Badanie stosunków międzynarodowych

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Wilhelm Orański pisze:
20 gru 2021, 10:11
Co do pytanie trzeciego, chodzi zapewne o zamieszkiwane mikronacje (jeżeli nie, proszę mnie poprawić, @Karolina von Lichtenstein), więc proponuję po prostu: Które mikronacje obecnie zamieszkujesz?
Jeżeli można… Z uwagi na funkcję administratora, od strony formalnej zamieszkuję wszystkie kraje strefy Stempla. Gdybym miał jednak wskazać kraje, w których jestem aktywny (tak, jak ja rozumiem aktywność), obecnie byłyby to Leocja i Bialenia; na bieżąco zaś — mniej lub bardziej starannie — obserwuję to, co dzieje się w krajach zintegrowanych z Nowinami. To kilka poziomów zaangażowania, z czego każdy może być uznany za „zamieszkiwanie”.

Myślę, że doprecyzowanie byłoby wskazane, jeżeli nie chcemy zbyt mocno uzależnić odpowiedzi od indywidualnych interpretacji, a nie „stanu faktycznego”.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Wilhelm Orański »

Kolejna próba sformułowania pytania: W których mikronacjach aktualnie działasz (aktywnie angażujesz się w życie danej mikronacji poprzez sprawowanie stanowisk, posiadanie obywatelstwa i/lub regularne pisanie postów na forum)?
Przyjmę kolejne uwagi, coby wypracować najlepszą opcję 🙂
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Oswald Baskerville Stempel
Kurator Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Oswald Baskerville »

Wilhelm Orański pisze:
21 gru 2021, 12:49
Kolejna próba sformułowania pytania: W których mikronacjach aktualnie działasz (aktywnie angażujesz się w życie danej mikronacji poprzez sprawowanie stanowisk, posiadanie obywatelstwa i/lub regularne pisanie postów na forum)?
Przyjmę kolejne uwagi, coby wypracować najlepszą opcję 🙂
W pierwszym odruchu chciałem zaproponować pewną przebudowę pytania, ale naszła mnie pewna myśl. Czy byłoby zasadnym rozbicie tego pytania na dwa, jedno dot. aktywności na forum, drugie dot. aktywności stanowiskowej? W pewnym sensie są to dwa różne rodzaje aktywności i np. Namiestnik Romański jest aktywny na różnych forach, ale urzędowo uczestniczy tylko w życiu Leocji. Takie rozbicie pytania służyłoby zbadaniu nie tyle samej aktywności, co jej źródeł.
(—) Oswald Baskerville, Kurator Palatynatu Leocji
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

W których mikronacjach aktualnie aktywnie działasz*?

*Poprzez aktywne działanie rozumie się angażowanie w życie danej mikronacji na miarę typowego mieszkańca lub obywatela. Odpowiedź na pytanie nie powinna uwzględniać pełnienia obowiązków typowo ambasadorskich (np. dystrybucji informacji o inicjatywie międzynarodowej na wielu różnych forach).
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

[quote="Karolina von Lichtenstein" post_id=20775 time=1640132232 user_id=225]
W których mikronacjach aktualnie aktywnie działasz*?

*Poprzez aktywne działanie rozumie się angażowanie w życie danej mikronacji na miarę typowego mieszkańca lub obywatela. Uprasza się o zachowanie rozsądku podczas odpowiadania na to pytanie – odpowiedź nie powinna uwzględniać pełnienia obowiązków typowo ambasadorskich (np. dystrybucji informacji o inicjatywie międzynarodowej na wielu różnych forach) lub innych, które sprawiają, że ktoś może często pisać na forum danej mikronacji, czując z nią nikły związek osobisty.
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Oswald Baskerville pisze:
21 gru 2021, 13:00
W pewnym sensie są to dwa różne rodzaje aktywności i np. Namiestnik Romański jest aktywny na różnych forach, ale urzędowo uczestniczy tylko w życiu Leocji.
Nie do końca… (jeżeli urzędowość rozumiemy szerzej od polityki, w Bialenii w miarę skromnych sił i jeszcze skromniejszych umiejętności pomagam z infrastrukturą informatyczną). Z tym zastrzeżeniem, w propozycji [mention]Wilhelm Orański[/mention] było „i/lub”, myślę, że dobrze oddawała to, jak ja rozumiem aktywność.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Wilhelm Orański »

Myślę, że pytanie sformułowane przez [mention]Karolina von Lichtenstein[/mention] najbardziej oddaje sens, o który nam chodzi 🙂 Wszystko chyba zostało już omówione. Naturalnie, jeżeli byłyby jeszcze jakieś zastrzeżenia, proszę je zgłaszać. Czekamy zatem na jeszcze jeden test, który planuje przeprowadzić [mention]Helwetyk Romański[/mention], a później możemy ruszać z badaniem.
1. Jaka jest Twoja v-narodowość?
Pytanie otwarte

2. Od ilu lat jesteś w mikronacjach?
a/ mniej niż rok
b/ 1-2 lata
c/ 3-5 lat
d/ 6-10 lat
e/ więcej niż 10 lat

3. W których mikronacjach aktualnie działasz?*
Pytanie otwarte
* Poprzez aktywne działanie rozumie się angażowanie w życie danej mikronacji na miarę typowego mieszkańca lub obywatela. Uprasza się o zachowanie rozsądku podczas odpowiadania na to pytanie — odpowiedź nie powinna uwzględniać pełnienia obowiązków typowo ambasadorskich (np. dystrybucji informacji o inicjatywie międzynarodowej na wielu różnych forach) lub innych, które sprawiają, że ktoś może często pisać na forum danej mikronacji, czując z nią nikły związek osobisty.

4. Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas oceny atrakcyjności danej mikronacji? Wskaż maksymalnie 3 czynniki. Pytanie wielokrotnego wyboru
a/ atmosfera
b/ obecność znajomych
c/ historia mikronacji
d/ stopień aktywności urzędów centralnych
e/ osoby sprawujące władzę
f/ osobisty stosunek do poszczególnych mieszkańców
g/ ustrój
h/ liczba mieszkańców
i/ względy estetyczne (np. wygląd forum)
j/ stopień rozbudowania „elementów klikalnych”

5. Jaki jest Twój stosunek do… Osobne pytanie dla każdego państwa z tej listy. Pytanie jednokrotnego wyboru
a/ bardzo negatywny
b/ raczej negatywny
c/ obojętny
d/ raczej pozytywny
e/ bardzo pozytywny
f/ nie znam tej mikronacji
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

  1. Mam nadzieję, że uczestnicy dadzą radę. 😉
  2. Ku pamięci — także własnej — sygnalizuję, że Zjednoczone Państwo Voxlandu i Westlandu zmieniło nazwę na Cesarstwo Insulii.
  3. Do punktu czwartego proponuję dopisać coś na motywie „ogólnej aktywności” i, tu już pytanie do ogółu… [mention]Heinz-Werner Grüner[/mention] w jednym z wywiadów wprowadził, moim zdaniem, dobry podział na atmosferę i klimat, gdzie przez ten drugi rozumiemy narrację prowadzoną w ramach danego kraju (Leocja: niewielka wyspa, RON: XVII wiek etc.). Przynajmniej dla mnie jest to jeden z czynników oceny atrakcyjności danej mikronacji. Nie wiem też, czy „możliwość udziału w interesujących mnie dyskusjach” zawiera się w „atmosferze” (tu myślę konkretnie o Bialenii).
  4. Przyznam, że nie jestem pewny, czy dobrze wyczuwam punkt „osobisty stosunek do poszczególnych mieszkańców”.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Wilhelm Orański »

Helwetyk Romański pisze:
23 gru 2021, 11:56
Do punktu czwartego proponuję dopisać coś na motywie „ogólnej aktywności” […]
Zastanawiam się, czy „ogólną aktywnością” nie zastąpić „aktywności organów centralnych”?
Helwetyk Romański pisze:
23 gru 2021, 11:56
[…] i, tu już pytanie do ogółu… @Heinz-Werner Grüner w jednym z wywiadów wprowadził, moim zdaniem, dobry podział na atmosferę i klimat, gdzie przez ten drugi rozumiemy narrację prowadzoną w ramach danego kraju (Leocja: niewielka wyspa, RON: XVII wiek etc.). Przynajmniej dla mnie jest to jeden z czynników oceny atrakcyjności danej mikronacji.
Znów zastanawiam się, czy nie lepiej umieścić „klimat narracyjny”, zamiast „ustrój”, wszak oba są ze sobą w jakimś stopniu powiązane.
Helwetyk Romański pisze:
23 gru 2021, 11:56
Nie wiem też, czy „możliwość udziału w interesujących mnie dyskusjach” zawiera się w „atmosferze” (tu myślę konkretnie o Bialenii).
Nie zaszkodzi dodać punktu o dyskusjach.
Helwetyk Romański pisze:
23 gru 2021, 11:56
Przyznam, że nie jestem pewny, czy dobrze wyczuwam punkt „osobisty stosunek do poszczególnych mieszkańców”.
Niektórzy z góry skreślają daną mikronację ze względu na osobę/osoby, które się tam udzielają. Mają z nimi jakieś zaszłości, albo po prostu negatywnie oceniają ich działalność. Jeżeli macie jakieś lepsze określenie na ten punkt, z chęcią skorzystam.
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Helwetyk Romański »

Wilhelm Orański pisze:
27 gru 2021, 13:03
Zastanawiam się, czy „ogólną aktywnością” nie zastąpić „aktywności organów centralnych”?
Myślę, że jak najbardziej można.

Wilhelm Orański pisze:
27 gru 2021, 13:03
Znów zastanawiam się, czy nie lepiej umieścić „klimat narracyjny”, zamiast „ustrój”, wszak oba są ze sobą w jakimś stopniu powiązane.
Pozostawiłbym ustrój jako odrębną odpowiedź (nie będąc pewny, czy wskazałbym go jako jeden z trzech głównych czynników, ale dla innych respondentów może mieć to znaczenie). To będzie bardzo subiektywne, ale szeroko rozumianego ustroju Sarmacji nie jestem w stanie zdzierżyć, nie mając absolutnie najmniejszych zastrzeżeń do narracyjnego klimatu jako takiego.

Wilhelm Orański pisze:
27 gru 2021, 13:03
Niektórzy z góry skreślają daną mikronację ze względu na osobę/osoby, które się tam udzielają. Mają z nimi jakieś zaszłości, albo po prostu negatywnie oceniają ich działalność. Jeżeli macie jakieś lepsze określenie na ten punkt, z chęcią skorzystam.
W takim razie, proponuję jak niżej, w oparciu o powyższą wypowiedź. Trochę skreśleń i ukośników — starałem się „zneutralizować” pytanie tak, aby odpowiadało także negatywnym ocenom.

1. Jaka jest Twoja v-narodowość?
Pytanie otwarte

2. Od ilu lat jesteś w mikronacjach?
a) mniej niż rok
b) 1-2 lata
c) 3-5 lat
d) 6-10 lat
e) więcej niż 10 lat

3. W których mikronacjach aktualnie działasz?*
Pytanie otwarte
* Poprzez aktywne działanie rozumie się angażowanie w życie danej mikronacji na miarę typowego mieszkańca lub obywatela. Uprasza się o zachowanie rozsądku podczas odpowiadania na to pytanie — Odpowiedź nie powinna uwzględniać pełnienia obowiązków typowo ambasadorskich (np. dystrybucji informacji o inicjatywie międzynarodowej na wielu różnych forach) lub innych, które sprawiają, że ktoś może często pisać na forum danej mikronacji, czując z nią nikły związek osobisty.

4. Co jest dla Ciebie najważniejsze podczas oceny atrakcyjności danej mikronacji? Wskaż maksymalnie 3 czynniki. Pytanie wielokrotnego wyboru
a) atmosfera panująca w miejscach publicznych
b) moja sympatia/niechęć do poszczególnych mieszkańców
c) interesujące/nieinteresujące mnie dyskusje
d) realna historia
e) narracyjny klimat
f) poziom ogólnej aktywności
g) osoby sprawujące władzę
h) panujący ustrój
i) liczba mieszkańców
j) względy estetyczne (np. wygląd forum)
k) stopień rozbudowania „elementów klikalnych”

5. Jaki jest Twój stosunek do… Osobne pytanie dla każdego państwa z tej listy. Pytanie jednokrotnego wyboru
a) bardzo negatywny
b) raczej negatywny
c) obojętny
d) raczej pozytywny
e) bardzo pozytywny
f) nie znam tej mikronacji
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Wilhelm Orański Stempel

Badanie stosunków międzynarodowych

Post autor: Wilhelm Orański »

Jeżeli o mnie chodzi, nie mam uwag 🙂
(—) bk. net. Wilhelm J. Orański
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Badań Mikrospołecznych”