Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Dyskusje związane z systemem gospodarczym Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Ametyst Faradobus »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Ja ostatnio w dzień do Grodziska i Mariuszowa, a na noc do dalszych portów.

Pomysł ze statkami specjalistycznymi popieram.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Helwetyk Romański »

Póki co jestem na etapie wygrzebywania się z realiozy, ale, zdecydowanie, proszę mnie w tej sprawie monitorować. Korzystając z okazji, wyrazy uznania dla @Ametyst Faradobus za prześcignięcie mnie w rankingu!
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Ja dopiero zaczynam zabawę w porcie, ale nie zmienia to faktu, że to świetna innowatorska inicjatywa.
Mogę polecić dziś przewóz mięsa wieprzowego. Korzystajcie- cena dobra!
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Ametyst Faradobus »

Już mnie ktoś prześcignął? Bo dawno nie wchodziłem.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Na razie nikt do Czcigodnego nawet nie "dopływa", żebym trzymać się terminologii morskiej.
A przy okazji zapytam, jak się "nabywa" drugi i kolejne statek?
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał F. Lubomirski-Lisewicz Stempel
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Lokalizacja: Białowieża

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Michał F. Lubomirski-Lisewicz »

Gdy na koncie znajdzie się odpowiednia suma, taka opcja sama wyskakuje. ;-)
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz
Stolnik podlaski
Rector Universitatis Cracoviensis
Regimentarz wojsk litewskich
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

No, to teraz "jestem w domu". A ja szukałem i szukałem. ;)
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Ametyst Faradobus »

Niestety te statki stają się potem coraz droższe.
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Wierzę, w końcu "poziom" zaawansowania zabawy wzrasta.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Vilarte »

A pytanie: jak dużego nakładu pracy wymagałoby wprowadzenie tu zdarzeń losowych? Ja niestety mógłbym wspomóc coś takiego jedynie co do pisania takich zdarzeń, ale byłoby to dodatkową atrakcją
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Prokrustes
Przybysz

Jak działa system gospodarczy Palatynatu Leocji?

Post autor: Prokrustes »

Rozumiem, że dyskusja jest "na sucho" bo nie są obecnie wprowadzane żadne zmiany w Porcie.
Ale w sumie pytanie jakie by to miały być wydarzenia losowe ?
- sztorm i statek się bardziej uszkadza
- napadają piraci/terroryści i tracisz towar
- zaraza w porcie i jego odcięcie
- bunt załogi i utrata danego statku na X dni
- pożar magazynów i brak towaru w NB
.... ?

A przy okazji
Beton, deski, alkohol, stal i szkło zużywają się wraz z każdym wątkiem na forum założonym w ciągu ostatnich 24 godzin. Węgiel zużywa się wraz z każdą wypowiedzią na forum zamieszczoną w ciągu ostatnich 24 godzin. Alkohol i szkło zużywają się wraz z każdym polubieniem na forum w ciągu ostatnich 24 godzin. Żywność zużywa się wraz z każdym mieszkańcem, który był obecny w Leocji w ciągu ostatnich 24 godzin.
Na pewno można by to trochę podrasować. Przez ostatnie dni mamy całkiem spory ruch na forum jak na mikronacyjne standardy ale stopień zużywania nie równoważy nawet jednej-dwóch aktywnych flot.

Zachęcanie do tworzenia nowych wątków to też trochę szerzenie patologii - zdecydowanie lepiej jest promować pisanie postów :)

Nie wiem jak dosłownie interpretować "w ciągu ostatnich 24h" - na pewno można by zrobić tak żeby ten wpływ był bardziej natychmiastowy.

No i mogło by być więcej statystyk - np. właśnie ile czego zużyto.

Można by wprowadzić bonifikatę dla nowych flot - tak żeby ceny dla nowej floty nie spadały poniżej pewnego progu... aczkolwiek przy lepszym zbilansowaniu nie powinno być to konieczne.

Rzecz jasna oferuję swoją pomoc chociaż wiem, że państwowe systemy informatyczne to rzecz wrażliwa i pilnie strzeżona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Port w Nowym Brzegu”