Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Siły zbrojne Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Anastasia Windsachen »

05/12/2023 j. Werdenhoff

Szanowni i Szanowne,
Członkowie sił zbrojnych na Pollinie,
Zwierzchnicy sił zbrojnych na Pollinie,


Początkowo idea, którą tutaj rzucam w eter może się wydawać Wam czymś biurokratycznym, psującym zabawę, nic nie wnoszącym dla faktycznej zabawy w mikrowojsko. Pomysł wyszedł u mnie z powodu realiozowych majaków i studiów mających w nich miejsce. Co prawda Pollin nie widział i rzadko widzi jakikolwiek konflikt wojskowy, który angażuje więcej niż jedno państwo. Zwykle jest to jednostronna narracja o jakiejś potyczce etc.. JEDNAK, mam w głowie dwie wizje narracyjne, które miałyby stan ten zmienić. Poza tym myślę, że też w imię samej narracji pomysł nie jest taki zły. Ad rem jednakże.

Międzynarodowa Konwencja Praw Człowieka/Międzynarodowy Pakt Humanitarny w Czasie Konfliktu Zbrojnego/Międzynarodowa Karta Praw Człowieka Podczas Wojny. Wybierać nazwę można długo. Nie o nią samą chodzi, a o ideę. Narracyjne spisanie takowej karty, paktu, traktatu etc. mogłoby otworzyć jakąś drogę ku jej życiu we wszelkich konfliktach. Dotąd można pisać cokolwiek, można by nawet machnąć zbrodnię wojenną, ludobójstwo i oprócz jeżeli jakiegokolwiek słów potępienia ze strony pojedynczych osób w stronę autora nie oczekuje się nic więcej. Natomiast taki narracyjny dokument, który nie miałby żadnych faktycznych skutków (trybunały karne, struktury, organizacje, a idźcie z tym, to tylko psuje zabawę) mógłby już coś robić w imię narracji. Np. potępienie w ramach oczywiście narracji działań wojska danego państwa, z drugiej strony np. opis pomocy humanitarnej, etc.. No to tak luźno teraz piszę, nie mam w głowie dokładnej wizji, ale myślę, że jeżeli znalazłyby się osoby chętne to można by coś porobić, wymyślić.

[smention u=162]Piotr Romanow[/smention] [smention u=233]Albert Fryderyk de Espada[/smention] [smention u=136]Heinz-Werner Grüner[/smention] [smention u=220]Fatima Popow-Chojnacka[/smention] [smention u=115]Alfred Fabian von Tehen-Dżek[/smention] [smention u=2]Helwetyk Romański[/smention] [smention u=48]Franklin Garamond[/smention] [smention u=227]Krzysztof Windsor[/smention] i inni, którzy są blisko władzy, wojska, etc.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
05 gru 2023, 13:49
No to tak luźno teraz piszę, nie mam w głowie dokładnej wizji, ale myślę, że jeżeli znalazłyby się osoby chętne to można by coś porobić, wymyślić.
Mnie się idea podoba. Nie musimy się w prawie międzynarodowym ograniczać do traktatów o stosunkach dyplomatycznych, „narracyjne” traktaty też mogą budować charakter Pollinu. (Mnie to się w ogóle marzy Trybunał Nowobrzeski orzekający w sprawach zbrodni przeciwko rozumowi i godności mikronauty, ale — tak, wiem — nie o tym tutaj teraz).

Na marginesie, „pomoc humanitarna” polegająca na rzeczywistym pisaniu (budowaniu aktywności) na forach państw znajdujących się w stanie wegetatywnym byłaby całkowicie wykonalna.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
05 gru 2023, 14:20
Na marginesie, „pomoc humanitarna” polegająca na rzeczywistym pisaniu (budowaniu aktywności) na forach państw znajdujących się w stanie wegetatywnym byłaby całkowicie wykonalna.
Make Dreamland greate again <3

Taki aspekt pomocy humanitarnej, byłby jak najbardziej zasadny, pytanie tylko czy nie byłoby to podtrzymywanie martwego twora?
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
05 gru 2023, 15:12
Taki aspekt pomocy humanitarnej, byłby jak najbardziej zasadny, pytanie tylko czy nie byłoby to podtrzymywanie martwego twora?
Moja intuicja podpowiada, że „to zależy” (od władz — tego, czy wróciłaby im motywacja do działania — jak i samego charakteru akcji — tego, czy uczestnicy by się faktycznie zaangażowali, czy tylko publikowaliby „komunikaty”). Bogiem a prawdą jednak, to całkowicie nieznane wody.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Benjamin »

A co do wód terytorialnych....

Odpiszę lakonicznie (1° i 10 min do autobusu) – super pomysł, Artemis i Fenocja popierają to.

W nawiązaniu do flagi, to może jakaś Mikronacyjna Błękitna/Pomarańczowa Gwiazda...
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Caladea Cousine
Przybysz

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Caladea Cousine »

Anastasia Windsachen pisze:
05 gru 2023, 13:49
tl;dr
Zayum-grade idea.

Tow. Windsachen, nie idźcie tą drogą!
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Helwetyk Romański »

Caladea Cousine pisze:
05 gru 2023, 21:29
Anastasia Windsachen pisze:
05 gru 2023, 13:49
tl;dr
Zayum-grade idea.
Przeczytajcie raz jeszcze, Towarzyszko!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Władimir I Iwanowicz Stempel
Przybysz

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Władimir I Iwanowicz »

Sankcje wobec państwa-agresora też można mnożyć w nieskończoność. Chociażby wykluczenie całej społeczności danego kraju z v-życia (taki naród szybko by takiego dyktatorka i jego ambicje utemperował w obawie przed zbiorowym wykluczeniem). Idea nie jest zła!
Obrazek
Владимир I Иванович
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Władimir I Iwanowicz pisze:
06 gru 2023, 4:35
Sankcje wobec państwa-agresora też można mnożyć w nieskończoność. Chociażby wykluczenie całej społeczności danego kraju z v-życia (taki naród szybko by takiego dyktatorka i jego ambicje utemperował w obawie przed zbiorowym wykluczeniem). Idea nie jest zła!
Jakie to miałyby być sankcje? Odcięcie od Nowin, ISM, RMAW ...
Teoretycznie ma to sens, jednak żeby nie było nadużywane.
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel
Przybysz

Międzynarodowa Konwencja Zasad Humanitarnych podczas wojny?

Post autor: Pavel van der Gibson »

Trochę jak sankcje w realu, zakaz występów dla sportowców (RMAW), odcięcie od MBP.
Aczkolwiek wciąż nie jestem pewien czy jest nam to potrzebne.
Kanclerz Księstwa Sarmacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gwardia Palatynatu Leocji”