Leocki Związek Sportowy - powstanie

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek
Leoci, Leotki!
Wiadomość ta jest pisana na ładnym papierze i rozpoczęta ładnym znaczkiem, ale na tym pompka się kończy, dalej już po normalnemu. Niektórzy z Was znają mnie od dawna i wiedzą, że bywam czepialski i triggeruje mnie pewne mikronacyjne niedbalstwo, które szkodzi wielu obszarom naszej zabawy. Oprócz tego zawsze na serduszku leżał mi mikronacyjny sport. Z tych dwóch powodów chcę utworzyć Leocki Związek Sportowy, organizację, która ma stanowić platformę centralizacji, wsparcia i rozwoju leockiego sportu.

Tak się dobrze składa, że akurat sport, oprócz tego, że mnie grzeje, jest też obszarem, do którego można podejść holistycznie. To właśnie brak holistycznego podejścia do pewnych kwestii w mikronacjach czasem mnie irytuje, dlatego chcę taką kompleksową obsługę zapewnić przynajmniej rozgrywkom sportowym. Jest to absolutnie wykonalne i to wcale bez wielkiego wysiłku. Podobny projekt zainicjowałem już w przeszłości, wiem jak do tego podejść i w większości zadań nie potrzebuję pomocy - choć takowa zawsze będzie mile widziana, wszak sport jednoczy, nie dzieli.

A teraz pora już na przedstawienie misji Leockiego Związku Sportowego:
  1. Utworzenie przestrzeni centralizującej doniesienia i informacje dotyczące leockiego sportu.
  2. Gromadzenie opisów, wyników i innych sportowych treści historycznych.
  3. Wsparcie i inicjowanie organizacji imprez sportowych.
  4. Popularyzacja sportu i zwiększanie świadomości sportowej Leotów i Leotek.
  5. Kultywowanie społeczności sportowej.
Zachęcam do komentowania, wyrażania opinii i przyłączania się do idei. Mikronacyjny sport, jak wiele innych sfer v-życia, potrzebuje traktowania, które jest nie tylko na "tu i teraz", ale również takiego, które wprowadzi stabilność, zminimalizuje konsekwencje "przestojów aktywności", ułatwi poznawanie sportu przez nowych lub mniej doświadczonych mieszkańców i doda całości nieco prestiżu.
Obrazek
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Jak zawsze na TAK dla takich inicjatyw! Jako, że sport również mi jest nieobcy, a własciwie to kocham go w niemalże każdej formie, tym chętniej będę wspierał takie formy "związków".
Ja, co prawda, działam gdzie indziej, jako "pan od wszystkiego", ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy się wspierali, a nawet pomagali w promocji, co chyba oczywiste.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Franklin Garamond »

Lepszy jeden związek, który spina wszystko, niż multum osobnych. Konsolidacja zawsze w cenie.

Pozostaje mi jedynie przyklasnąć i zakrzyknąć - do roboty! :D
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Od piłki zaczynamy, są także kierowcy rajdowi. Co jeszcze może być z dyscyplin sportowych w mikro?

Na pewno włączę się w działalność Związku.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Oswald Baskerville »

Samuel Radziwiłł pisze:
02 lip 2021, 18:28
Co jeszcze może być z dyscyplin sportowych w mikro?
Na szybko, z pamięci, dyscypliny, w których sam startowałem w przeszłości:
- lekkoatletyka
- haxball
- snooker
- skoki narciarskie
- Formuła 1

Oprócz tego kojarzę gonitwy konne, są oczywiście szachy, podejścia do lig żużlowych i szczypiorniakowych, Super Kukuł Fighter (tak się to chyba pisało), no trochę tego jest.

Myślę, że żelazne 3-4 dyscypliny jesteśmy w stanie utrzymywać w mikronacjach.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Oswald Baskerville pisze:
02 lip 2021, 18:54
Samuel Radziwiłł pisze:
02 lip 2021, 18:28
Co jeszcze może być z dyscyplin sportowych w mikro?
Na szybko, z pamięci, dyscypliny, w których sam startowałem w przeszłości:
- lekkoatletyka
- haxball
- snooker
- skoki narciarskie
- Formuła 1

Oprócz tego kojarzę gonitwy konne, są oczywiście szachy, podejścia do lig żużlowych i szczypiorniakowych, Super Kukuł Fighter (tak się to chyba pisało), no trochę tego jest.

Myślę, że żelazne 3-4 dyscypliny jesteśmy w stanie utrzymywać w mikronacjach.
Spokojnie jesteśmy w stanie..
Mamy rajdy, piłkę i szachy w miarę regularnie.
Skoki przygasły, ale to zalezy chyba tylko iod dobrej organizacji. Propozycja odbudowy Formuły 1 była nawet w Leocji, ale nie udało się.
Haxball, jak ostatnio sprawdzałem klękł, ze względu na Flash Playera.
Snooker też się pewnie przewinął, a do lekkoatletyki jakby co to mam świetną platformę.
Da się. :)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - Leockie Centrum Sportu

Post autor: Oswald Baskerville »

Drodzy! Poniżej przedstawiam zarys czegoś, co miałoby stanowić bazę funkcjonowania leockiego sportu. Liczę na Wasze komentarze, pytania lub sugestie. Pierwotnie nie planowałem konsultować, ale odkąd jestem w Leocji i zobaczyłem, że da się bardzo mocno demokratyzować aktywność bez ryzykowania niskiej jakości, uznałem, że lepiej włączać do dyskusji szersze grono uczestników :)

Dodam, że po głowie chodzi mi zakładka Społeczność, gdzie będzie jakieś info o ludziach, którzy są w Leocji aktywni na polu sportu. Jest to zgodne z jednym z ważniejszych celów istnienia LCS, czyli podtrzymania sportu przy życiu w momentach braku aktywności niektórych organizatorów. Budowanie większej społeczności, gdzie więcej osób może wziąć na siebie odpowiedzialność organizatorską + upowszechnianie takiej informacji dla osób nowych, które mogą nie zdawać sobie sprawy z tego jak ta społeczność funkcjonuje i jak się włączyć do zabawy, to spadochron leockiego sportu na czas obniżonej aktywności. Taki Sportinoscorbin, jak będziemy niewyraźni :P
Obrazek
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Oswald Baskerville »

Ach! Teraz mi wpadło do głowy! Przydałoby się Centrum Treningowe - zakładka, w której znalazłyby się materiały jakieś szkoleniowe, żeby można było szlifować umiejętności lub nauczyć się jakiejś gry. Szkolenie do X11, linki do gierek, wskazówki, poradniki itd.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Zbyszko Gustolúpulo Stempel
Obywatel

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Zbyszko Gustolúpulo »

Ja standardowo - wirtualny sport to w sumie przez te wszystkie lata moja najwieksza aktywnosc :D

W snookerka to nawet z sentymentu byl zagral, ale to czas jednak plus tradycyjny 2009 to wymaga instalatora i Windowsa ciagle, prehistoria :D

Rajdy i X11 zdecydowanie!
Heinz-Werner Grüner pisze:
02 lip 2021, 18:59
ekkoatletyki jakby co to mam świetną platformę.
Pochwal sie, bo to olimpiada to piekne wydarzenie mogloby byc :D
emeryt i rencista,
Zbyszko Gustolúpulo
🏴‍☠️ Tropikańska Rewolucja 🏴‍☠️
⚽️ Tropikana Zlote Piaski ☀️
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Leocki Związek Sportowy - powstanie

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja testuje od zeszłych wakacji https://www.athleticsmania.com/.
Fajne możliwości, grywalnośc dobra.
Z Herr Baskerville'm wzięło nam się nam na sentymenty ostatnio i Summer Games wspominaliśmy...ale jakby co to po cichu. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”