Krótko o przyszłości BAZTEK

Opiekun: Damiano Windsachen

Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Damiano Windsachen »

Obrazek
KOMUNIKAT BAZTEK
o przyszłości BAZTEK



Chciałbym poinformować dlaczego niegdyś bardzo rozpoznawalna i szanowana agencja v-kosmiczna od praktycznie kilku miesięcy nie wrzuca ani jednej relacji ze swojej działalności. Tworzenie dobrego i w miarę realistycznego contentu dla agencji v-kosmicznej to niezwykle trudne wyzwanie jeśli bierzemy pod uwagę regularność która jest wyczekiwana od innych. Warto wziąć pod uwagę, że każdy gif który był wykorzystywany w jakiejkolwiek misji BAZTEK był kompresowany 3 krotnie do słabych jakości by sam gif nie wczytywał się kilka godzin w podglądzie na Forum.

Od początku męczy mnie też walka ze starymi i prawdopodobnie nieaktualnymi już modami do Kerbali, które kiedyś instalowałem bez używania specjalnych narzędzi (takich jak CKAN) które pozwalają na automatyczne aktualizacje tychże modów. Stwierdzam też, że rakieta IROM pomimo faktu wyniesienia kilkunastu ładunków była rakietą niezwykle dziwnie, oraz skomplikowanie skonstruowaną (według Kerbali czysty IROM posiada 180 elementów). Dlatego też kilka miesięcy temu zdecydowałem się pracować nad rakietą IROM 2.0, która jak zapewne wiecie nigdy nie powstała ze względu na stare mody, które wywołują dziwne błędy. Tak naprawdę skonstruowanie rakiety IROM 2.0 w obecnym momencie wiąże się z przynajmniej 3 godzinnym testowaniem, sprawdzaniem i resetowaniem zakładając, że posiadam projekt rakiety, oraz nie wliczając walki z modami i innymi czynnikami technicznymi na co aktualnie nie mam już siły.

W związku z tym w niedalekiej przyszłości BAZTEK rozpocznie nowy projekt zbudowania mniejszej rakiety zdolnej wysyłać małe, oraz średnie satelity na orbitę okołopollińską. Niestety odnawialny pierwszy stopień rakiety nie będzie aż tak spektakularnie odnawialny tak jak w przypadku rakiety IROM. Myślę jednak że pozwoli to wyjść firmie na prostą, by w przyszłości móc konstruować znacznie lepsze rakiety. Nowa rakieta nie pozwoli oczywiście na wysyłanie załogowych kapsuł, czy większych ładunków ale pozwoli na stworzenie zupełnie nowej kampanii testowej z testami nowego silnika, oraz naprawdę wielkim potencjałem narracyjnym. Być może po udanym planie wdrożenia nowej rakiety zdobędę siły na skonstruowanie nowy rakiet.


Obrazek

PS: Kopia tego komunikatu została wysłana na forum Księstwa Sarmacji
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Anastasia Windsachen »

No aktualnie do dyspozycji masz Kustosza (miałeś już w Sarmacji, ale kumam, że nie każdy mógł chcieć z niego korzystać lub wiedział o nim działając tylko tam. Sama to przechodziłam, ale wgrywanie grafiki do dwóch czy trzech serwisów sprawiło, że przeszłam na niego), który mieści w teorii do max 15 MB (ostatnio przeszło coś grubszego, niewiele, ale przeszło). Serwer mamy dobry więc mielenia po jego stronie być nie powinno, tak że (pozdrawiam [mention]Franklin Garamond[/mention] i [mention]Ignats ik Ruth[/mention]) można spokojnie robić w końcu piękne, płynne, ładnej rozdzielczości gify czy wideo <3
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
20 gru 2022, 21:15
Serwer mamy dobry więc mielenia po jego stronie być nie powinno, tak że (pozdrawiam @Franklin Garamond i @Ignats ik Ruth) można spokojnie robić w końcu piękne, płynne, ładnej rozdzielczości gify czy wideo <3
Z ciężkimi GIF-ami może być tak, że transfer mobilny może nie wyrabiać. Z tym jednak zastrzeżeniem, mogę dorobić obsługę MP4, a i w razie czego Kustosz obsługuje animowane WEBP.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Damiano Windsachen »

Anastasia Windsachen pisze:
20 gru 2022, 21:15
No aktualnie do dyspozycji masz Kustosza (miałeś już w Sarmacji, ale kumam, że nie każdy mógł chcieć z niego korzystać lub wiedział o nim działając tylko tam. Sama to przechodziłam, ale wgrywanie grafiki do dwóch czy trzech serwisów sprawiło, że przeszłam na niego), który mieści w teorii do max 15 MB (ostatnio przeszło coś grubszego, niewiele, ale przeszło). Serwer mamy dobry więc mielenia po jego stronie być nie powinno, tak że (pozdrawiam @Franklin Garamond i @Ignats ik Ruth) można spokojnie robić w końcu piękne, płynne, ładnej rozdzielczości gify czy wideo <3
Szczerze to myślę że pliki w rozdzielczości mp4 są lepsze i chyba zdecyduję się na wrzucanie plików na dysk google czy coś w tym rodzaju. Ale muszę to dobrze przemyśleć
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Anastasia Windsachen »

Dysk Google i inne pozamikronacyjne serwisy ma tę wadę, że w przypadku usunięcia serwisu, jego części usług, konta etc. wszystko przepadnie i w mikro. Zostaną same, smutne odnośniki, które powiedzą, że podana strona nie istnieje czy coś... Ja bym tutaj kłuła [mention]Helwetyk Romański[/mention] o dodanie .mp4 do Kustosza albo w tym .webp. MP3 w końcu już są
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Damiano Windsachen »

Anastasia Windsachen pisze:
21 gru 2022, 17:02
Dysk Google i inne pozamikronacyjne serwisy ma tę wadę, że w przypadku usunięcia serwisu, jego części usług, konta etc. wszystko przepadnie i w mikro.
Zdaję sobie z tego sprawę
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Helwetyk Romański »

Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 15:51
Szczerze to myślę że pliki w rozdzielczości mp4 są lepsze i chyba zdecyduję się na wrzucanie plików na dysk google czy coś w tym rodzaju.
Ile ważą bez optymalizacji?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Damiano Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2022, 19:51
Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 15:51
Szczerze to myślę że pliki w rozdzielczości mp4 są lepsze i chyba zdecyduję się na wrzucanie plików na dysk google czy coś w tym rodzaju.
Ile ważą bez optymalizacji?
Wczoraj jak patrzyłem to było max 30 mb
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Helwetyk Romański »

Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 20:38
Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2022, 19:51
Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 15:51
Szczerze to myślę że pliki w rozdzielczości mp4 są lepsze i chyba zdecyduję się na wrzucanie plików na dysk google czy coś w tym rodzaju.
Ile ważą bez optymalizacji?
Wczoraj jak patrzyłem to było max 30 mb
Na serwerze Kustosza mam jeszcze 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej. W razie czego, 1 GB mogę spokojnie wygospodarować na nagrania (choć wiadomo, im lżejsze z zachowaniem przyzwoitej jakości, tym lepiej).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Krótko o przyszłości BAZTEK

Post autor: Damiano Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2022, 20:49
Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 20:38
Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2022, 19:51
Damiano Windsachen pisze:
21 gru 2022, 15:51
Szczerze to myślę że pliki w rozdzielczości mp4 są lepsze i chyba zdecyduję się na wrzucanie plików na dysk google czy coś w tym rodzaju.
Ile ważą bez optymalizacji?
Wczoraj jak patrzyłem to było max 30 mb
Na serwerze Kustosza mam jeszcze 16 GB wolnej przestrzeni dyskowej. W razie czego, 1 GB mogę spokojnie wygospodarować na nagrania (choć wiadomo, im lżejsze z zachowaniem przyzwoitej jakości, tym lepiej).
Myślę że to w sam raz :D
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
ODPOWIEDZ

Wróć do „BAZTEK”