[04] Nakłady, limity, wznowienia

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Helwetyk Romański »

Pierwsza Dyrektywa: celem Światowego Związku Filatelistycznego jest dobra zabawa dla wszystkich: jak najszerszego grona mikronacji, twórców, kolekcjonerów oraz odbiorców.

Jak było i jest: zaczynaliśmy od nakładów na wyczucie. Po protestach związanych z emisją znaczka z limitem jednego egzemplarza, wprowadziliśmy zasadę co najmniej dwóch egzemplarzy na posiadacza. Rekomendowany kalkulator emisji przyjmuje za podstawę obliczeń liczbę kolekcjonerów, którzy zalogowali się do systemu ŚZF w okresie ostatnich 7 dni i posiadają co najmniej jeden znaczek — obecnie jest nas 34. Minimalny nakład ustala się, mnożąc tę podstawę przez 75% oraz limit. Maksymalny nakład ustala się, mnożąc tę podstawę przez 300%. Tolerancja wynosi około 5%. Wznowienia nie są dopuszczalne.

Propozycja A: potwierdzenie tych wartości, w tym tolerancji i limitu co najmniej 2 znaczków.
Propozycja B: zezwolenie na limit 1 znaczka przy minimalnym nakładzie wynoszącym 75% podstawy, pod warunkiem wznowień umożliwiających uzupełnienie kolekcji (nie więcej niż 12 miesięcy oczekiwania), zachowanie tolerancji i maksymalnego nakładu jak wyżej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ja bym pozostał przy minimum dwóch. Mając dwa znaczki i tak można oddać komuś co najwyżej jeden.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Uważam za dość rozsadne min. 2 znaczki na osobę.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol Medycejski Stempel
Przybysz

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Karol Medycejski »

Bialenia-schizofrenia, bo ja bym był osobiście za opcją B. To zawsze pewne urozmaicenie. No i musimy też porozmawiać generalnie o wznowieniach jako takich, bo my z Ametystem (słownik poprawia mi na „z Antychrystem” a przecież nie piszę o JE Helwetyku Naczelnym Cziperze mirkoświata) już planujemy co najmniej jedną reemisję i nie chcielibyśmy widzieć płaczu u kolekcjonerów.
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Ametyst Faradobus »

Chyba sobie dodam nowe imię za Herodem.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Królestwo Santery

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Propozycja A bardziej mnie przekonuje. Poszerzanie limitów i nakładów według mnie całkowicie wyeliminuje chęć wymiany znaczków pomiędzy kolekcjonerami. Obecnie ta forma uzupełniania kolekcji po za kilkoma przypadkami odstąpienia znaczka praktycznie nie istnieje.
(-) Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Gagik Bagratyda Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Smyrna
Kontakt:

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Gagik Bagratyda »

Ja jestem za opcją A. Wznowienia wydają mi się nienaturalne; czymś normalnym jest, że pewnych znaczków nie udaje się zdobyć i po prostu się ich nie ma; jak słusznie zauważył p. Bruno Petrowicz Catalan, daje to większe perspektywy na rozwój wymiany między kolekcjonerami.
x. bp Gagik Bagratyda

Գագիկ Բագրատունի


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Helwetyk Romański »

Karol Medycejski pisze:
22 sty 2021, 17:51
Bialenia-schizofrenia, bo ja bym był osobiście za opcją B. To zawsze pewne urozmaicenie.
Tak też i ja, jako kolekcjoner, uważam (lubię „polowania” na znaczki). Zakładając jednak czapeczkę dyrektorosekretarza ŚZF, najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się zdać na głos większości.

Karol Medycejski pisze:
22 sty 2021, 17:51
No i musimy też porozmawiać generalnie o wznowieniach jako takich, bo my z Ametystem (słownik poprawia mi na „z Antychrystem” a przecież nie piszę o JE Helwetyku Naczelnym Cziperze mirkoświata) już planujemy co najmniej jedną reemisję i nie chcielibyśmy widzieć płaczu u kolekcjonerów.
A tak, teraz widzę, że z rozpędu niespójnie sformułowałem propozycje. Połączyłem dwa zagadnienia, przyjmując, że potencjalny limit 1 wiąże się nierozerwalnie z dopuszczalnością wznowień, ale przecież nie jest powiedziane, że wznowienia nie mogą mieć także miejsca przy limitach 2+.

Jak najbardziej, opowiadam się za dopuszczalnością wznowień — to, co mamy w roboczych zasadach było bezrefleksyjną kopią założeń Mennicy Eldorackiej. Uważam, że niezależnie od decyzji w sprawie limitu, dobrze byłoby móc uzupełnić kolekcję (w ramach „ekskluzywności” takich wznowień, niskich nakładów dostępnych tylko dla nowo dołączających kolekcjonerów, tu już jak najbardziej z limitem 1).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Ludwik Tomović »

Skłaniałbym się ku opcji A
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

[04] Nakłady, limity, wznowienia

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Raczej byłbym za A, ale bez musu. Jak "przejdzie" opcja B to nie będę miał pretnesji do nikogo.

Mam pytanie: Załóżmy, że zgarnąłem w pierwszej emisji 3 znaczki, ale 2 rozdałem. W przypadku reemisji mam prawo uzupełnić do 3, czy nie? Czy to będzie opcja tylko dla emitentów bez tego znaczka(czy też jego maksymalnego limitu)? Nie wiem czy jest sens w takim razie aż tak bardzo kombinować.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Pierwsza Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”