[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Opiekun: Ronon Dex

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Ronon Dex »

Z dniem 7 listopada 2021 rozpoczyna działalność Aeroklub Leocji, który został utworzony przez Ronona Dex na prywatnym lotnisku w Sokolnicy.
LOGO AEROKLUBU

Obrazek
Aeroklub Leocji jest organizacją mająca na celu rozwój i popularyzację sportu lotniczego na terenie Palatynatu Leocji oraz organizowanie i prowadzenie współzawodnictwa sportowego w sportach lotniczych. Obecnymi sponsorami Aeroklubu Leockiego jest Ronon Dex jako osoba prywatna oraz Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech" (z siedzibą w Bialenii), których właścicielem jest Ronon Dex.

W celu umożliwienia rozpoczęcia działalności Aeroklubu Leocji w dniu wczorajszym zostały zarejestrowane trzy samoloty typu RAT LC-152. Zostały one ufundowane przez założyciela Aeroklubu Leockiego - Ronona Dex. Przy okazji przyjęto schemat rejestracyjny dla samolotów Aeroklubu Leocji - litera "L" jest stała i zgodnie z przyjętym w Palatynacie systemie oznaczania statków powietrzych oznacza statek powietrzny zarejestrowany w Leocji. Cztery kolejne znaki są dowolne (moga to byc litery i cyfry) i dla Aeroklubu Leocji przyjęto, że pierwsze dwie litery to "AL" (Aeroklub Leocji). Nastepnie wystepuje jedna cyfra oznaczająca klasę lub typ użytkowanego samolotu (w zależności od późniejszej ilości statków powietrznych aeroklubu) i dla tych trzech pierszych maszyn typu RAT LC-152 przyjęto cyfrę "1". Ostatnim znakiem jest litera oznaczająca kolejny statek powietrzny - w tym przypadku jest to "A", "B" i "C".
L-AL1A

Obrazek

L-AL1B

Obrazek

L-AL1C

Obrazek
Są to niewielkie, dwumiejscowe samoloty szkolne i turystyczne - ekonomiczne i bardzo proste w pilotażu oraz "wybaczające" błędy. Doskonale nadają się do wstępnej nauki pilowania samolotów, jak również do lotów turystycznych.
Obrazek

Obrazek
Dane techniczne
Ilość miejsc: 2 (możliwość pilotowania z obu foteli)
Długość: 7.34 m
Rozpiętość skrzydeł: 10.16 m
Wysokość: 2.59 m
Masa własna: 490 kg
Masa startowa: 757 kg
Napęd: silnik tłokowy o mocy 82 kW (110 KM).
Prędkość max: 203 km/h
Prędkość przelotowa: 198 km/h
Prędkość przeciągnięcia: 79 km/h (63 km/h gdy klapy są wysunięte)
Prędkość wznoszenia: 3.63 m/s
Pułap praktyczny: 4500 m
Zasięg: 770 km
Zasięg do przebazowania: 1280 km (zamontowany zbiornik dodatkowy w kabinie)

Samoloty zostały przywiezione do Sokolnicy i zmontowane (przypłynęły do portu w Nowym Brzego statkiem) oraz dzisiaj rano zostały oblatane (wymóg po zmontowaniu samolotu po transporcie kontenerowym, w stanie rozmontowanym).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
W chwili obecnej Aeroklub Leocki stawia sobie za cel spopularyzowanie sportu lotniczego, chciałby przystapić do szkolenia pierwszych chętnych kandydatów na pilotów turystycznych i sportowych (zakończone wydaniem odpowiedniej licencji pilota). W przyszłości miejmy nadzieję będzie można organizaowac rajdy lotnicze i inne zawody w sporcie lotniczym. Aeroklub Loecji ma też nadzieję na rozbude swojej bazy sprzętowej, ale na razie te trzy samoloty pozwolą na rozpoczecie działalności szkoleniowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Helwetyk Romański »

Powtarzam się mocno, ale pięknie to wygląda, pięknie…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Piękne miejsca tylko w Leocji :) A logo jest świetne :)
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: TAR »

Ronon Dex pisze:
07 lis 2021, 12:43
Obecnymi sponsorami Aeroklubu Leockiego jest Ronon Dex jako osoba prywatna oraz Zakłady Lotnicze "Ronon Air Tech" (z siedzibą w Bialenii), których właścicielem jest Ronon Dex.
Jak to brzmi, spisek jednoosobowej łoży wolnomularstwa? -.-

Zacna inicjatywna! Że aż mam ochotę zdobyć licencję pilota! Wiadomo kiedy można zapisać i za ile? I czy łapówki są miłe widziane? xP
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Ronon Dex »

TAR pisze:
13 lis 2021, 12:30
Jak to brzmi, spisek jednoosobowej łoży wolnomularstwa? -.-
Ech tam w Leocji to w sumie "luz"... w takiej Bialenii to dopiero jestem oligarchą. Nie dość, że jeste tam dowódcą bardzo dużych i rozbudowanych Sił Zbrojnych to jeszcze właścicielem wszytskich w zasadzie przedsiębiorstw zbrojeniowych, stoczni (jak nie prywatnym właścicielem, to dyrektorem państowej) - o prywatnej armii w ogóle nie wpsominam. jestem np. dyrektorem kolei państwowych, a jednocześnie mam firmę produkująca tabor kolejowy itd. itp.

Tam to dopiero jest oligarchia... 😁
TAR pisze:
13 lis 2021, 12:30
Że aż mam ochotę zdobyć licencję pilota! Wiadomo kiedy można zapisać i za ile? I czy łapówki są miłe widziane? xP
Łapówki są zawsze mile widziane... w zasadzie cały problem z tą korupcją to jest taki, że mnie nikt nie chce skorumpować... 😋

A co do licencji to raczej nikt z Was sobie specjalnie do tej zabawy MSFS2020 nie kupi (choć warte polecenia)... w sumie sam program to pikuś bo raptem coś koło 500 zł (no chyba, ze już staniało), ale do tego trzeba mieć porządne sterownice itd - a to już nieco wiecej wydatków, oraz dośc dobry komp, a dużą ilością wolnego miejsca na dysku (no ja po prostu dokupiłem SSD 2TB).

Mam więc takiego "pomysła" by robić to w formie jakiś wykładów, zapoznaniem z urządzeniami w samolocie, wyjaśnieniem dlaczego to lata - tak, a nie inaczej. Z aktywnym udziałem kursantów - polegającym na zadaniach opisania wskazanych zadadnien z dziedziny satania małymi samolotami. Nie wiem tylko czy to by chwyciło. Z tym, że do konca roku nie będzie to zbyt intensywne, bo jestem zawalony dłubaniną z robieniem strony Republiki Bialeńskiej... ot zachciało się informatycznemu "przedszkolakowi" zrobic profesjanoalną strone internetową.
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Samuel Radziwiłł »

To może taki teoretyczny kurs pilotażu, co by można własnym samolotem narracyjnie śmigac po leockim niebie ;)
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciej Gerwazy Lisewicz Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Nowy Brzeg

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Maciej Gerwazy Lisewicz »

Chętnie mogę pomóc, jeśli będzie taka potrzeba, w prowadzeniu wykładów teoretycznych :-)
Maciej Gerwazy Lisewicz
Prezes Zarządu LIS-BUD oraz SpaceLeo
Awatar użytkownika
Heinrich von Wattzau † Stempel
Zmarły obywatel †

[Sokolnica] Aeroklub Leocji - rozpoczęcie działalności.

Post autor: Heinrich von Wattzau † »

Wstępnie jestem zainteresowany wyrobieniem licencji pilota. Jak już jestem obywatelem PL, wypadałoby się czymś zająć. ;)
(-) Heinrich von Wattzau,
trener DKP Wielkie Oczy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ronino i Sokolnica”