[08] Rezerwacje znaczków

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

Pierwsza Dyrektywa: celem Światowego Związku Filatelistycznego jest dobra zabawa dla wszystkich: jak najszerszego grona mikronacji, twórców, kolekcjonerów oraz odbiorców.

Jak było i jest: znaczki są rezerwowane wyłącznie dla ich autorów.

Propozycja: wprowadzić także możliwość rezerwacji w przypadku planowanej nieobecności (zakładając, że nikt nie będzie z niej korzystał w złej wierze), albo umożliwić rezerwację znaczków „po prostu” analogicznie do mechanizmu rezerwacji dla autorów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Karol Medycejski Stempel
Przybysz

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Karol Medycejski »

Pytanie czy to nie pozbawia całości zabawy nieco sensu? Właściwie jeśli wprowadzilibyśmy nieograniczoną możliwość rezerwacji znaczka, to kolejnym krokiem jest wprowadzenie nieograniczonych emisji. Kolekcjonerstwo ma zwykle polegać na tym, że są pewne limity, premiery, ograniczone nakłady, ze nie dla każdego starczy, że trzeba się wymienić, kupować i choć trochę postarać. Inaczej zmienimy to w zwykle internetowe kilkactwo w obrazki.
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Karol Medycejski pisze:
22 sty 2021, 18:06
Pytanie czy to nie pozbawia całości zabawy nieco sensu? Właściwie jeśli wprowadzilibyśmy nieograniczoną możliwość rezerwacji znaczka, to kolejnym krokiem jest wprowadzenie nieograniczonych emisji. Kolekcjonerstwo ma zwykle polegać na tym, że są pewne limity, premiery, ograniczone nakłady, ze nie dla każdego starczy, że trzeba się wymienić, kupować i choć trochę postarać. Inaczej zmienimy to w zwykle internetowe kilkactwo w obrazki.
Dokładnie tak. Warto zostawić jak jest- rezerwacja tylko dla autora. W kolekcjonerstwie zalezy nie tylko na nabywaniu, ale także na wymianie, sprzedaży.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Królestwo Santery

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Karol Medycejski pisze:
22 sty 2021, 18:06
Pytanie czy to nie pozbawia całości zabawy nieco sensu? Właściwie jeśli wprowadzilibyśmy nieograniczoną możliwość rezerwacji znaczka, to kolejnym krokiem jest wprowadzenie nieograniczonych emisji. Kolekcjonerstwo ma zwykle polegać na tym, że są pewne limity, premiery, ograniczone nakłady, ze nie dla każdego starczy, że trzeba się wymienić, kupować i choć trochę postarać. Inaczej zmienimy to w zwykle internetowe kilkactwo w obrazki.
Popieram w całej rozciągłości.
(-) Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Aleksander »

Jestem przeciwny rezerwacji znaczka. To nie jest apelacja od wyroku rozwodowego, żebyśmy musieli rygorystycznie pilnować czasu, a jak się nie uda, to próbować jakoś tej wpadce zaradzić. Jak komuś przepadnie, to mówi się trudno. Najwyżej się z kimś wymieni.
(-) Aleksander, r.s.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Helwetyk Romański »

W zasadzie byłem już gotowy do tego, aby podawać przykłady Ważn(iejsz)ych Wydarzeń z Życia Uniemożliwiających Osobiste Pobranie Znaczka, ale czuję się przekon(yw)any powyższymi stanowiskami. Oczywiście, liczę na kolejne. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Ametyst Faradobus »

Jakby ja się liczę z tym, że w czasie którejś emisji mogę się znaleźć na dłuższy czas w miejscu bez zasięgu. Czasem na przykład chodzę sobie w góry i tam często tak bywa, że nie ma internetu. Dwa lata temu byłem w Maroku, spałem jedną noc na pustyni no i tam też nie było sieci (to chyba była część zabawy). Innym przebywałem przez ponad dwa tygodnie na Białorusi, a że zakładanie w tym kraju numeru to jak załatwianie zaświadczenia A38 w Dwunastu pracach Asteriksa to sobie odpuściłem i jechałem na rzadkim wifi. W ogóle lubię dziwne miejsca i nie wykluczam, że w przyszłości znowu taka sytuacja nastąpi. Krótko mówiąc jak już się zdarzy, że nie zdążę pobrać znaczka to optymistycznie zakładam, że ktoś się ze mną, jako wytrwałym filatelistą, wymieni.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Aleksander Stempel
Obywatel

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Aleksander »

Ametyst Faradobus pisze:
22 sty 2021, 20:40
Krótko mówiąc jak już się zdarzy, że nie zdążę pobrać znaczka to optymistycznie zakładam, że ktoś się ze mną, jako wytrwałym filatelistą, wymieni.
Z tego punktu widzenia można zaryzykować spostrzeżenie, że wprowadzenie rezerwacji znaczków pozbawiłoby system jednej z podstawowych funkcjonalności, której celem jest wzajemna współpraca mirkonautów. Jak się zdaje jest to clou sprawy, że skoro ja, z różnych przyczyn, nie mam jakiegoś znaczka, to ktoś, kto ma dwa, może się ze mną zamienić za znaczek, którego on nie ma, a ja posiadam w nadmiarze.
(-) Aleksander, r.s.
Awatar użytkownika
Zbyszko Gustolúpulo Stempel
Obywatel

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Zbyszko Gustolúpulo »

Nie jestem ogromnym fanem, wole projektować niż zbierać znaczki.

I z tej perspektywy rezerwacja jednego dla autora byłaby wspaniała 😅
emeryt i rencista,
Zbyszko Gustolúpulo
🏴‍☠️ Tropikańska Rewolucja 🏴‍☠️
⚽️ Tropikana Zlote Piaski ☀️
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

[08] Rezerwacje znaczków

Post autor: Ludwik Tomović »

Pozostałbym przy rezerwacji znaczka dla autora.

O ile skłonny byłbym dopuścić rezerwację dla nieautorów w wyjątkowych przypadkach, to rodzi to wiele niebezpieczeństw i pole do nadużyć (co uznać za wyjątkową sytuację, mogłoby to powodować nieustanne rozszerzanie katalogu takich sytuacji).

Prowadzi to do wniosku, który wysnuli przedmówcy - jeśli ktoś "przegapi" emisję prawie zawsze ma możliwość wymiany z innym filatelistą
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Zablokowany

Wróć do „Pierwsza Konferencja Światowego Związku Filatelistycznego”