Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Lotnisko w Nowym Brzegu
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

Szanowni i Szanowne,

Przychodzę do Was z dyskusją o Leockich Liniach Lotniczych czyli państwowym przewoźniku dostępnym do użytku dla każdego chętnego, który istniałby całkowicie narracyjnie tj. na ich czele nie stałby nikt konkretny, a pisać o nich mógłby każdy. Mamy oczywiście przewoźników prywatnych i pięknie, ale właśnie - prywatnych. A to oznacza, że (przynajmniej na moją logikę) wypada się zawsze zapytać czy można skorzystać. A jak ktoś ma z kimś konflikt albo właściciel jest nieaktywny to no trudno dojść do porozumienia czy wyniku. Nasze narracje często są też spontaniczne (no dobra, piszę o sobie w tym przypadku bo tylko ja oprócz oficjeli z innych państw korzystam z tego działu pod kątem narracji), a to oznacza, że trzeba na już, na teraz czegoś.

Dlatego chciałabym się dowiedzieć, co o tym sądzicie? Czy warto "oficjalnie" zainaugurować" działanie LLL tj. opisać maszyny, których używa, dostarczyć z kilka zdjęć (kołowanie, start, lot, lądowanie, rano, dzień, wieczór, śnieg, deszcz, mgła) do narracji dla ogółu i dać temu sobie żyć? Obecnie np. o LLL wiadomo tyle, że:
  1. jest,
  2. w Dreamlandzie ([mention]M2.r[/mention]) zaprojektowano dla nich Fokkera 28 (jako dobra Leotka wnosiłabym o przemianowanie na jakąś umikronacyjnioną nazwę),
  3. są łącznie trzy samoloty:
    • L-596V - Kurs IPL-Vox-Baugenoff,
    • L-987A - Kurs IPL-Angemont,
    • KD-34155 - Kurs IPL-?
No i oczywiście pytanie, na które odpowiedź tak naprawdę zaważy na powodzeniu myśli przyświecającej temu projektowi obywatelskiemu - czy główni wykonawcy wizualizacji lotniczych na Pollinie i w Leocji [mention]Ronon Dex[/mention], [mention]M2.r[/mention] i chyba [mention]Albert Fryderyk de Espada[/mention] bylibyście skłonni w tym pomóc tj. przygotować te wizualizacje?

A no i pytanie do Namiestników [mention]Franklin Garamond[/mention] i [mention]Helwetyk Romański[/mention] czy może SP Leocji byłby skłonny wygospodarować jakieś wynagrodzenie za takie przygotowanie (Brzozopola mogą dorzucić się również skoro niżej podpisana dzierżawczyni wyszła z pomysłem i nagminnie korzysta z LLL)?
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Franklin Garamond »

Anastasia Windsachen pisze:
14 gru 2022, 16:45
SP Leocji byłby skłonny wygospodarować jakieś wynagrodzenie za takie przygotowanie
Jeszcze jak.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: M2.r »

Szczerze powiedziawszy nie przekonuje mnie metodyka Ronona, preferuję wiedzieć o czym piszę, a pisanie w kółko cośtamcośtam (realowy odpowiednik cośtamcośtam) jest męczące.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
14 gru 2022, 16:45
[*] w Dreamlandzie (@M2.r) zaprojektowano dla nich Fokkera 28 (jako dobra Leotka wnosiłabym o przemianowanie na jakąś umikronacyjnioną nazwę),
Dreamladn o ile pamiętam (bo robiłem dla nich wojskowe samoloty) to akurat Fokker 28 pasuje, bo oni w lotnictwie mieli klimat lat 70-tych i 80-tych, Leocja to współczesność to przydało by się coś nowocześniejszego. Ponadto Leocja to wyspa na rozległym Oceanie... Fokker 28 ma stanowczo za mały zasięg dla Loeckich Linii Lotniczych. Przcież z asięgiem 2700 km to będzie miał problem dolecieć na najbliższych lądów. Potrzebna maszyna może i niewielka, ale z odpowiednim zasięgiem.
Anastasia Windsachen pisze:
14 gru 2022, 16:45
No i oczywiście pytanie, na które odpowiedź tak naprawdę zaważy na powodzeniu myśli przyświecającej temu projektowi obywatelskiemu - czy główni wykonawcy wizualizacji lotniczych na Pollinie i w Leocji @Ronon Dex, @M2.r i chyba @Albert Fryderyk de Espada bylibyście skłonni w tym pomóc tj. przygotować te wizualizacje?
Fokkerem 28 nie dyponuję... jeżeli chodzi o samoloty pasażerskie o podobnej wielkości i przewozie pasażerów to pokombinuję w weekend co RAT mógłby zaoferować.
M2.r pisze:
14 gru 2022, 18:07
Szczerze powiedziawszy nie przekonuje mnie metodyka Ronona, preferuję wiedzieć o czym piszę, a pisanie w kółko cośtamcośtam (realowy odpowiednik cośtamcośtam) jest męczące.
Przyznam, że nie rozumiem tej wypowiedzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
M2.r Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Bieberfelde

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: M2.r »

Po prostu nie wiem czym były L-596V ani L-987A, ich nazwa najczęściej nic mi nie mówi i muszę to sprawdzać. Jak napiszę realową nazwę, to mniej więcej wiem i pamiętam o co się rozchodziło.

Natomiast wręcz przeciwnie, w Dreamlandzie mamy plejadę najróżniejszych samolotów w tym takich nowoczesnych, vide:

Obrazek

lub

Obrazek

Mogę przygotować dla LLL praktycznie dowolny samolot, po prostu malowanie w kółko takich samych jest nudne. Nie musi mieć jakiegoś tam zasięgu, wystarczy, że się wam podoba.
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Ronon Dex »

M2.r pisze:
14 gru 2022, 18:16
Po prostu nie wiem czym były L-596V ani L-987A, ich nazwa najczęściej nic mi nie mówi i muszę to sprawdzać. Jak napiszę realową nazwę, to mniej więcej wiem i pamiętam o co się rozchodziło.
OK... rozumiem. No cóż, w tej materii dochodzimy do kwestii gustów, trudno o nich dyskutować. Ja faktycznie nie lubię nazw realowych (choć czasem umieszczam informację czemu odpowiada dana maszyna w realu), bo skoro jest wytwórnia mikronacyjna to raczej trudno by miała nazwy odrealowe. Ale oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, staram się oczywiście tworzyć dość spójne systemy nazewnicze.... ale tak naprawdę nie do końca ma znaczenie jak dany samolot nazywa się w realu.... tu i teraz nazywa się inaczej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Przybysz

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

Gdybym dostał jakieś ramy czasowe lub mniej więcej zarys jak miałoby to wyglądać to coś pewnie udało by się poczarować. Muszę jednak zaznaczyć że dość ciężko było by w moim wypadku umieszczać na maszynach wszelakie symbole gdyż program na którym działam skutecznie to uniemożliw, no ale w pełni funkcjonalne modele da się w większości ogarnąć.

I nie przejmowałbym się tym że realowi niektóre maszyny nie miałyby nawet szans dotrzeć na położoną po środku oceanu Leocję, takie kurczowe trzymanie się realnego odpowiednika tylko w tym wypadku przeszkadza i psuje cały pomysł.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Anastasia Windsachen »

M2.r pisze:
14 gru 2022, 18:16
Po prostu nie wiem czym były L-596V ani L-987A, ich nazwa najczęściej nic mi nie mówi i muszę to sprawdzać. Jak napiszę realową nazwę, to mniej więcej wiem i pamiętam o co się rozchodziło.
L to były nr boczne samolotów. L od Leocji, losowe 3 cyferki, ostatnia litera ze wskazaniem lotniska docelowego/startowego. Maszyny nie były określone
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Damiano Windsachen »

Anastasia Windsachen pisze:
14 gru 2022, 16:45
No i oczywiście pytanie, na które odpowiedź tak naprawdę zaważy na powodzeniu myśli przyświecającej temu projektowi obywatelskiemu - czy główni wykonawcy wizualizacji lotniczych na Pollinie i w Leocji @Ronon Dex, @M2.r i chyba @Albert Fryderyk de Espada bylibyście skłonni w tym pomóc tj. przygotować te wizualizacje?
Wiem że nie byłem wywołany, ale w zasadzie mogę spróbować jakoś zgrabnie to ogarnąć
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leockie Linie Lotnicze - Dyskusja

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
14 gru 2022, 16:51
Anastasia Windsachen pisze:
14 gru 2022, 16:45
SP Leocji byłby skłonny wygospodarować jakieś wynagrodzenie za takie przygotowanie […].
Jeszcze jak.
Tak jak kol. Namiestnik napisał. Jakieś — zawsze. 😈

M2.r pisze:
14 gru 2022, 18:07
Szczerze powiedziawszy nie przekonuje mnie metodyka Ronona, preferuję wiedzieć o czym piszę, a pisanie w kółko cośtamcośtam (realowy odpowiednik cośtamcośtam) jest męczące.
Tutaj, akurat, preferuję mikronacyjnych producentów, choćby była to wyłącznie zmiana nazwy. Nie mamy na Pollinie ani USA i Boeinga, ani Francji i Airbusa. Że jest trudniej… no jest. Ale czy aż tak? Jedna „tabela konwersji” w dobrze znanym miejscu… (i tak się do takiej przymierzamy w odniesieniu do zabytków).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Interoceaniczny Port Lotniczy”