Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Liga narodowa w Xpert Eleven
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Helwetyk Romański pisze:
28 sie 2023, 14:25
Nie wiem, czy to dobry wątek, żeby zadać to pytanie, ale nie znalazłem lepszego: dlaczego nasze dywizje mają skarlandzkie określenia Primera i Segunda?
Tak, to właściwy wątek :) Tu omawiamy wszystko, co nie jest związane bezpośrednio z bieżącym sezonem, a raczej z ogólnym funkcjonowaniem Ligi.

Pytanie o nazewnictwo dywizji jest znakomite, sam się nad tematem zastanawiałem ostatni weekend :D

Nazwa "Primera LPPL" funkcjonuje od pierwszego sezonu rozgrywek i została ustawiona przez inicjatora i pierwszego admina Ligi, Tomasza Ferinę. Nikt nie protestował, utarło się już. Potem na 99,99% ja ustawiłem nazwę "Segunda" dla drugiej dywizji, gdy powstała druga dywizja.

Osobiście ucieszyłbym się z dyskusji na temat nazewnictwa dywizji w LPPL, ale też nie jest to jakiś palący problem. Jeżeli z tego nazewnictwa wynika jakiś kłopot, to jedynie konwencji nazewnictwa ewentualnych niższych dywizji, ale ich powstanie raczej nam nie grozi.

Piotr vel Bocian pisze:
28 sie 2023, 14:29
Oswald Baskerville pisze:
26 sie 2023, 19:32
Wybaczcie podwójny post, ale mam ważne pytanie: czy ktoś pamięta, kto był trenerem Momerie Gidena (grał taki klub w pierwszym sezonie LPPL)? @Samuel Radziwiłł, @Franklin Garamond, @Piotr vel Bocian, @Heinz-Werner Grüner, może coś pamiętacie?

W X11 trenerem klubu był Gidena.
TUTAJ jako właściciel lenna Gidena wskazany jest Laurẽt Gedeon I [mention]Laurẽt Gedeon I[/mention] .
Dobry trop?
Znakomity! To już jakaś poszlaka, może tak dojdziemy po nitce do kłębka. Dzięki! :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:33
Osobiście ucieszyłbym się z dyskusji na temat nazewnictwa dywizji w LPPL, ale też nie jest to jakiś palący problem. Jeżeli z tego nazewnictwa wynika jakiś kłopot, to jedynie konwencji nazewnictwa ewentualnych niższych dywizji, ale ich powstanie raczej nam nie grozi.
Wiadomo, z mojej strony to tylko audyt. Osobiście wolałbym po prostu pierwszą i drugą dywizję, ale to całkowicie czwartorzędne zagadnienie; byłem w pierwszej kolejności ciekawy samej genezy. Dziękuję za jej nakreślenie!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
28 sie 2023, 14:42
Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:33
Osobiście ucieszyłbym się z dyskusji na temat nazewnictwa dywizji w LPPL, ale też nie jest to jakiś palący problem. Jeżeli z tego nazewnictwa wynika jakiś kłopot, to jedynie konwencji nazewnictwa ewentualnych niższych dywizji, ale ich powstanie raczej nam nie grozi.
Wiadomo, z mojej strony to tylko audyt. Osobiście wolałbym po prostu pierwszą i drugą dywizję, ale to całkowicie czwartorzędne zagadnienie; byłem w pierwszej kolejności ciekawy samej genezy. Dziękuję za jej nakreślenie!
Audyt absolutnie słuszny, bo elementy latino zupełnie nie występują w leockiej kulturze (chyba że coś przeoczyłem). Kiedyś może do tego podejdziemy, może ktoś wpadnie na ładne nazewnictwo :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

[mention]Piotr vel Bocian[/mention] Dzięki za podesłany trop, okazał się trafiony :)

Terenerem Momerie Gidena od jej powstania był [mention]Laurẽt Gedeon I[/mention] (niektórym znany jako Laurencjusz MaHi At Atera). Drużyna Momerie powstała 12.03.2019 (wraz z utworzeniem ligi Baridas FA, której spadkobierczynią jest LPPL) i bez zmiany nazwy i trenera dotrwała do końca istnienia ligi baridajskiej. Następnie, nadal pod tą samą nazwą i z tym samym trenerem, dołączyła do LPPL. Po pierwszym sezonie LPPL drużyna została porzucona przez trenera i przeszła przez serię zmian nazw i szkoleniowców, aż trafiła w ręce [mention]Samuel Radziwiłł[/mention], który pod różnymi wariacjami nazwy Radzivon prowadzi ją do dziś.


ŹRÓDŁO 1: zrzut ekranu z wątku na forum Księstwa Sarmacji, dotyczącego powstaniu Baridas FA i podającego nazwy pierwszych czterech drużyn oraz ich trenerów.
Obrazek

ŹRÓDŁO 2: zrzut ekranu z karty historii klubu Radzivon Nowe Razorno z wykazem wcześniejszych nazw i trenerów.
Obrazek
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:57
Helwetyk Romański pisze:
28 sie 2023, 14:42
Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:33
Osobiście ucieszyłbym się z dyskusji na temat nazewnictwa dywizji w LPPL, ale też nie jest to jakiś palący problem. Jeżeli z tego nazewnictwa wynika jakiś kłopot, to jedynie konwencji nazewnictwa ewentualnych niższych dywizji, ale ich powstanie raczej nam nie grozi.
Wiadomo, z mojej strony to tylko audyt. Osobiście wolałbym po prostu pierwszą i drugą dywizję, ale to całkowicie czwartorzędne zagadnienie; byłem w pierwszej kolejności ciekawy samej genezy. Dziękuję za jej nakreślenie!
Audyt absolutnie słuszny, bo elementy latino zupełnie nie występują w leockiej kulturze (chyba że coś przeoczyłem). Kiedyś może do tego podejdziemy, może ktoś wpadnie na ładne nazewnictwo :)
Dywizja namiestnikowska (palatynacka), dywizja krajowa. Nie dziękujcie. Wyprzedzam [mention]Ignats ik Ruth[/mention], który ani chybi zaproponuje coś na motywie morskim.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Helwetyk Romański pisze:
28 sie 2023, 15:28
Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:57
Helwetyk Romański pisze:
28 sie 2023, 14:42
Oswald Baskerville pisze:
28 sie 2023, 14:33
Osobiście ucieszyłbym się z dyskusji na temat nazewnictwa dywizji w LPPL, ale też nie jest to jakiś palący problem. Jeżeli z tego nazewnictwa wynika jakiś kłopot, to jedynie konwencji nazewnictwa ewentualnych niższych dywizji, ale ich powstanie raczej nam nie grozi.
Wiadomo, z mojej strony to tylko audyt. Osobiście wolałbym po prostu pierwszą i drugą dywizję, ale to całkowicie czwartorzędne zagadnienie; byłem w pierwszej kolejności ciekawy samej genezy. Dziękuję za jej nakreślenie!
Audyt absolutnie słuszny, bo elementy latino zupełnie nie występują w leockiej kulturze (chyba że coś przeoczyłem). Kiedyś może do tego podejdziemy, może ktoś wpadnie na ładne nazewnictwo :)
Dywizja namiestnikowska (palatynacka), dywizja krajowa. Nie dziękujcie. Wyprzedzam @Ignats ik Ruth, który ani chybi zaproponuje coś na motywie morskim.
Dziękujemy, Komisja Analiza i Audytu (KANALIA) zweryfikuje propozycje. Zadzwonimy do Pana!
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Obrazek


Trenerki i Trenerzy Ligi Piłkarskiej Palatynatu Leocji!


Pozwalam sobie użyć ligowego papierka, nie będąc w Zarządzie, ponieważ mam ważne ogłoszenie. Odświeżyłem nieco ligowe logo - wykonałem drobne czyszczenie i przygotowałem wersję, którą można umieszczać na planszach koloru innego niż biały. Lwia mordka będzie też nieco lepiej wyglądać w dużym pomniejszeniu. Jeśli przyjrzycie się nagłówkowi tego posta i porównacie z nagłówkami ostatnich postów Orjona, zauważycie subtelne modyfikacje, głównie wokół nosa naszego lwa.

Komplet ligowych grafik, w tym nagłówki dla Ligi i Pucharu, znajdziecie w admin kicie - grafiki umieszczone bezpośrednio w zestawie to PNG, a pod mini znajduje się link do wersji SVG.

Lifting logo wpisuje się w przygotowania do 10. sezonu Ligi. Kolejnym punktem prac będzie zebranie herbów wszystkich klubów - możecie się spodziewać, że będę Was nękał, niektórych już zaczepiłem. Jeśli nie macie herbów, zajmę się przygotowaniem na zamówienie :) Po skompletowaniu herbów zajmiemy się klubowymi metryczkami, ale o tym na razie ciiiii...



[mention]Alfred Fabian von Tehen-Dżek[/mention] [mention]Anastasia Windsachen[/mention] [mention]Franklin Garamond[/mention] [mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] [mention]Helwetyk Romański[/mention] [mention]Ignats ik Ruth[/mention] [mention]Joahim von Ribertrop[/mention] [mention]Ludwik Tomović[/mention] [mention]Orjon Surma[/mention] [mention]Oswald Baskerville[/mention] [mention]Piotr Romanow[/mention] [mention]Piotr vel Bocian[/mention] [mention]Samuel Radziwiłł[/mention] [mention]Zbyszko Gustolúpulo[/mention]
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Orjon Surma »

Wrzuciłem logo do XpertEleven. Trochę wstyd, że nie mieliśmy go tam do tej pory.
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 11:41
Wrzuciłem logo do XpertEleven. Trochę wstyd, że nie mieliśmy go tam do tej pory.
Fantastycznie! Zupełnie zapomniałem o tej możliwości :)

Widzę, że logo nie jest (chyba) w pełnej możliwej szerokości. Czy panel mówi, jakie mogą być wymiary pliku? Mogę przygotować na szybko. I czy to zawsze na białym tle wyjdzie?

Obrazek
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Orjon Surma Stempel
Dyspozytor Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Dziadów

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Orjon Surma »

400x80, przeskalowałem to co wrzuciłeś w admin kicie (czyli przezroczyste tło), więc ma 365x80.
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Liga Piłkarska Palatynatu Leocji - oficjalny wątek ogólny

Post autor: Oswald Baskerville »

Orjon Surma pisze:
31 sie 2023, 11:47
400x80, przeskalowałem to co wrzuciłeś w admin kicie (czyli przezroczyste tło), więc ma 365x80.
Ok, czyli nie da się na całą szerokość, więc niech zostanie, jak jest :)
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Piłkarska Palatynatu Leocji”