✔️ Tytuł „senatora”

Parlament Palatynatu Leocji

Opiekun: Ignats ik Ruth

Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

✔️ Tytuł „senatora”

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek

S E N A T
Palatynatu Leocji



Najczcigodniejsi Namiestnicy,
Szlachetne Leotki, Szlachetni Leoci,
Prześwietny Senacie!

Przechodzimy do kolejnego punktu obrad, którym jest rozpatrzenie wniosku Najczcigodniejszych Namiestników. Palatium wnosi o podjęcie przez Senat uchwały w sprawie tytułu przysługującego uczestnikom obrad Senatu.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Apolinary Montserrat »

Prześwietny Senacie,
Mamy do rozstrzygnięcia kolejną kwestię, a mianowicie jaki tytuł przysługuje uczestnikom obrad Senatu. Zgodnie z Aktem o formie rządu Palatynatu Leocji wszyscy obywatele leoccy tworzą Senat. Pojawia się tutaj zasadnicze pytanie - czy z urzędu każdy obywatel jest senatorem czy zawężamy ten krąg do obywateli, którzy np. aktywnie uczestniczą w pracach Senatu.

Nie chciałbym niczego Izbie sugerować, ale pozwolę sobie wyrazić w tej sprawie zdanie. Drugie rozwiązanie jest mi bliższe. Wydaje mi się, że nie każdy obywatel będzie w pracach Senatu uczestniczył, więc i nie każdy obywatel powinien być nazywany senatorem. Tutaj jednak pojawia się kolejna kwestia o kryteria, po których spełnieniu będzie można otrzymać tytuł i rangę na forum.

Proszę o Wasze opinie i zachęcam do dyskusji.

🔔 [mention]Aleksy Faradobus[/mention], [mention]Alfred[/mention], [mention]Anna Aldona Metzu[/mention], [mention]Apolinary Montserrat[/mention], [mention]Federant Rockwell[/mention], [mention]Francis D. Blackwood[/mention], [mention]Franklin Garamond[/mention], [mention]Heinrich von Wattzau[/mention], [mention]Helwetyk Romański[/mention], [mention]Ignats ik Ruth[/mention], [mention]Iwan Koniew[/mention], [mention]Józef Wilhelm Potocki[/mention], [mention]Kiedyn[/mention], [mention]Kleopatra_XI[/mention], [mention]Ludwik Tomović[/mention], [mention]Natasya Åsa von Sarm[/mention], [mention]Oswald Baskerville[/mention], [mention]Pit Lankiet[/mention], [mention]Ronon Dex[/mention], [mention]Samuel Radziwiłł[/mention], [mention]TAR[/mention], [mention]Vilarte[/mention], [mention]Wawrzyniec Butla-Wino[/mention], [mention]Wilhelm Mähnenwolf[/mention], [mention]Wilk[/mention], [mention]Zbyszko Gustolúpulo[/mention]
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Heinrich von Wattzau † Stempel
Zmarły obywatel †

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Heinrich von Wattzau † »

Jeżeli chcemy używać tytułu Senatora, to kryteria muszą być określone. Bo jeżeli ktoś "raz na ruski rok" weźmie udział w obradach, to nie oznacza że jest Senatorem ;)
(-) Heinrich von Wattzau,
trener DKP Wielkie Oczy
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Każdy obywatel Leocji jest senatorem, ale tylko zasiadający w Senacie są "senatorami kurulnymi", czyli "zasiadającymi".
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Vilarte »

[mention]Apolinary Montserrat[/mention] trudno jest zmierzyć aktywność jako taką, bo np. jeśli pojawia się projekt, z którym w pełni się zgadzam (odznaczenie dla kogoś), czy taki który jest mi obojętny, to nie będę dopisywał tego, jeśli nie wnosi to nic do obrad.
Proponuję takie rozwiązanie, jakie stosujemy w Hasselandzie: brak udziału w 3 głosowaniach z rzędu = wykluczenie z parlamentu z okresem karencji miesięcznym przed możliwością zgłoszenia chęci powrotu. Tutaj odnosiłoby się to do posiadania tytułu senatora.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Heinrich von Wattzau † Stempel
Zmarły obywatel †

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Heinrich von Wattzau † »

Vilarte pisze:
18 gru 2021, 14:57
@Apolinary Montserrat trudno jest zmierzyć aktywność jako taką, bo np. jeśli pojawia się projekt, z którym w pełni się zgadzam (odznaczenie dla kogoś), czy taki który jest mi obojętny, to nie będę dopisywał tego, jeśli nie wnosi to nic do obrad.
Proponuję takie rozwiązanie, jakie stosujemy w Hasselandzie: brak udziału w 3 głosowaniach z rzędu = wykluczenie z parlamentu z okresem karencji miesięcznym przed możliwością zgłoszenia chęci powrotu. Tutaj odnosiłoby się to do posiadania tytułu senatora.
Tylko tu Senat nie jest chyba kadencyjny. Chyba że po prostu wykluczenie na np. miesiąc...
(-) Heinrich von Wattzau,
trener DKP Wielkie Oczy
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Vilarte »

[mention]Heinrich von Wattzau[/mention] no tak, nasza Saviuna też nie jest. Dokładnie chodziło mi o wykluczenie na miesiąc, a potem powrót na wniosek zainteresowanego. Jeśli posiadanie tytułu ma wiązać się z jakąś realną różnicą w uprawnieniach.
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Helwetyk Romański »

Apolinary Montserrat pisze:
18 gru 2021, 13:11
Wydaje mi się, że nie każdy obywatel będzie w pracach Senatu uczestniczył, więc i nie każdy obywatel powinien być nazywany senatorem.
To rozwiązanie jest mi bliższe. Naturalnym wtedy byłoby przyjęcie, po prostu, tytułu senatora jako przysługującego obywatelowi, który w pracach Senatu uczestniczy (tu: dla mnie uwzględnia to także udział w głosowaniach bez czynnego udziału w debatach, jak zauważył [mention]Vilarte[/mention]).

Przy czym — byłbym jak najdalszy od uruchamiania sankcji typu zakaz udziału w głosowaniach przez kolejny miesiąc. Ot, skreślenie z listy w przypadku absencji i dopisanie do niej w dowolnym momencie na wniosek zainteresowanego.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Apolinary Montserrat »

Helwetyk Romański pisze:
18 gru 2021, 20:54
Apolinary Montserrat pisze:
18 gru 2021, 13:11
Wydaje mi się, że nie każdy obywatel będzie w pracach Senatu uczestniczył, więc i nie każdy obywatel powinien być nazywany senatorem.
To rozwiązanie jest mi bliższe. Naturalnym wtedy byłoby przyjęcie, po prostu, tytułu senatora jako przysługującego obywatelowi, który w pracach Senatu uczestniczy (tu: dla mnie uwzględnia to także udział w głosowaniach bez czynnego udziału w debatach, jak zauważył @Vilarte).

Przy czym — byłbym jak najdalszy od uruchamiania sankcji typu zakaz udziału w głosowaniach przez kolejny miesiąc. Ot, skreślenie z listy w przypadku absencji i dopisanie do niej w dowolnym momencie na wniosek zainteresowanego.
Do mnie też przemawia takie rozwiązanie. Nie róbmy sankcji wykluczenia z obrad, bo faktycznie nie każdy będzie chciał w Senacie pracować systematycznie. Może zdarzyć się tak, że będzie jakaś ważna kwestia do rozstrzygnięcia i nagle okaże się, że aktywność kilkorga z nas została zablokowana, tj. nie możemy zagłosować, bo nie głosowaliśmy nad wcześniejszą uchwałą.

Przyjmijmy, że z chwilą zwołania na obrady wszyscy obywatele byli Senatorami, a uchwała w sprawie tytułu przysługującego uczestnikowi obrad Senatu będzie graniczna. Na podstawie głosowania nad tą uchwałą przyznane zostałyby tytuły i jednocześnie zweryfikowalibyśmy pierwotną listę Senatorów.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Senat Palatynatu Leocji — tytuł „senatora”

Post autor: Franklin Garamond »

No dobrze, ale jak to bez większego wysiłku kontrolować?
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Zablokowany

Wróć do „Senat Palatynatu Leocji”