Ale w sumie pytanie jakie by to miały być wydarzenia losowe ?
- sztorm i statek się bardziej uszkadza
- napadają piraci/terroryści i tracisz towar
- zaraza w porcie i jego odcięcie
- bunt załogi i utrata danego statku na X dni
- pożar magazynów i brak towaru w NB
.... ?
A przy okazji
Na pewno można by to trochę podrasować. Przez ostatnie dni mamy całkiem spory ruch na forum jak na mikronacyjne standardy ale stopień zużywania nie równoważy nawet jednej-dwóch aktywnych flot.Beton, deski, alkohol, stal i szkło zużywają się wraz z każdym wątkiem na forum założonym w ciągu ostatnich 24 godzin. Węgiel zużywa się wraz z każdą wypowiedzią na forum zamieszczoną w ciągu ostatnich 24 godzin. Alkohol i szkło zużywają się wraz z każdym polubieniem na forum w ciągu ostatnich 24 godzin. Żywność zużywa się wraz z każdym mieszkańcem, który był obecny w Leocji w ciągu ostatnich 24 godzin.
Zachęcanie do tworzenia nowych wątków to też trochę szerzenie patologii - zdecydowanie lepiej jest promować pisanie postów :)
Nie wiem jak dosłownie interpretować "w ciągu ostatnich 24h" - na pewno można by zrobić tak żeby ten wpływ był bardziej natychmiastowy.
No i mogło by być więcej statystyk - np. właśnie ile czego zużyto.
Można by wprowadzić bonifikatę dla nowych flot - tak żeby ceny dla nowej floty nie spadały poniżej pewnego progu... aczkolwiek przy lepszym zbilansowaniu nie powinno być to konieczne.
Rzecz jasna oferuję swoją pomoc chociaż wiem, że państwowe systemy informatyczne to rzecz wrażliwa i pilnie strzeżona.






