Zimowe manewry - kilka pytań

Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ogólnie CoD czy Battlefield w sklepach internetowych mają chore ceny. Modern Warfare z 2007 kosztuje ponad 100 zł nadal. Co ciekawe w takim Empiku kupimy go za złotych 30. Podobnie ma się sprawa z Battlefieldem. Co mnie ogólnie w CoD odrzuca to pamięć o strasznie słabym anticheacie, który psuje grę nawet, gdy nie gra się o wyniki.

Szczerze mówiąc okres czasowy gry nie jest aż tak ważny. Jasne, fajnie by było gdyby to się trzymało w miarę współczesnych ramach i schyłku zimnej wojny, wojen w Zatoce, ale jeśli jest taki Day of Infamy z Warsztatem Steam to można się pochylić. Takie co-op 3-4 osobowe to można będzie robić, jak np. ŻPL zbierze sobie tyle osób i np. [mention]Pierre Binkoff[/mention] zacznie program antyterrorystyczny. Założenie ogólnie mam proste, póki jeszcze się "docieramy" to manewry takie wspólne, ale potem to już można się bawić w osobne itd.

Potrzebę modyfikacji rozumiem jako dodanie nam np. leockiej flagi. To spełnia Battlefield poprzez danie możliwości tworzenia emblematów. Anyways, również szukam i poluję czy nie ma czegoś fajnego za darmo lub w rozsądnej cenie. Tymczasem, jak [mention]Franklin Garamond[/mention] powiedział - czołgi czy Counter-Strike. (Nowe czołgi oferuje Armored Warfare jeżeli dobrze pamiętam). Wciąż też planuję sprawdzić to World War III.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
05 gru 2022, 11:50
Takie co-op 3-4 osobowe to można będzie robić, jak np. ŻPL zbierze sobie tyle osób...
Bądźmy jednak realistami... nasze grono nie jest duże, a do tego aby pograć trzeba się zebrać w tym samym czasie przy komputerach i mieć czas na rozgrywkę. Biorąc pod uwagę różne nasze uwarunkowania realowe to zagranie jednocześnie z 3-4 osoby to już będzie sukces. To może faktycznie czy coś w tym stylu...
Obrazek
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: M2.r »

Powtarzam: project reality jest za darmo oraz działa wszystkim. :)
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

To już trzecia gra, którą pobieram do sprawdzenia dzisiaj. Zobaczmy...
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Przetestowałam lub chciałam przetestować 3 z wymienionych gier.

Jako pierwsza gra posłużyła WW3. Gra się przyjemnie. Zauważam jakieś lekkie ścinki niezależne od sprzętu i mojego internetu, ale ogólnie grać się da bez problemu. Można pobiegać po Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, Złote Tarasy), Moskwie (Senat i chyba po Placu Czerwonym), Berlinie (blokowiska i coś jeszcze) i w wielu innych częściach świata. Są dwa tryby. Jeden jest 10vs10, drugi 20vs20. W 10 nie ma ciężkiego sprzętu, w 20 już jest, ale nie tak, jak w Battlefieldzie, że czeka sobie na punktach. Tutaj trzeba zdobyć wystarczająco punktów by móc się na takowym odrodzić. Można jeździć Abramsem, Leopardem 2A4, T-90, Andersem, Bumerangiem... etc.

Jako drugą grę chciałam sprawdzić Project Reality. Jak kliknęłam by sprawdzić offline - odpaliło menu. Jak kliknęłam już logowanie steam to mieliło, mieliło i mieliło dłużej niż ja chleb na bułkę tartę podczas pobierania wszystkich trzech gier wczoraj. Także brak opinii. Nie wiem czego to wina.

Jako ostatni został BF3. Grałam w niego już kiedyś, coś tam się pobawiłam na multiku, ale potem już wyrzuciłam z dysku. Zainstalowałam więc wczoraj i spotkałam się jedynie z ciągłym wyrzucaniem przez Punkbustera. Dla testu by zobaczyć czy podobnie ma się sprawa w innych odsłonach, odpaliłam 4. Problemów brak.

Konkluzja:

Z trzech najlepszych propozycji, dwie są na pewno grywalne (Punkbustera kiedyś kopnę i już mnie nie będzie wyrzucał, podejrzewam również świrowanie z Disordem (tutaj dobra rada - nakładkę Discorda warto mieć wyłączoną podczas grania w Battlefieldy bo wtedy nagle występuje problem ze sterowaniem)). World War 3 jest za darmo, można grać w max 5. Battlefield 3 jest grywalny, serwery dalej są pełne, da się grać plutonami, drużyny po 5 osób, emblematy, sprzęt itd.

Obydwie gry jednak mają swoje wymagania. WW3 może i jest za darmo, ale wymagania sprzętowe ma na poziomie BF4 - BF1, więc stare integry, laptopy z intelowską grafiką albo będą mieć problem by uciągnąć w ludzkich 60 fps, albo będą ciągnąć na najniższych. BF3 już lepiej stoi z tymi wymaganiami, ale trzeba czekać na przeceny lub szukać kluczy na najlepszą edycją (wydali kilka dodatków z mapami przez czas wsparcia) po internecie.

Opcjonalnie jest jeszcze BF4, którego lubię, działa ładnie, wygląda ładnie itd. Plus mam wrażenie jest przyjemniejszy niż poprzednik. Ale tutaj sprawa tak, jak przy 3 cenowa oraz tak, jak przy WW3 wymaganiowa. Na laptopie, którego czasem używam działał na najniższych w znośnych fps, chyba nawet dobijał 60. Laptop lat trochę ma, ale ma kartę od AMD, więc nie gwarantuję, że starsze Intele sobie poradzą.

Jeżeli miałabym coś teraz zadecydować to albo bym powiedziała, że idziemy w używanie WW3, albo czekamy na promocję Battfielda 4, gdy będzie za 30 zł. Na zimowych manewrach można się jeszcze pobawić pisemnie, może coś pod koniec roku pomyśleć o np. World of Tanks lub meczyku w CS:GO.
Obrazek
Tak np. wygląda emblemat plutonu w BF4 na broni (widoczny tylko na głównej)
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Dołączyłbym do narracyjnej formy takich manewrów, w zależności od realowej ilości czasu, jakim będę dysponował. Co do proponowanej wspólnie gry, raczej nie będę ściągał/kupował żadnej.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Każdy wkład będzie uznany i nagrodzony :)
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Obiecałam informować o możliwych przecenach, więc oto jestem -> https://store.steampowered.com/app/1238 ... lefield_4/ Jeszcze 44 godziny przeceny ze 179 zł na 21 zł
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Pierre Binkoff Stempel
Obywatel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Pierre Binkoff »

A jeżeli ktoś nie chce wydawać oddzielnie na jedną grę od EA to na Steamie jest dostępna subskrypcja EA Play - 80 zł rocznie, ale to dla kogoś, kto ma czas grać, bo tych tytułów jest multum.
Obrazek
(-) gwardzista frontowy Pierre Binkoff
Komenda Żandarmerii Palatynatu Leocji w Nowym Brzegu
II Departament Gwardii Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Racja, ale to właśnie propozycja dla kogoś kto lubi sobie pograć w kilka gier. Titanfall, FIFA, Star Wars, etc...
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
10 gru 2022, 22:25
Obiecałam informować o możliwych przecenach, więc oto jestem -> https://store.steampowered.com/app/1238 ... lefield_4/ Jeszcze 44 godziny przeceny ze 179 zł na 21 zł
Nie znam tego... ta oferta BF4 Premium to dodatek czy samodzielna gra? Jak samodzielna to za te grosze kupuje od razu i możemy się pobawić.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”