Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek
Narciarki i narciarze!

Budujemy skocznie! Dwie! Nie ma co owijać w bawełnę, bo temat jest dość oczywisty - w Leocji mają powstać dwie niewielkie skocznie narciarskie. Leocki Związek Sportowy w końcu zrobi coś praktycznego 😅 Prace przyjmą następujący przebieg:

1. Konsultacje społeczne (22.08.-03.09. lub krócej, jeśli pójdzie szybko):
a) wybór skoczni z DSJ 2,
b) wybór lokalizacji na wyspie.

2. Prace budowlane.

3. Premierowy konkurs skoków (w okolicach 01.10.).


* * * * *

W związku z powyższym otwieram konsultacje społeczne. Proszę o odpowiedzi w poniższych kwestiach:

1. Wybierz minimum dwie skocznie z podanej listy (załącznik nr 1). Opcjonalnie uzasadnij, by ułatwić wspólny wybór.
2. Wybierz jedną lokalizację spośród wskazanych na mapce (załącznik nr 2). Opcjonalnie uzasadnij, by ułatwić wspólny wybór. Jeśli chcecie zasugerować inną lokalizację, niż wskazane, śmiało dawajcie znać.

Kryteria konstrukcyjne i lokalizacyjne, by ułatwić Wam selekcję:
- przyjemność ze skakania na danej skoczni
- estetyka (tak, dosłownie chodzi o to, czy wygląd skoczni sie Wam podoba 😊)
- możliwie niskie ryzyko remisów na skoczni (im krótsza, mniej dynamiczna i łatwiejsza technicznie skocznia, tym ryzyko większe)
- położenie możliwie blisko nowobrzeskiego lotniska i możliwie daleko od parków narodowych (to moja preferencja, jeśli macie inną, to śmiało sugerujcie 😊)


ZAŁĄCZNIK 1.
ANGLIA K50
Obrazek
UKRAINA K60
Obrazek
AUSTRIA K70 (jest w Sarmacji)
Obrazek
DANIA K75
Obrazek
POLSKA K80 (jest w Sarmacji)
Obrazek
NORWEGIA K90
Obrazek


ZAŁĄCZNIK 2.
Obrazek
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Moje wybory:

Skocznie:
- Norwegia K90
- Anglia K50 lub Austria K70 lub Dania K75 (najbardziej z nich podoba mi się chyba Austria, ale mają ją w Sarmacji)

Lokalizacja:
- Lokalizacja nr 1 (moja osobista dzierżawa Bakserwilanów, jest tak dostatecznie duża górka, żeby pobudować skocznie, będzie też proporcjonalny do wielkości Leocji kompleks treningowy sportów innych niż piłka nożna)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak nie chcecie mi dać w Zielonce, to spadajta na szczaw. :D
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Heinz-Werner Grüner pisze:
22 sie 2023, 16:57
Jak nie chcecie mi dać w Zielonce, to spadajta na szczaw. :D
Gruniu, wiesz przecież, że dla Ciebie wszystko :* Tylko tam trochę płasko macie, jak skakanie z dywanu na podłogę :D
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 16:24
Lokalizacja nr 1 (moja osobista dzierżawa Bakserwilanów, jest tak dostatecznie duża górka, żeby pobudować skocznie, będzie też proporcjonalny do wielkości Leocji kompleks treningowy sportów innych niż piłka nożna)
A do tego K50 i K60.

Z zastrzeżeniem, że jeżeli jednak można jedną zbudować w Zielonce i będzie to zgodne z normami, to jestem za jedną w Zielonce, a drugą w Baskerwilanowie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
22 sie 2023, 19:12
Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 16:24
Lokalizacja nr 1 (moja osobista dzierżawa Bakserwilanów, jest tak dostatecznie duża górka, żeby pobudować skocznie, będzie też proporcjonalny do wielkości Leocji kompleks treningowy sportów innych niż piłka nożna)
A do tego K50 i K60.

Z zastrzeżeniem, że jeżeli jednak można jedną zbudować w Zielonce i będzie to zgodne z normami, to jestem za jedną w Zielonce, a drugą w Baskerwilanowie.
Nie mam nic przeciwko skoczni w Zielonce, nie licząć tego, że Zielonka leży 8 metrów nad poziomem morza, na terenie płaskim jak stół.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 19:33
Helwetyk Romański pisze:
22 sie 2023, 19:12
Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 16:24
Lokalizacja nr 1 (moja osobista dzierżawa Bakserwilanów, jest tak dostatecznie duża górka, żeby pobudować skocznie, będzie też proporcjonalny do wielkości Leocji kompleks treningowy sportów innych niż piłka nożna)
A do tego K50 i K60. Z zastrzeżeniem, że jeżeli jednak można jedną zbudować w Zielonce i będzie to zgodne z normami, to jestem za jedną w Zielonce, a drugą w Baskerwilanowie.
Nie mam nic przeciwko skoczni w Zielonce, nie licząć tego, że Zielonka leży 8 metrów nad poziomem morza, na terenie płaskim jak stół.
Stąd pytanie o normy. Jeżeli można, zgodnie ze współczesnymi standardami, zbudować skocznię na takim obszarze (skądinąd wiem, że pod Giżyckiem za Niemca była, choć niższa), to czemu nie?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
22 sie 2023, 19:38
Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 19:33
Helwetyk Romański pisze:
22 sie 2023, 19:12
Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 16:24
Lokalizacja nr 1 (moja osobista dzierżawa Bakserwilanów, jest tak dostatecznie duża górka, żeby pobudować skocznie, będzie też proporcjonalny do wielkości Leocji kompleks treningowy sportów innych niż piłka nożna)
A do tego K50 i K60. Z zastrzeżeniem, że jeżeli jednak można jedną zbudować w Zielonce i będzie to zgodne z normami, to jestem za jedną w Zielonce, a drugą w Baskerwilanowie.
Nie mam nic przeciwko skoczni w Zielonce, nie licząć tego, że Zielonka leży 8 metrów nad poziomem morza, na terenie płaskim jak stół.
Stąd pytanie o normy. Jeżeli można, zgodnie ze współczesnymi standardami, zbudować skocznię na takim obszarze (skądinąd wiem, że pod Giżyckiem za Niemca była, choć niższa), to czemu nie?
K50 mogłaby być w Zielonce, na sztucznym wzgórzu. Do skoczni K50 potrzebowalibyśmy wzgórza o wysokości ok. 25 metrów, a oczywiście konstrukcja najazdu na to dodatkowo.

Inna sprawa, że K50 moim zdaniem, o ile kultowa, jest potencjalnie problematyczna. Jest to skocznia bardzo mała, różnice w wynikach poszczególnych skoczków będą zapewne niewielkie (zwłaszcza w warunkach mikronacyjnych, gdzie będzie niewielu zawodników i ich zdolności nie są jakieś szalone), więc grożą nam notoryczne remisy. Nie muszę chyba zaznaczać, że remisy w zawodach dla pięciu osób to po prostu gówno. Z kolei ciągłe odwoływanie się do regulaminu i przepisów tie-breakowych to zbędna robota dla organizatoró i czynnik zmniejszający fun dla wszystkich - o wyniku powinno decydować jak naprostsze i przejrzyste kryterium, nie głęboko schowany punkt regulaminu. Dodatkowo takie sytuacje wpłyną na prestiż zawodów, a oczywiście, jak zawsze w Leocji, celujemy w wysoką jakość.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 19:55
Z kolei ciągłe odwoływanie się do regulaminu i przepisów tie-breakowych to zbędna robota dla organizatorów i czynnik zmniejszający fun dla wszystkich — o wyniku powinno decydować jak najprostsze i przejrzyste kryterium, nie głęboko schowany punkt regulaminu.
Z ciekawości laika: jakie są te regulacje?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Budowa skoczni narciarskich w Leocji [LZS]

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
22 sie 2023, 20:10
Oswald Baskerville pisze:
22 sie 2023, 19:55
Z kolei ciągłe odwoływanie się do regulaminu i przepisów tie-breakowych to zbędna robota dla organizatorów i czynnik zmniejszający fun dla wszystkich — o wyniku powinno decydować jak najprostsze i przejrzyste kryterium, nie głęboko schowany punkt regulaminu.
Z ciekawości laika: jakie są te regulacje?
Chodzi o kolejność w konkursie? Suma metrów oddanego skoku z dokładnością do pół metra + trzy noty sędziowskie z pięciu (odpadają najniższa i najwyższa). Na małej skoczni jest ryzyko, że różnice między skoczkami będą niewielkie.

Co do tie-breakerów, to w realu się ich nie stosuje (jeśli się nie mylę), bo potrzebne są bardzo, bardzo, bardzo rzadko.

U nas jako tiebreaker można zastosować odległość skoku mierzoną do centymetra (DSJ2 taką rejestruje), ale po co? To byłoby trochę jak VAR w piłce nożnej - kibice nie mogą się cieszyć od razu spokojnie z bramki, bo sędzie sprawdza trzy minuty powtórkę. VAR to fajna technologia, ale im prostsze zasady, tym lepiej, im mniej wyciągania regulaminu, tym lepiej.

Tu się rozchodzi jedynie o przejrzystość zawodów, łatwość ogranizacji, fun wszystkich zaangażowanych.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”