[06] Emisje prywatne

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[06] Emisje prywatne

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ametyst Faradobus pisze:
23 sty 2021, 12:37
Co mogę zrobić ze znaczkiem ŚZF? Czy ma on funkcję inną od pamiątkowej?
Wydaje mi się, że najbardziej naturalnym rozwiązaniem byłoby przyjęcie, że do wysłania znaczka z danego kraju potrzebny jest znaczek wyemitowany w danym kraju. Na jedynym „prawdziwym” znaczku ŚZF znajduje się nominał w palatynach, więc uznałbym, że podpisano stosowne porozumienie z Pocztą Leocji i jeszcze jak, można przy użyciu tego znaczka wysłać list wewnątrz oraz z Palatynatu Leocji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Walencja
Kontakt:

[06] Emisje prywatne

Post autor: Miguel de Catalan »

Jestem za emisjami prywatnymi. Samemu chętnie wyemitowałbym kilka znaczków o moich majątkach.
/-/ Miguel Jorge de Catalan OSI
Presidente de la Generalidad
Príncipe de Scarlaña
Obispo de Lviv

Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[06] Emisje prywatne

Post autor: Ametyst Faradobus »

W ogóle przy emisjach prywatnych dochodzi taka kwestia jak nakład i wartość. U nas emisje lenników i wolnych miast różnią się od tych "ogólnoregionalnych" i "republikańskich" tym, że mają mniejszy nominał co w mojej opinii dodaje całemu procederowi realizmu. Może warto by zastosować też kryterium nakładu? Znaczek emitowany na przykład w Faradobaju i narracyjnie tylko tam dostępny powinien być większą gratką od masowego znaczka emitowanego centralnie przez Bialenię.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[06] Emisje prywatne

Post autor: Helwetyk Romański »

Michał Jerzy Potocki pisze:
23 sty 2021, 13:00
Jestem za emisjami prywatnymi. Samemu chętnie wyemitowałbym kilka znaczków o moich majątkach.
Główny Urząd Menniczy i Pocztowy chyba nie miałby nic przeciwko temu…? 😉

Ametyst Faradobus pisze:
23 sty 2021, 13:05
U nas emisje lenników i wolnych miast różnią się od tych "ogólnoregionalnych" i "republikańskich" tym, że mają mniejszy nominał co w mojej opinii dodaje całemu procederowi realizmu. Może warto by zastosować też kryterium nakładu?
To zagadnienie w całej rozciągłości pozostawiłbym do uznania państw członkowskich, zaznaczając, że jako kolekcjonerowi podoba mi się to urozmaicenie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[06] Emisje prywatne

Post autor: Ametyst Faradobus »

Wiadomo, my to też w pewnym stopniu rozwiązujemy na poziomie państwa czy raczej Związku Pocztowego.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

[06] Emisje prywatne

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Helwetyk Romański pisze:
23 sty 2021, 13:14
Ametyst Faradobus pisze:
23 sty 2021, 13:05
U nas emisje lenników i wolnych miast różnią się od tych "ogólnoregionalnych" i "republikańskich" tym, że mają mniejszy nominał co w mojej opinii dodaje całemu procederowi realizmu. Może warto by zastosować też kryterium nakładu?
To zagadnienie w całej rozciągłości pozostawiłbym do uznania państw członkowskich, zaznaczając, że jako kolekcjonerowi podoba mi się to urozmaicenie.
Mi takoż się podoba.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Prokrustes
Przybysz

[06] Emisje prywatne

Post autor: Prokrustes »

Popieram dopuszczenie emisji prywatnych.
Uważam, że takie znaczki mogą być beznominałowe lub... można otwrzyć drzwi dla uniwersalnej wirtualnej kryptowaluty. I takie prywatne znaczki byłyby oznaczane nominałami w tej kryptowalucie.

Jeżeli znaczek będzie oznaczony nominałem waluty państwowej to w zasadzie czym to się rózni od emisji państwowej ? Zakładam że rozmawiamy o jakimś specyficznym przypadku gdy w danym państwie rzuca się kłody pod nogi twórcom znaczków lub znaczek nie jest po linii politycznej niedemokratycznych władz.
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

[06] Emisje prywatne

Post autor: Aleksander »

Prokrustes pisze:
24 sty 2021, 14:56
Popieram dopuszczenie emisji prywatnych.
Uważam, że takie znaczki mogą być beznominałowe lub... można otwrzyć drzwi dla uniwersalnej wirtualnej kryptowaluty. I takie prywatne znaczki byłyby oznaczane nominałami w tej kryptowalucie.

Jeżeli znaczek będzie oznaczony nominałem waluty państwowej to w zasadzie czym to się rózni od emisji państwowej ?
Zasadniczo powstaje problem innej natury. Czy jeżeli sprzedaję jakiś wyrób, np. książki w księgarni, to czy naklejanie metkownicą cen na książki wymaga pozwolenia kraju, w którego walucie cena książki została wyrażona? W istocie nie. Co prawda istnieje pewna garść formalności, którym należy uczynić zadość, ale uzyskanie zgody na naklejanie cen do nich nie należy.

Tutaj jest podobnie. Jeżeli poczta sarmacka zacznie denominować znaczki w dreamach, to raczej nie wzbudzi to protestów Naszego Rządu.
(-) Aleksander, r.s.
Awatar użytkownika
Prokrustes
Przybysz

[06] Emisje prywatne

Post autor: Prokrustes »

Aleksander pisze:
24 sty 2021, 17:18
Tutaj jest podobnie. Jeżeli poczta sarmacka zacznie denominować znaczki w dreamach, to raczej nie wzbudzi to protestów Naszego Rządu.
Fakt faktem obecnie emisja znaczka o dowolnym nominale nie skutkuje niczym.
Jeżeli jednak popatrzeć jak to wymyślono w Poczcie Baridajskiej to w zasadzie emisja znaczka jest emisją danej waluty. Może znaleźć się państwo które by sobie nie życzyło by jego walutę emitować ... gdyby w przyszłości była hipotetycznie taka możliwość.

Wszyscy kochamy elastyczne podejście. Państwa mogłyby określić czy można swobodnie emitować znaczki pod ich walutą oraz ewentualnie do jakiego nominału.
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

[06] Emisje prywatne

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Swoją drogą, przyznam, że ciekawe rozwiązanie z tą emisją waluty poprzez emisję znaczków.
Prokrustes pisze:
24 sty 2021, 21:44
Fakt faktem obecnie emisja znaczka o dowolnym nominale nie skutkuje niczym.
Jeżeli jednak popatrzeć jak to wymyślono w Poczcie Baridajskiej to w zasadzie emisja znaczka jest emisją danej waluty. Może znaleźć się państwo które by sobie nie życzyło by jego walutę emitować ... gdyby w przyszłości była hipotetycznie taka możliwość.
Tę kwestię należałoby wziąć pod uwagę.
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[06] Emisje prywatne

Post autor: Helwetyk Romański »

Prokrustes pisze:
24 sty 2021, 14:56
Popieram dopuszczenie emisji prywatnych. Uważam, że takie znaczki mogą być beznominałowe lub... można otwrzyć drzwi dla uniwersalnej wirtualnej kryptowaluty. I takie prywatne znaczki byłyby oznaczane nominałami w tej kryptowalucie.
Przyznam, że nie podoba mi się ta koncepcja z kilku powodów narracyjnych. Znaczek bez nominału (lub analogicznego oznaczenia) to w zasadzie nie znaczek. „Nieautoryzowane” emisje, siłą rzeczy, oznaczałyby, że ŚZF przestaje być organizacją międzyrządową, a staje się w najlepszym razie hybrydą publiczno-prywatną. Brak lokalizacji krajowej to uszczerbek dla narracji miejsca. Wreszcie, jaki kraj „uznawałby” znaczki denominowane w kryptowalucie? Gdybyśmy rozmawiali tu o światowej galerii dzieł sztuki…

Prokrustes pisze:
24 sty 2021, 14:56
Jeżeli znaczek będzie oznaczony nominałem waluty państwowej to w zasadzie czym to się rózni od emisji państwowej? Zakładam że rozmawiamy o jakimś specyficznym przypadku gdy w danym państwie rzuca się kłody pod nogi twórcom znaczków lub znaczek nie jest po linii politycznej niedemokratycznych władz.
Zupełnie niczym. Znaczki emitowane przez koło ŚZF w Grodzisku — jedyny, jak dotąd, przypadek prywatnych emisji w moim tego słowa rozumieniu — są w systemie opatrzone metryczką „Kraj: Księstwo Sarmacji”.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Zablokowany

Wróć do „Pierwsza Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”