[Z03] Estetyka znaczków ✔️

Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Komisja ŚZF akceptująca znaczki. W końcu kto weźmie na siebie brzemię stwierdzenia, że coś jest paskudne. No może ktoś by się znalazł, ale arbitralna decyzja nigdy nie jest dobrze widziana.

Są znaczki brzydkie, są znaczki nędzne, są serie nic nieznaczących znaczków z generatora. Wszystko w przesycie jest złe. Tak jak [smention u=233]Albert Fryderyk de Espada[/smention] pisał - jeden, dwa, no można przełknąć, ale nie co kilka dni to samo bebło.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Od razu zaznaczę, że gdybyśmy mieli wprowadzić „Radę Polityki Emisyjnej”, kontakt na Messengerze lub innym bezpośrednim komunikatorze byłby niezbędny, inaczej potkniemy się o opóźnienia w komunikacji. Znaczki często pojawiają się z niewielkim wyprzedzeniem.

(Tak, mam tutaj flashbacki z Trybunału Koronnego 😳).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Franklin Garamond »

Helwetyk Romański pisze:
17 gru 2023, 16:41
Od razu zaznaczę, że gdybyśmy mieli wprowadzić „Radę Polityki Emisyjnej”, kontakt na Messengerze lub innym bezpośrednim komunikatorze byłby niezbędny, inaczej potkniemy się o opóźnienia w komunikacji. Znaczki często pojawiają się z niewielkim wyprzedzeniem.

(Tak, mam tutaj flashbacki z Trybunału Koronnego 😳).
No to trzeba twarde wyprzedzanie wpisać i po problemie.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
17 gru 2023, 16:43
Helwetyk Romański pisze:
17 gru 2023, 16:41
Od razu zaznaczę, że gdybyśmy mieli wprowadzić „Radę Polityki Emisyjnej”, kontakt na Messengerze lub innym bezpośrednim komunikatorze byłby niezbędny, inaczej potkniemy się o opóźnienia w komunikacji. Znaczki często pojawiają się z niewielkim wyprzedzeniem.

(Tak, mam tutaj flashbacki z Trybunału Koronnego 😳).
No to trzeba twarde wyprzedzanie wpisać i po problemie.
…i po wielu znaczkach. Mnie się wydaje, że tu nie mieszka szczęście. (Choć też wolałbym nie dostawać znaczków do publikacji w ostatniej chwili, wiadomo).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Ludwik Tomović »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
16 gru 2023, 21:57
Ludwik Tomović pisze:
16 gru 2023, 21:45
Czy chodzi głównie o ostatnie znaczki Fenocji?
Skoro już wskazujesz jakie znaczki mogą być kontrowersyjne to pewnie coś w nich jest nie tak.

Czuje się nielegalnie, odpisując tu przed rozpoczęciem wydarzenia.
Mi te znaczki nie przeszkadzają akurat, ale jakbym miał strzelać to tak domyślałem się że o nie może chodzić.

Są w "dziecinnej" estetyce, ale ma to nawet swój urok (o ile nagle nie będzie w krótkim okresie kilkanaście znaczków w takiej estetyce). Natomiast rozumiem, że niektórym może to przeszkadzać.

Z drugiej strony przy obecnej liczebności mirkoświata nie ma co wybrzydzać na to, że komuś chce się robić nawet te znaczki :P
Oczywiście o ile nie naruszają realnego prawa czy hardkorowo naginają granice dobrego smaku.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

To ja proponuję, aby znaczki, które są wątpliwe, były wstrzymywane.
Wystarczy, aby ktoś podał powód, dlaczego znaczek nie powinien znaleźć się w emisji, wtedy na 24h została by wstrzymana emisja. (W sensie przed emisja)
W tym czasie inni mikronauci mogliby się odnieść, czy dana emisja, naprawdę nie powinna się znaleźć, ewentualnie rozpracować kompromis.

W przypadku znaczków "dzieci z Fenocji", myślę że nie byłoby problemu, gdyby ograniczyć ich ilość do 2 emisji oraz informacją, że jest to dzieło "dzieci" została podana przed protestami.
Awatar użytkownika
Kamiljan de Harlin Stempel
Przybysz
Lokalizacja: MC Gaudium
Kontakt:

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Kamiljan de Harlin »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
17 gru 2023, 18:21
To ja proponuję, aby znaczki, które są wątpliwe, były wstrzymywane.
Wystarczy, aby ktoś podał powód, dlaczego znaczek nie powinien znaleźć się w emisji, wtedy na 24h została by wstrzymana emisja. (W sensie przed emisja)
Myślę, że są ludzie, którzy w każdym znaczku znaleźliby jakiś powód do wstrzymania ich emisji. Obawiam się, że takie rozwiązanie spali na panewce, kiedy znajdą się delikwenci wstrzymujący emisje wszystkiego. Zaraz pojawi się konieczność organizacji komisji, która będzie recenzować wnioski o wstrzymanie emisji i decydować, czy są zasadne. To brzmi jak za dużo biurokracji.
/<3/ Kamiljan de Harlin-Wespucci
IV Cesarz Insulii
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

W takim razie może pozostaje ograniczyć ilość do 1 brzydkiego znaczka, żeby nie było całych serii brzydkich.
Awatar użytkownika
Albert Fryderyk de Espada Stempel
Przybysz

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Albert Fryderyk de Espada »

No ale nie można od tak nazwać znaczka brzydkim, nawet ja będąc krytykiem dotychczasowych znaczków o jakich dyskutujemy stwierdzam że są one "inne" i mnie się nie podobają.
Problem leży w tym że jest ich po prostu dużo.

Tak zdroworozsądkowo można przyjąć że jeżeli do ŚZF będą trafiać kolejne sygnały że jakiś znaczek jednak nie powinien się znaleźć w emisji takowy nakład by po prostu wycofywano.

Dodatkowo pomogłoby ograniczenie emisji znaczków dla jednej osoby o czym jest już inna dyskusja.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Anastasia Windsachen »

Jestem za ostatnią wypowiedzią [smention u=192]Sheldon Anszlus Lovelace[/smention] oraz [smention u=233]Albert Fryderyk de Espada[/smention] przy swoich modyfikacjach - wstrzymanie emisji, krótkie głosowanie publiki, w razie większości głosów, które są przeciw mamy dwie opcje - kompletne wycofanie emisji lub zmniejszenie emisji o połowę i tak samo limitu na osobę. W przypadku braku ich zejścia w ciągu 48h można zwiększyć limit o 1.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

[03] Estetyka znaczków

Post autor: Ludwik Tomović »

A ja jestem przeciw wstrzymywaniu emisji, to może doprowadzić do celowego, złośliwego blokowania.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druga Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”