Stempel | Nowy wygląd

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
29 sty 2024, 16:16
Otóż, istnieje szansa, że ktoś może wykraść kogoś hasło jednorazowe, tym samym logując się na jego konto na jakimś forum.
A to nie jak w przypadku dowolnej aplikacji?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Anastasia Windsachen pisze:
29 sty 2024, 23:41
Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
29 sty 2024, 16:16
Anastasia Windsachen pisze:
29 sty 2024, 15:20
To chyba odpowiedni wątek by wtrącić swój pomysł skoro już coś jest grzebane przy Stemplu - może dodać do obecnej wtyczki stemplowej możliwość logowania na fora, na których jest się zweryfikowanym przez jednorazowy kod Stempla? Czasami jak się jest z komórki i nie ma dostępu do haseł to trudno się zalogować na każde z forów :((
Musiałem sobie przypomnieć, jakie miałem wątpliwości, co do takiego logowania. Otóż, istnieje szansa, że ktoś może wykraść kogoś hasło jednorazowe, tym samym logując się na jego konto na jakimś forum.
To tutaj pytanie i do Ciebie jak i do @Helwetyk - czy dodanie 2FA w postaci np. kodu QR w jakiejś apce do autoryzacji albo przez maila wchodziłoby w grę? Tak jak ma wiele witryn, że jak z nowego adresu IP, nowego urządzenia to trzeba przechodzić przez 2FA
Jak to mówi Helwetyk, tu nie mieszka szczęście.
Ale można pomyśleć przyszłościowo.

@Helwetyk Romański oczywiście, że jak w przypadku każdej innej aplikacji, jednak trzeba zasiać trochę strachu, żeby ludzie nie gonili, żeby to zrobić. 😂
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2024, 13:22
A jednak mam propozycję - możliwość customizacji wedle uznania najważniejszych odsyłaczy. Np. ja nie wchodzę przez Stempla do Kustosza, ale za to przydatnym by mi był szybki odsyłacz do panelu męża zaufania
Podesłałem na Discordzie linka, do przetestowania prototypu :P
Franklin Garamond pisze:
26 sty 2024, 15:44
Czy zostanie wyizolowana warstwa widoku? Czy Stempel przy zmianie wyglądu nie przejdzie istotnych zmian architektonicznych?
Widoki są odizolowane, zmiany w architekturze są, ale myślę, że Helwetyk mnie nie zje za nie.
Anastasia Windsachen pisze:
29 sty 2024, 15:20
To chyba odpowiedni wątek by wtrącić swój pomysł skoro już coś jest grzebane przy Stemplu - może dodać do obecnej wtyczki stemplowej możliwość logowania na fora, na których jest się zweryfikowanym przez jednorazowy kod Stempla? Czasami jak się jest z komórki i nie ma dostępu do haseł to trudno się zalogować na każde z forów :((
Będzie działanie w tym temacie, jak znajdy tylko czas, że wprowadzić odpowiednie funkie do wtyczki.
Mam już zanotowane, żeby do niej dodać:
* automatyczne pobieranie zweryfikowanych useroów
* wyświetlanie powiadomień na forum (tu były lekkie problemy, które muszę naprawić)
* Logowanie na fora, kodem że stempla
Tenir Stempel
Przybysz

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Tenir »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
26 sty 2024, 12:09
Dołączam zdjęcia, które przedstawiają obecny etap prac i wizualizację nowej szaty graficznej.
Obrazek
Strona główna.
Obrazek
Lista aplikacji.
Obrazek
Powiadomienia.
Elegancko, ładnie to wygląda. Może ten przycisk pomarańczowy można by lekko inaczej zrobić, ale i tak jest fajnie.
Ciemny motyw to super sprawa, by po wbiciu na strone o 3 w nocy nie dostać zaćmy. Bardzo elegancki i minimalistyczny wygląd. Takie 8/10.
Awatar użytkownika
Damiano Windsachen Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Damiano Windsachen »

Damiano Windsachen pisze:
27 sty 2024, 19:14
Zgodnie z moją zapowiedzią informuję, że mam w Figmie wgrany projekt nowego wyglądu Stempla
Obrazek
Wszystko może się zmienić i nic na ten moment nie jest pewne (szczególnie proszę o nie zwracanie uwagii na dolne menu, wszystko się wyklepie jak przyjdzie wena)... Czekam na wszelkie opinie, krytykę, hejty etc. etc.
To ja muszę ogłosić, że moja propozycja raczej się nie przyjmie bo @Sheldon Anszlus Lovelace mówi, że jest za dużo roboty aby ją przenosić. No nic, może kiedy indziej 🤑
Damiano Windsachen
Prezes firmy BAZTEK, Esperantysta
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
La Esperantismo celas la reciprokan sinkomprenadon kaj
konsekvence ankaŭ estimon kaj amon inter ĉiuj gentoj kaj nacioj.

L.L. ZAMENHOF
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Damiano Windsachen pisze:
13 lut 2024, 13:39
To ja muszę ogłosić, że moja propozycja raczej się nie przyjmie bo @Sheldon Anszlus Lovelace mówi, że jest za dużo roboty aby ją przenosić. No nic, może kiedy indziej 🤑
Zawsze można kiedy w przyszłości pomyśleć :P
Tenir pisze:
13 lut 2024, 13:35
Elegancko, ładnie to wygląda. Może ten przycisk pomarańczowy można by lekko inaczej zrobić, ale i tak jest fajnie.
Ciemny motyw to super sprawa, by po wbiciu na strone o 3 w nocy nie dostać zaćmy. Bardzo elegancki i minimalistyczny wygląd. Takie 8/10.
Zawsze będzie można zmienić ten przycisk. Co do motywu, domyślnie zachowany został aktualny kolor stempla, jednak będzie można sobie zmienić na ciemny lub jasny biały.
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Stempel
Dzisiaj została udostępniona odświeżona wersja stempla, którą możecie sprawdzić tutaj.

Co się zmieniło?
* odświeżony wygląd
* poprawiono kod aplikacji
* zoptymalizowano ranking, aby wczytywał się jeszcze szybciej niż do tej pory
* dodano powiadomienia (znane z nowin)
* dodano możliwość zmiany motywu (stempel, ciemny, jasny)
* przeniesiono liste aplikacji, która robiła się coraz dłuższa, na nową zakładkę usługi
* dodano możliwość przypięcia 5 ulubionych aplikacji, do strony głównej
* zmieniono wygląd rankingu, wymusiłą to coraz dłuższa lista państw, które wydłużały tabele
* zachowano wszystkie linki (odsyłacze/api), z wyjątkiem rankingu z 2023 roku, który zostałprzeniesiony na strone normalnego rankingu
* w wersji mobilnej, belka z głównymi odsyłaczami po lewej stronie, wyświetla się na dole strony, co ułatwia nawigowanie.


Obrazek
Nowy wygląd Stempla.
Wszelkie uwagi niemile widziane.

Wszystkim wspierającym zbiórkę, gorąco dziękuję, gdyby nie wy, nadal byłbym biedny <3
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Franklin Garamond »

To tylko ja, czy antypiksele nie działają w profilach? Jakiś zbłąkany ' widzę. A i serwer nie ten.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Franklin Garamond pisze:
13 lut 2024, 20:14
To tylko ja, czy antypiksele nie działają w profilach? Jakiś zbłąkany ' widzę. A i serwer nie ten.
Rzeczywiście, wkradł się ' :P Adres powinien już być poprawny, najwidoczniej zaktualizowany plik wleciał nie na ten serwer.

Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Franklin Garamond »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
13 lut 2024, 20:18
Franklin Garamond pisze:
13 lut 2024, 20:14
To tylko ja, czy antypiksele nie działają w profilach? Jakiś zbłąkany ' widzę. A i serwer nie ten.
Rzeczywiście, wkradł się ' :P Adres powinien już być poprawny, najwidoczniej zaktualizowany plik wleciał nie na ten serwer.

Obrazek
Działa.

To jeszcze brakujące i w zmiana fotografii. I w wersji mobilnej ISM brzydko zawija w guziku. Póki co więcej się nie czepiam. Może jutro zrobię pełen audyt 😏
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Stempel | Nowy wygląd

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Franklin Garamond pisze:
13 lut 2024, 20:34
I w wersji mobilnej ISM brzydko zawija w guziku.
Brak i poprawiony, a co do ISM to jest ustawione przycinanie długich nazw. Można poprosić screena?

Dodano również możliwość szybkiego logowania, poprzez przekierowanie na adres z hasłem jednorazowym, można przetestować w nowinach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”