiem się później, ale co do Palatium, propozycję mam jedną:
Obrazek

edit: Tylko uwaga, bo widzę, że paznokieć małego palca lewej stopy ma inny odcień czerwieni! ;p
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Przyprószony papieros Kulegi Romańskiego się przysłóżył. Ciekawe i w sumie uważam, że lepsze rozwiązanie niż to, które proponowałam. Dorzucę tu jednak każde, które rzuciłam. Dłuższa wypowiedź już niedługo...

Obrazek

Kolejno Prezydium (Senat), Palatium, Pretorium, Kuratorium
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Franklin Garamond »

Choćby z racji odróżnienia dwóch kroczących lwów od dwóch kroczących lwów, preferowałbym dwugłowe palatium z poprawionym pazurem.

Nie bardzo też jestem w stanie wytłumaczyć sobie znaczenie herbu Prezydium.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Franklin Garamond pisze:
25 wrz 2022, 20:27
Choćby z racji odróżnienia dwóch kroczących lwów od dwóch kroczących lwów, preferowałbym dwugłowe palatium z poprawionym pazurem.

Nie bardzo też jestem w stanie wytłumaczyć sobie znaczenie herbu Prezydium.
Prezydium to nie do mnie, taki ustalono eony temu, ale tu trzeba wezwać [mention]Ignats ik Ruth[/mention] by odkopał dla nas temat głosowania w Senacie
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Ignats ik Ruth »

Anastasia Windsachen pisze:
24 wrz 2022, 22:45
Obrazek
Jestem trochę sceptyczny, przede wszystkim co do kolorystyki. Ja wiem, że czerwony to też nasz kolor. Ale jak już było mówione w starej dyskusji, trzymajmy sie może srebrnego na czarnym.
Jeśli już ma być purpurowy, to niech będzie ten sam, co w herbie państwowym. :P

I kuratorowi wrzuciłbym jednak koronę Palatynatu, tak jak mają Namiestnicy w tarczy w randze iw szystko posrebrzył. (Teraz pomyślałem, ze moja ww. propozycja nie ma sensu, skoro Namiestnicy już mają sensowne oznaczenie).
Anastasia Windsachen pisze:
25 wrz 2022, 20:41
Prezydium to nie do mnie, taki ustalono eony temu, ale tu trzeba wezwać @Ignats ik Ruth by odkopał dla nas temat głosowania w Senacie
Ja myślę, że Namiestnikowi chodzi o to, że to herb Senatu i Prezydium jako urząd nie ma sensu. A ja się zgadzam.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ignats ik Ruth pisze:
25 wrz 2022, 22:14

Jeśli już ma być purpurowy, to niech będzie ten sam, co w herbie państwowym. :P
I'm gonna stop you right there dear fella'. Dlaczego? Bo gdzieś tam coś ustaliliśmy czy raczej przebąkiwaliśmy o czerpaniu zasobów z Wappen, a paleta barw, której używam to właśnie wappenowska paleta by całość wyglądała pięknie, ładnie, cudnie, miodnie etc. Dlatego purpura inna niż w herbie :). Ale można się zastanowić ogólnie czy trzymamy się tak rygorystycznie, czy właśnie odchodzimy.

Co do jednobarwności - zgoda, ale no np. muszę powiedzieć, że mi ten czarny lew Gwardii tak pasuje... ale jak większość powie B, to nie będę mówić A :)
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Franklin Garamond »

Chodziło mi o to, że zarówno herb Senatu, jak i Palatium, ma na sobie dwa lwy. Nie pomnę niestety czy myśmy ten herb Senatu dyskutowali, czy został wybrany ad hoc, bo dział Senatu musi być herb. No ale raz, że to powtórzenie motywu (abstrahując od wszechobecności lwów), a dwa, że no nie czuję związku symbolicznego między herbem Senatu a Senatem.

Inna sprawa, że de facto herbem Palatium jest herb państwowy. Nawet flaga namiestnicza ma na sobie dwa kroczące lwy (choć nieheraldyczne #pdk). Chociaż dwugłowy lew podoba mnie się bardzo.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Przybysz

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Franklin Garamond pisze:
28 wrz 2022, 7:45
Nie pomnę niestety czy myśmy ten herb Senatu dyskutowali
Pomogę: viewtopic.php?p=21163#p21163
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[07] Heraldyka - miasto, dzierżawa, instytucja

Post autor: Franklin Garamond »

No dobrze, skoro już poparłem, to nie będę się wycofywać 😅
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Normy Szczęścia”