SpaceLeo

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z posiadanymi przedsiębiorstwami
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ronon Dex pisze:
05 lis 2021, 23:55
Moje "serce" podpowiada... kosmodrom na sztucznej wyspie 18 km na północ od Leocji, a co do tej wyspy 42 km na północ to może coś wykombinujemy w przyszłości, w "oryginale" jest tam park narodowy, to może w tym kierunku, może to pole do jakiejś ciekawej narracji. Może szkoda to "niszczyć" betonem i hałasem kosmodromu?
Jak się nad tym zastanowić, to w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie temu, by i usypać sztuczną wyspę, i dokonać przyłączenia już istniejącej. Mam wrażenie, że społeczność międzynarodowa wybaczyłaby nam dodatkowe 10+36 km² powierzchni, to jest wzrost o około 1,5%. Najpewniej nie trzeba byłoby aktualizować nawet żadnej z istniejących map (istniejąca to: 8 km wschód–zachód, 7 km północ–południe).

Z którymi to pytaniami pozostawiam zarówno Najczcigodniejszego [mention]Franklin Garamond[/mention], jak również [mention]Maciej Gerwazy Lisewicz[/mention] oraz [mention]Apolinary Montserrat[/mention].
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

A ta "społeczność międzynarodowa" to ma jakieś mapy? Przecież co niektórzy to nawet nie potrafią wyliczyć wielkości własnego kraju, już nie wspomnę o tych porąbanych pomysłach dawnego KiK, gdzie im Polskim wychodził wielkości Merkurego.

Ponadto jeżeli usypiemy sztuczną wyspę to jest to de facto budowla, a nie zagarnięcie lub "odkrycie" nowych ziem.

Przy czym nawet na mapach Mikroświata o dużych rozmiarach np. 24000 x 24000 pxs to ledwo kropka. Na takich nadających się do publikacji to może z pół pikseli.

Z tej strony problemu nie widzę. Zresztą na logikę... te wielkie oceany Mikroświata nie są przecież puste. Zapewne istnieje wiele małych wysepek, tylko jeszcze ich nie odkryto lub/i nie oznaczono na mapach, bo nikt się do nich nie przyznaje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
06 lis 2021, 11:52
Z tej strony problemu nie widzę. […]
Trochę sobie tutaj, oczywiście, dworuję. Wiadomo, z jakimi (i słusznie…) reakcjami spotykają się ciągłe powiększenia terytoriów o nowe ziemie w ramach różnego rodzaju unii, inkorporacji i aneksji — takie, których powierzchnie są liczone w tysiącach kilometrów kwadratowych, a i które nierzadko zasadniczo zmieniały kształt istniejących kontynentów.

Gdybyśmy się w końcu doczekali wyłącznych stref ekonomicznych (ach!), to i może takie niewielkie wyspy stanowiłyby problem, ale…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2021, 12:36
Trochę sobie tutaj, oczywiście, dworuję. Wiadomo, z jakimi (i słusznie…) reakcjami spotykają się ciągłe powiększenia terytoriów o nowe ziemie w ramach różnego rodzaju unii, inkorporacji i aneksji — takie, których powierzchnie są liczone w tysiącach kilometrów kwadratowych, a i które nierzadko zasadniczo zmieniały kształt istniejących kontynentów.
Z jednej strony raczej nieuniknione (bycie władcą "miliona pikseli" na niektórych działa)... a z drugiej faktycznie śmieszne momentami, bo te tysiące kilometrów kwadratowych bywają niezagospodarowane, a narracyjnie są często mniej opisywane niż miejsca liczone w setkach kilometrów, czy nawet w kilkunastu.

Dlatego jestem zdania, że nie ma nic zdrożnego w gdy w Leocji zbudujemy sztuczną wyspę czy nawet "odryjemy" jakieś małe wysepki na oceanie, które mają po kilkanście czy kilkadziesią kilometrów kwadratowych. Bo wiadomo, że warunkiem jest to, że bedą odpowiednio opisane. I tutaj oczywiście zadeklaruję, że zimową porą na Wyspę Palmową powrócę bo o niej nie zapomniałem. Szkoda tylko, że dawni "palmowcy" nie chcieli wykorzystać szansy na reaktywacje ich "klimatu" i "dziedzictwa" (w kórym ja uczestniczyłem w sumie tylko "przez chwilę"). Nic to, postaram, się to pociągnąć... kilka pomysłów mam, a czas pewnie znajdzie się w długie zimowe wieczory.
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2021, 12:36
Gdybyśmy się w końcu doczekali wyłącznych stref ekonomicznych (ach!), to i może takie niewielkie wyspy stanowiłyby problem, ale…
No właśnie problermu nie stanowią... inna sprawa, że w realu te "wyłaczne strefy ekonomiczne" to 200 mil mosrkich czyli spokojnie sie w tym mieścimy i nikomu "do ogródka" nie wchodzimy. W sumie fajnie by było by z czasem Leocja stała się taką "Oceanią", bo osobiście dla mnie strasznie dziwne są te oceany "bez niczego", puste i pozbawione takich atrakcji jak małe wysepki o zróżnicowanym "klimacie".
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

SpaceLeo

Post autor: Franklin Garamond »

To całkowicie uzasadniony projekt. W trosce o środowisko i mieszkańców wyspy, być może przy wsparciu społeczności międzynarodowej, tworzymy sztuczną wyspę na mieliźnie 18 km od wyspy, by robiła za platformę startową. To różni się zupełnie od klasycznego mierzenia... pikseli. Będzie to kosztowne (choć będą też i plusy - można wykorzystywać nieskończone zasoby wody morskiej do rozpylania w trakcie startu), ale damy radę.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
06 lis 2021, 17:09
Z jednej strony raczej nieuniknione (bycie władcą "miliona pikseli" na niektórych działa)... a z drugiej faktycznie śmieszne momentami, bo te tysiące kilometrów kwadratowych bywają niezagospodarowane, a narracyjnie są często mniej opisywane niż miejsca liczone w setkach kilometrów, czy nawet w kilkunastu.
Ano właśnie [podkreślenie moje]. Nie ukrywam, że idea kolonii wydaje mi się mikronacyjnie ciekawa, trochę pod kątem możliwości wyżycia się na odcinku heraldyki i weksylologii, której nieco mi w Leocji brakuje (herby osobiste, symbolika lokalna, flagi armatorów, ach…), a trochę pod kątem biurokracji, na którym to odcinku zupełnie wyszedłem z wprawy. Nikt jednak nie powiedział, że kolonie muszą być większe od metropolii. Uwspółcześnione faktorie i forty równie dobrze spełniłyby swoją narracyjną rolę.

Ronon Dex pisze:
06 lis 2021, 17:09
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2021, 12:36
Gdybyśmy się w końcu doczekali wyłącznych stref ekonomicznych (ach!), to i może takie niewielkie wyspy stanowiłyby problem, ale…
No właśnie problermu nie stanowią... inna sprawa, że w realu te "wyłaczne strefy ekonomiczne" to 200 mil mosrkich czyli spokojnie sie w tym mieścimy i nikomu "do ogródka" nie wchodzimy. W sumie fajnie by było by z czasem Leocja stała się taką "Oceanią", bo osobiście dla mnie strasznie dziwne są te oceany "bez niczego", puste i pozbawione takich atrakcji jak małe wysepki o zróżnicowanym "klimacie".
Niby do Oceanu Atlantyckiego o tyle, o ile, pasuje… ja tu bardziej w stronę prawa morza. 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2021, 19:32
flagi armatorów, ach…
Kurcze... wiedziałem, że o czymś zapomniałem, tyle co loga porobiłem. Dzięki za pomysł i podpowiedź...
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Ronon Dex pisze:
06 lis 2021, 19:43
Helwetyk Romański pisze:
06 lis 2021, 19:32
flagi armatorów, ach…
Kurcze... wiedziałem, że o czymś zapomniałem, tyle co loga porobiłem. Dzięki za pomysł i podpowiedź...
I mnie tym samym zmobilizowałeś do logo, do którego się przymierzałem od… szkoda gadać. Nie będzie może przesadnie autorskie, ale — będzie!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

Ostatnio niestety nie miałem czasu na mikronacje. Dziękuję za rozwój w sprawie odnalezienia odpowiedniego miejsca. Jeśli jest możliwość, to usypanie wyspy/półwyspu wchodzi w grę. Nasuwa się pytanie: jak? i ile to będzie kosztowało?
Maciej Gerwazy Lisewicz
Prezes Zarządu LIS-BUD oraz SpaceLeo
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

SpaceLeo

Post autor: Helwetyk Romański »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
06 lis 2021, 21:21
Nasuwa się pytanie: jak? i ile to będzie kosztowało?
Na pierwsze pytanie odpowiedzieć może tylko [mention]Ronon Dex[/mention], ale jeżeli chodzi o pytanie drugie, to, naturalnie, rozwiązanie jest tylko jedno…
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

SpaceLeo

Post autor: Ronon Dex »

Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
06 lis 2021, 21:21
Nasuwa się pytanie: jak?
Ano normalnie... podobnie jak usypywano sztuczne wyspy w realu.
Maciej Gerwazy Lisewicz pisze:
06 lis 2021, 21:21
...ile to będzie kosztowało?
Dużo... a ile kosztuje program kosmiczny?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedsiębiorstwa w Leocji”