Zimowe manewry - kilka pytań

Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Zimowe manewry za pasem. Chciałabym je zorganizować w okresie między jarmarkiem a rajdem (teoretycznie jest okres poświąteczny, ale bardzo nie lubię bilokacji, a akurat jestem wtedy poza Leocją, no i narracyjnie nie chcę ciągać Was w okresie Świąt Zimowych). Jeżeli ten termin nie, to wtedy gdzieś z początku stycznia. Manewry to okazja by zebrać wypłatę, medal i pewnie coś jeszcze.

Pojawia się u mnie jednak pytanie - w jakiej formie je chcecie? Sama narracja na forum, jak w przypadku Postrachu? Jakaś wspólna gra? A może narracja + gra?

Jeżeli gra to jaka? To jest ważne pytanie i potrzebne na przyszłość. Jakie gry macie? World of Tanks, Battlefield, CS:GO, RS6, Wargame Red Dragon, WARNO, Arma (choć ją uważam za wersję dla hardkorów i sama ją tak niezbyt lubię...)? To w sumie kluczowa sprawa jeśli chodzi o jakieś wspólne gry. Można się nawet pokusić o grę w Starcrafcie I lub II (są za darmo, II tylko w części, ale multik ma).

Bardzo proszę o odpowiedź wszystkich Gwardzistów i zobaczymy, co to nam wyjdzie :). Dodatkowo przypominam raz jeszcze o postach w ramach Rajdu i Jarmarku oraz ogólnej swojej lub NPC działalności w GPL. 31 grudnia będą wypłacane wynagrodzenia tak byście szampan mogli pić spokojnie z palatynami w portfelu.

Pamiętajcie również o Rozkazie o służbie i stopniach - jeżeli przez 1,5 msc nic nie zostanie napisane to można się pożegnać z nami. A Gwardia to aktualnie dla wielu opcja zarobienia nawet do 250♇ dodatkowo na koniec miesiąca. Każda aktywność na forum GPL i w jej ramach się liczy by zarobić nawet te 25♇. Jesteśmy tu dla przyjemności, z własnej woli i bez zmuszania (mimo obowiązkowego poboru, można zawsze odejść w rezerwę zamiast w służbę). Jednak wyznaję pewne zasady i jedną z nich jest szczera niechęć do bycia tylko i wyłącznie "wiszącymi portretami". Realiozy rozumiem etc., ale gdy ktoś omija Gwardię, będąc wszędzie indziej... Oczywiście podchodzę do sprawy po leocku, gdybym się trzymała terminów to byłoby nas mniej, ale tak tylko przypominam. Nikt nie wie kiedy w końcu uznam, że czas zrobić generalny przegląd i pożegnać się z niektórymi.

Na sam koniec by nie kończyć taką grozą i stroną, która jest raczej (mam nadzieję) rzadko widziana, chciałabym pochwalić [mention]Pierre Binkoff[/mention], który szybko i sprawnie zaaklimatyzował się oraz przystąpił do działania w strukturach ŻPL. Dodatkowo cieszę się za każdym razem, jak czytam, jak wykorzystuje wcześniej ustalone ramy oraz postaci, a także sam dodaje kolejne rozszerzenia naszego wspólnego worldbuildingu. O takim właśnie podejściu do narracji mówiłam w jednym z postów. Twórzcie własne, wykorzystujcie to co jest, rozwijajcie i GPL, i siebie, a medale, awanse oraz inne nagrody przyjdą, a Wasze klaty będą wkrótce równie pokaźne, jak Breżniewa [mention]Franklin Garamond[/mention], któremu również spóźnienie dziękuję za własną inwencję twórczą, którą wykazuje pisząc "GG" lub inne posty w ramach GPL. To właśnie postawa Tych Gwardzistów spowodowała, że tworzę powoli Akty Personalne, w które będą wpisywane wszystkie informacje, jak nadania, szczegóły służby etc., ale również i właśnie takie pochwały. Oprócz tego [mention]Krzysztof Windsor[/mention] oraz [mention]Benji[/mention], którzy udzielali się zarówno w ramach manewrów, jak i obchodów. Panowie pokazują właśnie, jak działać powinna nasza Gwardia. Żadne spiny o jakieś nadmierne szczegóły, technikalia itd. N a r r a c j a. Macie się dobrze bawić ją pisząc, a nie czuć, że to przykry obowiązek. Nie musicie się bać, że się nie znacie. Wszystko, co Wam potrzebne wisi na forum. Na dniach wywieszę post ze sprzętem bo zawieruszył się w tonach ustaleń i aktualnie leży w archiwum. Nie ma co go odkopywać, więc wypiszę wszystko ładnie byście mogli z tego korzystać w ramach narracji. Zamieszczę tam również, gdyby ktoś przeoczył, wykaz baz, ich umiejscowienie oraz informację o tym jakie mamy jednostki. Przypisując niektórych, nazywałam kilka pododdziałów tj. nadawałam im numer oraz typ np. 3 Komp. Czołgów czy 2. Komp. Dow. 1. Batalionu Zmech. To są jednostki, które fabularnie więc już istnieją. Obecnie posiadamy w sumie Brygadę Zmechanizowaną, która dzieli się na 4 Bataliony, w tym jeden pancerny. Ten fakt jest już określony. Jednak jeżeli ktoś napisze, że istnieje np. 4. Komp. Zmech w ramach 2. Batalionu Zmech. - to takowa istnieje. Pamiętajcie jedynie by to zawsze uszanować.

Po tej "krótkiej" lekturze - zapraszam do odpowiedzi na zadane na początku pytania. Jaka forma manewrów, jakie macie gry i czy termin pasuje :).
Wasza Generalissima
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: M2.r »

Abstrahując, ponapierdalałbym sobie w RS6.
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Anastasia Windsachen »

Kiedyś coś można, ale grałam ostatni raz... DAWNO by grać tak serio i obecnie skill jest drewniany, jak nie stały niczym kamień (nie wiem, jak wbiłam 50 poziom na laptopie 100x gorszym od obecnego PC)
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: M2.r »

No i chuj, gorsza od moich kumpli z roboty raczej już nie będziesz.
Awatar użytkownika
Pierre Binkoff Stempel
Obywatel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Pierre Binkoff »

Bardzo dziękuję za pochwałę. Bawię się świetnie działając w strukturach ŻPL i cieszę się, że nie wszystko jest super na poważnie. Prócz mikronacji dużo czasu spędziłem w świecie role-play, głównie na platformie MTA, więc po prostu lubię kierować narracją. Chętnie włączę się do manewrów, jedynie narracyjnie jako Żandarmeria. Ni cholery nie znam się na wojsku.

Co do manewrów - ja na wersję z grami jestem za, jednak albo w tygodniu od czwartku albo na samym początku stycznia. Wtedy mam najwięcej wolnego od uczelni (no i dostęp do lepszego sprzętu), chociaż może w następnym semestrze, ostatnim zresztą, będę mieć zajęć tyle, co kot napłakał.
Mam CS:GO, jest War Thunder. Z tych czysto nastawionych na realizm to mam gdzieś na Steamie Hell Let Loose i Squad. Co do Army - cóż, ona jest już dla naprawdę zatwardziałych. Lubiłem Armę, ale nawet trójka jest już trochę podstarzała, w dodatku nie każdy może ją ma. Z darmowych gier opcją do przełknięcia jest World War III.

Alternatywą może być darmowa gra przeglądarkowa Supremacy 1914 - strategia multiplayer z rozwijaniem swojej gospodarki, miast, armii i oczywiście przejmowaniem obcych terytoriów. Za dzieciaka przegrałem w niej mnóstwo czasu. Można zrobić zamkniętą grę, tylko dla biorących udział w manewrach. Problem jest w tym, że rozgrywka toczy się dość długo.

Jeśli chodzi o udział ŻPL w manewrach to elegancką opcją jest stara, ale wciąż sprawiająca radochę SWAT 4, traktująca o kontrterrorystach. Multiplayer raczej już nie żyje, więc to opcja dla jednego gracza. Dobrze byłoby podciągnąć wątek oddziałów specjalnych żandarmerii. Wiem, że odgrywamy państwo małe, jednak zawsze może być potrzebna grupa drabów w mundurach uzbrojonych od stóp do głów. Z czasem chciałbym zaproponować oficjalny podział na wydziały/ogniwa/referaty ŻPL i ich opis.

Zawsze można połączyć narracyjne forumowe manewry z grami. Nie ograniczajmy się tylko do jednej formy zabawy. Realne manewry trwają zazwyczaj krótko, ale przecież wszystko odbywa się na forum i nie każdy może mieć czas wejść o określonej godzinie.
Obrazek
(-) gwardzista frontowy Pierre Binkoff
Komenda Żandarmerii Palatynatu Leocji w Nowym Brzegu
II Departament Gwardii Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Benjamin »

Anastasia Windsachen pisze:
04 gru 2022, 1:28
Jakie gry macie?
Żadne xD
Oczywiście, jeśli będzie coś darmowego, to jak najbardziej mogę spróbować zainstalować...
Danke za pochwała!
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: M2.r »

Można jeszcze popykać w Project Reality, jest za darmo i pójdzie na ziemniaku. Osobiście nigdy nie ruszałem.

SWAT 4 jest w porzo.
Awatar użytkownika
Pierre Binkoff Stempel
Obywatel

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Pierre Binkoff »

M2.r pisze:
04 gru 2022, 10:35
Można jeszcze popykać w Project Reality, jest za darmo i pójdzie na ziemniaku. Osobiście nigdy nie ruszałem.

SWAT 4 jest w porzo.
Project Reality to poprzednik Squada, tak jakby. Fajna gierka.
Obrazek
(-) gwardzista frontowy Pierre Binkoff
Komenda Żandarmerii Palatynatu Leocji w Nowym Brzegu
II Departament Gwardii Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Wertingham

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Krzysztof Windsor »

Dziękuję. A co do gier to oczywiście World of Tanks ( ale ja akurat Biltz).
HKH Krzysztof Windsor-Windsachen
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Zimowe manewry - kilka pytań

Post autor: Franklin Garamond »

Co to jest RS6?

Z gier grałem lub posiadam:
- CS:GO
- World of Tanks
- Tom Clancy's The Division, The Division 2, Wildlands, Breakpoint
- Sniper Elite 4
- Battlefield 1942, 3, 5

Osobiście jestem bardziej fanem gier PvE, ale grupowo i bez ciśnienia na wyniki mogę w PvP pograć.
A wrzucić zrobione dronem zdjęcie czołgów stojących nad oceanem i jakimś opisem romantycznym zawsze można 😉 Może jakieś małe podsumowanko. Nie trzeba pisać ścian, ale coś tam warto skrobnąć, żeby miało to jednak charakter quasi-manewrowy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”