Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ronon Dex pisze:
20 lut 2022, 20:23
Ale, kurcze... dlaczego rozmawiamy o tym za granicą?
A czy to źle? Zagranica to bliska i przyjacielska. ;) Zresztą, GPL z pewnością nie będzie narzekać na Pański urlop w Bialenii. :D
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Helwetyk Romański »

Ignats ik Ruth pisze:
02 kwie 2022, 0:58
Ronon Dex pisze:
20 lut 2022, 20:23
Ale, kurcze... dlaczego rozmawiamy o tym za granicą?
A czy to źle? Zagranica to bliska i przyjacielska. ;) Zresztą, GPL z pewnością nie będzie narzekać na Pański urlop w Bialenii. :D
Chyba jednak narzeka… 😥
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Ronon Dex »

Jako były dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej oraz były bialeński przdsiębiorca zbrojeniowy uważam, że Palatynat Leocji i GPL będzie miał tą bazą problem...

Mamy sytuację gdzie oddaliśmy pewien wycinek terytorium pod bialeńską baze wojskową. Był to układ militarno-biznasowy, który polegał na tym, że w zamian za użytkowanie bazy Leocja otrzymywała sprzęt wojskowy.

Obecna sytuacja jest taka, że mamy na naszym terenie bazę wojskową kraju faktycznie upadłego... władza nie działa (nawet nie wiadomo czy jeszcze jest), kraj nie funkcjnonuje (jeden post miesięcznie... i to post naszego Namiestnika), siły zbrojne nie wiadomo pod jaką kontrolą się znajdują. Faktycznie trudno mówić o fakcie, że są to regularne siły zbrojne, kierowane przez jakikolwiek rząd. To niebezpieczna sytuacja...

Nie ukrywam, że docierają do mnie informacje, że żołnierze SZ RB stacjonujacy w Leocji nie otrzymują wynagrodzenia, że zostawiono ich samych sobie. To są informacje oczywiście nieoficjalne... ale coś w tym jest.

Proponuje by Szanowna Pani Generał rozważyła problem tej bazy i jej dalszego funkcjonowania. Jeśli zajdzie taka potrzebna to deklaruję, że jako były dowódca SZ RB mogę przejąć kontrolę nad bazą i przekształcić ją w bazę wojskową Gwardii Palatynatu Leocji.

Z tego co mi nieoficjalnie przekazano... to odleciały stamtąd maszyny dalekiego zasięgu czyli tankowce powietrzne. Nieopłacane załogi postanowiły wrócić do swojego kraju. Na terenie bazy pozostała eskadra myśliwców FA-5... Ci ludzie nie otrszymują wynagrodzenia, żyją z dnia na dzień handlując z ludnością okolicznych wsi i chetnie podejmą służbą w GPL.

Proszę Panią Generał o decyzję... mogę się zobowiązać do przjęcia kontroli nad bazą. Ci ludzie mi ufają... to są moi dawni żołnierze. Otrzymałem zapewnienie, że pod moim dowództwem podejmą natychmiast służbę w GPL i nijakich problemów z tego tytułu nie będzie.... staną się wiernymi obywatelami Palatynatu Leocji. Podobno nawet to przegłosowali... na jakimś zebraniu w bazie.

Ponieważ całkowicie niezależnie udało mi się ewakuować trochę sprzętu z mojego prywatnego lenna w Repullice Bialeńskiej (no cóż... z jakiś powodów statki BŻM przez 3 miesiące nie pojawiały się w systemie handlowym Leocji), to mogę na tym terenie utworzyć bazę lotniczo-morska GPL. Ci żółnierze chętnie podejma służbę w Leocji, a są to specjaliści wysokiej klasy... część z nich ma doświadczenie bojowe z czasów gdy wspieraliśmy walkę Suderlandczyków z komunistami.

Proszę więc Panią Generał o decyzję... co zrobić z tą bazą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piotr Romanow Stempel
Lokalizacja: Grünerwald

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Piotr Romanow »

Panie Marszałku,
Pułkownik Rezerwy Romanow, melduje posłusznie, że byłem świadkiem tych sytuacji, które miały miejsce w Leocji. Jestem tu od niedawna i wraz z Frau [mention]Anastasia Windsachen[/mention] prowadzimy rozmowy odnośnie współpracy leocko-edelweisskiej.

Wyrażam swoje zaniepokojenie z tym co tutaj widziałem, a mianowicie dwa dni temu nasi żołnierze (bialeńscy) przehandlowali 50 litrów benzyny za krowę! To czysta niedorzeczność, próbowałem im przemówić do rozsądku dałem im jakieś pieniądze, ale Ci powiedzieli że bialeńską walutą mogą sobie co najwyżej tyłek podetrzeć.

Mamy nadzieję, że może Pańska przemowa coś zmieni w tym temacie, mnie nie pamiętają za dobrze, a co tu się dziwić skoro moja praca w ostatnim czasie była mierna, a i tak wszystko porzuciłem na rzecz Kompanii Honorowych Republiki Bialeńskiej.

Jeżeli będzie trzeba spróbuję sam ich uspokoić. Czekam na dalsze rozkazy.
Jego Najjaśniejsza Cesarska Mość, Cesarz Nan Di, Imperator Brodrii, Pan rzeczy widzialnych i niewidzialnych, Książe Aquelii, Hospodar Dehreiny Wschodniej
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Anastasia Windsachen »

Jestem, jak najbardziej za pomocą żołnierzom z SZRB, zwłaszcza, gdy są w tak trudnej sytuacji. Również baza moim zdaniem byłaby przydatna i można by nie obciążać IPL dodatkową bazą wojskową i wykorzystać tą infrastrukturę. Jedynie pozostawiam jeszcze tą kwestię Namiestnikom [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention] do decyzji politycznej, ponieważ wiadomo, że to by pociągnęło jakieś konsekwencje. Aktualnie możemy zaoferować dostarczenie wozów z zaopatrzeniem i niezbędną pomocą.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Bialeńska Baza Lotniczo-Morska

Post autor: Ronon Dex »

Anastasia Windsachen pisze:
12 cze 2022, 22:18
Jedynie pozostawiam jeszcze tą kwestię Namiestnikom @Helwetyk Romański @Franklin Garamond do decyzji politycznej, ponieważ wiadomo, że to by pociągnęło jakieś konsekwencje.
Układ dotyczący dzierżawy bazy polegał na zaopatrywaniu GPL w uzbrojenie i sprzęt wojskowy. W chwili obecnej jedna ze stron układu raczej nie jest w stanie z tych zobowiązań się wywiązywać.

Jest to też kolejny problem dla GPL, bo w związku z zaopatrywaniem przez bialeńskie firmy (akurat należały wyłącznie do mnie) Leocja nie tworzyła własnego przemysłu zbrojeniowego. Jest to problem nawet z eksploatacją już posiadanego sprzętu, bo nie będzie zaopatrzenia w niezbędne części, a nasze samoloty były remotowane w RAT w Bialenii.
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”