Pollinworld 05 [Rimworld]

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy niezwiązane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rumburak Jokerman Stempel
Obywatel

Pollinworld 05 [Rimworld]

Post autor: Rumburak Jokerman »

Obrazek

Odcinek 5
LewekMMA
5 kwieciemaja 5501 roku
Do Leocji zawitały pogłoski, że na wyspie ukryty jest ukryty pradawny relikt - Arka Systemu Gospodarczego
Prapradziad Helwetyka zwany Kefasem pisze:Arka Systemu Gospodarczego to legendarny dysk z kodem w Pascalu. Kod ten zawiera jedyny taki system gospodarczy, który nigdy nie upada, którego nie dotyka inflacja. System, którego nie rozwali nawet foch Khanda. System , którego...
Dobra, starczy tych systemów...
Ważne było, że Leotów czekał ciąg wypraw, aby dowiedzieć się gdzie ten artefakt leży. Helwetykowi to nie przeszkadzało, bo przy okazji mógł zaliczyć Anastazję Żabkę.
Smutny Franklin pisze: Liczyłem na moje zaginione majtki, ale Arka też może być
Obrazek

Nad ranem doszło do ataku orków z Carstwa Rusowskiego. Sporo ich było. Ale zapomnieli, że włóczni i noży na strzelaninę się nie bierze. Wpadli pod tak zmasowany ostrzał, że żaden z nich nie przeżył. O ósmej rano przed bazą leżał tylko stos ciał.
Damiano szabrując zwłoki pisze:O, noga w niezłym stanie. Heinz nie chcesz przypadkiem?
Obrazek
Obrazek

7 kwieciemaja 5501 roku
Isabella pisze:A co to? Powódź idzie?
Damiano z Grunerem zaczęli układać worki z piaskiem - miały pełnić dodatkową osłonę w trakcie ataków. Oswald nie budował, bo podział gdzieś swoją drewnianą nogę i szukał jej większość dnia.
Wkurzony Oswald pisze:Bardzo śmieszne. Z protezy szczotkę do kibla zrobić...
Obrazek

Worki bardzo się przydały, bo wczesnym popołudniem w pobliżu wylądowały mechy. Walka nie należała łatwych. Maszyny przebiły się przez pierwszą linię obrony i strzelanina przeniosła się w pobliże szklarni.
Anastazja pisze:Gdzie jest Cheat Engine, gdy jest potrzebny?!
Po kilku godzinach mocno poobijanym kolonistom udało się pokonać wroga. Oswald i Heinz tym razem nie stracili nóg.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

8 kwieciemaja 5501 roku

Helwetyk popełnił drugi największy błąd w swoim życiu (po założeniu Sarmacji) i oświadczył się Anastazji.

Obrazek

9 kwieciemaja 5501 roku
Narrator głosem Walaszka pisze:Epicka przygoda, pięciu rycerzy! Maruda, Neandertalczyk, Ork, Człowiek i Kobieta wyruszą do labiryntu dałna opuszczonego laboratorium ukraść co tam jeszcze zostało.
Helwetyk, Oswald, Heinz, Apolinary i Fatima ruszyli opuszczonej placówki badawczej Wandystanu. Liczyli na alkohol i dziewczynki, ale nic z tego. Wszystko splądrowane. Zastały ich tylko zdziczałe efekty eksperymentów tutejszych naukowców.
Oswald pisze:Ja rozumiem kobietę z pumą skrzyżować, kobietę z wiewiórką... Ale że bawoła z jaszczurką?! Chore perwersy!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdy wrócili do bazy, okazało się, że w pobliże przywędrowała para bobobo - szympansów karłowatych. Leoci postanowili je oswoić i zacząć hodować.
Fatima pisze:Są zagrożone wyginięciem tak jak mikronauci. Musimy się wspierać
Obrazek

10 kwieciemaja 5501 roku

Kolejny Leota ruszył na szaleńczą misję - Apolinary oświadczył się Fatimie.

Obrazek

W nocy nieopodal rozbił się prom.
Damiano pisze:To nie ja... tym razem!
Tylko jedna osoba przeżyła - animakinka Belcourt. Ignats zabrał ją do ambolatorium. Niestety, jak tylko się ocknęła, postanowiła opuścić Nowy Brzeg.
Belcourt pisze:Myślałam, że to jakaś gra, a nie zabawa na forum...
Obrazek
Obrazek

Isabella poszła polować... i ściągnęła całe stado rozszalałych karibu do bazy.
Isabella pisze:Ups...
Obrazek

Anastasia miała więcej szczęścia, bo udało jej bezboleśnie oswoić pierwsze bonobo.
Anastasia pisze:Ujarzmiłam Namiestnika, to co to jest dla mnie taka małpa?
Obrazek


11 kwieciemaja 5501 roku

Zaczął się drugi trymestr ciąży Fatimy, dlatego postanowiono wybudować pokój dziecinny.
Fatima pisze:Jak to jest, że wiem jakiego koloru włosy, skórę, a nawet metabolizm, będzie mieć moje dziecko, a nie mogę poznać płci?
Narrator pisze:Cóż... Mam swoje ograniczenia
Obrazek

Od karawany z Edelweiss Garamond dowiedział się o kolejnej niewiaście w potrzebie. Mal była trzymana jako więzień w obozie rozkoszy Unii Niepodległych Państw. Obóz w przeciwieństwie do Unii trzymał się nieźle i nie była wstanie sama z niego uciec.
Karawaniarze poinformowali go także, niedaleko jest starożytna baza, w której mogą być informacje o Arce Systemu Gospodarczego.

Obrazek
Obrazek

Leoci ruszyli na ratunek. Nie mieli czego się obawiać - UNP było tak zacofane, że Anastazję zdziwiło, że udało im się łuki wynaleźć. Po krótkim ostrzale, strażnicy obozu poszli w rozsypkę, a Ignats uwolnił więźnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mal się okazała konkretną babką. Jeszcze nie zdążyła dostać swojego pokoju, jeszcze Leoci nie nadali jej nowego imienia, a ta już wpadła w szał flirtowania z chłopakami.
Ignats pisze:Uuu... to może ja jednak w końcu zmienię te majtki i skarpetki...
Obrazek

Ostatecznie udało się ją nieco uspokoić. Od tej pory, ta 50-latka była znana jako Trotylka. Okazała się mocno przydatna jako strażniczka więzienna i lekarka.

Obrazek

12 kwieciemaja 5501 roku

Trotylka szalała - po pierwszej nocy w kolonii zorganizowała ucztę.
Trotylka pisze:Dwa dni chlania i orgii! Zapraszam!
Leoci jak to Leoci - darmowej wódki nigdy nie odmówią. Niestety po paru godzinach impreza się skończyła. Heinz stwierdził, że Isabella jest przydatna jak Senat w Leocji, co zaowocowało bójką...
Tak więc zabawa przeniosła się do szpitala.
Helwetyk pisze:Przypomina mi to czasy, jak się jeździło do Bydgoszczy do remizy na dyskoteki
Obrazek
Obrazek

13 kwieciemaja 5501 roku

Dżuma wróciła do kolonii. Tym razem jednak zaraziła się aż czwórka mieszkańców. Najgorzej było z Damiano, bo ten nie był wstanie się ruszyć i miał przeleżeć w szpitalu naprawdę sporo dni.
Oswald pisze:Ten to zawsze znajdzie powód, żeby się od roboty wymigać
Obrazek
Obrazek

1 lipnia 5501 roku
Długotrwałe gnicie w łóżku przebywanie w szpitalu spowodowało, że Damiano się zmienił. Stwierdził, że nawet jednego auta nie trzyma się wiecznie, a co dopiero dziewczyny.
Garamond pisze:On nie jest w stanie samemu podskoczyć, a co dopiero skakać z dziewczyny na dziewczynę...
Obrazek

C.D.M.N
Występują:
[smention u=2]Helwetyk Romański[/smention]
[smention u=48]Franklin Garamond[/smention]
[smention u=54]Oswald Baskerville[/smention]
[smention u=52]Apolinary Montserrat[/smention]
[smention u=237]Anastasia Windsachen[/smention]
[smention u=225]Karolina von Lichtenstein[/smention]
[smention u=220]Fatima Popow-Chojnacka[/smention]
[smention u=236]Isabella Swan[/smention]
[smention u=245]Damiano Windsachen[/smention]
[smention u=136]Heinz-Werner Grüner[/smention]
[smention u=295]Izabela Trotylska[/smention]
Obrazek
Kiedyś może nauczę się rysować...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Re: Pollinworld [Rimworld]

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

[smention u=295]Izabela Trotylska[/smention] ja tak niechcący małego kuksańca Tobie "sprzedałem, a ty mnie od razu garandem przez łeb... Jak tak można. Jak żyć! :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Rumburak Jokerman Stempel
Obywatel

Pollinworld [Rimworld]

Post autor: Rumburak Jokerman »

Heinz-Werner Grüner pisze:
21 lis 2023, 21:47
@Izabela Trotylska ja tak niechcący małego kuksańca Tobie "sprzedałem, a ty mnie od razu garandem przez łeb... Jak tak można. Jak żyć! :)
No twoja rzyć, po tej bójce w najlepszym stanie nie była ;D
Obrazek
Kiedyś może nauczę się rysować...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Re: Pollinworld [Rimworld]

Post autor: Franklin Garamond »

To nie tak, że są zaginione. Ja doskonale wiem, gdzie leżą. Po prostu akurat nie mam na nie nastroju.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Rumburak Jokerman Stempel
Obywatel

Pollinworld [Rimworld]

Post autor: Rumburak Jokerman »

Franklin Garamond pisze:
21 lis 2023, 23:56
To nie tak, że są zaginione. Ja doskonale wiem, gdzie leżą. Po prostu akurat nie mam na nie nastroju.
Niestety jedne zaginęły, wraz z innymi relikwiami Matki Prokrastynacji ;)

Obrazek
Obrazek
Kiedyś może nauczę się rysować...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karczma Pod Fortuną”