Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Ignats ik Ruth »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Vilarte pisze:
02 lis 2022, 13:26
@Adriano Soria drobna uwaga: ze względów "teologicznych" w mikronacjach posługujemy się raczej terminem nabożeństwo, jako że Msza może być odprawiona tylko przez kogoś, kto ma realowe święcenia :)
Dawno nie widziałem, żeby ktoś tak zamaszyście zakładał majtki przez głowę. :D Nawet w Rotrii tak nie robią. Że też po jedenastu latach trzeba ciągle błagać, odróżniajcie mikronacje od prawdziwości i bądźcie twórzy...
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Vilarte »

Ignats ik Ruth pisze:
02 lis 2022, 14:42
Vilarte pisze:
02 lis 2022, 13:26
@Adriano Soria drobna uwaga: ze względów "teologicznych" w mikronacjach posługujemy się raczej terminem nabożeństwo, jako że Msza może być odprawiona tylko przez kogoś, kto ma realowe święcenia :)
Dawno nie widziałem, żeby ktoś tak zamaszyście zakładał majtki przez głowę. :D Nawet w Rotrii tak nie robią. Że też po jedenastu latach trzeba ciągle błagać, odróżniajcie mikronacje od prawdziwości i bądźcie twórzy...
11 lat temu ganiałem po szkolnym boisku i nawet nie wiedziałem, że mikronacje istnieją, więc nie do mnie te żale, tym bardziej że wszystko, co piszę w tym wątku, wychodzi spod mojej klawiatury, chyba że cytuję coś z Biblii. Więc już bardziej twórczo się nie da, naprawdę :D

W kwestii słownictwa - powtarzam info, które sam dostałem w początkach swojej działalności jeszcze w diecezji. Najwyraźniej komuś w międzyczasie zmieniła się koncepcja :D Niestety, nie mogę już edytować poprzedniego posta, aby to doprecyzować.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Vilarte »

Łk 21, 5-19
Obrazek
W dzisiejszej Ewangelii Jezus zapowiada, że ci, którzy za Nim podążyli, będą cierpieli prześladowania z powodu Jego imienia.
Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników.
Chciał przygotować ludzi na to, co jeszcze za ich życia zaczęło się wypełniać i wypełnia się do dziś w różnych częściach nieistniejącego reala.
Zarazem ostrzega przed "fałszywymi prorokami":
Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono.
To wezwanie jednocześnie do odwagi w przekazywaniu dalej słowa Bożego, jak i do ostrożności w doborze tych, od których się to Słowo przyjmuje. Jeśli nie ma się pewności, czy można zaufać temu, co ktoś głosi, to warto się zastanowić, czy ma to oparcie w Ewangelii. A żeby sobie w tym pomóc, warto zawsze znaleźć chwilę na jej lekturę:)
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Vilarte »

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Łk 23, 35-43

Podczas dzisiejszego nabożeństwa w Saut Enq kazanie koncentrowało się na kontraście między dzisiejszą uroczystością a treścią Ewangelii, w której Jezus wiszący na krzyżu wywołuje odmienne reakcje dwóch łotrów, skazanych wraz z Nim.
Ten kontrast pokazuje dobitnie, że Jezus jest królem nie z tego świata, tak jak i Jego królestwo. Nie stosuje się do Niego logika, jaką intuicyjnie stosują ludzie. Dobry łotr na chwilę przed śmiercią żałuje za swoje czyny i to dla Jezusa wystarcza - że gdy Go poznał, okazał pełną wiarę w Niego i Jego słowa. To jest właśnie czynnik miłosierdzia, który sprawia, że ostateczny osąd ludzkiego życia nie polega na prostej ocenie, czy w ciągu życia zgromadził wystarczający "zapas" dobrych uczynków, aby nimi "zapłacić" za zbawienie (co było kiedyś kanwą dla ciekawej powieści psychologicznej).
A już za tydzień początek Adwentu!
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Vilarte »

Mam przyjemność (współ)ogłosić powstanie Kościoła Powszechnego Pollinu:

Obrazek
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Niedługo Adwent. Wrócą msze?
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Kościół Saut Enqarast w Nowym Brzegu

Post autor: Vilarte »

Karolina von Lichtenstein pisze:
20 paź 2023, 23:44
Niedługo Adwent. Wrócą msze?
Na ten moment piszę tylko w katedrze angemonckiej w KS. Mógłbym przeklejać teksty i tutaj, ale to chyba nie ma większego sensu
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”