Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Agencja prasowa Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Kaspar Waksman-Dëter Stempel
Republika Muratyki

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Kaspar Waksman-Dëter »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ludwik Tomović pisze:
26 sty 2022, 18:17
I na koniec taka mała konkluzja: jeśli mają być robione jakieś wspólne mikroświatowe systemy, banki i inne to tylko na bazie międzymikronacyjnych projektów jak Stempel. Tworzenie tego na bazie Sarmacji od razu odrzuci część mikronautów.
Bardziej się chyba zgodzić nie mogę... Można by się pokusić o stwierdzenie, że stworzenie takiego projektu na bazie Sarmacji nie zachęci nikogo prócz samego Księstwa 😂
Kaspar Waksman-Dëter
Mer Azymuckiej Góry
Dyrektor Muratyckich Linii Kolejowych
były: I Prezydent IV Republiki Muratyki
Awatar użytkownika
Meisande V Gvandoya
Przybysz

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Meisande V Gvandoya »

Jeśli wszyscy rzucają nazwami, to i ja mam pomysła 😂
Pierwsza nazwa, to Brama Armagedonu, ponieważ jak patrzę na niektóre wpisy (czasami łącznie z moimi), to takie mam odczucia 😀
Druga nazwa, to Wrota Imaginacji, bo przecież wszystko co robimy jest wytworem naszej wyobraźni.
A poza tym dla mnie nie jest istotna nazwa, a raczej sam pomysł, który brzmi świetnie 😊
(—) Meisande V Gvandoya
Sorcha Raven
Margerita von Dark
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Franklin Garamond »

Po maorysku Polska to Poroni, więc Poronin pasuje jak ulał.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Centrala Mikroświat. Dziękuję, do widzenia.
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Franklin Garamond »

Karolina von Lichtenstein pisze:
26 sty 2022, 19:41
Centrala Mikroświat. Dziękuję, do widzenia.
Dzieci z Dworca Mikro.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Kaspar Waksman-Dëter pisze:
26 sty 2022, 18:28
Ludwik Tomović pisze:
26 sty 2022, 18:17
I na koniec taka mała konkluzja: jeśli mają być robione jakieś wspólne mikroświatowe systemy, banki i inne to tylko na bazie międzymikronacyjnych projektów jak Stempel. Tworzenie tego na bazie Sarmacji od razu odrzuci część mikronautów.
Bardziej się chyba zgodzić nie mogę... Można by się pokusić o stwierdzenie, że stworzenie takiego projektu na bazie Sarmacji nie zachęci nikogo prócz samego Księstwa 😂
Cóż Drodzy Panowie, nie padło z moich ust, a raczej palców :) żadne stwierdzenie o tworzeniu tego na bazie Sarmacji. Od początku myśl była raczej o właśnie wykorzystaniu Stempla, który jest ogólnonarodowy. Sarmacja jedynie wyszłaby z taką propozycją (ponieważ to na razie są jedynie zapowiedzi na podstawie rozmów). Idea międzynarodowego banku, który proponuje Palatynat i dyskusja o wartości waluty są właśnie punktem początkowym proponowanego rozwiązania.
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:53
Nie ukrywam, że poszukujemy programistów, ale także, gdy ten pomysł przedstawiałam publicznie i prywatnie to wyrażałam chęć współpracy właśnie z Leocją z racji na Namiestników umiejętności.
Ze swojej strony jak najbardziej deklaruję gotowość do konsultacji założeń. Do pracy przy projekcie (oprócz banku mam na swojej liście co najmniej trzy…) musiałbym już, niestety, założyć konto na Patronite. 😉

Ludwik Tomović pisze:
26 sty 2022, 18:17
Po co po raz kolejny podejmować próby tworzenia odpowiedników ONZ/UE skoro doświadczenie uczy że to raczej nie wypali?
Moim skromnym zdaniem, można zrobić to, dla odmiany, zgodnie z naszą specyfiką i zamiast bezrefleksyjnie kopiować realne instytucje i procedury, zacząć od określenia konkretnych potrzeb oraz płaszczyzn współpracy. Widać, że w mikroświecie istnieje zapotrzebowanie na wspólne projekty. Wspólna organizacja nie jest tutaj, oczywiście, konieczna, ale mogłaby bardzo ułatwić życie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Dowódca Gwardii Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Brzozopola Chmielne

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Anastasia Windsachen »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 21:33
Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 16:53
Nie ukrywam, że poszukujemy programistów, ale także, gdy ten pomysł przedstawiałam publicznie i prywatnie to wyrażałam chęć współpracy właśnie z Leocją z racji na Namiestników umiejętności.
Ze swojej strony jak najbardziej deklaruję gotowość do konsultacji założeń. Do pracy przy projekcie (oprócz banku mam na swojej liście co najmniej trzy…) musiałbym już, niestety, założyć konto na Patronite. 😉
Ze swojej strony jestem w stanie zapewnić, że w razie "w" takowe konto bym wsparła 🙂. Zobaczyłam właśnie również, o co chodzi z leockim system statków i zarabiania dzięki nim. To jest to! To jest ten krok w stronę zarobku przez obywateli i budowania wartości pieniądza!
(—) Anastasia Windsachen, Generalissima Leocji
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
No bo co ludzie powiedzom!?

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

Anastasia Windsachen pisze:
26 sty 2022, 21:36
Zobaczyłam właśnie również, o co chodzi z leockim system statków i zarabiania dzięki nim. To jest to! To jest ten krok w stronę zarobku przez obywateli i budowania wartości pieniądza!
Mam na dysku powstały w dniach 29–31 października dokument system_gospodarczy_mikronacji.docx, zawierający rozpisany na cztery strony list wypunktowanych opis drugiej, w pełni międzynarodowej i o wiele bardziej rozbudowanej wersji systemu statków. Dość powiedzieć, że projekt skończył jak wszyscy jego poprzednicy z nazbyt rozbudowaną specyfikacją… 😉
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Ludwik Tomović »

Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 21:33
Moim skromnym zdaniem, można zrobić to, dla odmiany, zgodnie z naszą specyfiką i zamiast bezrefleksyjnie kopiować realne instytucje i procedury, zacząć od określenia konkretnych potrzeb oraz płaszczyzn współpracy. Widać, że w mikroświecie istnieje zapotrzebowanie na wspólne projekty. Wspólna organizacja nie jest tutaj, oczywiście, konieczna, ale mogłaby bardzo ułatwić życie.
Tak, tylko wtedy ma to sens, gdy nie będzie prób robienia mikronacyjnych odpowiedników realnych instytucji.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Nr 17 - Mikroświat federalny czy lokalny

Post autor: Helwetyk Romański »

Ludwik Tomović pisze:
27 sty 2022, 2:00
Helwetyk Romański pisze:
26 sty 2022, 21:33
Moim skromnym zdaniem, można zrobić to, dla odmiany, zgodnie z naszą specyfiką i zamiast bezrefleksyjnie kopiować realne instytucje i procedury, zacząć od określenia konkretnych potrzeb oraz płaszczyzn współpracy. Widać, że w mikroświecie istnieje zapotrzebowanie na wspólne projekty. Wspólna organizacja nie jest tutaj, oczywiście, konieczna, ale mogłaby bardzo ułatwić życie.
Tak, tylko wtedy ma to sens, gdy nie będzie prób robienia mikronacyjnych odpowiedników realnych instytucji.
Odpowiedników (tak, wiem, spór o definicje…) jak najbardziej, ale przemyślanych. Czy potrzebujemy „Organizacji Narodów Zjednoczonych”? Moim zdaniem, tak. Czy potrzebujemy Rady Bezpieczeństwa, Sekretariatu — tu rozumianego jako odrębny aparat administracyjny — i Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości? Broń nas, Matko Prokrastynacjo.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głos Leocji”