Konferencja Prasowa Pretorium

Zablokowany
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Konferencja Prasowa Pretorium

Post autor: Anastasia Windsachen »

Krótko przed godziną 18 w pokoju konferencyjnym zebrała się mała grupka reporterów, którzy czekali na rozpoczęcie się konferencji prasowej. Temat był nieznany, z przecieków wiadomo jednak było, że chodzi o jakieś zmiany kadrowe w strukturach Gwardii. O godzinie 17:40 na podium do pulpitu wyszedł rzecznik prasowy Thomas Vindows.

- Szanowni Państwo pozwolą, że konferencja odbiegnie trochę od trybu normalnego i będzie miała ona charakter bardziej przekazowy. Na pytania odpowiem w następnej części. - wyjął z teczki krótki dokument i spojrzał na zgromadzonych w sali. - Jest to pismo Generalissimy Windsachen, która z racji udziału w Manewrach Ibris nie jest w stanie ogłosić tych informacji osobiście.
Szanowni Państwo,

Gwardia Palatynatu Leocji jako organ obronny Leocji stale się rozwija w kierunku zapewniania bezpieczeństwa jej obywateli, mieszkańców i gości zagranicznych. Jesteśmy właśnie w trakcie przeprowadzania manewrów "Ibris 2023", które mają na celu sprawdzić umiejętności Gwardzistów, wskazać nasze słabe i mocne strony, a także podtrzymywać gotowość bojową jednostek wojskowych.

Każdego dnia jednak powszechnie spotykaną jednostką Gwardii jest Żandarmeria, która strzeże bezpieczeństwa zarówno na drogach, jak i w przestrzeni publicznej od skromnych przewinień, jak i dramatycznych niekiedy przestępstw. W świecie, w którym żyjemy, gdzie akty niewyobrażalnej przemocy są skierowane w stronę niczemu winnych cywili celem destabilizacji polityki wewnętrznej oraz zagranicznej atakowanego kraju, wymaganym powinno być od służb porządkowych i organów bezpieczeństwa narodowego działanie kontrujące. W tym celu do życia w niedawnym czasie została powołana Kompania Antyterrorystyczna w Nowym Brzegu, która podlega pod Żandarmerię. Jest to jednostka operująca na terenie naszego kraju z zadaniem prewencji aktów terroryzmu.

Oprócz KAT Gwardia dysponuje 1 Pułkiem Wojsk Specjalnego Przeznaczenia, którego zadania są o wiele poważniejsze, bardziej utajnione oraz często mogą mieć miejsce poza granicami państwa. Jego członkowie to elita elit Gwardii. Są szkoleni pod kątem zarówno odbijania zakładników, likwidacji wrogich celi, jak i np. ewakuacji oficjeli z ambasad czy krajów szczególnego ryzyka. KAT zajmuje się jedynie działaniami w Leocji i jej terytoriach zależnych. Odbija zakładników, rozbija zorganizowane grupy przestępcze, wspiera działania Żandarmerii.

Na stanowisko dowódcy KAT wyznaczyłam gwardzistę frontowego [mention]Damiano Windsachen[/mention], z którym przeprowadziłam wcześniej rozmowy na ten temat, znałam jego zaangażowanie w tematykę antyterrorystyczną i w pewnym momencie stał się dla mnie naturalnym wyborem na to stanowisko. Ze względu na powierzone mu stanowisko otrzymał on awans na stopień Koragiera Frontowego z warunkami. Całość została opisana w Rozkazie Personalnym, który został opublikowany w czasie tej konferencji. Z czystym sumieniem mogę poświadczyć, że Koragier Frontowy Windsachen będzie przynosił dumę leockim siłom porządkowym.

Obrazek
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”