[8. sezon LPPL] Format ligi

Archiwa ligi narodowej w Xpert Eleven
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Z uwagi na sytuację natury realiozowej, LPPL przechodzi pod namiestniczy zarząd komisaryczny.

Rozpoczynam procedurę wyboru formatu ligi.
Obraz sytuacji: mamy 16 drużyn. Trzech trenerów nie logowało się w lutym do X11.

Jeśli ktoś ma do nich kontakt, niech poprosi w moim imieniu o deklarację, czy chcą kontynuować zabawę w LPPL. Tak, żebyśmy mieli jasną sytuację czy szukać zastępstwa.

Potencjalnie możemy zastępstwa nie znaleźć, gdyby było potrzebne. W takiej sytuacji, musimy zdecydować co dalej.

Możliwe scenariusze, które widzę:
  1. udaje się utrzymać 16 drużyn — kontynuujemy z dwoma dywizjami*,
  2. udaje się utrzymać 16 drużyn — przechodzimy na jedną dywizję,
  3. nie udaje się utrzymać 16 drużyn — kontynuujemy z dwoma dywizjami*,
  4. nie udaje się utrzymać 16 drużyn — przechodzimy na jedną dywizję.
* o ile X11 dopuści podział, nawet, jeśli będzie to wymagało nieparzystych lub nierównych dywizji (nie znam mechaniki, więc to wyjdzie w praniu)

Proszę trenerów o zabranie głosu, dyskusję i ew. uporządkowanie możliwych scenariuszy podług preferencji.

Dajmy sobie na to tydzień. Jeśli nie będzie jasnej decyzji, to zrobię głosowanko.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jakkolwiek głupio to zabrzmi, jak będzie, takbędzie dobrze... Serio. Nie mam jakiś sprecyzowanych na ten sezon postanowień.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbyszko Gustolúpulo Stempel
Obywatel

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Zbyszko Gustolúpulo »

Szybszy sezon zawsze lepszy. Ponizej 16 to moze faktycznie jedna liga lepsza i zobaczymy co z tego wyjdzie.
emeryt i rencista,
Zbyszko Gustolúpulo
🏴‍☠️ Tropikańska Rewolucja 🏴‍☠️
⚽️ Tropikana Zlote Piaski ☀️
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Franklin Garamond »

Mam potwierdzenie od kol. Romanonononowa, że grać będzie, więc pozostaje dwóch trenerów.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Franklin Garamond pisze:
23 lut 2023, 10:38
Mam potwierdzenie od kol. Romanonononowa, że grać będzie, więc pozostaje dwóch trenerów.
Grunt, że "do pary" będzie. Parzyście zawsze lepiej. A kto to taki tam nieaktywny? Na szybko wiecie Najczcigodniejszy?
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Franklin Garamond »

Heinz-Werner Grüner pisze:
24 lut 2023, 8:45
Franklin Garamond pisze:
23 lut 2023, 10:38
Mam potwierdzenie od kol. Romanonononowa, że grać będzie, więc pozostaje dwóch trenerów.
Grunt, że "do pary" będzie. Parzyście zawsze lepiej. A kto to taki tam nieaktywny? Na szybko wiecie Najczcigodniejszy?
[mention]Krzysztof Windsor[/mention] i [mention]Joahim von Ribertrop[/mention].
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr vel Bocian Stempel
Przybysz

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Piotr vel Bocian »

Ja bym spróbował wystartować z 16 drużynami w dwóch dywizjach, nawet jeśli dwóch trenerów nie było ostatnio aktywnych. Chyba, że jest ryzyko, że tych drużyn X11 nie przepuści?
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Franklin Garamond »

Joahim leci z nami dalej. Zastępstwa potrzebujemy jedynie dla trenera Orłów. Ktoś zna jakiegoś chętnego?
Piotr vel Bocian pisze:
25 lut 2023, 1:21
Ja bym spróbował wystartować z 16 drużynami w dwóch dywizjach, nawet jeśli dwóch trenerów nie było ostatnio aktywnych. Chyba, że jest ryzyko, że tych drużyn X11 nie przepuści?
Raczej z tym nie byłoby problemu, ale wolałbym, żeby nowy trener miał chwilę na ogarnięcie drużyny przed sezonem dla zachowania namiastki równych szans.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Obywatel

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Sophie »

Według mnie wyjście z dwoma dywizjami będzie najlepsze. Po pierwsze krótszy sezon - przy 16 drużynach w jednej dywizji każda gra po 30 meczy(?), a w takim długim sezonie mogą pojawiać się objawy znudzenia i realiozy, które skutecznie mogą zakłócić poczynania danej drużyny w lidze. Po drugie: poziom - obecnie, wydaje mi się, druga dywizjami poziomem jest dosyć mocno poniżej tej pierwszej. Z pewnością kilka słabszych drużyn z pierwszej dywizji i kilka lepszych drużyn z drugiej dywizji byłoby na podobnym poziomie. Jednak nie zmienia to faktu, że drużyny pierwszej dywizji mają obecnie przewagę, co byłoby w pewnym sensie męczące dla tych trenerów, których drużyny są stosunkowo młode i słabo rozwinięte piłkarsko. Dlatego też rozwiązanie dwóch dywizji jest dla mnie słuszne.
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[8. sezon LPPL] Format ligi

Post autor: Franklin Garamond »

W swej mądrości i dobroci Orły Wertingham przejmie Vanderlei àla Triste. Czyli mamy komplet.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Zablokowany

Wróć do „Archiwum LPPL”