Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Filateliści wszystkich krajów, wymieniajcie się!
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Benjamin »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Obrazek
Na początku – proszę Czcigodnego [smention u=2]Helwetyk Romański[/smention] o poprawienie oczywistej omyłki pisarskiej w temacie wątku. Z góry dziękuję.


Franklin Garamond pisze:
03 lis 2023, 21:54
Nie.
Franklin Garamond pisze:
06 lis 2023, 10:52
Dzisiaj w mikroświecie skończyła się filatelistyka.
¯\_(ツ)_/¯

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 10:14
Korzystając z okazji, pozwolę sobie podzielić się opinią, że przyjęty styl graficzny oraz sposób wykonania wnoszą, moim skromnym zdaniem, cenny powiew świeżości.
Bardzo dziękuję!

Franklin Garamond pisze:
06 lis 2023, 11:13
Gdyby jeszcze dopisać, że to biedne fenockie dzieci rysowały. Gdyby to były faktyczne rysuneczki kredkami znalezione w internecie. [...] To pięć pociągnięć pędzlem w dowolnie wybranym programie graficznym i to jeszcze od niechcenia.
Czy rysowały dzieci? Według definicji, tak. Czy rysowały biedne dzieci? Czy realnie, czy wirtualnie, można uznać, że tak. Czy rysowały fenockie dzieci? No w sumie to tak. Wobec tego, rysowały biedne fenockie dzieci.
Owszem, był to dowolnie wybrany program. Ba! Nawet nie graficzny! Wszystkie rysunki zostały wykonane w aplikacji „Notatki” wersji 6.0.0 na urządzenia z nakładką MIUI. Pozdrawiam cieplutko.
Od niechcenia to wkleiłbym tam obrazki z Wombo. Ponownie pozdrawiam cieplutko.

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 11:21
Zwłaszcza ten ostatni z serii, nie wiem, na ile celowo (podejrzewam, że niezbyt), nawiązuje doskonale do poniższej grafiki [...]
Jest dokładnie tak, jak Namiestnik podejrzewa – znaczek miał nawiązywać do dnia emisji, Wigilii Bożego Narodzenia, kiedy to (zależnie od regionu, oczywiście) taka Gwiazdka przynosi prezenty.

=====
Początkowo znaczki miały tworzyć jeden obraz – tak jak w tym, tym, czy tym przypadku. Pomyślałem jednak, że nie mam żadnego pomysłu na to, jak taki obrazek miałby wyglądać. Postanowiłem wobec tego stworzyć kolekcję, która będzie do siebie nawiązywać stylem graficznym, po prostu. Jakoś tak wyszło, że to co namalowałem mi się spodobało. Wrzucone do Photopea (tak, biedne fenockie dzieci, no przecież) i ładnie cacy.

Początkowo także znaczki miały ukazywać się co dwa dni (przy ostatnim wypadającym w Wigilię). Tutaj pomyślałem zaś o innych. Nie będę blokował całych dwóch tygodni, bo inne państwa też pewnie będą coś chciały wyemitować w tym okresie. Pozdrawiam cieplutko po raz trzeci.

=====
I już na koniec, po raz czwarty, cieplutko wszystkich pozdrawiam!
😘


P.S. W poście z wnioskiem o rezerwację terminu celowo umieściłem informację o ręcznym wykonaniu znaczków, bo wiem, jak sytuacja wyglądała przy jednej z voxlandzkich kolekcji.
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Ignats ik Ruth »

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 10:14
Korzystając z okazji, pozwolę sobie podzielić się opinią, że przyjęty styl graficzny oraz sposób wykonania wnoszą, moim skromnym zdaniem, cenny powiew świeżości.
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 10:59
Mam swoje typy dla znaczków, których estetyką nie jestem zachwycony (naturalnie, nie zamierzam się nimi dzielić), ale te fenockie do nich nie należą. https://www.google.com/search?q=childre ... p&tbm=isch

Dziękuję za te słowa. Znacznie to lepsze niż te generyczne szity z AI, ni to realistyczne, ni to kąkuterowe. Ni to Shepard Fairey, ni to Banksy.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Helwetyk Romański »

Ignats ik Ruth pisze:
06 lis 2023, 22:40
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 10:14
Korzystając z okazji, pozwolę sobie podzielić się opinią, że przyjęty styl graficzny oraz sposób wykonania wnoszą, moim skromnym zdaniem, cenny powiew świeżości.
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 10:59
Mam swoje typy dla znaczków, których estetyką nie jestem zachwycony (naturalnie, nie zamierzam się nimi dzielić), ale te fenockie do nich nie należą. https://www.google.com/search?q=childre ... p&tbm=isch
Dziękuję za te słowa. Znacznie to lepsze niż te generyczne szity z AI, ni to realistyczne, ni to kąkuterowe. Ni to Shepard Fairey, ni to Banksy.
Nie demonizowałbym AI co do zasady (ale nie jestem tutaj bezstronny, sam korzystam). Chętnie widziałbym jednak — jako kolekcjoner — więcej wyrazistego stylu, takiego, który nie wywołuje od razu reakcji „o, Midjourney”. Prompt promptowi nierówny.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Ignats ik Ruth »

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 23:04
Nie demonizowałbym AI co do zasady (ale nie jestem tutaj bezstronny, sam korzystam). Chętnie widziałbym jednak — jako kolekcjoner — więcej wyrazistego stylu
Gdzie napisałem odmiennie? xD
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Helwetyk Romański »

Ignats ik Ruth pisze:
06 lis 2023, 23:59
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 23:04
Nie demonizowałbym AI co do zasady (ale nie jestem tutaj bezstronny, sam korzystam). Chętnie widziałbym jednak — jako kolekcjoner — więcej wyrazistego stylu
Gdzie napisałem odmiennie? xD
No te „generyczne nieczyt. z AI” można było dwojako interpretować, prawda…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Poczta Fenocka – wnioski do ŚZF

Post autor: Ignats ik Ruth »

Helwetyk Romański pisze:
07 lis 2023, 0:09
Ignats ik Ruth pisze:
06 lis 2023, 23:59
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2023, 23:04
Nie demonizowałbym AI co do zasady (ale nie jestem tutaj bezstronny, sam korzystam). Chętnie widziałbym jednak — jako kolekcjoner — więcej wyrazistego stylu
Gdzie napisałem odmiennie? xD
No te „generyczne nieczyt. z AI” można było dwojako interpretować, prawda…
A, racja.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Światowy Związek Filatelistyczny”