Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Helwetyk Romański »

Szanowni Państwo, Drodzy!

W badaniu Międzynarodowego Instytutu Ankiet oraz Centrum Badań Mikrospołecznych Leockiej Akademii Nauk autorstwa [mention]Karolina von Lichtenstein[/mention] i [mention]Wilhelm Orański[/mention] wzięło łącznie udział 69 osób. Poniżej druga część nieopracowanych wyników ankiety — odpowiedź na pytanie numer 1: „Jaka jest Twoja v-narodowość? Podaj wszystkie narodowości, z którymi się utożsamiasz”.
Odpowiedzi na pytanie
Jaka jest Twoja v-narodowość?
Obrazek
Jaśniejszym kolorem oznaczono odpowiedzi zestawione w odniesieniu do krajów, w których wskazana narodowość może zawierać się w narodowości nadrzędnego ciała politycznego. Zestawienia nie dokonywano w przypadku, gdy wskazania tych samych badanych się pokrywały (np. Insulia i Westland).

Interpretacja wpływająca na powyższy wykres:
  • Odpowiedź „Polska (RON)” obejmuje odpowiedzi „Koroniarz” oraz „Polak” (bez doprecyzowania).
  • Odpowiedź „rozumiana v-etnicznie: teutońska, politycznie: leocka, kulturowo także baridaska” została uwzględniona w pozycjach „Baridas”, „Leocja”, „Teutonia”.
  • Odpowiedź „winkulijsko-sarmacka” została uwzględniona w pozycjach „Sarmacja” i „Winkulia”.
  • Odpowiedź „Bialeńczyk pochodzenia sarmackiego poczuwający się ponadto do tożsamości nordackiej” została uwzględniona w pozycjach „Bialenia” i „Nordata”.
Odpowiedzi na pytanie
Jaka jest Twoja v-narodowość?
— liczba wskazywanych tożsamości
Obrazek
Na ogółem 69 badanych, otrzymano 120 odpowiedzi (wyłączając „żadną”), w tym 46 unikalnych.

Jeden z komentarzy do ankiety mogący wpłynąć na wyniki
  • „Mógłbym dodać jeszcze v-narodowość La Palma (Republika Palmowa) bo przez pewien czas byłem z nią związany, ale już nie istnieje”.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Sophie Stempel
Obywatel

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Sophie »

10 osób do Leocji... Trochę to dziwi, aczkolwiek większość wyników odzwierciedla moje przypuszczenia
/-/Sophie Susanne Cargalho Windsachen
Obrazek
Awatar użytkownika
Franklin Garamond Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg, Stare Miasto 2

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Franklin Garamond »

Sophie pisze:
16 sty 2022, 12:30
10 osób do Leocji... Trochę to dziwi, aczkolwiek większość wyników odzwierciedla moje przypuszczenia
Myślę, że to wynika bezpośrednio z odsetka głosujących w Leocji.
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) Franklin Garamond
Namiestnik Palatynatu Leocji
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Helwetyk Romański »

Franklin Garamond pisze:
16 sty 2022, 12:34
Sophie pisze:
16 sty 2022, 12:30
10 osób do Leocji... Trochę to dziwi, aczkolwiek większość wyników odzwierciedla moje przypuszczenia
Myślę, że to wynika bezpośrednio z odsetka głosujących w Leocji.
Też mam to przypuszczenie. Na marginesie (w osobnym wątku wyniki frekwencji…) wskazuje to na kosmopolityczny charakter Palatynatu Leocji. Wskazuje, ponieważ tabel przestawnych nie dotykam, przynajmniej póki co…
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Karolina von Lichtenstein Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Pojezierze Leockie

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Karolina von Lichtenstein »

Ja tylko na pierwszy rzut oka skomentuję, że albo badani nie do końca wyczuwają różnicę między krajem działania a narodowością, albo po prostu o taką różnicę w mikroświecie trudno. Ale tutaj już trzeba by pewnie dopytać osobno badanych (co jest niemożliwe ze względu na anonimowość ankiety…), dlaczego Bialeńczyk pochodzenia sarmackiego nie jest narodowości sarmackiej, dlaczego v-etnicznie Teutończyk politycznie jest Leotą, a osoba v-narodzona w La Palmie nie czuje się narodowości palmiańskiej, nawet jeśli tego kraju na mapie mikroświata już nie ma. I w ogólnym rozrachunku uwzględnić także postacie, które z różnych względów działały pod różnymi tożsamościami, wymagającymi odrębnych narracji.

Czy narodowość w mikroświecie to kraj, z którym się utożsamiamy (najczęściej kraj narodzin, ale niekoniecznie), czy coś mniej, więcej?
(—) Karolina von Lichtenstein-Roumaine

Królowa Seniorka Dreamlandu i Scholandii, Królowa Matka Elderlandu, Dama dreamlandzkiego Orderu Czerwonego Orła, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, Diuczessa Tysiąclecia, Matka Karmicielka, Patronka Turystyki Pieszej, była Regentka i Kanclerka Księstwa Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, podporucznik w rezerwie Książęcych Sił Zbrojnych, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji, prawie została żoną Piotra Abogarda Scholandzkiego
Awatar użytkownika
Heinz-Werner Grüner Stempel
Obywatel honorowy
Lokalizacja: Zielonka

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Heinz-Werner Grüner »

Helwetyk Romański pisze:
16 sty 2022, 11:30

Jeden z komentarzy do ankiety mogący wpłynąć na wyniki
  • „Mógłbym dodać jeszcze v-narodowość La Palma (Republika Palmowa) bo przez pewien czas byłem z nią związany, ale już nie istnieje”.
No to już w ogóle mnie rozbiło... Ciekaw jestme kto się poczuwa do bycia Palmowcem czy Palmiarką. Fajnie, że jest ktoś taki.

Co do reszty wyników. Określenie nardowość tutaj faktycznie chyba przeplata się z obywatelstwem.
(-) bk. Heinz-Werner Grüner
Oberhaupt Edelweiss
Obrazek
Awatar użytkownika
Helwetyk Romański Stempel
Namiestnik Palatynatu Leocji
Lokalizacja: Nowy Brzeg

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Helwetyk Romański »

Karolina von Lichtenstein pisze:
16 sty 2022, 14:00
Ja tylko na pierwszy rzut oka skomentuję, że albo badani nie do końca wyczuwają różnicę między krajem działania a narodowością, albo po prostu o taką różnicę w mikroświecie trudno.
Wyczuwać, na pewno wyczuwają — narodowości nie zawsze się pokrywają z krajami zaangażowania. Mam natomiast silne przeczucie, że istnieje wiele odmiennych i dopuszczalnych interpretacji.

Karolina von Lichtenstein pisze:
16 sty 2022, 14:00
Ale tutaj już trzeba by pewnie dopytać osobno badanych (co jest niemożliwe ze względu na anonimowość ankiety…), dlaczego Bialeńczyk pochodzenia sarmackiego nie jest narodowości sarmackiej […]
Tutaj należy raczej dopytać mnie, bo tak zakwalifikowałem tę wypowiedź. 😉 Wydawało mi się, że skoro użyto tego sformułowania, to znaczy, że aktualną narodowością pozostaje bialeńska, nie sarmacka.

Karolina von Lichtenstein pisze:
16 sty 2022, 14:00
[…] dlaczego v-etnicznie Teutończyk politycznie jest Leotą, a osoba v-narodzona w La Palmie nie czuje się narodowości palmiańskiej, nawet jeśli tego kraju na mapie mikroświata już nie ma.
Odpowiedź na pierwsze pytanie wydaje się bardzo prosta, z powodu obywatelstwa. W drugim przypadku — być może badany uznał, że skoro naród wymarł, to wraz z nim wymarła także narodowość? Definicje, definicje, definicje…

Karolina von Lichtenstein pisze:
16 sty 2022, 14:00
Czy narodowość w mikroświecie to kraj, z którym się utożsamiamy (najczęściej kraj narodzin, ale niekoniecznie), czy coś mniej, więcej?
Ja, na przykład, kieruję się tutaj czysto subiektywnym kryterium emocjonalnym. Dlatego, pomimo jednego obywatelstwa, wskazałem dwie odpowiedzi, z czego drugą reprezentuje kraj, który krytykuję najczęściej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
(—) prokr. Hweltywk Romański, RkORF · LAN
Namiestnik № 2 Palatynatu Leocji
Dyniowy Padawan
LEOCKA PARTIA FASZYSTÓW JĘZYKOWYCH

Nikogo się nie ściga, ale wszystkich się poprawia, bo tak nakazują
wewnętrzna potrzeba, poczucie sprawiedliwości i wyznawany porządek rzeczy.

IGNATS IK RUTH

Nawet podczas realiozy sprawdzam skrzynkę helwetyk​@​gmail.com
Awatar użytkownika
Ametyst Faradobus Stempel
Przybysz
Lokalizacja: Dziadolin-Dwór

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Ametyst Faradobus »

Algierczyk, który wyemigruje do Francji i uzyska obywatelstwo francuskie też jest dla Francuzów Francuzem. My w Bialenii też postrzegamy kwestię narodowości w kategoriach politycznych: ja uważam siebie za Bialeńczyka i to, że moi v-rodzice byli Hirschbergami nie ma tu nic do rzeczy (a jednocześnie nie przestaję być Hirschbergiem).
PROCESOR DOKTÓR NAUK NET. MAGISTER
Ametyst z rodu Faradobusów

Urlopowany Król Hirschbergii i Weerlandu,
Ponownie Prezydent Republiki Bialeńskiej


Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Przybysz

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Vilarte »

Czy opcję Sarmacja+Hasseland interpretować jako: jestem Sarmatą, a wewnątrz Sarmacji jestem Hasselandczykiem? Bo jeśli tak, to jesteśmy demograficzną potęgą <3
Diana Angemont-dowiedz się więcej:
https://micropedia.fandom.com/wiki/Diana_Angemont
Obrazek
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Przybysz

Badanie stosunków międzynarodowych: narodowość badanych

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Wyniki nie dziwią. Cieszę się :D
( — ) Fatima Popow-Chojnacka
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Centrum Badań Mikrospołecznych”