Plan dla Leocji i mikroświata

Tu dyskutujemy na wszystkie tematy związane z mikronacjami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

Plan dla Leocji i mikroświata

Post autor: Gd'O »

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Benjamin pisze:
17 sty 2024, 11:21
Jakby nie patrzeć, Stempel to tylko kody i aktywność... Brakuje orderów, obywatelstw. W skrócie: ja lubię maksymalną centralizację w tym zakresie, więc uważam że niektóre aplikacje powinny być wbudowane w Stempla
Dlatego też wywołuję wątek aplikacji do obywatelstw i głosowań.

Mój plan minimum na Cenzus to aplikacja do głosowań, referendów i wyborów. Żeby to zrealizować potrzebuję informacji o obywatelstwach i ewentualnych siłach głosów.

Jak zwrócił uwagę [smention u=2]Helwetyk Romański[/smention] można do tego wykorzystać Welesa - który ma (potencjalnie) pełną informację o mieszkańcach danych państw, ponieważ Weles synchronizuje weryfikacje w Stemplu i dodaje do odpowiednich grup państwowych, a oprócz tego może mieć informacje o członkostwach w grupach państwowych, które nie są związane z weryfikacją w Stemplu.

W Welesie można utworzyć również regiony i miasta, więc możliwa byłaby obsługa lokalnych obywatelstw lub lokalnych "praw publicznych" (np. do głosowania w radzie miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Cenzus obsługiwał też głosowania w grupach-instytucjach (np. walne zgromadzenie spółki, zgromadzenie parlamentarne OPM etc.)

Mogę też skorzystać z API, które poda mi gotowe odpowiednie informacje. Ten projekt jest wysoko na mojej liście do zrealizowania, dlatego też proszę o decyzję, czy obywatelstwa będą śledzone w Stemplu, czy mam je uwzględniać w Cenzusie (i wystawić przez API do Stempla), żeby nie wykonywać niepotrzebnej pracy.

Dorzucam jeszcze temat wykazu funkcjonariuszy publicznych (do zrobienia w Cenzusie).
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
Sheldon Anszlus Lovelace Stempel

Plan dla Leocji i mikroświata

Post autor: Sheldon Anszlus Lovelace »

Pytanie czy panstwa będą chętne do uzupełniania takich informacji na bieżąco?
Byk gdzieś wątek na temat tego, kto ma to kontrolować?
Awatar użytkownika
Gd'O Stempel
Przybysz

Plan dla Leocji i mikroświata

Post autor: Gd'O »

Zainteresowane panstwa :D Wszystkie dotychczasowe aplikacje są opt-out, tzn. można ich nie używać. Chyba, że pojawi się aplikacja, która będzie wymagała użycia ich wszystkich. Ale ona też będzie opt-out XD

Myślałem o tym raczej jako o funkcjonalności potwierdzania obywatelstwa (jak prośby o członkostwo w grupach Welesa, które są zamknięte), niż nadaniu obywatelstwa czyli generowaniu wniosku i aktu nadania obywatelstwa. Powiadomienia o nowych prośbach będą wyświetlały się w Sowie, i jeśli diukowie dadzą, to i w Nowinach.
Mikołaj Torped
besositos
Awatar użytkownika
piwski Stempel
Przybysz

Plan dla Leocji i mikroświata

Post autor: piwski »

Nie mamy zbyt wiele głosowań tajnych w Osieku, niemniej, tam gdzie już występują, to z wielką nadzieją czekam na CENZUSa
Piwski Sroczyński
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Plan dla Leocji i mikroświata

Post autor: Ludwik Tomović »

Sheldon Anszlus Lovelace pisze:
17 sty 2024, 4:06

Rozwiń proszę, czego brakuje Ci w stemplu?
Paszportów/dowodów, odznaczeń, różnych kart i legitymacji itp itd
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek w Nowym Brzegu”