Stempel | Nowy wygląd

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Damiano Windsachen »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
14 lut 2024, 10:42
Damiano Windsachen pisze:
14 lut 2024, 9:44
Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
14 lut 2024, 3:58
Damiano Windsachen pisze:
14 lut 2024, 0:05
Hmmmm... to tak ma być?
Obrazek
Masz jakiegoś vps włączonego, bo wygląda jakby Ci coś blokowali pliki cdn do font awesome 😎
to strasznie musi być słaby ten dostawca, może przenieśmy się na stabilniejsze rozwiązanie
Ale Ty wiesz, że to od nich jest?
Jaka masz przeglądarkę i jakiego VPN używasz? To jest kluczowe pytanie.
Librewolf (ale na firefoxie mam to samo) i wchodzę bez żadnego VPN'a, a odblokowanie wszystkich skryptów w Badgerze nic nie zmienia
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Tenir Stempel
Przybysz

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Tenir »

Jak wam nie odświeża strony to dlatego że zamiast odpowiedzi 200 otrzymujecie kod 304. Co oznacza że nie pobrało wam zasobów, bo macie je już pobrane lub bardziej profesjonalnie że docelowy plik nie został zmienniony. Na normalnych przeglądarka, np. Brave, można nacisnąć ctrl + F5 by przeglądarka to ignorowała i pobierała zasoby bez zwracania na to uwagi. Na takich problematycznych przeglądarkach trzeba pobrać rozszerzenie. Możeci też nacinąć F12 i w zakładce źródła zobaczyć czy wszystko pobiera poprawnie :D.
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Benjamin »

Tenir pisze:
14 lut 2024, 14:54
Jak wam nie odświeża strony to dlatego że zamiast odpowiedzi 200 otrzymujecie kod 304. Co oznacza że nie pobrało wam zasobów, bo macie je już pobrane lub bardziej profesjonalnie że docelowy plik nie został zmienniony. Na normalnych przeglądarka, np. Brave, można nacisnąć ctrl + F5 by przeglądarka to ignorowała i pobierała zasoby bez zwracania na to uwagi. Na takich problematycznych przeglądarkach trzeba pobrać rozszerzenie. Możeci też nacinąć F12 i w zakładce źródła zobaczyć czy wszystko pobiera poprawnie :D.
WTF. Skoro już pobrane, to czemu wywala błąd, zamiast po prostu pominąć?
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Tenir pisze:
14 lut 2024, 14:54
Jak wam nie odświeża strony to dlatego że zamiast odpowiedzi 200 otrzymujecie kod 304. Co oznacza że nie pobrało wam zasobów, bo macie je już pobrane lub bardziej profesjonalnie że docelowy plik nie został zmienniony. Na normalnych przeglądarka, np. Brave, można nacisnąć ctrl + F5 by przeglądarka to ignorowała i pobierała zasoby bez zwracania na to uwagi. Na takich problematycznych przeglądarkach trzeba pobrać rozszerzenie. Możeci też nacinąć F12 i w zakładce źródła zobaczyć czy wszystko pobiera poprawnie :D.
Tak, tak ale najpierw chciałem wyeliminować problem pytaniem o VPNa, który również potrafi blokować różne rzeczy. Ja na przykład musiałem ustawić u siebie w SurfSharku, żeby pozwalam na pliki z kustosza.

Przeglądałem internet i takie problemy występują tylko w Firefoxie, że zasób teoretycznie jest w pamięci, dlatego go nie pobiera, pomimo że takowy nie znajduje się w pamięci.

Wystarczyło "zwersjonować" wersję linka. :p
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Benjamin pisze:
14 lut 2024, 14:55
Tenir pisze:
14 lut 2024, 14:54
Jak wam nie odświeża strony to dlatego że zamiast odpowiedzi 200 otrzymujecie kod 304. Co oznacza że nie pobrało wam zasobów, bo macie je już pobrane lub bardziej profesjonalnie że docelowy plik nie został zmienniony. Na normalnych przeglądarka, np. Brave, można nacisnąć ctrl + F5 by przeglądarka to ignorowała i pobierała zasoby bez zwracania na to uwagi. Na takich problematycznych przeglądarkach trzeba pobrać rozszerzenie. Możeci też nacinąć F12 i w zakładce źródła zobaczyć czy wszystko pobiera poprawnie :D.
WTF. Skoro już pobrane, to czemu wywala błąd, zamiast po prostu pominąć?
Bo to nie jest błąd, tylko przekierowanie, że zasób jest już na komputerze, a że jest wadliwy, to już problem przeglądarki, że nie potrafi tego zweryfikować.
Tenir Stempel
Przybysz

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Tenir »

Benjamin pisze:
14 lut 2024, 14:55
Tenir pisze:
14 lut 2024, 14:54
Jak wam nie odświeża strony to dlatego że zamiast odpowiedzi 200 otrzymujecie kod 304. Co oznacza że nie pobrało wam zasobów, bo macie je już pobrane lub bardziej profesjonalnie że docelowy plik nie został zmienniony. Na normalnych przeglądarka, np. Brave, można nacisnąć ctrl + F5 by przeglądarka to ignorowała i pobierała zasoby bez zwracania na to uwagi. Na takich problematycznych przeglądarkach trzeba pobrać rozszerzenie. Możeci też nacinąć F12 i w zakładce źródła zobaczyć czy wszystko pobiera poprawnie :D.
WTF. Skoro już pobrane, to czemu wywala błąd, zamiast po prostu pominąć?
Jest to sposób optymalizacji wykorzystania połączenia sieciowego. Szczególnie przydatny w przypadku połączeń taryfowych. Przeglądarka nie pobiera zasobów co pobrała niedawno. W normalnych warunkach nie zmienia się strony co chwile. Tylko publikuje i jest, a w przypadku tworzenia takiej strony jest to bardzo problematyczne. Dlatego ja używam Insomie.
Tenir Stempel
Przybysz

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Tenir »

1. Proponuje dopisać atrybut

Kod: Zaznacz cały

readonly
w polu z hasłem by niedało się go nadpisywać. Wiadomo nie zmienia to wiele, ale jednak.
2. Czemu stempel jest iście telefonowy? Dziwnie to trochę wygląda. Nie widziałem tego wcześniej, bo patrzyłem tylko na ss.
Awatar użytkownika
Benjamin Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Benjamin »

Tenir pisze:
15 lut 2024, 3:21
Czemu stempel jest iście telefonowy? Dziwnie to trochę wygląda. Nie widziałem tego wcześniej, bo patrzyłem tylko na ss.
Już powiedziałem Sheldonowi, że może nie wracać do domu 😜
Benjamin F. C. P. Romanow
Król Fenocji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
To ten typ od wszystkich stanowisk, co Fatima się z niego śmieje.
ALFRED FABIAN VON HOHENBURG TEHEN-DŻEK
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Obywatel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sophie »

A ja tylko taki mały szczególik zgłaszam - brak flagi UNP...
(chyba, że zmienili na taką)
Obrazek
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Benjamin pisze:
15 lut 2024, 7:09
Tenir pisze:
15 lut 2024, 3:21
Czemu stempel jest iście telefonowy? Dziwnie to trochę wygląda. Nie widziałem tego wcześniej, bo patrzyłem tylko na ss.
Już powiedziałem Sheldonowi, że może nie wracać do domu 😜
Szybko straciłem nazwisko 😂 w ojca się wdałem chyba :P
Sophie pisze:
15 lut 2024, 7:52
A ja tylko taki mały szczególik zgłaszam - brak flagi UNP...
(chyba, że zmienili na taką)
Obrazek
Tak, nie ma flag państw, których nie ma w banku, ale na dniach się doda.
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Sophie pisze:
15 lut 2024, 7:52
A ja tylko taki mały szczególik zgłaszam - brak flagi UNP...
(chyba, że zmienili na taką)
Obrazek
Dodano brakujące flagi, aktualnie państwa biorące udział w MBP/Nowinach/Stemplu mają zapisana miniaturę flagi w systemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”