Pomysł ze statkami specjalistycznymi popieram.
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
- Ametyst Faradobus • Stempel
- Przybysz
- Lokalizacja: Dziadolin-Dwór
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Ja ostatnio w dzień do Grodziska i Mariuszowa, a na noc do dalszych portów.
Pomysł ze statkami specjalistycznymi popieram.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

- Helwetyk Romański • Stempel
- Namiestnik Palatynatu Leocji
- Lokalizacja: Nowy Brzeg
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Póki co jestem na etapie wygrzebywania się z realiozy, ale, zdecydowanie, proszę mnie w tej sprawie monitorować. Korzystając z okazji, wyrazy uznania dla @Ametyst Faradobus za prześcignięcie mnie w rankingu!
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH
Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.
IGNATS IK RUTH
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.
IGNATS IK RUTH
Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk@gmail.com
- Heinz-Werner Grüner • Stempel
- Obywatel honorowy
- Lokalizacja: Zielonka
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Ja dopiero zaczynam zabawę w porcie, ale nie zmienia to faktu, że to świetna innowatorska inicjatywa.
Mogę polecić dziś przewóz mięsa wieprzowego. Korzystajcie- cena dobra!
Mogę polecić dziś przewóz mięsa wieprzowego. Korzystajcie- cena dobra!
- Ametyst Faradobus • Stempel
- Przybysz
- Lokalizacja: Dziadolin-Dwór
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Już mnie ktoś prześcignął? Bo dawno nie wchodziłem.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

- Heinz-Werner Grüner • Stempel
- Obywatel honorowy
- Lokalizacja: Zielonka
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Na razie nikt do Czcigodnego nawet nie "dopływa", żebym trzymać się terminologii morskiej.
A przy okazji zapytam, jak się "nabywa" drugi i kolejne statek?
A przy okazji zapytam, jak się "nabywa" drugi i kolejne statek?
- Michał F. Lubomirski-Lisewicz • Stempel
- Rzeczpospolita Obojga Narodów
- Lokalizacja: Białowieża
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Gdy na koncie znajdzie się odpowiednia suma, taka opcja sama wyskakuje. ;-)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
- Heinz-Werner Grüner • Stempel
- Obywatel honorowy
- Lokalizacja: Zielonka
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
No, to teraz "jestem w domu". A ja szukałem i szukałem. ;)
- Ametyst Faradobus • Stempel
- Przybysz
- Lokalizacja: Dziadolin-Dwór
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Niestety te statki stają się potem coraz droższe.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

Ametyst z rodu Faradobusów
Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej

- Heinz-Werner Grüner • Stempel
- Obywatel honorowy
- Lokalizacja: Zielonka
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Wierzę, w końcu "poziom" zaawansowania zabawy wzrasta.
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
A pytanie: jak dużego nakładu pracy wymagałoby wprowadzenie tu zdarzeń losowych? Ja niestety mógłbym wspomóc coś takiego jedynie co do pisania takich zdarzeń, ale byłoby to dodatkową atrakcją
- Prokrustes
- Przybysz
Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?
Rozumiem, że dyskusja jest "na sucho" bo nie są obecnie wprowadzane żadne zmiany w Porcie.
Ale w sumie pytanie jakie by to miały być wydarzenia losowe ?
- sztorm i statek się bardziej uszkadza
- napadają piraci/terroryści i tracisz towar
- zaraza w porcie i jego odcięcie
- bunt załogi i utrata danego statku na X dni
- pożar magazynów i brak towaru w NB
.... ?
A przy okazji
Zachęcanie do tworzenia nowych wątków to też trochę szerzenie patologii - zdecydowanie lepiej jest promować pisanie postów :)
Nie wiem jak dosłownie interpretować "w ciągu ostatnich 24h" - na pewno można by zrobić tak żeby ten wpływ był bardziej natychmiastowy.
No i mogło by być więcej statystyk - np. właśnie ile czego zużyto.
Można by wprowadzić bonifikatę dla nowych flot - tak żeby ceny dla nowej floty nie spadały poniżej pewnego progu... aczkolwiek przy lepszym zbilansowaniu nie powinno być to konieczne.
Rzecz jasna oferuję swoją pomoc chociaż wiem, że państwowe systemy informatyczne to rzecz wrażliwa i pilnie strzeżona.
Ale w sumie pytanie jakie by to miały być wydarzenia losowe ?
- sztorm i statek się bardziej uszkadza
- napadają piraci/terroryści i tracisz towar
- zaraza w porcie i jego odcięcie
- bunt załogi i utrata danego statku na X dni
- pożar magazynów i brak towaru w NB
.... ?
A przy okazji
Na pewno można by to trochę podrasować. Przez ostatnie dni mamy całkiem spory ruch na forum jak na mikronacyjne standardy ale stopień zużywania nie równoważy nawet jednej-dwóch aktywnych flot.Beton, deski, alkohol, stal i szkło zużywają się wraz z każdym wątkiem na forum założonym w ciągu ostatnich 24 godzin. Węgiel zużywa się wraz z każdą wypowiedzią na forum zamieszczoną w ciągu ostatnich 24 godzin. Alkohol i szkło zużywają się wraz z każdym polubieniem na forum w ciągu ostatnich 24 godzin. Żywność zużywa się wraz z każdym mieszkańcem, który był obecny w Leocji w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zachęcanie do tworzenia nowych wątków to też trochę szerzenie patologii - zdecydowanie lepiej jest promować pisanie postów :)
Nie wiem jak dosłownie interpretować "w ciągu ostatnich 24h" - na pewno można by zrobić tak żeby ten wpływ był bardziej natychmiastowy.
No i mogło by być więcej statystyk - np. właśnie ile czego zużyto.
Można by wprowadzić bonifikatę dla nowych flot - tak żeby ceny dla nowej floty nie spadały poniżej pewnego progu... aczkolwiek przy lepszym zbilansowaniu nie powinno być to konieczne.
Rzecz jasna oferuję swoją pomoc chociaż wiem, że państwowe systemy informatyczne to rzecz wrażliwa i pilnie strzeżona.


