Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Lotnisko w Nowym Brzegu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Franklin Garamond »

Obrazek
Interoceaniczny Port Lotniczy w Nowym Brzegu gotowy na pożegnanie JKM Arkadiusza Maksymiliana, Księcia Sarmacji, i Jego Ekscelencji Laurẽta Gedeona I, Marszałka Dworu Jego Książęcej Mości.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Franklin Garamond »

Namiestnik Palatynatu Leocji przybył na lotnisko wspólnie z delegacją Księstwa Sarmacji — Jego Książęcą Mością Arkadiuszem Maksymilianem oraz Jego Ekscelencją Laurẽtem Gedeonem I.

W ceremonii pożegnania w Interoceanicznym Porcie Lotniczym wziął udział korpus reprezentacyjny Gwardii Palatynatu Leocji. W chwili pojawienia się Namiestnika i delegacji Księstwa Sarmacji przed terminalem wojskowa asysta honorowa oddała honory. Po krótkim meldunku ze strony dowódcy uroczystości orkiestra wojskowa wykonała hymn Księstwa Sarmacji.
Orkiestra wojskowa wykonała hymn Palatynatu Leocji.
Na życzenie Marszałka Dworu Jego Książęcej Mości przed gmachem lotniska ustawiono mównicę i zorganizowano transmisję w krajowej telewizji. Mieszkańcy, którzy zebrali się, by pożegnać gości, zamarli w oczekiwaniu na to, co się wydarzy.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Laurẽt Gedeon I
Przybysz
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Laurẽt Gedeon I »

Limuzyna z JKM Arkadiuszem Maksymilianem powoli w asyście policji dotarła na lotnisko. Marszałek przybywa trochę wcześniej i sprawdza stan bezpieczeństwa antyterrorystycznego oraz przygotowanie do ostatniego przed odlotem przemówienia JKM. Wszystkie siły w pełnej gotowości do przyjęcia delegacji znajdują się na ustalonych pozycjach.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Marszałek Dworu
JKM Księcia Sarmacji
Awatar użytkownika
Arkadiusz Maksymilian Stempel
Przybysz

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Arkadiusz Maksymilian »

Czcigodny Panie Namiestniku,
Panie i Panowie.

Nadszedł moment rozstania. Z całą mocą mogę przytoczyć popularne powiedzenie „wszystko co dobre szybko się kończy”. Pomimo tego, że moja wizyta nie była długa bo trwała tylko dwa dni, to i tak odczuwam, że owy czas minął mi niczym w oka mgnieniu. Zanoszę ze sobą do Grodziska wiele dobrych wspomnień związanych z tym wydarzeniem. Uroczyste powitanie, wręczenie mi portretu, bankiet, polowanie, uczczenie pamięci ofiar realiozy czy spotkanie z sarmacką mniejszością – te wydarzenia zachowam głęboko w swojej wdzięcznej pamięci.

Jak wspomniałem we wczorajszej mowie wygłoszonej podczas bankietu – niezwykle cieszę się, że do tej wizyty doszło. Jest ona bardzo potrzebna, aby rozwijać i umacniać stosunki pomiędzy naszymi krajami. Leocja jest silnym oraz dumnym państwem wpisującym się w najlepsze wartości i tradycje polskiego mikroświata. Dowiodła tego w czasie tych dwóch dni mej wizyty, za co wszystkim mieszkańcom i władzom dziękuję.

Na pierwszym miejscu słowa mojej serdecznej wdzięczności przekazuję na dłonie Czcigodnego Pana Namiestnika Franklina Garamonda, który z ogromną pieczołowitością przygotował i zorganizował tę wizytę oraz z nieopisaną życzliwością podjął mnie w swoim kraju. Z pewnością dla Leocji taki Namiestnik to wielki skarb, którego należy strzec ze wszystkich sił. Panie Namiestniku – jeszcze raz z serca dziękuję. Proszę również przekazać moje pozdrowienie dla niestety nieobecnego Czcigodnego Helwetyka Romańskiego – Namiestnika Leocji oraz mojego poprzednika na sarmackim Tronie.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej wizyty; za ich trud oraz pracę jaką włożyli, by mnie podjąć. Szczególnie dziękuję mniejszości sarmackiej za spotkanie – to wielka radość spotkać moich Krajan oraz móc porozmawiać z nimi o ich sukcesach i troskach. Dziękuję przedstawicielom mediów za to, że swoim przekazem trafiali do każdego leockiego domu.

Wreszcie wyrażam swoją wdzięczność Leockiemu Narodowi – każdemu Mieszkańcowi Palatynatu Leocji za tak niezwykłe przyjęcie sarmackiego Księcia, który oficjalnie po raz pierwszy odwiedził Wasze ziemie oraz same dobre słowa kierowane pod moim adresem. Dziękuję za Wasz liczny udział w miejscach, które odwiedziłem i za Wasz entuzjazm z jakim mnie podejmowaliście. Wielkie to dla mnie przeżycie spotkać takich ludzi jak Wy – ludzi szczerych, otwartych i radosnych. Taki Naród zasługuje na wszystko to co najlepsze i wierzę, że przed Wami świetlana przyszłość.

Opuszczam Leocję w poczuciu wielkiego zadowolenia i satysfakcji. Jeszcze bardziej cieszę się, że Leocja stała się celem mojej pierwszej wizyty zagranicznej. Całe to dobro, którego tutaj doświadczyłem zabieram ze sobą do Grodziska, który – mam nadzieję – stanie się miejscem rewizyty. Już teraz serdecznie zapraszam Czcigodnych Namiestników Panów Franklina Garamonda i Helwetyka Romańskiego do złożenia oficjalnej wizyty w Księstwie Sarmacji. Sarmacki Naród podejmie Panów z wielką radością i życzliwością – z taką samą jaką ja zostałem przyjęty tutaj. Do Grodziska i innych sarmackich miejsc zapraszam również wszystkich mieszkańców Palatynatu Leocji – wielkich przyjaciół Sarmatek i Sarmatów. Oczekujemy Was z dużą niecierpliwością!

Jeszcze raz wszystkim Państwu razem oraz każdej i każdemu z osobna – dziękuję! I do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Franklin Garamond »

Wzruszony Namiestnik Garamond i delegacja Księstwa Sarmacji udali się na płytę lotniska. Przed schodami samolotu państwowego Księstwa Sarmacji został rozwinięty czerwony dywan. Goście pożegnali się serdecznie z gospodarzem i ruszyli do samolotu. Żołnierze Gwardii Palatynatu Leocji, ustawieni na baczność w dwóch szeregach, zwróceni frontem do siebie, po obu stronach dywanu, oddali honory Jego Książęcej Mości i Jego Ekscelencji zmierzającym na pokład maszyny.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Laurẽt Gedeon I
Przybysz
Lokalizacja: Księstwo Sarmacji

Pożegnanie delegacji Księstwa Sarmacji

Post autor: Laurẽt Gedeon I »

Po pożegnaniu JKM i Namiestnika, marszałek również na pożegnanie uścisnął dłoń Namiestnika Leocji, po czym sarmacka delegacja udała się do samolotu, który oderwał się od ziemi i w ten sam sposób dobiegła końca pierwsza wizyta zagraniczna Księcia Sarmacji.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Marszałek Dworu
JKM Księcia Sarmacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Interoceaniczny Port Lotniczy”