✔️ Polityka utraty obywatelstwa

Parlament Palatynatu Leocji

Opiekun: Ignats ik Ruth

Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

✔️ Polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Apolinary Montserrat »

Obrazek

S E N A T
Palatynatu Leocji



Najczcigodniejsi Namiestnicy,
Szlachetne Leotki, Szlachetni Leoci,
Prześwietny Senacie!

Przechodzimy do kolejnego punktu obrad, którym jest rozpatrzenie wniosku Najczcigodniejszych Namiestników. Palatium wnosi o podjęcie przez Senat uchwały w sprawie polityki utraty obywatelstwa leockiego.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Franklin Garamond »

Prześwietny Senacie,

ze strony Palatium w tym temacie są wątpliwości, aczkolwiek słyszymy głosy. I to nie te normalne, które normalnie słyszymy, gdy jesteśmy sami, a głosy różne. I to z zewnątrz. W Sarmacji nawet żartują, że dzieci trzeba na noc zamykać, żeby przypadkiem nie dostały leockiego obywatelstwa.

Gremium obywateli się powiększa, ale część jest obywatelami jedynie tytularnie, bo długo Leocji swą obecnością nie zaszczycili, a szkoda. Są też tacy, którzy byli, ale się zmyli i może wrócą, a może nie wrócą.

No i tu pojawia się to fundamentalne pytanie komu i za co. No i nie nadać, a odebrać. I czy w ogóle.

Osobiście fluktuuję, w zależności od nastroju, od „wszyscy są obywatelami Leocji” do „odebrać wszystkim, którzy dzisiaj nie napisali ani jednego posta na forum” (tak, o Tobie mówię, tak tylko czytasz i czytasz, a nic nie piszesz).

Jednak zazwyczaj stoję gdzieś po środku i wydaje mi się, że optymalne byłoby w zasadzie odbieranie obywatelstw jedynie nieaktywnym od pół roku, którzy napisali mniej niż X, a nieaktywnym od roku — wszystkim. Oczywiście liczby i ramy czasowe są do doprecyzowania, ale tak to widzę.

Nie chcemy tu tworzyć jakiegoś elitarnego grona, ale też trzymanie napuchniętych rejestrów też niczego za sobą nie niesie.

Zapraszam do degustacji dyskusji przy piąteczku.


Łącząc wyrazy,
Obrazek
Ta wypowiedź nie przedstawia oficjalnego stanowiska Palatium.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
10 gru 2021, 20:20
Osobiście fluktuuję, w zależności od nastroju, od „wszyscy są obywatelami Leocji” do „odebrać wszystkim, którzy dzisiaj nie napisali ani jednego posta na forum” (tak, o Tobie mówię, tak tylko czytasz i czytasz, a nic nie piszesz).
Mam mocno zbliżone odczucia, więc zdecydowanie zagajenie Czcigodnego Kolegi Namiestnika można uznać za oficjalne stanowisko palatium. Zwyczajnie — nie wiem. Z jednej strony, wyciąganie jakichkolwiek sankcji wydaje mi się mało leockie. Z drugiej strony, tak zwane bez przesady, dwunastu obywateli nie spełnia nawet kryterium napisania czegokolwiek w ciągu ostatnich dwóch i zalogowania w ciągu ostatniego miesiąca.

Podzielę się przy tym wątpliwością w odniesieniu do Ojca Założyciela Iwana Koniewa. Niedługo upłynie rok od dnia, którego pojawił się na forum po raz ostatni. Co jakiś czas pyta mnie, co słychać w Leocji. Za tymi pytaniami, niestety, nie podąża aktywność, ale… mimo wszystko jest Ojcem Założycielem.

Franklin Garamond pisze:
10 gru 2021, 20:20
Zapraszam do degustacji dyskusji przy piąteczku.
I namówił. I namówił.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Ana - Konstanz

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Ludwik Tomović »

Helwetyk Romański pisze:
10 gru 2021, 20:38
Podzielę się przy tym wątpliwością w odniesieniu do Ojca Założyciela Iwana Koniewa. Niedługo upłynie rok od dnia, którego pojawił się na forum po raz ostatni. Co jakiś czas pyta mnie, co słychać w Leocji. Za tymi pytaniami, niestety, nie podąża aktywność, ale… mimo wszystko jest Ojcem Założycielem.
W takim przypadku może obywatelstwo honorowe...
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek


/-/
dr net. ppor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavińskiej
Ana - Konstanz 28
25-257 Ana - Konstanz
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Helwetyk Romański »

Ludwik Tomović pisze:
11 gru 2021, 11:09
Helwetyk Romański pisze:
10 gru 2021, 20:38
Podzielę się przy tym wątpliwością w odniesieniu do Ojca Założyciela Iwana Koniewa. Niedługo upłynie rok od dnia, którego pojawił się na forum po raz ostatni. Co jakiś czas pyta mnie, co słychać w Leocji. Za tymi pytaniami, niestety, nie podąża aktywność, ale… mimo wszystko jest Ojcem Założycielem.
W takim przypadku może obywatelstwo honorowe...
To nie jest zły pomysł. Pytanie — czy takie obywatelstwo powinno oznaczać posiadanie praw politycznych? Z „leockiego” punktu widzenia, powinno…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Wiadomym jest, że realioza dopada każdego i to w najbardziej nieodpowiednim czasie i momencie. Obywatel, który przez 4 miesiące nie pojawił się na forum (nie zalogował w systemie i nie napisał choćby kilku postów), powinien mieć obywatelstwo zawieszone. Po upływie kolejnych 4 miesięcy, jeżeli nic się nie zmieni, powinna nastąpić utrata obywatelstwa.

Zaś obywatelstwo honorowe powinno być nadawane szczególnym osobom ze wskazaniem dlaczego i dawać jakieś określone przywileje, np. możliwość brania udziału w obradach Senatu itp.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Helwetyk Romański »

Samuel Radziwiłł pisze:
11 gru 2021, 13:46
Obywatel, który przez 4 miesiące nie pojawił się na forum (nie zalogował w systemie i nie napisał choćby kilku postów), powinien mieć obywatelstwo zawieszone. Po upływie kolejnych 4 miesięcy, jeżeli nic się nie zmieni, powinna nastąpić utrata obywatelstwa.
Jak najbardziej, możemy przyjąć takie rozwiązanie. Posiadamy niezbędną technologię.

Samuel Radziwiłł pisze:
11 gru 2021, 13:46
Zaś obywatelstwo honorowe powinno być nadawane szczególnym osobom ze wskazaniem dlaczego i dawać jakieś określone przywileje, np. możliwość brania udziału w obradach Senatu itp.
Byłbym mocno na tak.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Apolinary Montserrat »

Prześwietny Senacie,
idea tracenia obywatelstwa budzi we mnie skrajne emocje. Czy może to być czynnik motywujący do aktywności? Może, ale nie musi. Jeśli ktoś nie chce lub nie może działać to utracenie obywatelstwa tego nie zmieni. Leocja nie powinna iść sarmacką drogą, wszak w Deklaracji Niepodległości Palatynatu Leocji pomni gorzkich doświadczeń biurokratyzacji proklamowaliśmy państwo o pozytywnym przesłaniu. Taka automatyczna karna droga pozbawiania obywatelstwa za to, że ktoś z nas ma gorszy czas i zmaga się z realiozą, zupełnie do mnie nie przemawia.

Helwetyk Romański pisze:
10 gru 2021, 20:38
Podzielę się przy tym wątpliwością w odniesieniu do Ojca Założyciela Iwana Koniewa. Niedługo upłynie rok od dnia, którego pojawił się na forum po raz ostatni. Co jakiś czas pyta mnie, co słychać w Leocji. Za tymi pytaniami, niestety, nie podąża aktywność, ale… mimo wszystko jest Ojcem Założycielem.
Nie wyobrażam sobie pozbawienia obywatelstwa Iwana, jeśli jedynym argumentem miałaby być realioza. Gdyby sprzeniewierzył się przysiędze obywatelskiej, ideałom naszej Ojczyzny, ale za sam fakt nieobecności? Bo takie odebranie obywatelstwa co oznacza w praktyce? Wycinamy człowieka, który kiedyś miał więcej czasu, robił fajne rzeczy, ale teraz nie może sobie pozwolić na taką samą lub nawet mniejszą aktywność. Nie chciałbym być sędzią we własnej sprawie, ale podobnie nie wyobrażam sobie pozbawienia obywatelstwa obywateli odznaczonych OL i OOL za ich dłuższą nieobecność.

Może miałoby to sens motywujący, jeśli
Franklin Garamond pisze:
10 gru 2021, 20:20
optymalne byłoby w zasadzie odbieranie obywatelstw jedynie nieaktywnym od pół roku, którzy napisali mniej niż X, a nieaktywnym od roku — wszystkim.
ale pod pewnymi wyjątkami, tzn. nie pozbawia się obywatelstwa kogoś kto tworzył Leocję albo został odznaczony najwyższymi cywilnymi lub wojskowymi odznaczeniami. Nie ważne kiedy się starasz - ważne jest że się starasz - doceniamy to - zawsze będziesz obywatelem Leocji. Może wtedy nie wylejemy dziecka z kąpielą...

Skryptowemu, automatycznemu wycinaniu obywatelstw, jestem p r z e c i w n y.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
Awatar użytkownika
Samuel Radziwiłł Stempel
Obywatel
Lokalizacja: Radziwiłł

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Samuel Radziwiłł »

Skryptowemu, automatycznemu wycinaniu obywatelstw, jestem p r z e c i w n y.
Mi nie chodziło o takie automatyczne, raczej o danie nam, Senatowi, możliwość podjęcia takiej dezycji, gdy spełnione zostaną przyjęte kryteria utracenia obywatelstwa. Każdy przypadek jest inny i dlatego powinniśmy mieć możliwość porozmawiać zanim podjęta zostanie takowa decyzja.
(-)Samuel książe Radziwiłł
Rzeczpospolita Obojga Narodów
Obrazek
Awatar użytkownika
Apolinary Montserrat Stempel
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Lokalizacja: Liceria

Senat Palatynatu Leocji — polityka utraty obywatelstwa

Post autor: Apolinary Montserrat »

Samuel Radziwiłł pisze:
11 gru 2021, 18:32
Skryptowemu, automatycznemu wycinaniu obywatelstw, jestem p r z e c i w n y.
Mi nie chodziło o takie automatyczne, raczej o danie nam, Senatowi, możliwość podjęcia takiej dezycji, gdy spełnione zostaną przyjęte kryteria utracenia obywatelstwa. Każdy przypadek jest inny i dlatego powinniśmy mieć możliwość porozmawiać zanim podjęta zostanie takowa decyzja.
Dostojny, ale to rodzi pytania o kryteria naszej senackiej decyzji. Czy będziemy poszukiwać kontaktu, żeby dopytać co powoduje nieobecność? Jak podejmiemy decyzję jeśli z pozbawianym nie będzie kontaktu?
Samuel Radziwiłł pisze:
11 gru 2021, 13:46
Zaś obywatelstwo honorowe powinno być nadawane szczególnym osobom ze wskazaniem dlaczego i dawać jakieś określone przywileje, np. możliwość brania udziału w obradach Senatu itp.
Dziękuję Dostojnemu za wywołanie kwestii obywatelstwa honorowego, bo bym był zapomniał!

🔔 Prześwietny Senacie, wydaje mi się, że nad obywatelstwem honorowym powinniśmy debatować oddzielnie. Będę zobowiązany za opinie w tym wątku.
prof. Apolinary Montserrat OL LAN
Przewodniczący Leockiej Akademii Nauk
Dyrektor Centralnego Szpitala Wojskowego
Redaktor naczelny Głosu Leocji
W Leocji rzeczy niemożliwe robimy od ręki,
na cuda trzeba chwilkę poczekać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Senat Palatynatu Leocji”