Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacyjnym sportem
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Oswald Baskerville »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Odpowiadając kilku osobom w jednej wiadomość:

[mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] : wydaje mi się, że "rytm życia" MUP jest taki, że nie ma co go zaburzać igrzyskami. Może byłoby fajnie, ale wiemy jak działa X11 i jak trenerzy budują swoje reprezentacje, na co zwrócił uwagę Trener Bocian. W takim wypadku dyscypliny piłkarskiej ograniczyłbym do haxballa (chyba że wpadnie nam w ręce coś fajnego, czego jeszcze nie znamy).

Precyzując kwestię trwania Igrzysk Fer & CIuad de Bravo 2012, o których wspomniał [mention]Ignats ik Ruth[/mention]: zaplanowane byly na 2-30 września 2012. W praktyce trwały dłużej, bo snooker przedłużył się do okolic 20 października, ale to tylko ten nieszczęsny snookera, reszta w terminie. Wszystko się odbywało ładnie, nie licząc skandalu z wynikami w podnoszeniu ciężarów (wynik braku testów gierek) i słabszej frekwencji w niektórych konkurencjach. Zgadzam się też z Herr Grünerem, że 30 dni to fajny okres - na tyle ambitny, by impreza miała rozmach i prestiż.

Co do liczby potencjalnych uczestników: poniżej 10 uznam za porażkę, 20 uznam jednocześnie za minimalną sensowną liczbę i za wielki sukces. We wspomnianych już Igrzyskach Fer & Ciuad de Bravo 2012 udział wzięły 22 osoby (!). To był GIGANTYCZNY sukces w tamym momencie, a pamiętajmy, że może i były to igrzyska promowane jedynie w Sarmacji, to częścią Księstwa były wówczas (nadal silne i aktywne) Teutonia, Baridas, Wandystan i Sclavinia. Według mojego rzutu okiem na ranking aktywności w Stemplu oraz według ankiet mikroswiatowych, trzon stanu osobowego państw wirtualnych stanowi ok. 50 osób. Dlatego 20 uczestników to powinien być cel, bo wtedy rywalizacja ma sens, a przy okazji to byłoby 2/5 czy 1/3 regularnie aktywnych mikronautów, więc będzie można pić szmapana. Oczywiście 20 osob mam tu na myśli sumarycznie, nie że w każdej konkurencji. Wyobrażam sobie, że w haxballu udział wezmą 4 osoby, a w szachach 16.

Dodam, że kwestia uczestników jest problemem jedynie w szachach, snookerze i haxballu, gdzie trzeba mieć właściwą liczbę, żeby drabinka się ułożyła.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Franklin Garamond »

Z ciekawości, co bardziej sprawia Wam frajdę? Gry, w których trzeba faktycznie klikać, skakać, biegać, żeby pobić jakiś wynik, czy quasi managery, gdzie pod określoną trasę/pogodę wybierasz parametry zawodnika/konia i tylko oglądasz czy to się uda?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Oswald Baskerville »

Franklin Garamond pisze:
27 lip 2023, 8:29
Z ciekawości, co bardziej sprawia Wam frajdę? Gry, w których trzeba faktycznie klikać, skakać, biegać, żeby pobić jakiś wynik, czy quasi managery, gdzie pod określoną trasę/pogodę wybierasz parametry zawodnika/konia i tylko oglądasz czy to się uda?
Osobiście odpowiedziałbym "zależy".

Tak ogólnie, moje preferencje? Lubię obie formy, acz aspekt rozwijania jest dla mnie bardzo pociągający. Grałem kiedyś w grę o wyścigach kurcząt, która opierała się ich hodowle, krzyżowanie, treningi itp. i miło wspominam ją do dziś, choć była prościutka i wyglądała gorzej niż niektore produkcję mikronacyjne.

W kontekście "codzienności" mikronacyjnej? Chyba preferowałbym jakiś nieskomplikowany manager w przeglądarce. SQQF JKW Piotra II Grzegorza, rajdy diuka Troya, gonitwy konne. Są o tyle fajne, że wzbogacają nie tylko mikronacyjny krajobraz sportowy, ale też ekonomiczny. Dodatkowo są jakimś zajęcie dla osób, które mają mało czasu na mikro, a chcą tu zaglądać.

Sam miałem pomysły na co najmniej kilka takich gierek sportowo-managerskich, dwa bardzo chciałbym zrealizować (oba uważam za bardzo realne, co do jednego jestem pewien, że dobrze by się przyjął w mikro), ale to trzeba umić programować, a ja programować, to co najwyżej pralkę.

W kontekście organizacji imprez i rywalizacji to już kwestia danej gry. X11, z racji swojego już ustalonego rytmu, trochę nie zmieści się w igrzyskach. Jakiś inny, mikronacyjny manager mógłby być łatwiejszy do ogarnięcia. Wiadomo, że przy managerach potrzeba czasu, żeby ludzie nauczyli się gry i przygotowali swoich zawodników/konie/łodzie/auta do startu w imprezie.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pavel van der Gibson Stempel
Przybysz

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Pavel van der Gibson »

Przede wszystkim chciałbym się przywitać. Przybyłem tutaj na regaty i zostałem śledzić wasze poczynania. Sam działam w Sarmacji :)

Nie planowałem nic pisać na Leockim forum, jednak pomysł olimpiady niezwykle mi się podoba. W związku z tym bardzo chętnie włączę się w jego organizacje. Jeśli będziecie potrzebować wsparcia (niestety nie programistycznego, na tym się nie znam) to chętnie pomogę.

Jeśli chodzi o gry w klikanie albo dłuższe zarządzanie to w przypadku takiego wydarzenia jak olimpiada wydaje mi się, że lepszą opcją są te pierwsze. Szybkie i proste konkurencje, które nie sprawiają że trzeba przez 3 tygodnie zarządzać drużyną. Coś takiego jak skoki w DSJ, w który zawody są organizowane co jakiś czas w Sarmacji.

Ogólnie gry w zarządzanie są super, ale nie dla tego typu dużych zawodów. Czym mniej czasu poświęconego na jedną konkurencję, tym więcej osób będzie mogło się zaangażować w większą liczbę konkurencji.
Kanclerz Księstwa Sarmacji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
26 lip 2023, 23:21
Według mojego rzutu okiem na ranking aktywności w Stemplu oraz według ankiet mikroswiatowych, trzon stanu osobowego państw wirtualnych stanowi ok. 50 osób.
Oczywiście, z zastrzeżeniem dla definicji „trzonu”, za samym rankingiem Stempla będzie to 80 osób, a należy wziąć poprawkę na to, że wielu aktywnych Sarmatów nie posiada paszportu — na oko, okolice dziesięciu, w innych krajach zapewne także nie wszyscy się zweryfikowali.

Pytanie brzmi raczej: jaki odsetek jest faktycznie zainteresowany szeroko rozumianym sportem.

Patrząc po sobie: nic oprócz rajdów się u mnie nie przyjęło. Wszystkie rywalizacje, które wymagają dodatkowego nakładu narracyjnego, omijam szerokim łukiem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
27 lip 2023, 13:08
Oswald Baskerville pisze:
26 lip 2023, 23:21
Według mojego rzutu okiem na ranking aktywności w Stemplu oraz według ankiet mikroswiatowych, trzon stanu osobowego państw wirtualnych stanowi ok. 50 osób.
Oczywiście, z zastrzeżeniem dla definicji „trzonu”, za samym rankingiem Stempla będzie to 80 osób, a należy wziąć poprawkę na to, że wielu aktywnych Sarmatów nie posiada paszportu — na oko, okolice dziesięciu, w innych krajach zapewne także nie wszyscy się zweryfikowali.

Pytanie brzmi raczej: jaki odsetek jest faktycznie zainteresowany szeroko rozumianym sportem.

Patrząc po sobie: nic oprócz rajdów się u mnie nie przyjęło. Wszystkie rywalizacje, które wymagają dodatkowego nakładu narracyjnego, omijam szerokim łukiem.
Z całym szacunkiem, poniżej jednego posta dziennie to nie jest aktywność, którą można uznać za trzon mikronacji. Dlatego liczę ok. 50 osób. Dalej trzeba właśnie odjąć te niezainteresowane sportem, dodać te, które się sportem nie interesują, ale wezmą udział for fun. I właśnie licząc na kolanie, wyjdzie nam te 20, o które powinniśmy walczyć.

Zresztą kwestia frekwencji to nie jest problem, moim zdaniem. Zdobywanie medali międzynarodowa rywalizacja to dobry motywator ;]
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Franklin Garamond »

Najważniejszy jest zerowy próg wejścia, nie ma co się oszukiwać. Stąd też popularność rajdów, które wymagają napisania posta w określonym miejscu i czasie.

X11 nie cieszy się dużym zainteresowaniem, bo ma skończoną pojemność, jest złożona, wymaga stałego zaangażowania, a i tak przez pierwsze kilka sezonów dopiero dościga się czołówkę, żeby można jakoś rywalizować i mieć z tego coś więcej niż rany na dumie po przegranych dziesiątkach meczy w sezonie.

Szachy mają zasady i są dla melomanów. Snooker takoż. Rozgrywki trwają długo. Drzewko turniejowe jest dobre na... turnieje właśnie. Celowe, skupione na jednej dyscyplinie. Masz grupę ludzi, którzy lubią dany sport, są gotowi poświęcić sumarycznie kilka godzin, by rozegrać turniej. Lub zmusić się do zainstalowania jakiejś gry i przejechania kilkanaście razy trasy, żeby mieć dobry wynik. Reszta to, niestety, oleje.

Olimpiada powinna być rozrywką dla wszystkich, tak jak rajdy. Wtedy spektrum zainteresowanych będzie większe, bo ludziom wiele nie potrzeba, żeby z czegoś zrezygnować. Więc jak gry, to raczej Crazy Soap [1] a nie QWOP [2] czy Cricket [3]. Można też przejrzeć obszerne zasoby itch.io.

[1] https://www.crazygames.com/game/crazy-soap
[2] https://www.foddy.net/Athletics.html
[3] https://www.foddy.net/Cricket.html
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Orjon Surma »

Pod rozwagę poddaję jeszcze statki - [mention]Alfred Fabian von Tehen-Dżek[/mention] ma doświadczenie.
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Helwetyk Romański »

Orjon Surma pisze:
27 lip 2023, 17:39
Pod rozwagę poddaję jeszcze statki - @Alfred Fabian von Tehen-Dżek ma doświadczenie.
Jakie statki? Te czy jakieś inne?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Orjon Surma »

Dokładnie te co podlinkowane.
Awatar użytkownika
Ignats ik Ruth Stempel
Przewodniczący Senatu Palatynatu Leocji

Leocki Związek Sportowy - planowane prace

Post autor: Ignats ik Ruth »

Oswald Baskerville pisze:
27 lip 2023, 10:01
Franklin Garamond pisze:
27 lip 2023, 8:29
Z ciekawości, co bardziej sprawia Wam frajdę? Gry, w których trzeba faktycznie klikać, skakać, biegać, żeby pobić jakiś wynik, czy quasi managery, gdzie pod określoną trasę/pogodę wybierasz parametry zawodnika/konia i tylko oglądasz czy to się uda?
Osobiście odpowiedziałbym "zależy".
Mam tak samo jak Kurator. Przy czym pod kątem imprezy masowej, co też już wybrzmiało (Panowie Garamond ivan der Gibson), wolałbym raczej te 1-sze.
Pavel van der Gibson pisze:
27 lip 2023, 11:59
Przede wszystkim chciałbym się przywitać. Przybyłem tutaj na regaty i zostałem śledzić wasze poczynania. Sam działam w Sarmacji :)
Nie planowałem nic pisać na Leockim forum, jednak pomysł olimpiady niezwykle mi się podoba.
Super, także witamy serdecznie i zapraszamy! Taka właśnie jest idea tego rodzaju wydarzeń, żebyśmy się przestali kisić we własnych banieczkach, i bawili razem. W mikroświecie nie ma nas aż tak wielu! ;)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
(—) Ignats Urban ik Ruth
Lᴇᴏᴄᴋᴀ Pᴀʀᴛɪᴀ Fᴀsᴢʏsᴛóᴡ Jᴇ̨ᴢʏᴋᴏᴡʏᴄʜ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w Leocji”