Annuario Pontificio

Przedstawicielstwo dyplomatyczne Państwa Kościelnego Rotria
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Annuario Pontificio

Post autor: Franklin Garamond »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Żuć, jak żuć, ale czy zbiera obrazki?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Annuario Pontificio

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jakby co, to mam na wymianę. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Ja niedawno sobie kupiłem po wielu latach i powiem tak, że nie jest już to samo, co za dzieciaka. Strasznie słodka i sztuczna. Wolę jakieś miętowe. :) Dlatego boję się kupić Mambę. Czy też straciła smak dzieciństwa?
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Annuario Pontificio

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ja nadal wolę Turbo. Kiedyś znalazłem nawet w Gruzji.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Annuario Pontificio

Post autor: Franklin Garamond »

W niemieckiej hurtowni Metro (nasze Makro), wiedziony sentymentem z dzieciństwa, dokonałem zakupu kartonika gum shock. Dalej kwaśne aż ślinianki bolą.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Ametyst Faradobus pisze:
11 wrz 2020, 12:32
Ja nadal wolę Turbo. Kiedyś znalazłem nawet w Gruzji.
Nie śmiem zatem pytać, czy Ekscelencja Profesor lubi zęby myć. ;)
Franklin Garamond pisze:
11 wrz 2020, 13:32
W niemieckiej hurtowni Metro (nasze Makro), wiedziony sentymentem z dzieciństwa, dokonałem zakupu kartonika gum shock. Dalej kwaśne aż ślinianki bolą.
Te gumy były świetne. W ogóle, to lubię kwaśne smaki. Zwłaszcza piwa - kupuję tylko kwaśne krafty.
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Annuario Pontificio

Post autor: Ametyst Faradobus »

Lubię, zwłaszcza od czasów zarazy kiedy trzeba w tych maskach łazić i kiedy się nie wymyje to czuć.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Annuario Pontificio

Post autor: Franklin Garamond »

Janusz Zabieraj pisze:
11 wrz 2020, 13:51
W ogóle, to lubię kwaśne smaki. Zwłaszcza piwa - kupuję tylko kwaśne krafty.
Ja jestem w tej kwestii dużo mniej zasadniczy, bo dobrego IPA nie odmówię, ale tak, soury, gose, no i przede wszystkim geuze oraz lambiki, to też moje smaki.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Obrazek

Annuario Pontificio
Wieści z Państwa Kościelnego Rotria
z dnia 25 września AD MMXX
Sprawy polityczne

Nastąpiło długo oczekiwane pojednanie rotryjsko-bialeńskie. Do Państwa Kościelnego Rotria przybył Minister Spraw Zagranicznych Republiki Bialeńskiej Ametyst Faradobus, który przeprosił i poprosił o wybaczenie wszelkich niesnanek na linii żyjących dawniej w przyjaźni narodów. Minister przywiózł ogrom podarków i został życzliwie przyjęty przez przedstawicieli najwyższych władz Państwa Kościelnego - Sekretarza Stanu Piusa kardynała Medycejskiego oraz Dziekana Kolegium Kardynalskiego Mikołaja kardynała Dredera. Minister Faradobus został na dłużej w Apostolskim Mieście i służył radą przy tworzeniu obrządku welijskiego.

Kontrowersje i perturbacje polityczne na linii Państwo Kościelne Rotria - Rzeczypospolita Obojga Narodów trwają nadal. Obrażony z powodu krytyki za złamanie prawa kanonicznego przez niezgodny z Ceremoniałem Kwirynalskim ślub Dominik de Roche namawia do stworzenia kościoła narodowego w RON. Przeciwko duchownym rotryjskim występuje również były kardynał Wilhelm Orański. Propozycja utworzenia kościoła narodowego nie spotkała się z szeroką akceptacją, zwłaszcza, że prymas RON Mikołaj kardynał Dreder wysunął propozycję, by diecezja wileńska funkcjonowała w ramach obrządku welijskiego jako tzw. diecezja wschodnia.


Sprawy kościelne

Trwa Sobór Florencki III. W jego trakcie Ojcowie Soborowi zdążyli zaakceptować obrządek welijski (wschodni) autorstwa ks. dk. Gagika Bagratydy. Trwają dysputy na temat roli i przyszłości Zakonu Krzyżackiego, jak również zmian w prawie kanonicznym dotyczącym znaczenia prawnego rytuałów i ceremoniałów oraz postępowania w przypadku nieaktywności Biskupa Rotrii. Na prośbę JE Mikołaja kardynała Dredera Ojcowie Soborowi będą debatować odnośnie do roli laikatu w Kościele Rotryjskim.


Quod scripsi, scripsi,
Ad maiorem Dei gloriam,
(+) Janusz Adam Zabieraj SJ,
Nuntius Apostolicus in Leotia
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Stanisław Wieniawa Stempel
Przybysz

Annuario Pontificio

Post autor: Stanisław Wieniawa »

Obrazek

Annuario Pontificio
Wieści z Państwa Kościelnego Rotria
z dnia 1 października AD MMXX
Sprawy kościelne

Trwa Sobór Florencki III. Ojcowie Soborowi zajmowali się zagadnieniem długości pontyfikatu Patriarchy Rotrii. Proponowano jego skrócenie do 3 miesięcy bądź wydłużenie do 6 miesięcy, a nawet roku. Ostatecznie postanowiono pozostać przy dotychczasowych 4 miesiącach. W sprawie Zakonu Krzyżackiego rozpoczęto głosowanie nad jego statutem. Debatuje się nadal na temat roli wiernych świeckich w Kościele Rotryjskim. Postulowano stworzenie różnych ciał ds. świeckich (kongregacji, rady). Dyskusja trwa. Postanowiono również dokonać zmian w prawie kanonicznym, wprowadzając przepisy na wypadek absencji Biskupa Rotrii oraz usankcjonować moc prawną rytuałów i ceremoniałów. Na prośbę Piusa kardynała Medycejskiego otworzono nową debatę nt. systemu gospodarczego.

Nuncjusz Apostolski w Palatynacie Leocji ks. inf. dr net. Janusz Zabieraj SJ został wyniesiony przez Patriarchę Jana II do godności biskupiej. W najbliższych dniach planowana jest jego inwestytura.

Quod scripsi, scripsi,
Ad maiorem Dei gloriam,
(+) Janusz Adam Zabieraj SJ,
Nuntius Apostolicus in Leotia
bp Stanisław Wieniawa OSI

Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Annuario Pontificio

Post autor: Franklin Garamond »

Janusz Zabieraj pisze:
01 paź 2020, 16:26
Nuncjusz Apostolski w Palatynacie Leocji ks. inf. dr net. Janusz Zabieraj SJ został wyniesiony przez Patriarchę Jana II do godności biskupiej. W najbliższych dniach planowana jest jego inwestytura.
Proszę przyjąć moje najszczersze gratulacje!
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nuncjatura Apostolska”