Podanie do Gwardii

Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Szanowne panie i szanowni panowie.

Chciałbym dołączyć do Gwardii, w przeszłości służyłem w KSZ w stopniu majora. Obecnie jestem majorem rezerwy. Z racji emigracji z KS do PL, więzi z KS i jak z Baridasem skończyły się.

Oficjalnie składam podanie o dołączenie do Sił Zbrojnych Leocji.
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

Jak najbardziej podanie przyjmuję... oficjalnie przyjmę jak będę przy domowym komputerze. Jednak korzystając z okazji zapytam o preferencje do co służby w Gwardii Palatynatu Leocji. Jakieś zainteresowania kwestiami wojskowymi czy policyjnymi itd.? Bo Gwardia w Leocji pełni bardzo szerokie zadania - jest jednocześnie siłą zbrojną, pełni funkcje policyjne (Żandarmeria Gwardii), funkcje straży granicznej i celnej, a nawet w jej składzie znajdują się służby ratownicze (medyczne, pożarnicze i morskie).
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Moje zainteresowanie, to wojska pancerne, marynarka, sztab obronny.

Ze względu na małą powierzchnie Palatyna Leocji, wojska pancerne nie mają racje bytu, i bardziej skłania do wojsk zmotoryzowanych, komandosów, i jak silną obronę powietrzną i morską, z silną jednostką morską.
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

TAR pisze:
12 lis 2021, 13:32
Moje zainteresowanie, to wojska pancerne, marynarka, sztab obronny.

Ze względu na małą powierzchnie Palatyna Leocji, wojska pancerne nie mają racje bytu, i bardziej skłania do wojsk zmotoryzowanych, komandosów, i jak silną obronę powietrzną i morską, z silną jednostką morską.
Gwardia Palatynatu Leocji ma jeden batalion zmechanizowany... jednostki zmotoryzowane ma Żandarmeria Gwardii (KTO i pojazdy terenowe). Lotnictwo na razie ma jedną eskadrę i niewiele samolotów bojowych, ale takie było założenie i wytyczne Palatium.

Marynarka wojenna ma jeden okręt otrzymany w ramach spłaty bazy wojskowej z Republiki Bialeńskiej... przyznam, że na razie to nawet nie znalazł się nikt kto by go objął i nazwał. Może tutaj jest kierunek dla Ciebie na początek? Moim zdaniem wielkich jednostek to w Leocji nie będzie, ale przydałyby się lekkie siły - jakieś kutry rakietowe, małe patrolowce itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Ronon Dex pisze:
12 lis 2021, 15:57
ale takie było założenie i wytyczne Palatium.
Hmmm, nie znam wytyczne Palatium. Więc nie wypowiem.
Ronon Dex pisze:
12 lis 2021, 15:57
Marynarka wojenna ma jeden okręt otrzymany w ramach spłaty bazy wojskowej z Republiki Bialeńskiej... przyznam, że na razie to nawet nie znalazł się nikt kto by go objął i nazwał. Może tutaj jest kierunek dla Ciebie na początek? Moim zdaniem wielkich jednostek to w Leocji nie będzie, ale przydałyby się lekkie siły - jakieś kutry rakietowe, małe patrolowce itd.
Chętnie podejmie zadania. Dużo frajdy jest budowanie od podstaw. Niż kontynuować od poprzednika.
Tak patrzę na mapę, i gospodarka opiera na handlu morskim. Jednak duża jednostka może być nie wystarczająca. Myślałem nad tym, by był jeden flagowy okręt niszczyciel i 5 korwet, w tym 3 dla marynarki wojennej, i 2 dla straży przybrzeżnej, dla ochrony wyspy i handlu. Domyślam, że łodzie podwodne nie są potrzebne? Tu ma sens silna marynarka, bo w przypadku inwazji na wyspę, bez marynarki wojennej, wyspa szybko padnie. Stąd też zamysł, by wojska lądowe miały silną obronę przeciwmorską i jak przeciwpowietrzną, a wojska pancerne trafi racje bytu. Kutry rakietowe jak najbardziej marynarki, patrolowce też jak najbardziej dla straży przybrzeżnej i kilka dla marynarek.

Jak widzę, że mamy jedną bazę wojskową dla marynarki i lotnictwo?
co do lotnictwa, fakt dużo nie potrzeba, myślałem nad myśliwcami pionowego startu, i rozlokowane w 4-6 różnych miejsc, i dodatkowy atut w tym jest że można łączyć z helikopterami. Jak obstawiamy na tradycyjne myśliwce, to warto mieć dodatkową jedną bazę myśliwców z pasem startowym, ewentualnie kilka dróg przystosowanie do lądowania myśliwców i startu, na wypadek utraty głównego pasu startowego. Tutaj jest plus, dla co zajmują projektowaniem i budowaniem dróg, np 6 taki dróg przystosować do startu i lądowania myśliwców.

Chyba że są sprzecznie z wytycznym palatium?

I od czego miałbym zacząć? };> Aż mi palce palą do spalenia klawiatury. :D
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

TAR pisze:
13 lis 2021, 12:22
Jak widzę, że mamy jedną bazę wojskową dla marynarki i lotnictwo?
Ta baza nie jest nasza w sensie Leocji - to jest baza bialeńska. Na mocy umowy, w zamian za dostawy sprzętu udostępniło teren dla bazy należącej do Republiki Bialeńskiej.

Bazę morską to trzebaby dopiero zbudować. W zasadzie sama budowa bazy dla gwardii trochę utknęła swego czasu. Ponieważ siły morskie to jeden okręt i w zasadzie nie przejęty oficjalnie to dotychczas ten element po prostu mieścił się w porcie w Nowym Brzegu.

W zasadzie jest więc pole do popisu - działania od podstaw. Tylko z tymi niszczycielami to bym na razie wyhamował... bo zamysł Palatium był inny, na małej i na razie słabo zaludnionej wyspie nie mogło być jakiś wielkich sił zbrojnych. Osobiście sądzę, że należałoby zacząć od budowy "eskadry" niewielkich jednostek patrolowych i jakiś małych okrętów rakietowych, a dopiero z czasem możnaby przekonać palatium do zgody na coś większego.

W każdym razie do tej chwili mozesz czuć się pełniącym obowiązki dowódcy sił morskich Palatynatu Leocji i zapraszam to zbudowania tych sił.
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Po dokładnych studiowaniu mapy Palatynatu Leocji, łączna lina brzegowa Leocji wynosi prawie 800 km, a dokładnie 783 km.

Ze względu ma dużą linę brzegową, a kutry normalnych warunkach opłyną dookoła wyspy, a w warunkach awaryjnych/bojowych mogą nie opłynąć wokół wyspy, Chyba że zainstaluje dodatkowy zbiornik na paliwo. Albo ogłosić przetarg na kutry wielozadaniowe, patrolowce, rakietowe i do zwalczań łodzi podwodnych (i tu zgaduję, że nie będzie potrzebna?). Korweta K-180 spełnia zadania, i będzie to okręt flagowy z racji, że to będzie największy okręt Leocji i mój.

I jest paląca kwesta portu wojennego. Myślałem nad czterema portami wojennym. Odpowiednio N, S, W, E, Główny duży port W byłby lokalizowany blisko Nowego Brzegu, średni port E byłby lokalizowany na wchodzie, mniejsze porty na kutry i okrętów pomocniczych, i jak straży przybrzeżnej. Czyli port N i S, S byłby na południu, a N na północy, 40 km od portu Armii Bielieńskiej, chyba że na mocy umowy, użyczą nam port na kutry patrolowe?

Domyślam się, że siły morskie bedą mieli na wyposażeniu tylko helikoptery, żadnych samolotów?

Chyba, że jeszcze bardziej mam zminimalizować i ograniczyć do dwóch portów?
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Ronon Dex Stempel

Podanie do Gwardii

Post autor: Ronon Dex »

TAR pisze:
13 lis 2021, 19:04
Domyślam się, że siły morskie bedą mieli na wyposażeniu tylko helikoptery, żadnych samolotów?
Odrębnego lotnictwa bojowego dla sił morskich to raczej tworzyć nie będziemy... za mały kraj. Ale jestem zdania, że Leocja "dorosła" do tego by zamiast obenej jednej eskadry mieszanej - utworzyć odrębną eskadrę wielozadaniowych samolotów myśliwskich, a druga byłaby mieszanką sprzetową o różnym przeznaczeniu.

Eskadra licząca 18 samolotów bojowych nie byłaby przesadą nawet dla tak małego kraju... a używane obecnie F10A/B mogą przenosić również uzbrojenie przeciwokrętowe.

Obrazek

Tak więc taka eskadra zapewniałaby zarówno obrone powietrzną, jak i mogłaby zwalczać cele morskie. Natomiast jeśli chodzi o patrolowanie to może jakiś klucz samolotów patrolowych. Ronon Air Tech może zaoferować albo starsze typu P-3 (dostarczaliśmy takie do Królestwa Dreamlandu)...

Obrazek

... lub nowsze P-5, których używają SIły Powietrzne (sa tez bazie w Leocji) oraz głównie Marynarka Wojenna Republiki bialeńskiej:

Obrazek

Jeżeli F-10A/B przedą do nowej eskadry, to w to miejsce można utworzyc klucz samolotów patrolowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
TAR Stempel
Obywatel

Podanie do Gwardii

Post autor: TAR »

Rozumiem, że w kwestii marynarki wojenne mam wolną rękę, bo nie widzę żadnego przeciwu?

A zataje wezmę z ręce. Oczywiście tworze nowy temat, rozwoju budowy baz, i sił morskich.
Najtrudniejsze jest budowa portu wojennego. I będę szukał odpowiednich miejsc na bazowe portu według koncepcji j.w. wymienione.
Ogłoszę konkurs na wymyślanie nazwy klasy nowo nieoficjalnie przejętego korwety K-180 od Bielenii, i jak nazwy statku, bo trzeba go jakoś ochrzcić. Bazą będzie na pewno w Nowym Brzegu, bądź w okolicy.
Planować skład małych statków z przydzieleniem do przyszłych portu i jak ogłoszeniem przetargu na kutry różnych klas.

Oj robota będzie. Ojojo.
--
P.O. Dowódcy Sił Morskich Palatynatu Leocji
Teodozjusz Azoramath-Arped
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Podanie do Gwardii

Post autor: Franklin Garamond »

Ja bym tylko prosił przy każdym pomyśle brać poprawkę na skalę, o której było tu wspominane po wielokroć. Jesteśmy małą wyspą, z małą, wielozadaniową armią i mam poważne wątpliwości czy cztery porty wojenne są niezbędne. Oczywiście nie znam się na temacie, może jest to kluczowe do pełnego zabezpieczenia linii brzegowej 😊
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Wojskowe im. Ignatsa Urbana ik Rutha”