[Z07] Wznowienia znaczków ✔️

Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Wymiana na giełdzie, domach aukcyjnych (heloł!) powinna być wystarczająca. Natomiast sam osobiście zawsze jak ktoś się zgłosi i mam do wydania to daje za "śrubki", bo w zasadzie po kiego mi dwa, jak mam wszystkie i nie potrzebuje na wymianę.

Co do tego co napiszę nie jestem przekonany w żadnym razie, wręcz przeciwny, ale puszczę w eter. A gdyby tak, tak tylko się zastanawiam, osobom, które przez okres powiedzmy 365 (730) dni nie logowały się do Stempla (przy założeniu, że to będzie współgrało, "odebrać" znaczki "podwójne i te puszczać w "eter"? Takie tylko zapytanko.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Heinz-Werner Grüner pisze:
19 gru 2023, 21:06
Co do tego co napiszę nie jestem przekonany w żadnym razie, wręcz przeciwny, ale puszczę w eter. A gdyby tak, tak tylko się zastanawiam, osobom, które przez okres powiedzmy 365 (730) dni nie logowały się do Stempla (przy założeniu, że to będzie współgrało, "odebrać" znaczki "podwójne i te puszczać w "eter"?
To jest jakiś kompromis, ale pomimo przespania się z tematem nadal nie jestem przekonany odnośnie do tego, że w tej sprawie powinien być jakiś kompromis. Trudne się wylosowało, oj trudne.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Franklin Garamond pisze:
21 gru 2023, 8:42
Obrazek
Nie okradanie, tylko pożyczanie na wieczne nie oddanie.
Po jednym by im zostało. A może, gdyby była opcja przy znaczku do wybrania, nie zgadzam się na odbiór, każdej nadmiarowej sztuki po roku nieaktywności?


To może dodruk w formie aukcji? Dajmy na to 3 dodatkowe sztuki, które by mogło wyemitować koło i mieć z tego zarobek?
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
21 gru 2023, 9:14
A może, gdyby była opcja przy znaczku do wybrania, nie zgadzam się na odbiór, każdej nadmiarowej sztuki po roku nieaktywności?
To byłoby, moim zdaniem, całkowicie dopuszczalne „etycznie”, ale widzę tutaj dwa minusy: pierwszy — dotyczyłoby to wyłącznie nowych znaczków; drugi — wątpię, że wystarczająca liczba kolekcjonerów wybrałaby tę opcję, żeby było warto w ogóle zmieniać skrypty. Takie rozwiązanie powinno dotyczyć całości kolekcji, a żeby się przyjęło, intuicja podpowiada, że powinno się wiązać z konkretnymi korzyściami (od czapy: znaczki za pół ceny; możliwość rezygnacji z tej opcji po zwrocie całości otrzymanego „rabatu”).

Napiszę więcej: taka dobrowolna zgoda powiązana z rabatem mogłaby nawet nie wymagać odczekania roku — system mógłby umożliwiać bezpośredni zakup po „cenie urzędowej” zaraz po zakończeniu emisji.

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
21 gru 2023, 9:14
To może dodruk w formie aukcji? Dajmy na to 3 dodatkowe sztuki, które by mogło wyemitować koło i mieć z tego zarobek?
Tutaj się posłużę znowu przykładem Patrona. Gdybyśmy (abstrahując od nieistnienia poczty bialeńskiej) wyemitowali trzy dodatkowe egzemplarze, obecni posiadacze mogliby poczuć się pokrzywdzeni faktem tego, że ich znaczek zasadniczo „stracił na rzadkości”. Nakład wznowień, o ile byśmy się na nie zdecydowali, powinien być moim zdaniem obliczany jako odsetek. Warto byłoby także uzależnić możliwość wznowienia od faktycznej niedostępności znaczka na rynku kolekcjonerskim.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2023, 10:13
dotyczyłoby to wyłącznie nowych znaczków;
W takim wypadku to bez sensu.
Helwetyk Romański pisze:
21 gru 2023, 10:13
Tutaj się posłużę znowu przykładem Patrona.
W tym przykładzie owszem straciłby na wartości?
Ale na przykład użytkownik [smention u=58]Torgus Hosteen[/smention] stempel, nie wykazuje aktywności od roku, według danych z ISM, a jest w posiadaniu 2 sztuk, które mogłyby trafić np. do mnie. Oczywiście byłbym za tym, żeby zostawić mu jedną sztukę. Jaka jest szansa, że wróci i będzie się ubiegał o znaczek? Osobiście nie miałbym nic przeciwko, jeżeli zaszła by sytuacja, w której ja będę nieaktywny, a będę posiadał dwie sztuki znaczka, aby jedna poszła dla kogoś innego.


Czy są jacyś kolekcjonerzy, którzy nie posiadają jakiegoś znaczka w koleckji celowo?
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
21 gru 2023, 16:48
Helwetyk pisze:dotyczyłoby to wyłącznie nowych znaczków;
W takim wypadku to bez sensu.
Tutaj odnosiłem się do Twoich słów „gdyby była opcja przy znaczku [podkr. moje — HR] do wybrania, nie zgadzam się na odbiór, każdej nadmiarowej sztuki po roku nieaktywności?” — zrozumiałem, że chodziło o zgodę wyrażaną odrębnie dla każdego znaczka.

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
21 gru 2023, 16:48
Osobiście nie miałbym nic przeciwko, jeżeli zaszła by sytuacja, w której ja będę nieaktywny, a będę posiadał dwie sztuki znaczka, aby jedna poszła dla kogoś innego.
Ja miałbym co do zasady — spotkałem się z czymś wystarczająco zbliżonym w Sarmacji, gdzie pod moją nieobecność wyczyszczono mi podatkami znaczną część konta. Dlatego osobiście skłaniałbym się ku dobrowolności; na tyle atrakcyjnej, że wystarczająca liczba kolekcjonerów się na nią zgodzi. (Tak, mam na uwadze, że dyskutujemy tutaj o drugim i kolejnych egzemplarzach).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[07] Wznowienia znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Tutaj również bez paru etapów się nie obejdzie. W pierwszej kolejności musimy rozstrzygnąć między dwoma podstawowymi założeniami:
Głosowanie pierwsze — wznowienia
Wariant A: brak wznowień (to, co mamy obecnie)
Wariant B: dopuszczamy wznowienia (szczegóły do ustalenia w kolejnym głosowaniu)

Głosowanie drugie — przymusowe odkupienia
Wariant A: brak możliwości przymusowych odkupień (to, co mamy obecnie)
Wariant B: wprowadzenie możliwości przymusowego odkupienia drugiego i kolejnych egzemplarzy znaczka od filatelistów, którzy nie logowali się do systemu ŚZF przez co najmniej rok lub dwa lata (szczegóły do ustalenia w kolejnym głosowaniu)
Proszę o głosy do soboty 6 stycznia 2024 włącznie. Tutaj dodam, że niezależnie od rozstrzygnięcia będę chciał wprowadzić możliwość dobrowolnego zakupu drugiego i kolejnych egzemplarzy znaczka bezpośrednio z poziomu serwisu internetowego ŚZF.

[smention u=304]DarkKot h Gryf[/smention], [smention u=165]Bruno Petrowicz Catalan[/smention], [smention u=225]Karolina von Lichtenstein[/smention], [smention u=136]Heinz-Werner Grüner[/smention], [smention u=219]Benjamin[/smention], [smention u=272]Tadeusz I Wielki[/smention], [smention u=277]Kamiljan de Harlin[/smention], [smention u=252]Bolesław domu Kirianóo[/smention], [smention u=138]Piotr Jankowski[/smention], [smention u=48]Franklin Garamond[/smention], [smention u=233]Albert Fryderyk de Espada[/smention], [smention u=275]Friedrich von Baden[/smention], [smention u=218]piwski[/smention], [smention u=293]Władimir I Iwanowicz[/smention], [smention u=216]Konrad Radziwiłł[/smention], [smention u=264]Jakub Wereszczyński-Bagrat[/smention], [smention u=220]Fatima Popow-Chojnacka[/smention], [smention u=67]Ludwik Tomović[/smention], [smention u=237]Anastasia Windsachen[/smention], [smention u=115]Alfred Fabian von Tehen-Dżek[/smention], [smention u=243]Burek[/smention], [smention u=256]Robert Drenin[/smention].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

[07] Wznowienia znaczków 🗳️

Post autor: Benjamin »

1. B, 2. B
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

[07] Wznowienia znaczków 🗳️

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Piotr Jankowski Stempel
Przybysz

[07] Wznowienia znaczków 🗳️

Post autor: Piotr Jankowski »

AB
ODPOWIEDZ

Wróć do „Druga Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”