Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Ludwik Tomović »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

CENTRAL

albo CenSyMik
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Może Vademecum Mikroświata?
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

Brama Pollinu, nawiązując do tytułu pracy [mention]Sophie[/mention]. Skądinąd jednak wiem, że nazwa Pollin zaczyna się cieszyć coraz mniejszą popularnością…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Ludwik Tomović »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 12:54
Brama Pollinu, nawiązując do tytułu pracy @Sophie. Skądinąd jednak wiem, że nazwa Pollin zaczyna się cieszyć coraz mniejszą popularnością…
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

A l t e r n a t y w a ?   😜
(Mikroświat to nie nazwa własna).
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Mogę wspomnieć, że RM Sarmacji pod przewodnictwem Filipa I Gryfa chce działać w kierunku stworzenia takowej unii, którą łączyłby jednolity system gospodarczy, w którym możliwe byłyby przewalutowania, kursy walut, pieniądz nabrałby wartości poprzez wdrożenie systemu pracy i gospodarki, która nie istnieje jedynie w narracji. Inicjatywa jest na razie obmawiana wewnątrz struktur kandydującej RM, ale po wszelkie szczegóły można się zgłaszać na Discordzie Sarmacji do mnie. Potrzebna na pewno byłaby współpraca wszystkich programistów Pollinu by stworzyć tak zaawansowany system gospodarczy. Ich opinia na temat wykonalności tych założeń również jest cenną informacją bo politycy mogą mówić, ale ktoś musi napisać.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Cz. 2 z kolejnymi uwagami do dyskusji.

Wspólne forum mogłoby by być czymś w rodzaju realowego ONZ gdzie np państwa, które nie chciały przystąpić do Unii (która w założeniu miałaby być czymś w rodzaju realowej UE) mogłyby właśnie dyskutować w celu ręcznego ustanowienia wartości ich waluty itd. Plus mogłoby się to zajmować uznawaniem nowych mikronacji.

Co do nazwy dla świata - sugeruję jakieś nazwy z greki/łaciny, które często nadajemy gwiazdom, planetom, galaktykom. Od razu, idąc dalej możemy ujednolicić nazwy właśnie planet w układzie słonecznym i galaktyki. To już taka sugestia narracyjna.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:13
Mogę wspomnieć, że RM Sarmacji […] chce działać w kierunku stworzenia takowej unii, którą łączyłby jednolity system gospodarczy, w którym możliwe byłyby przewalutowania, kursy walut, pieniądz nabrałby wartości poprzez wdrożenie systemu pracy i gospodarki […]. Po wszelkie szczegóły można się zgłaszać na Discordzie Sarmacji do mnie. Potrzebna na pewno byłaby współpraca wszystkich programistów Pollinu […]. Ich opinia na temat wykonalności tych założeń również jest cenną informacją bo politycy mogą mówić, ale ktoś musi napisać.
W weekend chętnie bym się odezwał, jeżeli czas pozwoli. Nie stanowi większej tajemnicy, że prace nad podobnym systemem już trwają — póki co, na odcinku banku. Z uwagi na ostatnie, z mojego doświadczenia krytyczne, zdanie: czy w pracach sarmackiego zespołu uczestniczą radcy Naczelnej Izby Architektury lub inne osoby z doświadczeniem programistycznym?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 16:36
Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:13
Mogę wspomnieć, że RM Sarmacji […] chce działać w kierunku stworzenia takowej unii, którą łączyłby jednolity system gospodarczy, w którym możliwe byłyby przewalutowania, kursy walut, pieniądz nabrałby wartości poprzez wdrożenie systemu pracy i gospodarki […]. Po wszelkie szczegóły można się zgłaszać na Discordzie Sarmacji do mnie. Potrzebna na pewno byłaby współpraca wszystkich programistów Pollinu […]. Ich opinia na temat wykonalności tych założeń również jest cenną informacją bo politycy mogą mówić, ale ktoś musi napisać.
W weekend chętnie bym się odezwał, jeżeli czas pozwoli. Nie stanowi większej tajemnicy, że prace nad podobnym systemem już trwają — póki co, na odcinku banku. Z uwagi na ostatnie, z mojego doświadczenia krytyczne, zdanie: czy w pracach sarmackiego zespołu uczestniczą radcy Naczelnej Izby Architektury lub inne osoby z doświadczeniem programistycznym?
Projekt wykluł się praktycznie nie dalej niż w czwartek/piątek. Od tego momentu odbyła się tylko jedna rozmowa z przedstawicielem NIA, której wniosek jest właśnie taki, że potrzeba programistów. Liczę prywatnie, że Piotr II Grzegorz, który ostatnimi czasy zawitał z powrotem do Sarmacji, a o którym słyszałam, że kod potrafi pisać, jak mało kto, zostanie z nami na dłużej i chciałby w projekcie uczestniczyć. Nie ukrywam, że poszukujemy programistów, ale także, gdy ten pomysł przedstawiałam publicznie i prywatnie to wyrażałam chęć współpracy właśnie z Leocją z racji na Namiestników umiejętności.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Ludwik Tomović »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 16:07
A l t e r n a t y w a ?   😜
Pomyślę i dam znać ;)
Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:23
Cz. 2 z kolejnymi uwagami do dyskusji.

Wspólne forum mogłoby by być czymś w rodzaju realowego ONZ gdzie np państwa, które nie chciały przystąpić do Unii (która w założeniu miałaby być czymś w rodzaju realowej UE) mogłyby właśnie dyskutować w celu ręcznego ustanowienia wartości ich waluty itd. Plus mogłoby się to zajmować uznawaniem nowych mikronacji.

Co do nazwy dla świata - sugeruję jakieś nazwy z greki/łaciny, które często nadajemy gwiazdom, planetom, galaktykom. Od razu, idąc dalej możemy ujednolicić nazwy właśnie planet w układzie słonecznym i galaktyki. To już taka sugestia narracyjna.
Po co po raz kolejny podejmować próby tworzenia odpowiedników ONZ/UE skoro doświadczenie uczy że to raczej nie wypali?
Uznawanie nowych mikronacji - po co miałaby robić to organizacja? I tak każde państwo samo zdecyduje kogo uznać a kogo nie.....

Nazwa świata - dobry pomysł z greką/łaciną.
Co do dalszej części nie jestem pewien czy mamy w naszym uniwersum inne planety i galaktyki, a właściwie nie tyle czy mamy tylko jakie mamy.
Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:53
Liczę prywatnie, że Piotr II Grzegorz, który ostatnimi czasy zawitał z powrotem do Sarmacji, a o którym słyszałam, że kod potrafi pisać, jak mało kto, zostanie z nami na dłużej i chciałby w projekcie uczestniczyć.
Jaką mamy gwarancję że PIIG po raz kolejny nie porzuci projektu?
Chyba lepiej byłoby organizować to z "pewnymi" osobami.....


I na koniec taka mała konkluzja: jeśli mają być robione jakieś wspólne mikroświatowe systemy, banki i inne to tylko na bazie międzymikronacyjnych projektów jak Stempel. Tworzenie tego na bazie Sarmacji od razu odrzuci część mikronautów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman-Dëter Stempel
Republika Muratyki

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Kaspar Waksman-Dëter »

Ludwik Tomović pisze:
26 sty 2022, 18:17
I na koniec taka mała konkluzja: jeśli mają być robione jakieś wspólne mikroświatowe systemy, banki i inne to tylko na bazie międzymikronacyjnych projektów jak Stempel. Tworzenie tego na bazie Sarmacji od razu odrzuci część mikronautów.
Bardziej się chyba zgodzić nie mogę... Można by się pokusić o stwierdzenie, że stworzenie takiego projektu na bazie Sarmacji nie zachęci nikogo prócz samego Księstwa 😂
Kaspar Waksman-Dëter
Mer Azymuckiej Góry
Dyrektor Muratyckich Linii Kolejowych
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”