SpaceLeo

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi przedsiębiorstwami
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Franklin Garamond pisze:
02 lis 2021, 21:13
Chcieliście chyba powiedzieć, że znaleźliście wyspę, która spełnia wymogi 🤣
Ja sobie, oczywiście, dworowałem w chwili publikacji, ale później zacząłem się zastanawiać, czy najzupełniej poważnie — oczywiście, zakładając, że nie znajdzie się odpowiednia lokalizacja w Leocji — na wzór bialeński nie porozumieć się z jakimś krajem w przedmiocie długoterminowej dzierżawy tych kilku kilometrów kwadratowych… Sęk w tym, że to my leżymy w pobliżu równika.
Obrazek
Z drugiej strony, na południe od nas to chyba postsurmeński o.b.p.p.?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Obrazek
Z ciekawości nie wytrzymałem i sprawdziłem. Dla lepszej czytelności (mniejszej nieczytelności) nie zaznaczałem lokalizacji, których 16-kilometrowe promienie nie wpłynęłyby na strefę „wykluczenia”.

Z uwzględnieniem granic parków narodowych (nieoznaczonych na powyższej mapie), na żadnej z leockich wysp nie znajduje się obecnie choćby jeden sektor, który jest położony w odległości co najmniej 16 kilometrów od zabudowy lub granic parku narodowego. W konkluzji…

Franklin Garamond pisze:
02 lis 2021, 21:13
Chcieliście chyba powiedzieć, że znaleźliście wyspę, która spełnia wymogi 🤣
To lub…

Helwetyk Romański pisze:
02 lis 2021, 22:09
[…] na wzór bialeński […] porozumieć się z jakimś krajem w przedmiocie długoterminowej dzierżawy tych kilku kilometrów kwadratowych…
…to lub…

Helwetyk Romański pisze:
02 lis 2021, 22:09
Z drugiej strony, na południe od nas to chyba postsurmeński o.b.p.p.?
…to. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
04 lis 2021, 20:49
Obrazek
Z ciekawości nie wytrzymałem i sprawdziłem. Dla lepszej czytelności (mniejszej nieczytelności) nie zaznaczałem lokalizacji, których 16-kilometrowe promienie nie wpłynęłyby na strefę „wykluczenia”.

Z uwzględnieniem granic parków narodowych (nieoznaczonych na powyższej mapie), na żadnej z leockich wysp nie znajduje się obecnie choćby jeden sektor, który jest położony w odległości co najmniej 16 kilometrów od zabudowy lub granic parku narodowego. W konkluzji…
No to może lokalizacja na tej północnej wyspie, tam gdzie jest Bialeńska Baza Wojskowa... chyba miejsce gdzie negatywny wpływ takiego obiektu będzie najmniejszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
04 lis 2021, 21:36
No to może lokalizacja na tej północnej wyspie, tam gdzie jest Bialeńska Baza Wojskowa... chyba miejsce gdzie negatywny wpływ takiego obiektu będzie najmniejszy.
Z wizji lokalnej wynika, że największa możliwa odległość od bazy wojskowej wynosi 7 kilometrów. Pytanie zatem brzmi, czy — z zastrzeżeniem pozostałych warunków wynikających z mapy sporządzonej przez LAN — nie jest to odległość zbyt bliska do infrastruktury (i żołnierzy) SZRB. 🤔
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
05 lis 2021, 10:28
Z wizji lokalnej wynika, że największa możliwa odległość od bazy wojskowej wynosi 7 kilometrów. Pytanie zatem brzmi, czy — z zastrzeżeniem pozostałych warunków wynikających z mapy sporządzonej przez LAN — nie jest to odległość zbyt bliska do infrastruktury (i żołnierzy) SZRB. 🤔
Nie jest to zbyt blisko... w końcu jest tam baza lotnicza, gdzie stacjonują m.in. odrzutowe wielozadaniowe samoloty myśliwskie, które i tak generują spory hałas. W związku z tym obecność w tej odległości kosmodromu, z którego co jakiś czas będą startowały rakiety nie stanowi problemu.

Zdecydowanie mniej to "szkodzi" bazie lotniczej niż jakiemukolwiek obiektowi cywilnemu. Nie wiem czy Szanowni Koledzy byli kiedyś w okolicy lotniska wojskowego (jak na takim służyłem trochę lat), podczas naziemnej próby silnikowej bojowych odrzutowców... zapewniam, że to jest bardzo uciążliwy hałas i to trwający dłuższy czas. Dłużej niż start rakiety...

Jak dla mnie ta lokalizacja jest najsensowniejsza... gdziekolwiek indziej to ulokujemy to będzie zdecydowani bardziej uciążliwe.

Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to oddzielona od reszty lądu wyspa, do tego już nieco "zmilitaryzowana", to jak wstawimy tam kosmodrom i ulokujemy jakąś niewielką bazę Gwardii Palatynatu Leocji to mamy rozwiązany problem bezpieczeństwa takiego obiektu.

Oczywiście jest jeszcze inne wyjście... usypanie sztucznej wyspy i ulokowanie tam kosmodromu. Coś takiego robiłem niegdyś dla dawnego Królestwa Hasselandu, chyba nawet gdzieś tutaj na forum o tym wspominałem. Nawet gdzieś mam ten dodatek do Orbitera i mógłbym go odpowiednio zmodyfikować (oteksturować) na leocki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Alternatywa dla kosmodromu na terenie "stałego lądu" Leocji...

Obrazek

... "usypałem" taką kilka lat temu dla Hasselandu, to mogę wg tego projektu zrobić i dla Leocji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
05 lis 2021, 15:42
Jak dla mnie ta lokalizacja jest najsensowniejsza... gdziekolwiek indziej to ulokujemy to będzie zdecydowani bardziej uciążliwe. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest to oddzielona od reszty lądu wyspa, do tego już nieco "zmilitaryzowana", to jak wstawimy tam kosmodrom i ulokujemy jakąś niewielką bazę Gwardii Palatynatu Leocji to mamy rozwiązany problem bezpieczeństwa takiego obiektu.
Ronon Dex pisze:
05 lis 2021, 18:41
Alternatywa dla kosmodromu na terenie "stałego lądu" Leocji...

Obrazek

... "usypałem" taką kilka lat temu dla Hasselandu, to mogę wg tego projektu zrobić i dla Leocji.
I to się nazywa twardy orzech do zgryzienia! Po pierwszej wypowiedzi już chciałem zwracać się do [mention]Apolinary Montserrat[/mention] z prośbą o uzupełnienie analizy o wskazaną lokację, a teraz… Jaką powierzchnię ma ta hasselandzka sztuczna wyspa? W granicach jakiej głębokości morza tego rodzaju inwestycja byłaby poczytalna i dająca się usprawiedliwić narracyjnie?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
05 lis 2021, 21:01
Jaką powierzchnię ma ta hasselandzka sztuczna wyspa? W granicach jakiej głębokości morza tego rodzaju inwestycja byłaby poczytalna i dająca się usprawiedliwić narracyjnie?
Przyznam, że nigdy nie liczyłem, ale biorąc pod uwagę, że tem pas ma jakieś 4 km (do lądowania również samolotów kosmicznych), to ta powierzchnia będzie wynosiła około 10 km2.

Oczywistym jest, że sztuczne wyspy (a w realu takie są) buduje się na wodach płytkich... np. lotnisko Kansai powstało na sztucznej wyspie utworzonej na wodach o głębokości około 20 metrów. Na "naszą korzyść" działa fakt, że tak naprawdę nigdy nie powstała mapa morska okolic Leocji, mamy pole do fantazjowania.

Jednak gdyby oprzeć się na naszym realowym wzorcu czyli Gotlandii to faktycznie jakieś 15-20 km na północ od wyspy znajduje się płycizna, gdzie dno jest na głębokości 12 metrów (w najwyższym punkcie).

Obrazek

Gdyby to wykorzystać, to ta płycizna nadawała by się do budowy takiej sztucznej wyspy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
05 lis 2021, 22:38
Jednak gdyby oprzeć się na naszym realowym wzorcu czyli Gotlandii to faktycznie jakieś 15-20 km na północ od wyspy znajduje się płycizna, gdzie dno jest na głębokości 12 metrów (w najwyższym punkcie).
Ta „12” wydaje się idealna pod sztuczną wyspę, wszelkie kryteria odległości spełnia. Oczywiście, na powyższej mapie nie sposób zauważyć pięknej, niezamieszkałej i naturalnej wyspy o powierzchni 36 km². Widzę trzy porównywalnie dobre rozwiązania:
  • kosmodrom na Małej Leocji, 7 km od bazy wojskowej,
  • kosmodrom na nowo usypanej wyspie, ok. 18 km od bazy wojskowej,
  • kosmodrom na zaanektowanej wyspie, ok. 42 km od bazy wojskowej.
Zdrowy rozsądek podpowiadałby jedynkę, ale serce… 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
05 lis 2021, 23:46
Ta „12” wydaje się idealna pod sztuczną wyspę, wszelkie kryteria odległości spełnia. Oczywiście, na powyższej mapie nie sposób zauważyć pięknej, niezamieszkałej i naturalnej wyspy o powierzchni 36 km². Widzę trzy porównywalne dobre rozwiązania:
  • kosmodrom na Małej Leocji, 7 km od bazy wojskowej,
  • kosmodrom na nowo usypanej wyspie, ok. 18 km od bazy wojskowej,
  • kosmodrom na zaanektowanej wyspie, ok. 42 km od bazy wojskowej.
Zdrowy rozsądek podpowiadałby jedynkę, ale serce… 😉
Moje "serce" podpowiada... kosmodrom na sztucznej wyspie 18 km na północ od Leocji, a co do tej wyspy 42 km na północ to może coś wykombinujemy w przyszłości, w "oryginale" jest tam park narodowy, to może w tym kierunku, może to pole do jakiejś ciekawej narracji. Może szkoda to "niszczyć" betonem i hałasem kosmodromu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
05 lis 2021, 23:55
Moje "serce" podpowiada... kosmodrom na sztucznej wyspie 18 km na północ od Leocji, a co do tej wyspy 42 km na północ to może coś wykombinujemy w przyszłości, w "oryginale" jest tam park narodowy, to może w tym kierunku, może to pole do jakiejś ciekawej narracji. Może szkoda to "niszczyć" betonem i hałasem kosmodromu?
Jak się nad tym zastanowić, to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie temu, by i usypać sztuczną wyspę, i dokonać przyłączenia już istniejącej. Mam wrażenie, że społeczność międzynarodowa wybaczyłaby nam dodatkowe 10+36 km² powierzchni, to jest wzrost o około 1,5%. Najpewniej nie trzeba byłoby aktualizować nawet żadnej z istniejących map (istniejąca to: 8 km wschód–zachód, 7 km północ–południe).

Z którymi to pytaniami pozostawiam zarówno Najczcigodniejszego [mention]Franklin Garamond[/mention], jak również [mention]Maciej Gerwazy Lisewicz[/mention] oraz [mention]Apolinary Montserrat[/mention].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedsiębiorstwa w Leocji”