Szósty miesiąc Palatynatu Leocji

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond
Namiestnik

Szósty miesiąc Palatynatu Leocji

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek

Szlachetni Leoci, Drodzy Przyjaciele!

Z Czcigodnym Namiestnikiem Romańskim przyjęliśmy naprzemienną kolejność prowadzenia miesięcznic. Poprzednia, niestety, się nie odbyła, bo choroba Czcigodnego Namiestnika Romańskiego się przedłuża. Moja, również niestety, też nie ulega poprawie, choć staram się z nią żyć i może niebawem wyleczę się z niej zupełnie, a czemu po części służyć będzie nadchodzący urlop (8-30.08). Stąd też tygodniowe opóźnienie względem właściwego terminu, bo niestety pewne sprawy bez mojego udziału nie ulegną ostatecznemu rozwiązaniu.

Nie o tym jednak, bo tak oto, całkowicie niespodziewanie, nastała 6. miesięcznica. To godny wynik i choć ostatnie dwa miesiące są nader wakacyjne, to jakkolwiek się trzymamy, a co powoli ulega poprawie. Za co też chciałbym wszystkim Wam serdecznie podziękować. Każdy, pojedynczy post ma znaczenie, bo może wywołać reakcję, dyskusję, a o to tu przecież właśnie chodzi.

Prognozy, przynajmniej na sierpień, są dość zbliżone, bo jednak mikronacje, zwłaszcza tak posunięte wiekiem obywateli i mieszkańców, obserwują mimowolnie obniżenie aktywności w miesiącach wakacyjnych. To całkowicie naturalne i jedyne co możemy z tym zrobić, to w niedalekiej przyszłości postarać się o napływ mieszkańców, także z innych grup wiekowych, by doprowadzić do sytuacji, w której zawsze ktoś jest aktywny. Teraz, niestety, dość pod tym względem się zgraliśmy, a co zaowocowało ogólnym zastojem.

Nie powinno to nas jednak zniechęcać. To, że życie w naszym pięknym kraju toczy się swoim spokojnym, niczym niezmąconym tempem, to dobrze. Nie mamy tu i nie chcemy mieć żadnej presji. Wciąż wierzymy, że w długofalowej perspektywie, to jest najzdrowsze z możliwych podejść, które może nie powoduje, że świecimy tak jasnym płomieniem, jak niektóre państwa, ale przynajmniej nie czynimy tego kosztem mieszkańców.

Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Nowym Brzegu zorganizowali koncert, który przygotowywali od kilku miesięcy pod czujnym okiem swoich opiekunów. Odbył się on w minioną sobotę, przy okazji obchodów Święta Leotów (ostatnia sobota lipca) i choć był przeznaczony jedynie dla rodziców i rodzin wychowanków MDK, tak nagrania dotarły do Palatium i dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam jedno z nich. To wykonanie utworu szczególnie bliskiego memu sercu, a który chciałbym zadedykować Czcigodnemu Namiestnikowi Romańskiemu i wszystkim tym, którzy tymczasowo lub na stałe opuścili Leocję.

Tradycyjne nadania z okazji miesięcznicy będą miały miejsce, jednakże dopiero, gdy Czcigodny Namiestnik Romański powróci z chorobowego. W końcu i tak będzie publikować te za poprzednie dwa miesiące, więc jeden dodatkowy nie zrobi mu różnicy.

Szczęść Leocjo!
Obrazek
Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond, Namiestnik Palatynatu Leocji
ODPOWIEDZ